Dobré dopoledne, dnes je úterý 25.6.2019
svátek slaví Ivan,
zítra Adriana
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

04 vystavaV Galerii Špalíček se křtila ojedinělá publikace mapující vývoj prostějovského hokeje až do devadesátých let. Účastnící si mohli prohlédnout i unikátní výstavu věnovanou stoletému působení našeho hokejového týmu, a na akci tak nechyběl žádný pravověrný fanoušek prostějovských Jestřábů.

Prostějovská Galerie Špalíček se ve čtvrtek v podvečer zaplnila hokejovými příznivci. Důvodem byl křest unikátní publikace s názvem 100 let prostějovského hokeje, kterého se zúčastnil celý realizační tým v čele s autorem Tomášem Vincencem. „Jsem rád, že se tu sešlo tolik příznivců nejpopulárnějšího prostějovského sportu, až jsem měl obavy, jestli ten nával fanoušků Špalíček vydrží,“ zažertoval ředitel prostějovského Muzea Miroslav Chytil, který se chopil úvodního slova, aby je v zápětí předal samotnému autorovi, „tato kniha vyšla díky společnému úsilí zde přítomných pánů, kteří přispěli k vydání knihy každý jak mohli, sbírali fotografie, dohledávali materiály..., Je to vlastně takový odrazový můstek pro budoucí 04 vystava_hokejgenerace, protože kniha končí devadesátým rokem, může sloužit těm autorům, kteří přijdou po mě a zmapují i současný stav prostějovského hokeje,“ uvedl Tomáš Vincenc, který svou knihou pozval hokejové fanoušky na exkurzi do historie prostějovského hokeje. „Knihu už mám doma a těším se až si ji přečtu,“ potvrdil hráč prostějovských Jestřábů Dominik Záděra, který se zúčastnil křtu spolu s kamarádem a fanouškem hokeje Šimonem Sekaninou. Knižní publikace je v současnosti dostupná na prostějovských knižních pultech a výstava věnovaná stému výročí prostějovského hokeje bude návštěvníkům přístupná až do 10. února.

Total Comments

 • Rock of Memory
 • BIG BEN
 • Jelen
 • Domovní správa Prostějov
 • Prostějov Cup 2019
 • Interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_bigben

Anketa - hlavní

Na kterou z letních akcí se těšíte nejvíce?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Pokračování tradice.

Na kvalitní vystoupení z Argentiny navázali parašutisté Armádního sportovního oddílu Dukla Prostějov reprezentující Českou republiku při úvodním závodě Světového poháru 2019 na přesnost přistání. Konal se v Chorvatsku a Hanáci přivezli z Balkánu jedno zlato i bronz!

Měsíc potop neskončil.

Jestli si někdo myslel, že záplavy na Němčicku z předminulého týdne byly těmi posledními, co prostějovský region postihly, zmýlil se. Minulý týden vtrhla velká voda po krátké průtrži mračen i do Čech pod Kosířem a Stařechovic. Kanály nestíhaly pobrat veškerou vodu, ta pak vyplavila tři desítky rodinných domů.

Total Comments

Osobnost týdne

Pavel CALLTA
25 callta
V rámci programu Prostějovského léta vystoupil uplynulý čtvrtek na náměstí T. G. Masaryka zpěvák, kterého obdivuje především mladá generace. Není tedy divu, že mezi stovkami diváků koncertu byly především náctileté fanynky.

Total Comments

Číslo týdne

42 437 704

Přesně tuto sumu peněz muselo v roce 2018 zaplatit statutární město Prostějov za odvoz a likvidaci komunálního odpadu. Občané však prostřednictvím poplatků uhradili pouhou polovinu uvedených nákladů. Odborníci tvrdí, že je to málo!

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ NĚKDO UMÍRÁ,
NESMÍ ANI NA CHVILIČKU
POCIŤOVAT, ŽE JE ODEPSANÝ!“

Odborný garant paliativní péče prostějovské nemocnice Miroslav Kala takto hovořil při slavnostním otevření nového oddělení.

Total Comments