Příjemnou noc, dnes je čtvrtek 18.10.2018
svátek slaví Lukáš,
zítra Michaela
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Hosté hudebního klubu Apollo 13 měli o sobotní noci možnost shlédnout a poslechnout si vynikající vystoupení hudebně-taneční skupiny Aires del Sur, jejíž ohnivé flamenco přeneslo přítomné alespoň na pár chvil do slunného Španělska. A Večerník u toho pochopitelně nemohl chybět...

Vášnivé španělské rytmy, početné publikum a příjemná atmosféra. Takový byl ve zkratce sobotní večer v prostějovském hudebním klubu pod taktovkou olomoucké skupiny Aires del Sur. Taneční exhibice v podání okouzlujících tanečnic Petry Pšenicové a Denisy Pavelové sklidila zasloužený potlesk, stejně jako hudební doprovod v podání Jana Königa, jehož energická hra na kytaru tvořila autentickou kulisu celého programu.

„Viděla jsem tančit flamenco na letošní dovolené a tento styl tance se mi moc líbil. Byla jsem zvědavá, jestli bude stejně působivý i v českém podání,“ svěřila se Večerníku jedna z návštěvnic klubu, která vystoupením olomoucké skupiny rozhodně nebyla zklamaná. A není se čemu divit, protože členové skupiny si totiž jezdí pravidelně zdokonalovat své taneční dovednosti do přímo do slunné Andalusie. Nabité zkušenosti několikrát využili mimo jiné i na známém multižánrovém festivalu Colours of Ostrava. „Spolupracujeme mimo jiné s mezinárodním festivalem Colores Flamencos, vystupujeme na firemních akcích a pořádáme i vlastní koncerty a taneční kurzy,“ doplnila lektorka a tanečnice P. Pšenicová.

Příznivci exotického flamenca, kterých díky sobotní návštěvě Apolla 13 jistě přibylo, mají možnost shlédnout vystoupení skupiny například také 27. listopadu na Flamencové noci v Ostravě.

Total Comments

  • adp_sanco
  • Interforst
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jste spokojeni s novou vládou prostějovské radnice?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Babí léto v plné kráse.

Po celý uplynulý týden panovalo v  prostějovském regionu příznivé počasí, které svádělo k podzimním procházkám. Leckde dokonce padaly i rekordní teploty, když se rtuť teploměru vyšplhala až k 23 stupňům. Nechme se překvapit, jak dlouho prosluněné nebe vydrží.

Vůně punče se prodražila.

Je to zřejmě to nejlepší pro každého návštěvníka, tak proč tomu nedat za ucho? Prostějovští radní schválili navýšení poplatku pro prodejce alkoholu během vánočního jarmarku, tudíž letos stánkaři prodávající punč a další alkoholové dobroty zaplatí až 1 250 korun za den.

Total Comments

Osobnost týdne

BOLEK A VLADIMÍR POLÍVKOVI
polivkovi copyKonečně! Po mnoha peripetiích a dvou odkladech dorazil do Prostějova Bolek Polívka se synem Vladimírem. V Městském divadle v Prostějově jim aplaudovalo dlouho dopředu vyprodané hlediště, protože jejich kus Šašek a syn je opravdu famózní.

Total Comments

Číslo týdne

 1725
Přesně tolik lidí bez zaměstnání eviduje aktuálně Úřad práce v Prostějově. Z uvedeného počtu je 990 žen. Pozoruhodným faktem je, že jako v jednom z mála měst v republice je zde počet hlášených volných míst větší než počet nezaměstnaných! .

Total Comments

Výrok týdne

„PTEJTE SE, NA CO CHCETE,
ODPOVÍM, NA CO CHCI JÁ!“

S úsměvem od ucha k uchu přivítala novináře na středeční tiskové konferenci rady města primátorka Alena Rašková

Total Comments