Dobrý večer, dnes je sobota 25.1.2020
svátek slaví Miloš,
zítra Zora
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Křest vzpomínkové knihy prostějovského rodáka Rudolfa Becka „Naše příběhy za 2. světové války“ proběhl za účasti dvou desítek posluchačů a uniformovaného doprovodu.

Možná i vy, kteří jste si válečná léta prožili v našem městě, si budete chtít pročíst vzpomínkovou knihu zdejšího rodáka a pamětníka Rudolfa Becka, jenž knihu slavnostně pokřtil v podkrovním sále prostějovské knihovny. Poslechnout si jeho vyprávění přišlo na dvě desítky posluchačů, kteří měli možnost si publikaci s názvem „Naše příběhy za 2. světové války“ odnést zdarma domů i s podpisem autora.

„Zápisky z války jsem psal přibližně ve svých desíti či jedenácti letech. Od té doby ležely v šuplíku s tím, že si je možná někdy přečtou mé děti nebo vnoučata. Pak se ale objevila možnost zápisky vydat a tak vznikla tato knížka,“ přiblížil detaily vzniku knihy autor Rudolf Beck, který přinesl na ukázku olověné vojáčky, které odléval ve válečných časech jeho tatínek, Rudolf Beck starší, a také střepinu z bomby, která spadla na Prostějov.

Křtu knihy se ujal ředitel knihovny Aleš Procházka a Jaromír Vykoukal, jenž u příležitosti výročí sedmdesáti let od konce druhé světové války posluchačům přiblížil události vedoucí k osvobození našeho státu od nacistického útlaku, o nemž pojednává i zmiňovaná kniha. Jakmile se do knihy začtete, budete mít pocit jako byste se ocitli v Prostějově ve čtyřicátých letech a po boku malého chlapce Rudy Becka, se kterým budete zažívat příhody na pozadí událostí druhé světové války.

Brožurku vydala Městská knihovna za finanční podpory Statutárního města Prostějova, které zastupoval náměstek Jiří Pospíšil. Pro zájemce bude připravena k zapůjčení právě ve zdejší knihovně.

Total Comments

  • gatta
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U ANDĚLA V TYLOVĚ ULICI?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

K charitě se přidávají další.

Rovněž během uplynulého týdne pokračovala před místním nádražím v Prostějově charitativní akce v podobě rozlévání polévek bezdomovcům. Je potěšitelné, že k Miladě Sokolové s přidávají i majitelé občerstvení, kteří v sobotu lidem bez domova dovezli pochoutky s kebabem.

Smrt osobností.

 

Prostějovskou společnost zasáhly v posledních dnech hned dvě nešťastné zprávy. Zemřela dlouholetá prostějovská komunální politička, členka ČSSD a ředitelka Domova pro seniory v Jesenci Zuzana Bratterová, zesnul rovněž bývalý ředitel Obchodní akademie v Prostějově Pavel Sekanina. Čest jejich památce!

Total Comments

Osobnost týdne

TEREZA DOČKALOVÁ
03 dockalova
Držitelka dvou Cen Thálie byla hlavní postavou ve hře Nora, kterou minulé úterý přijelo do Prostějova představit pražské Divadlo pod Palmovkou.

Total Comments

Číslo týdne

1 801 797

Bravo! Téměř dva miliony korun přinesla letošní tříkrálová sbírka z celého Prostějovska, čímž byl zase o něco více překonán loňský rekord. Konická charita získala 579 028 korun, prostějovská 1 222 769 korun.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SE PROBUDILA, TAK KOLEM MĚ BYLY PLAMENY…“

Desetiletá Laura Čurejová vzpomíná na oheň, který pohltil celý dům její rodiny ve Vrbátkách a ona sama se ocitla v Dětském domově v Prostějově...

Total Comments