Dobré dopoledne, dnes je pondělí 17.6.2019
svátek slaví Adolf,
zítra Milan
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

51 kladkyV pátek v devět hodin ráno se spustil vlek v lyžařském areálu v Kladkách. Počasí však natěšeným lyžařům o víkendu udělalo hodně tlustou čáru přes rozpočet.

V průběhu celého uplynulého týdne Sokolové z Kladek usilovně zasněžovali místní sjezdovku. Na konci týdne tak bylo na svahu přibližně třicet centimetrů sněhu, z toho bylo asi dvacet umělého. Po sjezdovce se od pátku pod zataženou oblohou proháněli první sjezdaři. Všichni se těšili na víkend, kdy se očekával nával lyžařů. Vše ovšem změnila náhlá obleva a déšť. „Je to naprosto klasická ukázka zákonu schválnosti. Celý týden u nás bylo krásně a od soboty se to muselo pokazit. Pár nadšenců k nám sice v sobotu dorazilo, ale kvůli mlze a dešti nebyly podmínky právě ideální,” komentoval situaci předseda TJ Sokol Kladky Jiří Křeček. I přes víkendovou oblevu se sníh v Kladkách stále držel. Na následující předvánoční týden však meteorologové bohužel předpovídají opět teploty nad nulou. Dokud sníh zcela neroztaje, měl by být vlek v Kladkách provozu od 9:00 do 16:00 hodin. Ceny za lyžování se od loňského roku nezměnily.

Přes současnou nepřízeň počasí se lyžařský areál v Kladkách vylepšuje. Kromě 450 metrů dlouhého vleku zde vyroste druhý, který bude o 230 metrů delší. Přepravní kapacita se zvýší ze současných 600 osob za hodinu na dvojnásobek. Investice přijde na necelých 5 miliónů korun.

Total Comments

 • Familiada
 • BIG BEN
 • Jelen
 • Domovní správa Prostějov
 • Prostějov Cup 2019
 • Interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_bigben

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V KAVÁRNĚ COCTAIL CAFÉ?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Konečně konstruktivní jednání.

Úterní zasedání Zastupitelstva statutárního města Prostějov trvalo tentokrát jediný den a bylo ukončeno těsně po osmnácté hodině. V jeho průběhu se sice několikrát zadrhlo, protože opoziční zastupitelé opět v některých případech porušili jednací řád, ale tentokrát bylo docela plynulé.

Fatální selhání řidiče.

Jako obecné ohrožení vyšetřují kriminalisté dopravní nehodu, při které v úterý odpoledne narazil u Litovle autobus plný dětí do odstaveného kamionu. V něm cestovali desetiletí fotbalisté 1.SK Prostějov. Výsledek? Tři těžce zranění dospělí a čtrnáct lehce zraněných malých fotbalistů.

Total Comments

Osobnost týdne

ANTONÍN PANENKA
24 panenka
Legendární český fotbalista a autor nezapomenutelného „dloubáku“ při penaltovém rozstřelu ve finále Mistrovství Evropy v Bělehradě v roce 1976 byl hlavní hvězdou letošního Hořava Cupu v Kostelci na Hané a Prostějově.

Total Comments

Číslo týdne

2,0

Neskutečné. Podíl nezaměstnaných v Prostějově dosáhl historického minima rovných dvou procent. A je otázkou času, kdy se počet lidí bez práce dostane v regionu ještě pod tuto magickou hranici.

Total Comments

Výrok týdne

„BYL BY TO SICE IDEÁLNÍ STAV, ALE TAKY POLITICKÁ SMRT!“

První náměstek primátora Jiří Pospíšil takto zareagoval na radu finančních odborníků, že by město mohlo zvýšit daň z nemovitostí i poplatky za odpad

Total Comments