Dobré dopoledne, dnes je úterý 23.7.2019
svátek slaví Libor,
zítra Kristýna
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram
bratri ebenoveVe čtvrtek uplynulého týdne vystoupili v prostějovském městském divadle bratři Ebenové. Jde o patrně nejzvláštnější seskupení v českém šoubyznysu. Již koncem sedmdesátých let, když Ebeni vstupovali na scénu, se v jejich hudbě proplétaly vlivy klasiky, folku, rocku nebo jazzu a prvky vytříbeného hudebního humoru. Synové skladatele Petra Ebena, vlastně ani pořádně do žádného hudebního proudu nepatří.

Spojení kytary, klavíru či flétny, klarinetu a soprán saxofonu vytváří ojedinělý a všem dobře známý „ebenovský sound“, obohacený dalšími nástroji. Frontmanem skupiny je známý herec, moderátor a samozřejmě taky hudebník Marek Eben.

Ten se také na koncertě ujal hlavního slova. „ Vítám vás na našem prostějovském koncertu, máte krásné divadlo, dokonce je i hezčí než Prior... Ten jsem dnes taky viděl a nedá se to srovnat, opravdu,“ vtipkoval hned na začátku. Během večera mohli návštěvníci slyšet průřez jejich tvorbou, hlavně však zněly písničky z  posledního alba bratrů s názvem „Chlebíčky“. To pojednává o věcech všedních i zcela absurdních, vždy však všem důvěrně známých. Ebenové zahráli také písničky, které na minulém prostějovském koncertu (v roce 2008 - pozn.red.) nezazněly.

Zkrátka celý večer probíhal v příjemném a komorním duchu. Sálem se v průběhu večera nesla originalita snoubící se s kultivovaným projevem. Typický „ebenovský humor“, který když už si z něčeho utahuje, tak pouze vkusně a s noblesou. Domácká atmosféra a pozorné publikum vyburcovalo v průběhu večera Marka Ebena dokonce i k tanci. Při známé písni Folkloreček se vrtěl do rytmu tak profesionálně, že by mu mohla závidět leckterá břišní tanečnice.

Po představení si mohli návštěvníci na památku zakoupit cédéčka, která hudebníci na přání podepsali. V prodeji byl dokonce i flash disk ve tvaru chlebíčku, který obsahuje jejich poslední album. „ Má to jednu nespornou výhodu oproti CD, kdykoli Vás naše písničky znechutí, můžete je smazat…“ vtipně prohodil Marek Eben.

Total Comments

  • Makovec
  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Bavily se tisícovky lidí.

Uplynulý víkend přinesl dvě naprosto velkolepé akce v prostějovského regionu. Keltská noc v plumlovském kempu Žralok i tradiční Josefkol v zámeckém parku v Čechách pod Kosířem přilákaly tisíce lidí k návštěvám. Nejen organizátoři tak mohli být spokojeni, vyšlo dokonce i počasí.

Krást je tak jednoduché?

Policisté řeší aktuálně případ, nad kterým zůstává rozum stát. Zatím neznámý drzoun se vloupal do chaty u Mostkovic a vůbec mu nevadilo, že uvnitř spalo hned několik osob! Ty se bohužel neprobudily, takže zloděj si zcela nerušeně pobral věci za 30 tisíc korun, včetně inhalátoru pro astmatiky…

Total Comments

Osobnost týdne

MIRAI
29 mirai
Jednu z největších „pecek“ připravili organizátoři Prostějovského léta minulý čtvrtek, kdy večer na náměstí T. G. Masaryka vystoupila kapela Mirai. O tom, že mezi stovkami fanoušků byla nejvíce zastoupena nejmladší generace, snad není třeba hovořit...

Total Comments

Číslo týdne

4 486
Prostějované se během prvního pololetí tohoto roku výrazně pohoršili ve svém chování. Letos od ledna do konce června řešili strážníci městské policie celkem 4 486 přestupků, což je o 718 případů více než za stejné období roku 2018.

Total Comments

Výrok týdne

„Lidé se nestyděli plakat, také já jsem uronila slzu!

Náměstkyně primátora Milada Sokolová takto v exkluzivním rozhovoru pro Večerník komentovala atmosféru na náměstí při promítání filmu Bohemian Rhapsody.

Total Comments