Dobré ráno, dnes je středa 11.12.2019
svátek slaví Dana,
zítra Simona
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Ve výstavních prostorách prostějovského muzea se ve čtvrtek 14. května sešli příznivci umění na vernisáži výstavy obrazů herečky a malířky Blanky Bohdanové s názvem „Proměny“. A Večerník u toho pochopitelně nemohl chybět.

Nejen ti z vás, kteří znají herečku Blanku Bohdanovou z divadelních inscenací, filmů a bezpočtu televizních pohádek jako Paví král či Jak si zasloužit princeznu a podobně, ocení i její výtvarnické práce, které nám v těchto dnech nabízí k nahlédnutí prostějovské muzeum. V hlavní budově na T. G. Masaryka se ve výstavních sálech můžete pokochat působivými olejomalbami, pastely a grafikami herečky i malířky Blanky Bohdanové, držitelky letošní ceny Thálie za činoherní mistrovství.

„Myslím, že nejsem sám, kdo o výtvarném talentu paní Bohdanové neměl ani tušení, o to mileji jsem překvapen, když vidím tato nádherná díla,“ přiznal Jiří Hastík, který se ujal úvodního slova vernisáže. Na zahájení výstavy obrazů známé herečky, která letos oslavila pětaosmdesát let, se sešly desítky jejich obdivovatelů. Sama herečka ale s ohledem na své zdraví poslala jako zástup svoji snachu, spisovatelku Zuzanu Maléřovou, která své tchýni věnovala i pasáž v knize.

20 blanka bohdanova2„Blanka Bohdanová hledá inspiraci zejména v přírodě, a jak sama říká - někdy jí k tomu stačí pohled z okna. A přestože maluje především vážná témata týkající se přírody kolem nás, její obrazy nejsou depresivní,“ přiblížila Zuzana Maléřová. „Jako herečku paní Bohdanovou zbožňuji. Na pódiu dává publiku sama sebe a nejinak je tomu i v jejích obrazech. Jeden je hezčí než druhý, chytnou za srdce,“ hodnotí vystavená díla paní Jaroslava.

A protože výstava nese název Proměny, u jejího zahájení snad ani nemohl chybět stejnojmenný prostějovský pěvecký sbor, který účastníkům vernisáž zpříjemnil několika písněmi. Blanka Bohdanová je členkou Unie výtvarných umělců a vystavuje nejen doma, ale účastnila se i zahraničních výstav. Její díla si můžete prohlédnout ve výstavních prostorách zdejšího muzea do 12. července.

Total Comments

 • Box
 • Konstrukta
 • Zima PV
 • Kendrion
 • Praktik
 • Hopi
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VNÍMÁTE DÍVKY, KTERÉ SI NECHÁVAJÍ PLATIT OD MUŽŮ ZA "OTROCTVÍ"?

P3_restaurace_lazne
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Máme rozpočet i vyhlášky.

Důležité úterní jednání prostějovského zastupitelstva se nijak neprodlužovalo. Komunální politici celkem racionálně projednali a schválili nejdůležitější dokument města. Na světě je tak nejen rozpočet města Prostějov na rok 2020, ale i nové vyhlášky o hazardu, odpadu či psech.

I tak se dá vydělávat!

Nová móda se rozšiřuje mezi prostějovskými dívkami, které hodlají využívat nejen své přirozené krásy, ale i tvrdé povahy. Jak jinak než přes internet si našly přivýdělek, který je hodně za hranou mravního chování, nicméně nese to. A tak mladé holky poroučí mužům a inkasují „lehce“ vydělané peníze...

Total Comments

Osobnost týdne

ONDŘEJ HAVELKA

49 havelkaFenomenální zpěvák, herec a tanečník se ve čtvrtek představil se svým Melody Makers prostějovským fanouškům na prknech divadla. A jak jinak než především swingovou hudbou z třicátých let.

Total Comments

Číslo týdne

 3 528

Výtěžek z prodeje vlastnoručně vyrobených pamlsků při nedávném Restaurant Day věnoval PROSTĚJOVSKÝ Večerník psímu útulku Voříšek v Čechách pod Kosířem. Odměnou byl ve čtvrtek veselý psí štěkot.

Total Comments

Výrok týdne

„JDU SI ZAKOUŘIT, TO SE NEDÁ POSLOUCHAT!“

První náměstek prostějovského primátora Jiří Pospíšil si od výtek opozice musel dát během zastupitelstva nejednu „rauchpauzu“

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments