Příjemnou noc, dnes je pondělí 18.2.2019
svátek slaví Gizela,
zítra Patrik
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram
bratri ebenoveVe čtvrtek uplynulého týdne vystoupili v prostějovském městském divadle bratři Ebenové. Jde o patrně nejzvláštnější seskupení v českém šoubyznysu. Již koncem sedmdesátých let, když Ebeni vstupovali na scénu, se v jejich hudbě proplétaly vlivy klasiky, folku, rocku nebo jazzu a prvky vytříbeného hudebního humoru. Synové skladatele Petra Ebena, vlastně ani pořádně do žádného hudebního proudu nepatří.

Spojení kytary, klavíru či flétny, klarinetu a soprán saxofonu vytváří ojedinělý a všem dobře známý „ebenovský sound“, obohacený dalšími nástroji. Frontmanem skupiny je známý herec, moderátor a samozřejmě taky hudebník Marek Eben.

Ten se také na koncertě ujal hlavního slova. „ Vítám vás na našem prostějovském koncertu, máte krásné divadlo, dokonce je i hezčí než Prior... Ten jsem dnes taky viděl a nedá se to srovnat, opravdu,“ vtipkoval hned na začátku. Během večera mohli návštěvníci slyšet průřez jejich tvorbou, hlavně však zněly písničky z  posledního alba bratrů s názvem „Chlebíčky“. To pojednává o věcech všedních i zcela absurdních, vždy však všem důvěrně známých. Ebenové zahráli také písničky, které na minulém prostějovském koncertu (v roce 2008 - pozn.red.) nezazněly.

Zkrátka celý večer probíhal v příjemném a komorním duchu. Sálem se v průběhu večera nesla originalita snoubící se s kultivovaným projevem. Typický „ebenovský humor“, který když už si z něčeho utahuje, tak pouze vkusně a s noblesou. Domácká atmosféra a pozorné publikum vyburcovalo v průběhu večera Marka Ebena dokonce i k tanci. Při známé písni Folkloreček se vrtěl do rytmu tak profesionálně, že by mu mohla závidět leckterá břišní tanečnice.

Po představení si mohli návštěvníci na památku zakoupit cédéčka, která hudebníci na přání podepsali. V prodeji byl dokonce i flash disk ve tvaru chlebíčku, který obsahuje jejich poslední album. „ Má to jednu nespornou výhodu oproti CD, kdykoli Vás naše písničky znechutí, můžete je smazat…“ vtipně prohodil Marek Eben.

Total Comments

  • Prohlídky Kostel
  • Nohejbal
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Chtěli byste jít v Prostějově na Fed Cup?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Gečnukův triumf.

Nejenom tenisté a tenistky mohou vystoupat na grál krajského sportu. Třetím takovým do party se stal parašutista Dukly Prostějov Jiří Gečnuk, který ovládl anketu Sportovec Olomouckého kraje za rok 2018. Český reprezentant posbíral během kariéry celou řadu medailí, pyšní se také titulem absolutního mistra světa.


Nájemníci se nehrnou.

Nově postavený prostějovský komunitní dům v Sušilově ulici pro potřebné seniory za osmdesát milionů korun příliš netáhne. Magistrát totiž v luxusní nemovitosti nasadil tak vysoké ceny nájemného, že kapacita je nyní zhruba naplněna jen z více než poloviny. A to je hodně málo...

Přechody budou!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ KOLBABA
07 kolbabaPo roce do Prostějova opět zavítal nejznámější český cestoval. V sále kina Metro 70 poutavě vyprávěl o své cestě po Havajských ostrovech, které Prostějovanům popsal jako opravdový ráj. Byla to vskutku zajímavá přednáška.

Total Comments

Číslo týdne

 2
Dvě nové ulice má od minulého úterý Prostějov. Jistě, vybudované domy ve Vrahovicích a také v Čechovicích nějaký čas už stojí, ovšem zdejší noví obyvatelé se nedokázali shodnout na názvu ulic. Tak vězte, že nyní máme v našem městě Meruňkovou a Frébortovu ulici!

Total Comments

Výrok týdne

„„JE TO MOJE CHYBA, A TO SE STÁVÁ VÝJIMEČNĚ!“

Primátor Prostějova František Jura přiznal pochybení v jednom ze svých výroků směrem ke Společenskému domu.
Sebevědomí mu ale rozhodně nechybí...

Total Comments