Dobré ráno, dnes je středa 12.12.2018
svátek slaví Simona,
zítra Lucie
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Hosté hudebního klubu Apollo 13 měli o sobotní noci možnost shlédnout a poslechnout si vynikající vystoupení hudebně-taneční skupiny Aires del Sur, jejíž ohnivé flamenco přeneslo přítomné alespoň na pár chvil do slunného Španělska. A Večerník u toho pochopitelně nemohl chybět...

Vášnivé španělské rytmy, početné publikum a příjemná atmosféra. Takový byl ve zkratce sobotní večer v prostějovském hudebním klubu pod taktovkou olomoucké skupiny Aires del Sur. Taneční exhibice v podání okouzlujících tanečnic Petry Pšenicové a Denisy Pavelové sklidila zasloužený potlesk, stejně jako hudební doprovod v podání Jana Königa, jehož energická hra na kytaru tvořila autentickou kulisu celého programu.

„Viděla jsem tančit flamenco na letošní dovolené a tento styl tance se mi moc líbil. Byla jsem zvědavá, jestli bude stejně působivý i v českém podání,“ svěřila se Večerníku jedna z návštěvnic klubu, která vystoupením olomoucké skupiny rozhodně nebyla zklamaná. A není se čemu divit, protože členové skupiny si totiž jezdí pravidelně zdokonalovat své taneční dovednosti do přímo do slunné Andalusie. Nabité zkušenosti několikrát využili mimo jiné i na známém multižánrovém festivalu Colours of Ostrava. „Spolupracujeme mimo jiné s mezinárodním festivalem Colores Flamencos, vystupujeme na firemních akcích a pořádáme i vlastní koncerty a taneční kurzy,“ doplnila lektorka a tanečnice P. Pšenicová.

Příznivci exotického flamenca, kterých díky sobotní návštěvě Apolla 13 jistě přibylo, mají možnost shlédnout vystoupení skupiny například také 27. listopadu na Flamencové noci v Ostravě.

Total Comments

  • Repoint
  • Sporcl
  • mubea
  • jaro
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Blíží se vánoční svátky, na co se nejvíce těšíte?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

A jde to i bez hádek!

Ano, potěšil nás a zároveň také velice překvapil hladký průběh úterního jednání prostějovských zastupitelů. Nejdůležitější dokument města, rozpočet na rok 2019, byl schválen celkem rychle, navíc bez zbytečných průtahů v podobě slovních přestřelek s opozičními zastupiteli. Tak to má být.

Máme nejdražší vodu!.

Během posledních dvou let se cena vodného a stočného na Prostějovsku nezvyšovala a tak jsme možná mnozí nabyli dojmu, že to tak i zůstane. Moravská vodárenská ovšem pro rok 2019 sáhla k výraznému zdražení, po kterém budeme mít nejdražší vodu na Moravě.  

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

VLADIMÍR WALDA NERUŠIL
V němčickém kině OKO vystoupil uplynulou sobotu Waldemar Matuška. Ne, legendární zpěvák nevstal z mrtvých, ale parádně ho zastoupil jeho „dvojník“. Vánoční koncert v podání Vladimíra Waldy Nerušila se skutečně povedl.

49 walda13

Total Comments

Číslo týdne

5
O tolik korun budou mít PROSTĚJOVSKÝ Večerník levnější ti předplatitelé, kteří si pořídí ještě do konce roku abonenství nejčtenějšího regionálního periodika na rok 2019. Kvůli zdražení papíru totiž cena na stánku vystoupá od 1. ledna na rovnou dvacetikorunu.

Total Comments

Výrok týdne

„NA OPAKOVÁNÍ VOLEB JSEM BYLA PŘIPRAVENA...“

Nově zvolená senátorka za Prostějovsko Jitka Chalánková poskytla Večerníku první rozhovor ve své nové funkci.

Total Comments