Každý chvilku tahá pilku. Toto přísloví dokonale sedí na sobotní duel eskáčka se druhým týmem tabulky FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY, a sice středočeskou Vlašimí. Jednobrankový náskok se po přestávce rozplynul, hosté skóre otočili, jenže na rozdíl od několika minulých zápasů se tentokrát prostějovští fotbalisté dokázali mobilizovat a stav nejen srovnali, ale výsledek dokonce strhli na svoji stranu. To vše díky trojici střelců Kušejovi, Amobimu a Bartolomeuovi.

Domácí začali proti papírovému favoritovi obezřetně a první čtvrthodinu se v podstatě nepodívali za půlící čáru. Tečovaná střela však Bártu v domácí brance neohrozila, Zlatohlávkovu hlavičku odklonil Bárta na roh. Fotbalisté od Blaníku však nezužitkovali ani nabídnutý přímý kop, následný pokus skončil pouze na tyči. Teprve po necelých dvaceti minutách se zleva osmělil Bartolomeu, brankář Vágner vyrazil míč na roh, po němž hlavičkoval nad branku Omale. Další střela směřovala doprostřed branky, kde míč našel Vágner v náruči. Po pětadvaceti minutách však pouze vyrazil střelu z pravé strany a dobíhající Kušej pohotově umístil míč do branky – 1:0.

Po půlhodině hry zaujalo Zapletalovo sólo po levé straně, které ovšem žádoucím způsobem nezakončil. Do poločasu se už skóre neměnilo, druhou půli začali aktivněji opět hosté. Koudelkova střela mířila pouze nad branku. Hosté byli blízko vyrovnání už v 58. minutě, kdy Zlatohlávek poslal zleva míč před branku a Suchanovu střelu Bárta reflexivně vyrazil. O tři minuty později se vydal až k brankové čáře střídající Gning, vrátil pod sebe na Zlatohlávka, který se už nemýlil – 1:1.

Za dalších sedm minut se efektně uvolnil ve vápně Suchan a podél Bárty poslal svůj celek do vedení – 1:2. V té době byli hosté při chuti a ve vzduchu visela třetí branka, která by byla asi rozhodující. Jenže to zdaleka nebylo všechno.

Domácí prokázali velkou snahu nepoddat se osudu a napnuli síly do útoku. Tlak do branky se vyplatil dvanáct minut před koncem, kdy střídající Amobi ze skrumáže vyrovnal – 2:2. Eskáčko mělo nadále chuť vylepšit úterní bilanci, kdy bralo pouze bod, a za snahu bylo odměněno. Aktivní Bartolomeu zakončil průnik po pravé straně křížnou střelou na vzdálenější tyč a rozhodl o první jarní výhře Prostějova – 3:2. Vlašim sice ještě v nastavení dostala míč do branky, ale rozhodčí odpískal předchozí útočný faul.

Daniel ŠMEJKAL - 1.SK Prostějov:

„Už si ani nepamatuji, kdy jsme naposledy vyhráli, byla to dlouhá pauza! Vlašim potvrzovala, že je kvalitní soupeř, hrála velmi dobře. Zpočátku jsme měli patnáct minut problémy, Vlašim měla dvě příležitosti, ale pak jsme se zvedli. Měli jsme dvě krásné šance my, dali jsme gól, zbytek poločasu jsme kontrolovali průběh zápasu. Úvod druhého poločasu nám nevyšel, což nás trochu trápí, Vlašim stav otočila a v těchto pasážích dominovala. Nám pomohlo střídání, Amobi přišel do útoku, dva góly jsme tam dotlačili. Jsem moc rád, že to takto dopadlo.“

Martin HYSKÝ - FC Sellier & Bellot Vlašim:

„Jsme smutní, myslím si, že jsme odtud měli odvézt body, minimálně jeden určitě vzhledem k vývoji druhého poločasu. Domácí byli extrémně efektivní, vytvořili si málo šancí, ve druhé půli prakticky nic, a dokázali dvakrát dát gól. Musím se na ty góly podívat, nevím, nerozumím tomu. V kabině kluci říkali, že třetí branka byla z velkého ofsajdu. Když jsme zápas otočili, měli jsme ještě další možnosti, mohli jsme dát na 3:1, což by asi zápas rozhodlo. Škoda že se nám to nepovedlo. Řekl bych, že se proti nám trochu spiklo nebe. Setmělo se, začaly padat ‚trakaře‘, foukat vítr proti nám, což nám nepomohlo. Přestože jedeme s prázdnou, odjíždíme s hlavou nahoře.“

FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA – 22. kolo

1.SK Prostějov – FC Sellier & Bellot Vlašim

3:2 (1:0)

Branky: 25. Kušej, 79. Amobi, 85. Bartolomeu – 61. Zlatohlávek, 67. Suchan.

Rozhodčí: Zaoral – Dobrovolný, Dresler. Žluté karty: 27. Urbanec, 81. Kušej – 15. Suchan, 81. Hošek. Diváci: 430.

Střely na branku 6:6. Střely mimo branku: 4:3. Rohové kopy 4:10. Držení míče: 43%:57%

Sestava Prostějova: Bárta – Urbanec, Zukal, Schaffartzik, Zapletal – Hönig (65. Amobi), Jiráček (67. Kopřiva), Omale, Kušej  – Koudelka (88. Bialek), Bartolomeu. Trenér: Daniel Šmejkal

Sestava Vlašimi: Vágner – Hošek, Broukal (88. Toula), Lehoczki, Svoboda – Rigo (57. Gning), Křišťan, Zinhasovič (88. Icha), Jurásek – Suchan, Zlatohlávek (71. Solomon). Trenér: Martin Hyský