Dobré ráno, dnes je čtvrtek 27.6.2019
svátek slaví Ladislav,
zítra Lubomír
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Hosté hudebního klubu Apollo 13 měli o sobotní noci možnost shlédnout a poslechnout si vynikající vystoupení hudebně-taneční skupiny Aires del Sur, jejíž ohnivé flamenco přeneslo přítomné alespoň na pár chvil do slunného Španělska. A Večerník u toho pochopitelně nemohl chybět...

Vášnivé španělské rytmy, početné publikum a příjemná atmosféra. Takový byl ve zkratce sobotní večer v prostějovském hudebním klubu pod taktovkou olomoucké skupiny Aires del Sur. Taneční exhibice v podání okouzlujících tanečnic Petry Pšenicové a Denisy Pavelové sklidila zasloužený potlesk, stejně jako hudební doprovod v podání Jana Königa, jehož energická hra na kytaru tvořila autentickou kulisu celého programu.

„Viděla jsem tančit flamenco na letošní dovolené a tento styl tance se mi moc líbil. Byla jsem zvědavá, jestli bude stejně působivý i v českém podání,“ svěřila se Večerníku jedna z návštěvnic klubu, která vystoupením olomoucké skupiny rozhodně nebyla zklamaná. A není se čemu divit, protože členové skupiny si totiž jezdí pravidelně zdokonalovat své taneční dovednosti do přímo do slunné Andalusie. Nabité zkušenosti několikrát využili mimo jiné i na známém multižánrovém festivalu Colours of Ostrava. „Spolupracujeme mimo jiné s mezinárodním festivalem Colores Flamencos, vystupujeme na firemních akcích a pořádáme i vlastní koncerty a taneční kurzy,“ doplnila lektorka a tanečnice P. Pšenicová.

Příznivci exotického flamenca, kterých díky sobotní návštěvě Apolla 13 jistě přibylo, mají možnost shlédnout vystoupení skupiny například také 27. listopadu na Flamencové noci v Ostravě.

Total Comments

 • Rock of Memory
 • BIG BEN
 • Jelen
 • Domovní správa Prostějov
 • Prostějov Cup 2019
 • Interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_bigben

Anketa - hlavní

Na kterou z letních akcí se těšíte nejvíce?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Pokračování tradice.

Na kvalitní vystoupení z Argentiny navázali parašutisté Armádního sportovního oddílu Dukla Prostějov reprezentující Českou republiku při úvodním závodě Světového poháru 2019 na přesnost přistání. Konal se v Chorvatsku a Hanáci přivezli z Balkánu jedno zlato i bronz!

Měsíc potop neskončil.

Jestli si někdo myslel, že záplavy na Němčicku z předminulého týdne byly těmi posledními, co prostějovský region postihly, zmýlil se. Minulý týden vtrhla velká voda po krátké průtrži mračen i do Čech pod Kosířem a Stařechovic. Kanály nestíhaly pobrat veškerou vodu, ta pak vyplavila tři desítky rodinných domů.

Total Comments

Osobnost týdne

Pavel CALLTA
25 callta
V rámci programu Prostějovského léta vystoupil uplynulý čtvrtek na náměstí T. G. Masaryka zpěvák, kterého obdivuje především mladá generace. Není tedy divu, že mezi stovkami diváků koncertu byly především náctileté fanynky.

Total Comments

Číslo týdne

42 437 704

Přesně tuto sumu peněz muselo v roce 2018 zaplatit statutární město Prostějov za odvoz a likvidaci komunálního odpadu. Občané však prostřednictvím poplatků uhradili pouhou polovinu uvedených nákladů. Odborníci tvrdí, že je to málo!

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ NĚKDO UMÍRÁ,
NESMÍ ANI NA CHVILIČKU
POCIŤOVAT, ŽE JE ODEPSANÝ!“

Odborný garant paliativní péče prostějovské nemocnice Miroslav Kala takto hovořil při slavnostním otevření nového oddělení.

Total Comments