Dobré odpoledne, dnes je úterý 11.8.2020
svátek slaví Zuzana,
zítra Klára
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE Tradiční městský ples zahájil prostějovskou plesovou sezonu. K tanci i poslechu hrálo v Národním domě hned několik kapel a na programu nechybělo dobré jídlo a pití, tombola, módní přehlídka a společná mazurka. Kdo v Prostějově něco znamená, nebo by alespoň rád znamenal, nechyběl na XXIII. městském plese, bohužel kromě primátora Miroslava Pišťáka. Toho kvůli zdravotní indispozici při slavnostním přípitku zastoupila náměstkyně Alena Rašková a první náměstek Jiří Pospíšil.

Průvodního slova se chopil ředitel prostějovské knihovny Aleš Procházka, který na pódiu kromě zástupců města uvedl taneční vystoupení studentek ZUŠ Vl. Ambrose a Evu Macurovou, zpěvačku a studentku pražské DAMU, která plesovým hostím v průběhu večera nejednou předvedla své pěvecké umění. Aby se vyhovělo hudebnímu vkusu všech návštěvníků, bylo plesové veselí rozděleno na čtyři stanoviště: v přednáškovém sále hrála k poslechu i tanci skupina ROMANTICA Prostějov, v restauraci cimbálová muzika Jožky Severína, v kavárně skupina Q-STYL a ve vinném sklípku kapela NOVIOS. Na parketu se svým tanečním uměním blýskli zástupci města, gentlemani v perfektně padnoucích oblecích a dámy v oslnivých třpytivých róbách. „Ples je jako vždy výborný, chybí tu jen pan primátor,“ posteskla si i městská radní Milada Sokolová, které to samozřejmě moc slušelo. K bohatému plesovému programu přispěla i módní přehlídka návrhářky Yvony Leitnerové a  nechyběla ani tombola. Šťastní výherci se mohli těšit například ze sady výběrových vín, z divokého kance nebo obrazu Dimitrije Kadrnožky. Vrcholem večera byla závěrečná mazurka, kterou si nedali ujít ani ti, kteří si na komplikovanější tance v průběhu večera netroufali.

Plesová sezona je zahájená, takže hrrr na parket!


Total Comments

  • Babi leto
  • Gulas Fest
  • Olympic
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se díváte na tzv. boj s chudobou?

P3_hana_nabor
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vlna zbrzdila.

Zatímco koronavirové číslo z předminulého týdne kdekoho vystrašilo, uplynulý týden by mohl zklidnit i ty největší pesimisty. Přírůstek jedenácti nakažených je sice nemilý, nicméně z celkového pohledu se nejedná o žádný citelný nárůst a tím pádem je vyloučeno, že bychom zde aktuálně měli nějaké ohnisko.

Chování policistů.
Pokud je pravda to, co tvrdí zaměstnanci krasického aquaparku, je tak na pováženou, proč si platíme státní složky. Poté, co se v „Koupelkách“ rozhořel konflikt se skupinkou Romů, přijela hlídka Policie ČR, avšak místo vyřešení problémů se s výtečníky jen přátelsky pozdravila! A tak si tady žijeme…

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Irena BLAŽKOVÁ

Po Faltýnkovi, Oklešťkovi a R. Fialovi se stala čtvrtou zástupkyní Prostějovska v Parlamentu Poslanecké sněmovny ČR. Dlouholetá starostka Vranovic-Kelčic nahradila přerovského kolegu Petra Vránu.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

2,8

Prostějovsko si i ke konci července drží nejnižší podíl nezaměstnaných osob v Olomouckém kraji, přičemž oproti předchozímu měsíci číslo lidí bez práce dokonce mírně pokleslo.

Total Comments

Výrok týdne

„OPRAVOVAT CHCEME UŽ NA JAŘE“

Primátor Statutárního města Prostějov František Jura přivítal rozhodnutí Nejvyššího soudu, které zamítlo dovolání společnosti Manthellan.

Total Comments

-