Dobré dopoledne, dnes je úterý 25.6.2019
svátek slaví Ivan,
zítra Adriana
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Hrátky s čertem z pohádky Princezna ze mlejna alias Yvettou Blanarovičovou rozdováděly náměstí plné dětí, čertů a andělů. Pekelné radovánky pod rozzářeným vánočním stromečkem nepřekazilo ani mrazivé počasí...

 

Už krátce po čtvrté hodině se pod prostějovským vánočním stromečkem scházely děti v kostýmech čertů a andělů, kteří překonali svůj strach z Mikulášova pekelného doprovodu a odvážily se na pódium předvést své pěvecké a recitátorské umění, za což se jim dostalo uznalého potlesku od publika a od Mikuláše a andělů drobného přilepšení k nedávné mikulášské nadílce. Pak už se ale na pódiu objevilo očekávané čertovské překvapení v podobě představitelky malého ale šikovného čertíka z pohádky Princezna ze mlejna, Yvetty Blanarovičové. Při zpěvu latinské písně Pie Jesu prostějovskému publiku předvedla, že je nejen výborná herečka, ale i zdatná zpěvačka. Navíc si pro děti připravila přímo pohádkovou soutěž, při níž měly děti možnost  prokázat své odborné znalosti v oblasti pohádkových písniček. Spolu s publikem malí soutěžící zavzpomínali na klasické české pohádky jako Tři oříšky pro Popelku, Dívka na koštěti, Pyšná princezna a další. Oblíbená herečka pobavila přítomné obecenstvo čerstvou příhodou s městskou policií, které se smáli zejména přítomní policejní příslušníci. „Přeju vám i pánům policistům krásné vánoční svátky a aby se vám splnily všechna vaše přání,“ nezapomněla čertice popřát lehce promrzlému, ale nadšenému publiku. V závěru večera nechybělo společné zpívání pohádkových a vánočních písniček, ani čertovská diskotéka, která přišla přihlížejícímu obecenstvu vhod zejména kvůli skutečně mrazivému počasí. 

Total Comments

 • Rock of Memory
 • BIG BEN
 • Jelen
 • Domovní správa Prostějov
 • Prostějov Cup 2019
 • Interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_bigben

Anketa - hlavní

Na kterou z letních akcí se těšíte nejvíce?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Pokračování tradice.

Na kvalitní vystoupení z Argentiny navázali parašutisté Armádního sportovního oddílu Dukla Prostějov reprezentující Českou republiku při úvodním závodě Světového poháru 2019 na přesnost přistání. Konal se v Chorvatsku a Hanáci přivezli z Balkánu jedno zlato i bronz!

Měsíc potop neskončil.

Jestli si někdo myslel, že záplavy na Němčicku z předminulého týdne byly těmi posledními, co prostějovský region postihly, zmýlil se. Minulý týden vtrhla velká voda po krátké průtrži mračen i do Čech pod Kosířem a Stařechovic. Kanály nestíhaly pobrat veškerou vodu, ta pak vyplavila tři desítky rodinných domů.

Total Comments

Osobnost týdne

Pavel CALLTA
25 callta
V rámci programu Prostějovského léta vystoupil uplynulý čtvrtek na náměstí T. G. Masaryka zpěvák, kterého obdivuje především mladá generace. Není tedy divu, že mezi stovkami diváků koncertu byly především náctileté fanynky.

Total Comments

Číslo týdne

42 437 704

Přesně tuto sumu peněz muselo v roce 2018 zaplatit statutární město Prostějov za odvoz a likvidaci komunálního odpadu. Občané však prostřednictvím poplatků uhradili pouhou polovinu uvedených nákladů. Odborníci tvrdí, že je to málo!

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ NĚKDO UMÍRÁ,
NESMÍ ANI NA CHVILIČKU
POCIŤOVAT, ŽE JE ODEPSANÝ!“

Odborný garant paliativní péče prostějovské nemocnice Miroslav Kala takto hovořil při slavnostním otevření nového oddělení.

Total Comments