Dobré ráno, dnes je úterý 11.8.2020
svátek slaví Zuzana,
zítra Klára
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Ve výstavních prostorách prostějovského muzea se ve čtvrtek 14. května sešli příznivci umění na vernisáži výstavy obrazů herečky a malířky Blanky Bohdanové s názvem „Proměny“. A Večerník u toho pochopitelně nemohl chybět.

Nejen ti z vás, kteří znají herečku Blanku Bohdanovou z divadelních inscenací, filmů a bezpočtu televizních pohádek jako Paví král či Jak si zasloužit princeznu a podobně, ocení i její výtvarnické práce, které nám v těchto dnech nabízí k nahlédnutí prostějovské muzeum. V hlavní budově na T. G. Masaryka se ve výstavních sálech můžete pokochat působivými olejomalbami, pastely a grafikami herečky i malířky Blanky Bohdanové, držitelky letošní ceny Thálie za činoherní mistrovství.

„Myslím, že nejsem sám, kdo o výtvarném talentu paní Bohdanové neměl ani tušení, o to mileji jsem překvapen, když vidím tato nádherná díla,“ přiznal Jiří Hastík, který se ujal úvodního slova vernisáže. Na zahájení výstavy obrazů známé herečky, která letos oslavila pětaosmdesát let, se sešly desítky jejich obdivovatelů. Sama herečka ale s ohledem na své zdraví poslala jako zástup svoji snachu, spisovatelku Zuzanu Maléřovou, která své tchýni věnovala i pasáž v knize.

20 blanka bohdanova2„Blanka Bohdanová hledá inspiraci zejména v přírodě, a jak sama říká - někdy jí k tomu stačí pohled z okna. A přestože maluje především vážná témata týkající se přírody kolem nás, její obrazy nejsou depresivní,“ přiblížila Zuzana Maléřová. „Jako herečku paní Bohdanovou zbožňuji. Na pódiu dává publiku sama sebe a nejinak je tomu i v jejích obrazech. Jeden je hezčí než druhý, chytnou za srdce,“ hodnotí vystavená díla paní Jaroslava.

A protože výstava nese název Proměny, u jejího zahájení snad ani nemohl chybět stejnojmenný prostějovský pěvecký sbor, který účastníkům vernisáž zpříjemnil několika písněmi. Blanka Bohdanová je členkou Unie výtvarných umělců a vystavuje nejen doma, ale účastnila se i zahraničních výstav. Její díla si můžete prohlédnout ve výstavních prostorách zdejšího muzea do 12. července.

Total Comments

  • Gulas Fest
  • Olypmic
  • Czech Tour
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se díváte na tzv. boj s chudobou?

P3_hana_nabor
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Počasí konečně přálo.

Během uplynulého víkendu se v celém prostějovském regionu konal bezpočet kulturních a společenských akcí, které tentokrát nemusely být rušeny kvůli nepřízni počasí. Oproti předešlému fiasku tak v rámci Léta s hvězdami mohla při druhém pokusu nejen kapela Argema zahrát vícero návštěvníkům.

Koronavirus odložil investice.
Stavební investice za desítky milionů korun byli nuceni na příští rok odložit prostějovští radní. Důvodem je až příliš velké množství peněz vynaložených radnicí během nouzového stavu a zároveň obava z dalšího šíření nákazy covid-19. Počkat si musí Národní dům, kino Metro 70 a další.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Pavel ŠPORCL

Fenomenální český houslista uhranul své příznivce při svém vystoupení s názvem Pocta Paganinimu na zámku v Plumlově.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

5 417

Přesně tolik zákazníků využilo během prvního pololetí službu Senior taxi v Prostějově. Velký pokles počtu klientů kvůli covid-19 byl zaznamenán během nouzového stavu.

Total Comments

Výrok týdne

„Takhle kdyby mi vařila moje žena!“

Jeden ze spokojených účastníků ptenského Gulášfestu určitě nechtěl urazit svoji manželku, ale...

Total Comments

-