Dobré odpoledne, dnes je úterý 11.8.2020
svátek slaví Zuzana,
zítra Klára
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

04 vystavaV Galerii Špalíček se křtila ojedinělá publikace mapující vývoj prostějovského hokeje až do devadesátých let. Účastnící si mohli prohlédnout i unikátní výstavu věnovanou stoletému působení našeho hokejového týmu, a na akci tak nechyběl žádný pravověrný fanoušek prostějovských Jestřábů.

Prostějovská Galerie Špalíček se ve čtvrtek v podvečer zaplnila hokejovými příznivci. Důvodem byl křest unikátní publikace s názvem 100 let prostějovského hokeje, kterého se zúčastnil celý realizační tým v čele s autorem Tomášem Vincencem. „Jsem rád, že se tu sešlo tolik příznivců nejpopulárnějšího prostějovského sportu, až jsem měl obavy, jestli ten nával fanoušků Špalíček vydrží,“ zažertoval ředitel prostějovského Muzea Miroslav Chytil, který se chopil úvodního slova, aby je v zápětí předal samotnému autorovi, „tato kniha vyšla díky společnému úsilí zde přítomných pánů, kteří přispěli k vydání knihy každý jak mohli, sbírali fotografie, dohledávali materiály..., Je to vlastně takový odrazový můstek pro budoucí 04 vystava_hokejgenerace, protože kniha končí devadesátým rokem, může sloužit těm autorům, kteří přijdou po mě a zmapují i současný stav prostějovského hokeje,“ uvedl Tomáš Vincenc, který svou knihou pozval hokejové fanoušky na exkurzi do historie prostějovského hokeje. „Knihu už mám doma a těším se až si ji přečtu,“ potvrdil hráč prostějovských Jestřábů Dominik Záděra, který se zúčastnil křtu spolu s kamarádem a fanouškem hokeje Šimonem Sekaninou. Knižní publikace je v současnosti dostupná na prostějovských knižních pultech a výstava věnovaná stému výročí prostějovského hokeje bude návštěvníkům přístupná až do 10. února.

Total Comments

  • Babi leto
  • Gulas Fest
  • Olympic
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se díváte na tzv. boj s chudobou?

P3_hana_nabor
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vlna zbrzdila.

Zatímco koronavirové číslo z předminulého týdne kdekoho vystrašilo, uplynulý týden by mohl zklidnit i ty největší pesimisty. Přírůstek jedenácti nakažených je sice nemilý, nicméně z celkového pohledu se nejedná o žádný citelný nárůst a tím pádem je vyloučeno, že bychom zde aktuálně měli nějaké ohnisko.

Chování policistů.
Pokud je pravda to, co tvrdí zaměstnanci krasického aquaparku, je tak na pováženou, proč si platíme státní složky. Poté, co se v „Koupelkách“ rozhořel konflikt se skupinkou Romů, přijela hlídka Policie ČR, avšak místo vyřešení problémů se s výtečníky jen přátelsky pozdravila! A tak si tady žijeme…

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Irena BLAŽKOVÁ

Po Faltýnkovi, Oklešťkovi a R. Fialovi se stala čtvrtou zástupkyní Prostějovska v Parlamentu Poslanecké sněmovny ČR. Dlouholetá starostka Vranovic-Kelčic nahradila přerovského kolegu Petra Vránu.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

2,8

Prostějovsko si i ke konci července drží nejnižší podíl nezaměstnaných osob v Olomouckém kraji, přičemž oproti předchozímu měsíci číslo lidí bez práce dokonce mírně pokleslo.

Total Comments

Výrok týdne

„OPRAVOVAT CHCEME UŽ NA JAŘE“

Primátor Statutárního města Prostějov František Jura přivítal rozhodnutí Nejvyššího soudu, které zamítlo dovolání společnosti Manthellan.

Total Comments

-