Jednou to přijít muselo: první porážka, první smutek po zápase. Noví trenéři ho zažili ve svém třetím představení, a to na hřišti Táborska. Tým nepodal špatný výkon. Přesto nenavázal na předešlé úspěchy. Eskáčko se tak v tabulce mírně propadlo. Zatím přesto zůstává nadohled špici tabulky. A tím i plní předsezónní ambice vedení klubu.

Eskáčko odjíždělo do Táborska jako mírný favorit. Soupeř měl za sebou dvě prohry, Prostějov naopak dvě vítězství. Nyní se ale bilance znovu obrátila. Přesto ale v Prostějově smutní jen částečně. „Herně si myslím, že to byl velice dobrý zápas. Po této stránce je rukopis trenérů vidět,“ konstatoval předseda 1.SK Prostějov František Jura. Méně spokojený byl asistent trenéra Michal Šmarda. Ten sice nevytýkal svým svěřencům tolik hru jako konečný výsledek. „Zejména ve druhé půli jsme byli lepší. Podle mě to byla zcela zbytečná ztráta,“ komentoval po utkání.

Prostějov navíc vyrazí k dalšímu utkání oslabené. Důvod je jednoduchý, vyloučení Jana Schaffartzika v samém závěru utkání. Kuriózní shodou okolností totiž dostal dvě žluté karty v rozmezí jedné minuty. A ještě v nastavení… „Největší kaňkou bylo vyloučení v poslední minutě prodloužení Schaffartzika. To je pro nás velká ztráta,“ poznamenal František Jura. Schaffartzik je spolu se Schusterem nejzkušenějším hráčem směrem dozadu. Co se tedy stalo? „Říkali mi kluci, že tam byly velké emoce po vyloučení. Protože ke kartě došlo u rohového praporku, úplně nesmyslně. Co k tomu říct? Je to špatně, ale trenéři to hodnotili tak, že jsou z toho hodně zklamaní, rozmrzelí a bylo to údajně hodně přísné,“ informoval Večerník k událostem na jihu Čech Jura.

Zatímco nižší soutěže už pomalu podzim končí, eskáčko ještě čekají čtyři zápasy. A to velmi těžké: nejprve s kvalitní Líšní, pak s naopak velmi se trápícím Žižkovem. Následovat bude v průměru hrající Varnsdorf. A na závěr Sparta Praha „B“, jeden z nováčků. Té bude Prostějov nepochybně chtít oplatit krutou porážku 0:4. To vše se ovšem stane, jen pokud nepřijdou tvrdá celoplošná opatření proti koronaviru. Ta loni zpočátku postihla i profesionální sport. „Mám každopádně obavy, že se brzy mohou vrátit prázdné stadiony,“ poznamenává posmutněle František Jura.

FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA

Ostatní výsledky 12. kola: Jihlava – Sparta Praha „B“ 0:0 (0:0). Branky: -. Žluté karty: 50. Arroyo, 82. Ritter – 30. Dudl, 45.(+3) Gelašvili * Třinec – Brno 0:1 (0:1). Branky: 36. z penalty Řezníček. Žluté karty: 35. Adamuška, 86. Bolf – 25. Štěrba * Dukla Praha – Ústí nad Labem 0:1 (0:1). Branky: 31. Emmer. Žluté karty: 39. Buchvaldek – 34. Písačka, 42. Gonzalez, 67. Brak, 77. Ogiomade * Chrudim – Příbram 2:2 (0:2). Branky: 51. Rybička, 60. Surmaj – 3. D. Procházka, 40. Vilotič. Žluté karty: 23. D. Hašek, 33. Drahoš, 44. Tkadlec, 49. V. Řezníček, 83. Sokol – 17. Hájek, 63. D. Procházka, 70. Halinský * Vlašim – Vyškov 5:1 (2:1). Branky: 11. z penalty a 51. Blecha, 28. Rigo, 60. Alijagič, 84. Červenka – 43. Slaměna. Žluté karty: 19. Němeček, 57. Srubek * Opava – Žižkov 6:1 (2:1). Branky: 85. a 86. Kramář, 12. Darmovzal, 32. L. Holík, 59. Kadlec, 68. Pikula – 25. Batioja. Žluté karty: 6. Hnaníček, 55. L. Holík, 74. Rataj – 37. Žežulka, 49. Muleme, 90.(+1) Sakala * Líšeň – Varnsdorf utkání bylo z důvodu výskytu covid-19 v týmu hostů odloženo * Táborsko – Prostějov 1:0 (1:0). Branky: 23. Boula. Žluté karty: 69. Kopečný, 90.(+1) Boula – 22. Kopřiva, 28. Schuster, 90.(+1) a 90.(+2) Schaffartzik. Červená karta: 90.(+2) Schaffartzik.

16. Třinec 12 2 1          9          9:28     7

13. kolo, neděle 31. října, 14.30 hodin: Brno – Vlašim (pátek 29. října, 17.00 hodin, PP %CT SPORT), Ústí nad Labem – Táborsko (pátek 29. října, 18.00), Vyškov – Chrudim (sobota 30. října, 10.15), Příbram – Třinec (sobota 30. října, 14.30), Prostějov – Líšeň (sobota 30. října, 14.30), Žižkov – Jihlava (10.15), Sparta Praha „B“ – Dukla Praha (10.30), Varnsdorf – Opava.