Dobré ráno, dnes je sobota 17.11.2018
svátek slaví Mahulena,
zítra Romana
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
bratri ebenoveVe čtvrtek uplynulého týdne vystoupili v prostějovském městském divadle bratři Ebenové. Jde o patrně nejzvláštnější seskupení v českém šoubyznysu. Již koncem sedmdesátých let, když Ebeni vstupovali na scénu, se v jejich hudbě proplétaly vlivy klasiky, folku, rocku nebo jazzu a prvky vytříbeného hudebního humoru. Synové skladatele Petra Ebena, vlastně ani pořádně do žádného hudebního proudu nepatří.

Spojení kytary, klavíru či flétny, klarinetu a soprán saxofonu vytváří ojedinělý a všem dobře známý „ebenovský sound“, obohacený dalšími nástroji. Frontmanem skupiny je známý herec, moderátor a samozřejmě taky hudebník Marek Eben.

Ten se také na koncertě ujal hlavního slova. „ Vítám vás na našem prostějovském koncertu, máte krásné divadlo, dokonce je i hezčí než Prior... Ten jsem dnes taky viděl a nedá se to srovnat, opravdu,“ vtipkoval hned na začátku. Během večera mohli návštěvníci slyšet průřez jejich tvorbou, hlavně však zněly písničky z  posledního alba bratrů s názvem „Chlebíčky“. To pojednává o věcech všedních i zcela absurdních, vždy však všem důvěrně známých. Ebenové zahráli také písničky, které na minulém prostějovském koncertu (v roce 2008 - pozn.red.) nezazněly.

Zkrátka celý večer probíhal v příjemném a komorním duchu. Sálem se v průběhu večera nesla originalita snoubící se s kultivovaným projevem. Typický „ebenovský humor“, který když už si z něčeho utahuje, tak pouze vkusně a s noblesou. Domácká atmosféra a pozorné publikum vyburcovalo v průběhu večera Marka Ebena dokonce i k tanci. Při známé písni Folkloreček se vrtěl do rytmu tak profesionálně, že by mu mohla závidět leckterá břišní tanečnice.

Po představení si mohli návštěvníci na památku zakoupit cédéčka, která hudebníci na přání podepsali. V prodeji byl dokonce i flash disk ve tvaru chlebíčku, který obsahuje jejich poslední album. „ Má to jednu nespornou výhodu oproti CD, kdykoli Vás naše písničky znechutí, můžete je smazat…“ vtipně prohodil Marek Eben.

Total Comments

  • Repoint nabídka na listopad 2018
  • mp
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jste spokojeni s volbou prostějovského primátora, kterým se stal František Jura?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Město už žije zimou.

 Uplynulý pátek byla definitivně zahájena Prostějovská zima, a to konkrétně slavnostním otevřením provozu mobilního kluziště na náměstí T. G. Masaryka. Přestože kalendářní dá na sebe zřejmě ještě nějaký ten týden čekat, tak kulturní je zde. Zatím si užijme bruslení, brzy se dočkáme vánočního jarmarku.

Nemá to konce

Problémy bývalého šéfa mládežnického hokeje v Prostějově Michala Tomigy jsou, zdá se, ještě větší, než se původně myslelo. Na jeho hlavu už padlo obvinění z dotačních podvodů, nově pak také obvinění z přečinu krácení daní se škodou bezmála čtyř set tisíc korun. Kde se tato kauza zastaví...?

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

Eliška Balzerová

 
balzerovaVšech patnáct postav v laskavé komedii Můj báječný rozvod zvládla s bravurou v prostějovském divadle skvělá česká herečka Eliška Balzerová. Pondělní závěrečný díl festivalu Aplaus 2018 vyšel na jedničku, a to před naprosto vyprodaným hledištěm.

Total Comments

Číslo týdne

83
Přesně tolik schodů k nebi vede přes novou rozhlednu Kopaninka, která se vypíná u Repech do výše 22 metrů. Pátý objekt tohoto druhu na Prostějovsku a první v jeho západní části by měl přilákat turisty i cykloturisty ze širokého okolí, pro něž bude otevřena 2. prosince. Celkové náklady na výstavbu se vyšplhaly ke třem milionům korun.

Total Comments

Výrok týdne

„JSEM PROSTĚ EXHIBICIONISTA“

Frontman legendární skupiny
Olympic Petr JANDA učinil v exkluzivním rozhovoru pro Večerník vážné přiznání...

Total Comments