Dobrý podvečer, dnes je čtvrtek 15.11.2018
svátek slaví Leopold,
zítra Otmar
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

37 kotlikFOTOGALERIE Málokdy se uskuteční akce, na které se stovkám návštěvníků sbíhají sliny jako oceán! Třetí ročník Plumlovského kotlíku, tedy soutěž ve vaření guláše, přilákal i přes rozmarné počasí masu lidí, s čímž museli být pořadatelé maximálně spokojeni. A nejenom oni. Také všichni, kdo uplynulou sobotu neváhali a přišli do areálu campingu Žralok u Plumlovské přehrady, rozhodně nelitovali.

„Ještě v pátek večer mi přihlášení soutěžící volali, jestli si to nerozmyslím a celou akci kvůli dešti nezruším. Všem jsem ale řekl, že se rozhodneme až těsně před akcí, nechtělo se mi něco tak pěkného odkládat. A taky jsem nevěděl, co bych si počal s půldruhým metrákem masa,“ smál se na celé kolo Petr Piňos, hlavní pořadatel v pořadí už třetího ročníku Plumlovského kotlíku.

A tak se sedmnáct družstev v sobotu 13. září snažilo uvařit co nejchutnější a nejoriginálnější kotlíkový guláš. Málokterý ze zástupců kuchařských mistrů však Večerníku prozradil své originální recepty. „Rozhodl jsem se lidem ukázat, že i zaměstnanci městského úřadu umí vařit. Sestavili jsme takříkajíc obecní družstvo a pomáhá nám také moje manželka. Kuchtíme guláš na způsob maďarského segedínu, sice bez smetany, ale se zelím a samozřejmě patřičným kořením,“ svěřil se starosta Plumlova Adolf Sušeň. Činila se ale rovněž ostatní družstva, to své měl i místostarosta Plumlova Martin Hendrich. „Guláš nechávám na ženských, já se starám spíše o předkrm. Pojďte, dejte si slivovičku, ta nesmí před gulášovým nášupem chybět,“ zval Večerník místostarosta. Když jsme s díky odmítli, jelikož bychom se museli do redakce vrátit pěšky, nabízel aperitiv na vytrávení dalším návštěvníkům této skvělé akce.

Každý ze soutěžících týmů obdržel od pořadatelů tři kilogramy masa, potřebnou vodu a také dřevo na topení pod kotlem. Ostatní ingredience, včetně zeleniny a koření, si už kuchaři museli obstarat sami podle svých plánů a receptur. „Jsem naprosto spokojený, jak s účastí soutěžících, tak i návštěvou několika stovek lidí. Co víc si přát, vždyť se podívejte, jaká tu panuje skvělá nálada, obzvláště pak, když má každý plné břicho,“ hodnotil průběh akce hlavní pořadatel Petr Piňos.

Odborná porota pak hodnotila vlastnosti navařených gulášů. Nejenom barvu, vzhled, chuť a vůni, ale také originální název soutěžícího družstva, stylový oděv, čistotou na pracovišti a atmosféru kolem jednotlivých stánků. Své si ovšem také řekli návštěvníci akce, protože ve hře bylo rovněž divácké vyhodnocení. „Třetí soutěží se týkalo rychlovarných konvic. Kdo dokázal nejrychleji uvařit půl litru vody, ten vyhrál,“ popsal originální vloženou soutěž Petr Piňos.

Nejchutnější guláš v campingu Žralok podle odborné poroty uvařili nakonec Apačové s jejich Indiánským buvolím mlsem. Diváci ale byli jiného názoru, u nich vyhráli zase Pistolníci s kovbojským gulášem. V každém případě už teď se všichni těší na příští ročník této velkolepé a kořením provoněné akce...    


Výsledky Plumlovského kotlíku 2014

Hodnocení odborné poroty

1. místo: Apačové od splavu s Indiánským buvolím mlsem

2. místo: Soběsuky 99 s Domácím sviňákem ze Soběsuk

3. místo: Český svaz kotlíků s Moravskoslovenským gulášem

Hodnocení diváků

1. místo: Pistolníci s Kovbojským gulášem

2. místo: Oldo Buresso se Zlatým kotlíkem

3. místo: Obecní peklo se Zámeckým životabudičem

Závod rychlovarných konvic

1. místo: Lenka Krčová se Sencorem

2. místo: Miška a Kajka s Tefalem

3. místo: Radim Švéda s Bossinim

Total Comments

  • Repoint nabídka na listopad 2018
  • mp
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jste spokojeni s volbou prostějovského primátora, kterým se stal František Jura?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Město už žije zimou.

 Uplynulý pátek byla definitivně zahájena Prostějovská zima, a to konkrétně slavnostním otevřením provozu mobilního kluziště na náměstí T. G. Masaryka. Přestože kalendářní dá na sebe zřejmě ještě nějaký ten týden čekat, tak kulturní je zde. Zatím si užijme bruslení, brzy se dočkáme vánočního jarmarku.

Nemá to konce

Problémy bývalého šéfa mládežnického hokeje v Prostějově Michala Tomigy jsou, zdá se, ještě větší, než se původně myslelo. Na jeho hlavu už padlo obvinění z dotačních podvodů, nově pak také obvinění z přečinu krácení daní se škodou bezmála čtyř set tisíc korun. Kde se tato kauza zastaví...?

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

Eliška Balzerová

 
balzerovaVšech patnáct postav v laskavé komedii Můj báječný rozvod zvládla s bravurou v prostějovském divadle skvělá česká herečka Eliška Balzerová. Pondělní závěrečný díl festivalu Aplaus 2018 vyšel na jedničku, a to před naprosto vyprodaným hledištěm.

Total Comments

Číslo týdne

83
Přesně tolik schodů k nebi vede přes novou rozhlednu Kopaninka, která se vypíná u Repech do výše 22 metrů. Pátý objekt tohoto druhu na Prostějovsku a první v jeho západní části by měl přilákat turisty i cykloturisty ze širokého okolí, pro něž bude otevřena 2. prosince. Celkové náklady na výstavbu se vyšplhaly ke třem milionům korun.

Total Comments

Výrok týdne

„JSEM PROSTĚ EXHIBICIONISTA“

Frontman legendární skupiny
Olympic Petr JANDA učinil v exkluzivním rozhovoru pro Večerník vážné přiznání...

Total Comments