Příjemnou noc, dnes je pondělí 19.8.2019
svátek slaví Ludvík,
zítra Bernard
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Ve výstavních prostorách prostějovského muzea se ve čtvrtek 14. května sešli příznivci umění na vernisáži výstavy obrazů herečky a malířky Blanky Bohdanové s názvem „Proměny“. A Večerník u toho pochopitelně nemohl chybět.

Nejen ti z vás, kteří znají herečku Blanku Bohdanovou z divadelních inscenací, filmů a bezpočtu televizních pohádek jako Paví král či Jak si zasloužit princeznu a podobně, ocení i její výtvarnické práce, které nám v těchto dnech nabízí k nahlédnutí prostějovské muzeum. V hlavní budově na T. G. Masaryka se ve výstavních sálech můžete pokochat působivými olejomalbami, pastely a grafikami herečky i malířky Blanky Bohdanové, držitelky letošní ceny Thálie za činoherní mistrovství.

„Myslím, že nejsem sám, kdo o výtvarném talentu paní Bohdanové neměl ani tušení, o to mileji jsem překvapen, když vidím tato nádherná díla,“ přiznal Jiří Hastík, který se ujal úvodního slova vernisáže. Na zahájení výstavy obrazů známé herečky, která letos oslavila pětaosmdesát let, se sešly desítky jejich obdivovatelů. Sama herečka ale s ohledem na své zdraví poslala jako zástup svoji snachu, spisovatelku Zuzanu Maléřovou, která své tchýni věnovala i pasáž v knize.

20 blanka bohdanova2„Blanka Bohdanová hledá inspiraci zejména v přírodě, a jak sama říká - někdy jí k tomu stačí pohled z okna. A přestože maluje především vážná témata týkající se přírody kolem nás, její obrazy nejsou depresivní,“ přiblížila Zuzana Maléřová. „Jako herečku paní Bohdanovou zbožňuji. Na pódiu dává publiku sama sebe a nejinak je tomu i v jejích obrazech. Jeden je hezčí než druhý, chytnou za srdce,“ hodnotí vystavená díla paní Jaroslava.

A protože výstava nese název Proměny, u jejího zahájení snad ani nemohl chybět stejnojmenný prostějovský pěvecký sbor, který účastníkům vernisáž zpříjemnil několika písněmi. Blanka Bohdanová je členkou Unie výtvarných umělců a vystavuje nejen doma, ale účastnila se i zahraničních výstav. Její díla si můžete prohlédnout ve výstavních prostorách zdejšího muzea do 12. července.

Total Comments

  • Nezamyslice
  • Basic
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK JSTE V LETNÍM OBDOBÍ SPOKOJENI S RESTAURAČNÍMI SLUŽBAMI?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments