Dobré dopoledne, dnes je středa 19.9.2018
svátek slaví Zita,
zítra Oleg
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

37 kotlikFOTOGALERIE Málokdy se uskuteční akce, na které se stovkám návštěvníků sbíhají sliny jako oceán! Třetí ročník Plumlovského kotlíku, tedy soutěž ve vaření guláše, přilákal i přes rozmarné počasí masu lidí, s čímž museli být pořadatelé maximálně spokojeni. A nejenom oni. Také všichni, kdo uplynulou sobotu neváhali a přišli do areálu campingu Žralok u Plumlovské přehrady, rozhodně nelitovali.

„Ještě v pátek večer mi přihlášení soutěžící volali, jestli si to nerozmyslím a celou akci kvůli dešti nezruším. Všem jsem ale řekl, že se rozhodneme až těsně před akcí, nechtělo se mi něco tak pěkného odkládat. A taky jsem nevěděl, co bych si počal s půldruhým metrákem masa,“ smál se na celé kolo Petr Piňos, hlavní pořadatel v pořadí už třetího ročníku Plumlovského kotlíku.

A tak se sedmnáct družstev v sobotu 13. září snažilo uvařit co nejchutnější a nejoriginálnější kotlíkový guláš. Málokterý ze zástupců kuchařských mistrů však Večerníku prozradil své originální recepty. „Rozhodl jsem se lidem ukázat, že i zaměstnanci městského úřadu umí vařit. Sestavili jsme takříkajíc obecní družstvo a pomáhá nám také moje manželka. Kuchtíme guláš na způsob maďarského segedínu, sice bez smetany, ale se zelím a samozřejmě patřičným kořením,“ svěřil se starosta Plumlova Adolf Sušeň. Činila se ale rovněž ostatní družstva, to své měl i místostarosta Plumlova Martin Hendrich. „Guláš nechávám na ženských, já se starám spíše o předkrm. Pojďte, dejte si slivovičku, ta nesmí před gulášovým nášupem chybět,“ zval Večerník místostarosta. Když jsme s díky odmítli, jelikož bychom se museli do redakce vrátit pěšky, nabízel aperitiv na vytrávení dalším návštěvníkům této skvělé akce.

Každý ze soutěžících týmů obdržel od pořadatelů tři kilogramy masa, potřebnou vodu a také dřevo na topení pod kotlem. Ostatní ingredience, včetně zeleniny a koření, si už kuchaři museli obstarat sami podle svých plánů a receptur. „Jsem naprosto spokojený, jak s účastí soutěžících, tak i návštěvou několika stovek lidí. Co víc si přát, vždyť se podívejte, jaká tu panuje skvělá nálada, obzvláště pak, když má každý plné břicho,“ hodnotil průběh akce hlavní pořadatel Petr Piňos.

Odborná porota pak hodnotila vlastnosti navařených gulášů. Nejenom barvu, vzhled, chuť a vůni, ale také originální název soutěžícího družstva, stylový oděv, čistotou na pracovišti a atmosféru kolem jednotlivých stánků. Své si ovšem také řekli návštěvníci akce, protože ve hře bylo rovněž divácké vyhodnocení. „Třetí soutěží se týkalo rychlovarných konvic. Kdo dokázal nejrychleji uvařit půl litru vody, ten vyhrál,“ popsal originální vloženou soutěž Petr Piňos.

Nejchutnější guláš v campingu Žralok podle odborné poroty uvařili nakonec Apačové s jejich Indiánským buvolím mlsem. Diváci ale byli jiného názoru, u nich vyhráli zase Pistolníci s kovbojským gulášem. V každém případě už teď se všichni těší na příští ročník této velkolepé a kořením provoněné akce...    


Výsledky Plumlovského kotlíku 2014

Hodnocení odborné poroty

1. místo: Apačové od splavu s Indiánským buvolím mlsem

2. místo: Soběsuky 99 s Domácím sviňákem ze Soběsuk

3. místo: Český svaz kotlíků s Moravskoslovenským gulášem

Hodnocení diváků

1. místo: Pistolníci s Kovbojským gulášem

2. místo: Oldo Buresso se Zlatým kotlíkem

3. místo: Obecní peklo se Zámeckým životabudičem

Závod rychlovarných konvic

1. místo: Lenka Krčová se Sencorem

2. místo: Miška a Kajka s Tefalem

3. místo: Radim Švéda s Bossinim

Total Comments

  • Interforst
  • pvecko
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sportu dveře dokořán!

Minulý čtvrtek dopoledne bylo i za účasti ministra školství, mládeže a tělovýchovy Roberta Plagy a dalších politických i sportovních celebrit slavnostně otevřeno Národní sportovní centrum v Prostějově. Krásnou halou za 130 milionů korun od státu se město může právem pyšnit.

Káže vodu, pije víno!

Další skandál se valí na hnutí Změna pro Prostějov. Tentokrát se provalil malér na zastupitelku Hanu Naiclerovou. Tato žena porušila stavební zákon, když zakoupený dům v Čehovicích měla dle povolení rekonstruovat, známá kazatelka morálky ho však rovnou zbourala. Hrozí jí až 500 000 korun pokuty!

Total Comments

Osobnost týdne

Aneta Langerová
Zpěvačka, hudebnice a vítězka soutěže Česko hledá SuperStar z roku 2004 svým vystoupením na náměstí T. G. Masaryka uzavřela letošní Hanácké slavnosti v Prostějově. Koncert populární zpěvačky rozezpíval celé centrum a byl vydařenou tečkou za letošními hody.

aneta

Total Comments

Číslo týdne

 1769
VPodle nejnovější statistiky Úřadu práce je nyní právě tolik obyvatel Prostějovska ve věku od 18 do 64 let bez zaměstnání. Je to o tři klienty více než předchozí měsíc, ale i tak patří náš region k těm s absolutně nejnižší nezaměstnaností.

Total Comments

Výrok týdne

„DIEGO NENÍ ŽÁDNÝ BUZERANT A TOMU PEDOFILOVI SE BRÁNIL!“

Ladislav Lakatoš svérázné brání šestnáctiletého syna, kterého měl údajně obtěžovat sedmašedesátiletý Josef S.

Total Comments