Dobré dopoledne, dnes je středa 12.12.2018
svátek slaví Simona,
zítra Lucie
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

FOTOGALERIE Čarodějná noc 30. dubna v klubu Apollo 13 patřila pořádnému hudebnímu nářezu a bubenickému kouzlení. Kromě toho, že zahrály čtyři vynikající kapely, předvedl také známý „bicman“ ze Seloutek Zdeněk ZeD Danyi sólové vystoupení připravované pro 3. ročník bubenického workshopu, na kterém spolupracuje s bubeníkem Klaudiem Kryšpínem.

Plánovaný seminář pro hráče na bicí, který dva roky po sobě přivezl do Prostějova Klaudius Kryšpín, bývalý člen Pražského výběru, kapely Stromboli a později Motorbandu, se tentokrát kvůli zranění hlavního protagonisty nemohl uskutečnit. „Protože je Klauda zraněný a nemohl hrát, rozhodli jsme se akci pojmout jinak. Pozvali jsme spřátelené skupiny z okolí a uspořádali tento koncert,“ vysvětlil vznik zajímavé akce Zdeněk Danyi, který sám předvedl své vynikající bubenické umění ve třech ze čtyř vystupujících kapel i při sólovém vystoupení.

Několik desítek návštěvníků si tak mohlo užít koncert konické kapely Tenebra se skvělou zpěvačkou Gábinou Greplovou, progresivní rock v podání Joy bandu z Lešan, metalový nářez mladé olomoucké skupiny Notion Deep a na závěr „šílenou show“ vynikajícího prostějovského revivalu ATD Prostějovský výběr. Je až s podivem, kolik výborných muzikantů i autorských kapel se v okolí Prostějova zrodilo a určitě si zaslouží velkou pozornost.      

„Do Apolla jsem dorazil zhruba v devět hodin, vydržel jsem tam dlouho do noci, prostě nešlo odejít. Kapely předvedly to nejlepší, co mohly, muzikanti byli jeden lepší než druhý. Vážně paráda,“ vyjádřil jistě názor většiny návštěvníků pětatřicetiletý Petr.

Pokud chcete podpořit i další místní kapely, hned 8. května máte další možnost. V Apollu totiž vystoupí mladá kapela The Feud až z Manchesteru a předskokana jí vytvoří prostějovští folk- rock´n´rolloví Chilly Weather.

Total Comments

  • Repoint
  • Sporcl
  • mubea
  • jaro
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Blíží se vánoční svátky, na co se nejvíce těšíte?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

A jde to i bez hádek!

Ano, potěšil nás a zároveň také velice překvapil hladký průběh úterního jednání prostějovských zastupitelů. Nejdůležitější dokument města, rozpočet na rok 2019, byl schválen celkem rychle, navíc bez zbytečných průtahů v podobě slovních přestřelek s opozičními zastupiteli. Tak to má být.

Máme nejdražší vodu!.

Během posledních dvou let se cena vodného a stočného na Prostějovsku nezvyšovala a tak jsme možná mnozí nabyli dojmu, že to tak i zůstane. Moravská vodárenská ovšem pro rok 2019 sáhla k výraznému zdražení, po kterém budeme mít nejdražší vodu na Moravě.  

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

VLADIMÍR WALDA NERUŠIL
V němčickém kině OKO vystoupil uplynulou sobotu Waldemar Matuška. Ne, legendární zpěvák nevstal z mrtvých, ale parádně ho zastoupil jeho „dvojník“. Vánoční koncert v podání Vladimíra Waldy Nerušila se skutečně povedl.

49 walda13

Total Comments

Číslo týdne

5
O tolik korun budou mít PROSTĚJOVSKÝ Večerník levnější ti předplatitelé, kteří si pořídí ještě do konce roku abonenství nejčtenějšího regionálního periodika na rok 2019. Kvůli zdražení papíru totiž cena na stánku vystoupá od 1. ledna na rovnou dvacetikorunu.

Total Comments

Výrok týdne

„NA OPAKOVÁNÍ VOLEB JSEM BYLA PŘIPRAVENA...“

Nově zvolená senátorka za Prostějovsko Jitka Chalánková poskytla Večerníku první rozhovor ve své nové funkci.

Total Comments