Dobré ráno, dnes je čtvrtek 23.1.2020
svátek slaví Zdeněk,
zítra Milena
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Ve výstavních prostorách prostějovského muzea se ve čtvrtek 14. května sešli příznivci umění na vernisáži výstavy obrazů herečky a malířky Blanky Bohdanové s názvem „Proměny“. A Večerník u toho pochopitelně nemohl chybět.

Nejen ti z vás, kteří znají herečku Blanku Bohdanovou z divadelních inscenací, filmů a bezpočtu televizních pohádek jako Paví král či Jak si zasloužit princeznu a podobně, ocení i její výtvarnické práce, které nám v těchto dnech nabízí k nahlédnutí prostějovské muzeum. V hlavní budově na T. G. Masaryka se ve výstavních sálech můžete pokochat působivými olejomalbami, pastely a grafikami herečky i malířky Blanky Bohdanové, držitelky letošní ceny Thálie za činoherní mistrovství.

„Myslím, že nejsem sám, kdo o výtvarném talentu paní Bohdanové neměl ani tušení, o to mileji jsem překvapen, když vidím tato nádherná díla,“ přiznal Jiří Hastík, který se ujal úvodního slova vernisáže. Na zahájení výstavy obrazů známé herečky, která letos oslavila pětaosmdesát let, se sešly desítky jejich obdivovatelů. Sama herečka ale s ohledem na své zdraví poslala jako zástup svoji snachu, spisovatelku Zuzanu Maléřovou, která své tchýni věnovala i pasáž v knize.

20 blanka bohdanova2„Blanka Bohdanová hledá inspiraci zejména v přírodě, a jak sama říká - někdy jí k tomu stačí pohled z okna. A přestože maluje především vážná témata týkající se přírody kolem nás, její obrazy nejsou depresivní,“ přiblížila Zuzana Maléřová. „Jako herečku paní Bohdanovou zbožňuji. Na pódiu dává publiku sama sebe a nejinak je tomu i v jejích obrazech. Jeden je hezčí než druhý, chytnou za srdce,“ hodnotí vystavená díla paní Jaroslava.

A protože výstava nese název Proměny, u jejího zahájení snad ani nemohl chybět stejnojmenný prostějovský pěvecký sbor, který účastníkům vernisáž zpříjemnil několika písněmi. Blanka Bohdanová je členkou Unie výtvarných umělců a vystavuje nejen doma, ale účastnila se i zahraničních výstav. Její díla si můžete prohlédnout ve výstavních prostorách zdejšího muzea do 12. července.

Total Comments

  • Lesy Pv
  • Národní dům
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U ANDĚLA V TYLOVĚ ULICI?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

K charitě se přidávají další.

Rovněž během uplynulého týdne pokračovala před místním nádražím v Prostějově charitativní akce v podobě rozlévání polévek bezdomovcům. Je potěšitelné, že k Miladě Sokolové s přidávají i majitelé občerstvení, kteří v sobotu lidem bez domova dovezli pochoutky s kebabem.

Smrt osobností.

 

Prostějovskou společnost zasáhly v posledních dnech hned dvě nešťastné zprávy. Zemřela dlouholetá prostějovská komunální politička, členka ČSSD a ředitelka Domova pro seniory v Jesenci Zuzana Bratterová, zesnul rovněž bývalý ředitel Obchodní akademie v Prostějově Pavel Sekanina. Čest jejich památce!

Total Comments

Osobnost týdne

TEREZA DOČKALOVÁ
03 dockalova
Držitelka dvou Cen Thálie byla hlavní postavou ve hře Nora, kterou minulé úterý přijelo do Prostějova představit pražské Divadlo pod Palmovkou.

Total Comments

Číslo týdne

1 801 797

Bravo! Téměř dva miliony korun přinesla letošní tříkrálová sbírka z celého Prostějovska, čímž byl zase o něco více překonán loňský rekord. Konická charita získala 579 028 korun, prostějovská 1 222 769 korun.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SE PROBUDILA, TAK KOLEM MĚ BYLY PLAMENY…“

Desetiletá Laura Čurejová vzpomíná na oheň, který pohltil celý dům její rodiny ve Vrbátkách a ona sama se ocitla v Dětském domově v Prostějově...

Total Comments