Dobré ráno, dnes je neděle 25.8.2019
svátek slaví Radim,
zítra Luděk
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Křest vzpomínkové knihy prostějovského rodáka Rudolfa Becka „Naše příběhy za 2. světové války“ proběhl za účasti dvou desítek posluchačů a uniformovaného doprovodu.

Možná i vy, kteří jste si válečná léta prožili v našem městě, si budete chtít pročíst vzpomínkovou knihu zdejšího rodáka a pamětníka Rudolfa Becka, jenž knihu slavnostně pokřtil v podkrovním sále prostějovské knihovny. Poslechnout si jeho vyprávění přišlo na dvě desítky posluchačů, kteří měli možnost si publikaci s názvem „Naše příběhy za 2. světové války“ odnést zdarma domů i s podpisem autora.

„Zápisky z války jsem psal přibližně ve svých desíti či jedenácti letech. Od té doby ležely v šuplíku s tím, že si je možná někdy přečtou mé děti nebo vnoučata. Pak se ale objevila možnost zápisky vydat a tak vznikla tato knížka,“ přiblížil detaily vzniku knihy autor Rudolf Beck, který přinesl na ukázku olověné vojáčky, které odléval ve válečných časech jeho tatínek, Rudolf Beck starší, a také střepinu z bomby, která spadla na Prostějov.

Křtu knihy se ujal ředitel knihovny Aleš Procházka a Jaromír Vykoukal, jenž u příležitosti výročí sedmdesáti let od konce druhé světové války posluchačům přiblížil události vedoucí k osvobození našeho státu od nacistického útlaku, o nemž pojednává i zmiňovaná kniha. Jakmile se do knihy začtete, budete mít pocit jako byste se ocitli v Prostějově ve čtyřicátých letech a po boku malého chlapce Rudy Becka, se kterým budete zažívat příhody na pozadí událostí druhé světové války.

Brožurku vydala Městská knihovna za finanční podpory Statutárního města Prostějova, které zastupoval náměstek Jiří Pospíšil. Pro zájemce bude připravena k zapůjčení právě ve zdejší knihovně.

Total Comments

  • Memoriál Otmara Malečka
  • Nezamyslice
  • Sportovní hry
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK JSTE V LETNÍM OBDOBÍ SPOKOJENI S RESTAURAČNÍMI SLUŽBAMI?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments