Velmi důležité body se rozdělovaly v sobotu v Kralicích, kde se domácí celek na poslední příčce utkal s předposledními Dolany. Duel o pomyslných šest bodů vítěze po devadesáti minutách nenašel a musely rozhodnout penalty. Ty zvládli lépe hosté a Kralicím tak odskočili už na rozdíl pěti bodů. Záchrana v krajském přeboru se tak zase o kousek vzdálila.

Domácím opět scházeli tři důležití členové mužstva a sestava tak opět nebyla kompletní. Pro nemoc tentokrát scházel stoper Hloch a zranění z Lipové vyřadilo Prokopa a Studeného. „I když jsme tu sestavu museli poněkud látat, tak jsme v prvním poločase byli o něco lepším celkem a měli jsme mírnou převahu. Pomáhal nám k tomu i vítr, který s námi hrál. Měli jsme tam i nějaké šance, jedinou branku jsme ale vstřelili až díky penaltě po ruce, kterou Kobylík proměnil,“ ohlížel se za prvním poločasem kouč Kralic Karel Trnečka.

Druhá půle už ale nabídla obrácený gard a byly to naopak Dolany, kdo měl navrch a komu se podařilo po necelé hodině srovnat. „Musím sportovně přiznat, že ve druhé půli jsme na soupeře nestačili a převahu měl naopak on. Vypracoval si tam kromě branky i další šance, ty ale neproměnil. My jsme měli jedinou deset minut před koncem. Baran šel sám na branku, ale nepodařilo se mu brankáře překonat,“ doplnil dále kouč.

Duel tak musely rozhodnout penalty. V nich se ale střelcům ani na jedné straně příliš nedařilo. Domácí před nimi dali do branky Adamíka, ale ani on jim bod navíc nepřinesl. „Z šesti střelců jsme hned třikrát neproměnili, a to se pak těžko můžeme o bodu navíc bavit, bohužel. Soupeř nám tak utekl o další bod a nám nezbývá než doufat, že se vrátí kluci z marodky a že příští týden dokážeme zabrat s Brodkem u Přerova, který je také stále namočen v boji o záchranu,“ dodal Trnečka.

Přiživit naděje na záchranu budou chtít Kralice v sobotu, kdy na svém stadionu přivítají Brodek u Přerova. Výkop je naplánován na 16.00 hodin.

FC Kralice na Hané

FC Dolany

1:1 (1:0) PK 3:4

Branky: 26. Kobylík z penalty – 58. Outlý. Rozhodčí: Sedláček – Machala, Jurčák. Žluté karty: 38. Kobylík, 63. Cibulka, 84. Novotný. Diváků: 50.

Sestava Kralic: Peka – Kobylík, Jurtík (55. Troneček), Hlačík, Němčík – Novotný, Škrabal – Kopečný (90. Adamík), Cibulka, Baran – Šup. Trenér: Karel Trnečka.

Krajský přebor muži

20. kolo: Jeseník – Mohelnice 0:5 (0:2). Branky: 31. a 76. Fišara, 43. Cikryt, 56. Kuba, 66. Srdýnko. Žluté karty: 43. Zrník, 67. Minka, 76. Kružík – 78. Knýř. * Šternberk – Lutín 3:0 (3:0). Branky: 9. a 38. Juřátek, 16. Tögel. * Želatovice – Litovel 5:1 (2:0). Branky: 31. a 89. Čtvrtníček, 19. Skopal, 68. Zezulka, 77. Němec – 88. Vitoul. Žluté karty: 50. Goldemund – 16. Kučera, 61. Jindra, 67. Knebl. * Kralice n./H. – Dolany 1:2pk (1:0). Branky: 26. Kobylík – 58. Outlý. Žluté karty: 38. Kobylík, 63. Cibulka, 85. Novotný (všichni K). * Medlov – Ústí 1:1 (1:0). Branky: 13. Sedláček – 58. Sencovici. Žluté karty: 53. Skřebský, 66. Pospíšil, 76. Kasal, 84. Deák – 74. Žingor, 85. Bočan. * Velké Losiny – Zábřeh 1:2 (1:0). Branky: 31. Uvízl – 65. a 75. Sitta. Žluté karty: 86. Hilbert – 61. Laštůvka, 90. Puchr. * Brodek u Přerova – Rapotín 1:0 (0:0). Branky: 47. Bundil. Žluté karty: 62. Bundil – 35. Charvát, 47. Morong, 86. Klemsa. * Bohuňovice – Lipová 1:0 (0:0). Branka: 83. Šmirják. Žluté karty: 27. Fryčák, 80. Král, 89. Poláček (všichni B).

1.                 Šternberk    20                16                0                  4                  55:12           50                0

2.                 Ústí             20                15                1                  4                  58:28           45                1

3.                 Želatovice    20                14                0                  6                  49:26           44                1

4.                 Medlov        20                12                1                  7                  42:24           37                3

5.                 Mohelnice    20                12                0                  8                  46:34           35                2

6.                 Zábřeh        20                10                0                  10                45:37           33                0

7.                 Lipová         20                12                0                  8                  28:34           33                4

8.                 Jeseník        20                10                0                  10                37:34           31                2

9.                 Velké Losiny                   20                9                  0                  11                37:36           28                1

10.               Lutín            20                9                  0                  11                30:36           26                4

11.               Brodek u Přerova           20                8                  0                  12                31:48           23                3

12.               Litovel          20                8                  0                  12                21:53           23                1

13.               Bohuňovice 20                8                  0                  12                28:43           22                2

14.               Rapotín       20                7                  0                  13                30:41           20                4

15.               Dolany         20                5                  0                  15                22:48           17                1

16.               Kralice n./H.                   20                4                  0                  16                24:49           12                3