Dobré dopoledne, dnes je středa 17.7.2019
svátek slaví Martina,
zítra Drahomíra
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Biotronik Tomáš Pfeiffer rozezněl Vodnářský zvon, aby vyzval návštěvníky koncertu Společná věc, na který zval i mediální partner PROSTĚJOVSKÝ Večerník, k zamyšlení nad otázkami a záhadami života. Součástí meditačního setkání zájemců o duchovno a svéráznou filozofii Univerzity Bytí byla i parabolická projekce.

Tajemná kovová mísa s ušima se ve středeční podvečer rozvibrovala pod dotekem známého léčitele a biotronika Tomáše Pfeiffera, zatímco se na projekčním plátně za jeho zády míhaly záběry ustupujícího ledovce, válečných hrůz, tajemných menhirů a nekonečných zákoutí vesmíru. Koncert Společná věc si nenechali ujít pravidelní návštěvníci přednášek a koncertů duchovního zaměření a dorazila i početná část zvědavců, kterým nebylo zatěžko připravit si na vstupné devadesát nebo sto třicet korun.

Vždyť vidět „v akci“ Vodnářský zvon se hned tak nepoštěstí a v důsledku toho nemalé množství návštěvníků netradičního koncertu zaplnilo celou sokolovnu.

V závěru více než hodinového vystoupení mnozí využili možnosti se vibrujícího kovového lavoru dotknout a přesvědčit se tak, že dunivé zvuky, které zvon vydává, skutečně nepocházely pouze z obřích reproduktorů... „Nevynecháme žádnou z přednášek pana Pfeiffera, a tak jsme si nemohly nechat ujít ani koncert,“ shodly se dámy Tylová, Čechová a Mašková, které se po koncertu osmělily požádat známého léčitele o společnou fotografii. Vyhověl jim...

Zvuk starodávného hudebního nástroje, který podle slov biotronika Pfeiffera sloužil v období dynastie Ming jako meditační pomůcka, tak nejenže rozvibroval útroby návštěvníků koncertu šestnácti alikvótními rovinami (rozsah zabarvení zvuku - pozn. red.), které rezonovaly v hlavách účastníků ještě dlouho po skončení koncertu, ale stal se i vítaným zpestřením pro ty, kterým není lhostejný osud naší planety a to, kam se lidstvo ubírá.

Total Comments

  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chybí už jen dvojčátka.

Během prvního pololetí letošního roku se v prostějovské porodnici narodilo 396 miminek, což je o něco víc než za stejné období roku minulého. Rodiče dávali děvčátkům nejčastěji jméno Eliška nebo Tereza, u chlapců zase převládali Jakubové a Tomášové. Stále se ale letos čeká na dvojčátka.

Opravdu mu nafackoval?

Krajské ředitelství Policie ČR prověřuje údajné selhání prostějovského policisty, který měl podle vyjádření matky nafackovat jejímu čtrnáctiletému synovi na náměstí T. G. Masaryka. A jelikož se jedná o chlapce z romské komunity, může být vyšetřování případu hodně složité a citlivé.

Total Comments

Osobnost týdne

PETR ZLÁMAL
15 zlamal
Ředitel umělecké agentury HIT TRADE má na svědomí famózní sobotní představení prostějovských rockových kapel na pláži U Vrbiček na plumovské přehradě. V rámci Rock Memory Of usedl sám i za bicí ve skupině Plus.

Total Comments

Číslo týdne

1,9
Míra nezaměstnanosti v Prostějově prolomila magickou hranici dvou procent! Aktuálně je v našem regionu bez práce 1 442 lidí, což je další historické minimum.

Total Comments

Výrok týdne

„Koupat se v takové zimě? Jedině doma  v koupelně ve vaně!“

Drtivá většina Prostějovanů míjela koupaliště ve městě během uplynulého týdne obloukem, jeden z mužů před aquaparkem měl jasný názor.

Total Comments