Příjemnou noc, dnes je čtvrtek 14.11.2019
svátek slaví Sáva,
zítra Leopold
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

04 vystavaV Galerii Špalíček se křtila ojedinělá publikace mapující vývoj prostějovského hokeje až do devadesátých let. Účastnící si mohli prohlédnout i unikátní výstavu věnovanou stoletému působení našeho hokejového týmu, a na akci tak nechyběl žádný pravověrný fanoušek prostějovských Jestřábů.

Prostějovská Galerie Špalíček se ve čtvrtek v podvečer zaplnila hokejovými příznivci. Důvodem byl křest unikátní publikace s názvem 100 let prostějovského hokeje, kterého se zúčastnil celý realizační tým v čele s autorem Tomášem Vincencem. „Jsem rád, že se tu sešlo tolik příznivců nejpopulárnějšího prostějovského sportu, až jsem měl obavy, jestli ten nával fanoušků Špalíček vydrží,“ zažertoval ředitel prostějovského Muzea Miroslav Chytil, který se chopil úvodního slova, aby je v zápětí předal samotnému autorovi, „tato kniha vyšla díky společnému úsilí zde přítomných pánů, kteří přispěli k vydání knihy každý jak mohli, sbírali fotografie, dohledávali materiály..., Je to vlastně takový odrazový můstek pro budoucí 04 vystava_hokejgenerace, protože kniha končí devadesátým rokem, může sloužit těm autorům, kteří přijdou po mě a zmapují i současný stav prostějovského hokeje,“ uvedl Tomáš Vincenc, který svou knihou pozval hokejové fanoušky na exkurzi do historie prostějovského hokeje. „Knihu už mám doma a těším se až si ji přečtu,“ potvrdil hráč prostějovských Jestřábů Dominik Záděra, který se zúčastnil křtu spolu s kamarádem a fanouškem hokeje Šimonem Sekaninou. Knižní publikace je v současnosti dostupná na prostějovských knižních pultech a výstava věnovaná stému výročí prostějovského hokeje bude návštěvníkům přístupná až do 10. února.

Total Comments

  • 30 klíčů
  • ZŠ Melantrichova
  • Sametova třicítka
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak oslavíte 30. výročí sametové revoluce?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Úspěch desetiletí.

Výzkum Město pro byznys desetiletí v rámci Olomouckého kraje má svého jednoznačného vítěze. K velké radosti se jim stal Prostějov, který v uplynulých letech hned několikrát triumfoval v krajských výzkumech a v loňském roce dokonce tuto prestižní odbornou anketu ovládl v rámci celé České republiky.


Hulvát zůstane hulvátem.

Nebylo to poprvé, ale od předešlých vulgárních excesů občana Vrahovic Čeňka Svobody na půdě prostějovského zastupitelstva se čekalo, že věčný stěžovatel na všechny a na všechno bude tentokrát slušnější. Dostal možnost promluvit před zastupiteli a nazval je bezcharakterními darebáky.

Total Comments

Osobnost týdne

DANA BATULKOVÁ

45 batulkovaSkvělá herečka se společně s Danielou Kolářovou představila v neděli na prknech Městského divadla v Prostějově v představení Arnošta Goldflama Dámská šatna.

Total Comments

Číslo týdne

 5

Od úterý do čtvrtka minulého týdn probíhalo u Krajského soudu v Brně projednávání žaloby na bývalého předsedu mládežnického hokejového klubu Jestřábi Prostějov spolek Michala Tomigu. Ten si nakonec odnesl pětiletý trest za zpronevěru a podvod.

Total Comments

Výrok týdne

„VŮBEC NETUŠÍM, NAJEDNOU BYLY FUČ!“

Náměstkyně primátora Alena Rašková nebyl schopna zastupitelům sdělit, kdy si Manthellan odvezl betonové zátarasy z parkoviště u Společenského domu

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments