Dobré dopoledne, dnes je úterý 25.6.2019
svátek slaví Ivan,
zítra Adriana
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE Tradiční městský ples zahájil prostějovskou plesovou sezonu. K tanci i poslechu hrálo v Národním domě hned několik kapel a na programu nechybělo dobré jídlo a pití, tombola, módní přehlídka a společná mazurka. Kdo v Prostějově něco znamená, nebo by alespoň rád znamenal, nechyběl na XXIII. městském plese, bohužel kromě primátora Miroslava Pišťáka. Toho kvůli zdravotní indispozici při slavnostním přípitku zastoupila náměstkyně Alena Rašková a první náměstek Jiří Pospíšil.

Průvodního slova se chopil ředitel prostějovské knihovny Aleš Procházka, který na pódiu kromě zástupců města uvedl taneční vystoupení studentek ZUŠ Vl. Ambrose a Evu Macurovou, zpěvačku a studentku pražské DAMU, která plesovým hostím v průběhu večera nejednou předvedla své pěvecké umění. Aby se vyhovělo hudebnímu vkusu všech návštěvníků, bylo plesové veselí rozděleno na čtyři stanoviště: v přednáškovém sále hrála k poslechu i tanci skupina ROMANTICA Prostějov, v restauraci cimbálová muzika Jožky Severína, v kavárně skupina Q-STYL a ve vinném sklípku kapela NOVIOS. Na parketu se svým tanečním uměním blýskli zástupci města, gentlemani v perfektně padnoucích oblecích a dámy v oslnivých třpytivých róbách. „Ples je jako vždy výborný, chybí tu jen pan primátor,“ posteskla si i městská radní Milada Sokolová, které to samozřejmě moc slušelo. K bohatému plesovému programu přispěla i módní přehlídka návrhářky Yvony Leitnerové a  nechyběla ani tombola. Šťastní výherci se mohli těšit například ze sady výběrových vín, z divokého kance nebo obrazu Dimitrije Kadrnožky. Vrcholem večera byla závěrečná mazurka, kterou si nedali ujít ani ti, kteří si na komplikovanější tance v průběhu večera netroufali.

Plesová sezona je zahájená, takže hrrr na parket!


Total Comments

 • Rock of Memory
 • BIG BEN
 • Jelen
 • Domovní správa Prostějov
 • Prostějov Cup 2019
 • Interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_bigben

Anketa - hlavní

Na kterou z letních akcí se těšíte nejvíce?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Pokračování tradice.

Na kvalitní vystoupení z Argentiny navázali parašutisté Armádního sportovního oddílu Dukla Prostějov reprezentující Českou republiku při úvodním závodě Světového poháru 2019 na přesnost přistání. Konal se v Chorvatsku a Hanáci přivezli z Balkánu jedno zlato i bronz!

Měsíc potop neskončil.

Jestli si někdo myslel, že záplavy na Němčicku z předminulého týdne byly těmi posledními, co prostějovský region postihly, zmýlil se. Minulý týden vtrhla velká voda po krátké průtrži mračen i do Čech pod Kosířem a Stařechovic. Kanály nestíhaly pobrat veškerou vodu, ta pak vyplavila tři desítky rodinných domů.

Total Comments

Osobnost týdne

Pavel CALLTA
25 callta
V rámci programu Prostějovského léta vystoupil uplynulý čtvrtek na náměstí T. G. Masaryka zpěvák, kterého obdivuje především mladá generace. Není tedy divu, že mezi stovkami diváků koncertu byly především náctileté fanynky.

Total Comments

Číslo týdne

42 437 704

Přesně tuto sumu peněz muselo v roce 2018 zaplatit statutární město Prostějov za odvoz a likvidaci komunálního odpadu. Občané však prostřednictvím poplatků uhradili pouhou polovinu uvedených nákladů. Odborníci tvrdí, že je to málo!

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ NĚKDO UMÍRÁ,
NESMÍ ANI NA CHVILIČKU
POCIŤOVAT, ŽE JE ODEPSANÝ!“

Odborný garant paliativní péče prostějovské nemocnice Miroslav Kala takto hovořil při slavnostním otevření nového oddělení.

Total Comments