Dobrý podvečer, dnes je středa 19.9.2018
svátek slaví Zita,
zítra Oleg
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
bratri ebenoveVe čtvrtek uplynulého týdne vystoupili v prostějovském městském divadle bratři Ebenové. Jde o patrně nejzvláštnější seskupení v českém šoubyznysu. Již koncem sedmdesátých let, když Ebeni vstupovali na scénu, se v jejich hudbě proplétaly vlivy klasiky, folku, rocku nebo jazzu a prvky vytříbeného hudebního humoru. Synové skladatele Petra Ebena, vlastně ani pořádně do žádného hudebního proudu nepatří.

Spojení kytary, klavíru či flétny, klarinetu a soprán saxofonu vytváří ojedinělý a všem dobře známý „ebenovský sound“, obohacený dalšími nástroji. Frontmanem skupiny je známý herec, moderátor a samozřejmě taky hudebník Marek Eben.

Ten se také na koncertě ujal hlavního slova. „ Vítám vás na našem prostějovském koncertu, máte krásné divadlo, dokonce je i hezčí než Prior... Ten jsem dnes taky viděl a nedá se to srovnat, opravdu,“ vtipkoval hned na začátku. Během večera mohli návštěvníci slyšet průřez jejich tvorbou, hlavně však zněly písničky z  posledního alba bratrů s názvem „Chlebíčky“. To pojednává o věcech všedních i zcela absurdních, vždy však všem důvěrně známých. Ebenové zahráli také písničky, které na minulém prostějovském koncertu (v roce 2008 - pozn.red.) nezazněly.

Zkrátka celý večer probíhal v příjemném a komorním duchu. Sálem se v průběhu večera nesla originalita snoubící se s kultivovaným projevem. Typický „ebenovský humor“, který když už si z něčeho utahuje, tak pouze vkusně a s noblesou. Domácká atmosféra a pozorné publikum vyburcovalo v průběhu večera Marka Ebena dokonce i k tanci. Při známé písni Folkloreček se vrtěl do rytmu tak profesionálně, že by mu mohla závidět leckterá břišní tanečnice.

Po představení si mohli návštěvníci na památku zakoupit cédéčka, která hudebníci na přání podepsali. V prodeji byl dokonce i flash disk ve tvaru chlebíčku, který obsahuje jejich poslední album. „ Má to jednu nespornou výhodu oproti CD, kdykoli Vás naše písničky znechutí, můžete je smazat…“ vtipně prohodil Marek Eben.

Total Comments

  • Interforst
  • pvecko
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sportu dveře dokořán!

Minulý čtvrtek dopoledne bylo i za účasti ministra školství, mládeže a tělovýchovy Roberta Plagy a dalších politických i sportovních celebrit slavnostně otevřeno Národní sportovní centrum v Prostějově. Krásnou halou za 130 milionů korun od státu se město může právem pyšnit.

Káže vodu, pije víno!

Další skandál se valí na hnutí Změna pro Prostějov. Tentokrát se provalil malér na zastupitelku Hanu Naiclerovou. Tato žena porušila stavební zákon, když zakoupený dům v Čehovicích měla dle povolení rekonstruovat, známá kazatelka morálky ho však rovnou zbourala. Hrozí jí až 500 000 korun pokuty!

Total Comments

Osobnost týdne

Aneta Langerová
Zpěvačka, hudebnice a vítězka soutěže Česko hledá SuperStar z roku 2004 svým vystoupením na náměstí T. G. Masaryka uzavřela letošní Hanácké slavnosti v Prostějově. Koncert populární zpěvačky rozezpíval celé centrum a byl vydařenou tečkou za letošními hody.

aneta

Total Comments

Číslo týdne

 1769
VPodle nejnovější statistiky Úřadu práce je nyní právě tolik obyvatel Prostějovska ve věku od 18 do 64 let bez zaměstnání. Je to o tři klienty více než předchozí měsíc, ale i tak patří náš region k těm s absolutně nejnižší nezaměstnaností.

Total Comments

Výrok týdne

„DIEGO NENÍ ŽÁDNÝ BUZERANT A TOMU PEDOFILOVI SE BRÁNIL!“

Ladislav Lakatoš svérázné brání šestnáctiletého syna, kterého měl údajně obtěžovat sedmašedesátiletý Josef S.

Total Comments