Příjemnou noc, dnes je pondělí 14.10.2019
svátek slaví Agáta,
zítra Tereza
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Biotronik Tomáš Pfeiffer rozezněl Vodnářský zvon, aby vyzval návštěvníky koncertu Společná věc, na který zval i mediální partner PROSTĚJOVSKÝ Večerník, k zamyšlení nad otázkami a záhadami života. Součástí meditačního setkání zájemců o duchovno a svéráznou filozofii Univerzity Bytí byla i parabolická projekce.

Tajemná kovová mísa s ušima se ve středeční podvečer rozvibrovala pod dotekem známého léčitele a biotronika Tomáše Pfeiffera, zatímco se na projekčním plátně za jeho zády míhaly záběry ustupujícího ledovce, válečných hrůz, tajemných menhirů a nekonečných zákoutí vesmíru. Koncert Společná věc si nenechali ujít pravidelní návštěvníci přednášek a koncertů duchovního zaměření a dorazila i početná část zvědavců, kterým nebylo zatěžko připravit si na vstupné devadesát nebo sto třicet korun.

Vždyť vidět „v akci“ Vodnářský zvon se hned tak nepoštěstí a v důsledku toho nemalé množství návštěvníků netradičního koncertu zaplnilo celou sokolovnu.

V závěru více než hodinového vystoupení mnozí využili možnosti se vibrujícího kovového lavoru dotknout a přesvědčit se tak, že dunivé zvuky, které zvon vydává, skutečně nepocházely pouze z obřích reproduktorů... „Nevynecháme žádnou z přednášek pana Pfeiffera, a tak jsme si nemohly nechat ujít ani koncert,“ shodly se dámy Tylová, Čechová a Mašková, které se po koncertu osmělily požádat známého léčitele o společnou fotografii. Vyhověl jim...

Zvuk starodávného hudebního nástroje, který podle slov biotronika Pfeiffera sloužil v období dynastie Ming jako meditační pomůcka, tak nejenže rozvibroval útroby návštěvníků koncertu šestnácti alikvótními rovinami (rozsah zabarvení zvuku - pozn. red.), které rezonovaly v hlavách účastníků ještě dlouho po skončení koncertu, ale stal se i vítaným zpestřením pro ty, kterým není lhostejný osud naší planety a to, kam se lidstvo ubírá.

Total Comments

 • GJW
 • Jaro pojištění
 • Ski půjčovna
 • ME korfbal
 • Dyne
 • Sad Smržice
 • Hokej Florýk
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ RESTAURACI U CÍSAŘSKÉ CESTY?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zámek památkou roku.

V obrovský souboj lidí hlasujících na sociálních sítích se proměnila soutěž o moravskou památku roku, která se v posledních letech dočkala významné obnovy, či dokonce záchrany. A podařilo se, zvítězil zámek v Čechách pod Kosířem, který přeskočil konkurenta z Kunína.


Letošní úroda?

Tragédie! Špatné, mizerné, bída. Taková slova nejčastěji padají v souvislosti s takřka veškerou úrodou. Jak sadaři, tak zemědělci si stěžují na celou řadu věcí, které způsobily, že letošek nevypadá vůbec utěšeně. Nedařilo se příliš třeba obilninám nebo cukrovce, tradičním plodinám na Hané. Někdejší bašta tak pláče a ačítají se ztráty...

Total Comments

Osobnost týdne

MICHAL DLOUHÝ
40 dlouhy
Známý herec minulé úterý společně s Kateřinou Lojdovou předvedl v Prostějově excelentní výkon v divadelní hře Válka Roseových. Nebylo divu, že si po konci šel pětkrát pro potlesk diváků na otevřené scéně.

Total Comments

Číslo týdne

 1 988
Na Prostějovsku pracují aktuálně legálním způsobem necelé dvě tisícovky cizinců. Podle odborníků bude tento počet i nadále stoupat, protože práce je tolik, že zaměstnavatelé už z domácích zdrojů nemají kde brát.

Total Comments

Výrok týdne

„Už posedmé mi bourají domov!“

Jeden z bezdomovců od místního nádraží si Večerníku postěžoval, že bydlet v polorozpadlých nemovitostech není vůbec nic jednoduchého a dlouhotrvajícího.

Total Comments