Dobré poledne, dnes je úterý 19.2.2019
svátek slaví Patrik,
zítra Oldřich
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Hosté hudebního klubu Apollo 13 měli o sobotní noci možnost shlédnout a poslechnout si vynikající vystoupení hudebně-taneční skupiny Aires del Sur, jejíž ohnivé flamenco přeneslo přítomné alespoň na pár chvil do slunného Španělska. A Večerník u toho pochopitelně nemohl chybět...

Vášnivé španělské rytmy, početné publikum a příjemná atmosféra. Takový byl ve zkratce sobotní večer v prostějovském hudebním klubu pod taktovkou olomoucké skupiny Aires del Sur. Taneční exhibice v podání okouzlujících tanečnic Petry Pšenicové a Denisy Pavelové sklidila zasloužený potlesk, stejně jako hudební doprovod v podání Jana Königa, jehož energická hra na kytaru tvořila autentickou kulisu celého programu.

„Viděla jsem tančit flamenco na letošní dovolené a tento styl tance se mi moc líbil. Byla jsem zvědavá, jestli bude stejně působivý i v českém podání,“ svěřila se Večerníku jedna z návštěvnic klubu, která vystoupením olomoucké skupiny rozhodně nebyla zklamaná. A není se čemu divit, protože členové skupiny si totiž jezdí pravidelně zdokonalovat své taneční dovednosti do přímo do slunné Andalusie. Nabité zkušenosti několikrát využili mimo jiné i na známém multižánrovém festivalu Colours of Ostrava. „Spolupracujeme mimo jiné s mezinárodním festivalem Colores Flamencos, vystupujeme na firemních akcích a pořádáme i vlastní koncerty a taneční kurzy,“ doplnila lektorka a tanečnice P. Pšenicová.

Příznivci exotického flamenca, kterých díky sobotní návštěvě Apolla 13 jistě přibylo, mají možnost shlédnout vystoupení skupiny například také 27. listopadu na Flamencové noci v Ostravě.

Total Comments

  • Prohlídky Kostel
  • Nohejbal
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Chtěli byste jít v Prostějově na Fed Cup?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Gečnukův triumf.

Nejenom tenisté a tenistky mohou vystoupat na grál krajského sportu. Třetím takovým do party se stal parašutista Dukly Prostějov Jiří Gečnuk, který ovládl anketu Sportovec Olomouckého kraje za rok 2018. Český reprezentant posbíral během kariéry celou řadu medailí, pyšní se také titulem absolutního mistra světa.


Nájemníci se nehrnou.

Nově postavený prostějovský komunitní dům v Sušilově ulici pro potřebné seniory za osmdesát milionů korun příliš netáhne. Magistrát totiž v luxusní nemovitosti nasadil tak vysoké ceny nájemného, že kapacita je nyní zhruba naplněna jen z více než poloviny. A to je hodně málo...

Přechody budou!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ KOLBABA
07 kolbabaPo roce do Prostějova opět zavítal nejznámější český cestoval. V sále kina Metro 70 poutavě vyprávěl o své cestě po Havajských ostrovech, které Prostějovanům popsal jako opravdový ráj. Byla to vskutku zajímavá přednáška.

Total Comments

Číslo týdne

 2
Dvě nové ulice má od minulého úterý Prostějov. Jistě, vybudované domy ve Vrahovicích a také v Čechovicích nějaký čas už stojí, ovšem zdejší noví obyvatelé se nedokázali shodnout na názvu ulic. Tak vězte, že nyní máme v našem městě Meruňkovou a Frébortovu ulici!

Total Comments

Výrok týdne

„„JE TO MOJE CHYBA, A TO SE STÁVÁ VÝJIMEČNĚ!“

Primátor Prostějova František Jura přiznal pochybení v jednom ze svých výroků směrem ke Společenskému domu.
Sebevědomí mu ale rozhodně nechybí...

Total Comments