Dobré dopoledne, dnes je středa 17.7.2019
svátek slaví Martina,
zítra Drahomíra
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

15 doteky_mody2Už tento pátek se můžou všichni příznivci módy setkat na třináctém pokračování prestižní soutěže DOTEKY MÓDY 2013, jejíž finále proběhne 26. dubna od 19.00 hodin na prknech Městského divadla v Prostějově. A jak Večerník prozradil již v minulém vydání, večerem bude provázet oblíbený herec a moderátor Jan Čenský.

Soutěže se každoročně účastní jak studenti středních oděvních škol, tak i bývalí studenti nebo začínající návrháři z celé České republiky i ze Slovenska. Představí se tak týmy z Prostějova, Jihlavy, Liberce, Olomouce, Strážnice, Uherského Hradiště, Brna, Prahy, Bratislavy, Žiliny a Košic. V kategorii „Oděv“ bude o prvenství usilovat patnáct finalistů postupujících ze základního kola, kteří nám předvedou plno zajímavých a kreativních kousků. Protože hlavním kritériem postupu do finále byla právě kreativnost a neotřelost modelů či novátorství, máme se jistě na co těšit.

 Galavečer Doteky módy bude tentokrát výhradně zaměřen na módu. Slavnostní večer odstartuje lightshow. V první části bude ke shlédnutí inspirativní módní přehlídku studentů Střední školy designu a módy, poté bude následovat tradiční představení finalistů soutěže. O přestávce je pro návštěvníky připravena výstava prací žáků uměleckých oborů. Ve druhé části večera se můžeme těšit na módní přehlídky profesionálních návrhářů. Svou kolekci představí Yvona Leitnerová, módní návrhářka a nyní i návrhářka bytových a oděvních doplňků, která modely prezentovala na mnoha přehlídkách po celé ČR, ale i ve Španělsku, Německu a dalších evropských místech. Dalším profesionálem, který nám předvede svou kolekci, bude Petr Kalouda, známý oděvní designer, módní návrhář a stylista. V porotě již tradičně zasednou návrháři Lukáš Mach, Lukáš Lindner, již zmíněná Yvona Leitnerová a další velké osobnosti.

Pro vítěze jsou pak jako už tradičně připraveny hodnotné ceny. Absolutní vítěz obdrží zájezd pro dvě osoby do Řecka. Ani výherce druhého a třetího místa nepřijdou zkrátka, zajímavé a hodnotné ceny jsou připraveny i pro ně. Další finalisté obdrží drobný dárek.

„I tento rok se mají diváci opravdu na co těšit. Snažili jsme se vybrat od každého stylu něco, takže diváci uvidí například společenské šaty, výtvarné netradiční extravagantní modely či veselé letní kolekce. Zkrátka každý si přijde na své,“ prozradila Večerníku ředitelka SŠDAM PhDr. Ivana Vaňková. „Prostějov je proslulý jako město módy a módní přehlídky zde chybí. Jako škola oděvně zaměřená se tak snažíme tuto tradici udržovat,“ dodala Vaňková.

Total Comments

  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chybí už jen dvojčátka.

Během prvního pololetí letošního roku se v prostějovské porodnici narodilo 396 miminek, což je o něco víc než za stejné období roku minulého. Rodiče dávali děvčátkům nejčastěji jméno Eliška nebo Tereza, u chlapců zase převládali Jakubové a Tomášové. Stále se ale letos čeká na dvojčátka.

Opravdu mu nafackoval?

Krajské ředitelství Policie ČR prověřuje údajné selhání prostějovského policisty, který měl podle vyjádření matky nafackovat jejímu čtrnáctiletému synovi na náměstí T. G. Masaryka. A jelikož se jedná o chlapce z romské komunity, může být vyšetřování případu hodně složité a citlivé.

Total Comments

Osobnost týdne

PETR ZLÁMAL
15 zlamal
Ředitel umělecké agentury HIT TRADE má na svědomí famózní sobotní představení prostějovských rockových kapel na pláži U Vrbiček na plumovské přehradě. V rámci Rock Memory Of usedl sám i za bicí ve skupině Plus.

Total Comments

Číslo týdne

1,9
Míra nezaměstnanosti v Prostějově prolomila magickou hranici dvou procent! Aktuálně je v našem regionu bez práce 1 442 lidí, což je další historické minimum.

Total Comments

Výrok týdne

„Koupat se v takové zimě? Jedině doma  v koupelně ve vaně!“

Drtivá většina Prostějovanů míjela koupaliště ve městě během uplynulého týdne obloukem, jeden z mužů před aquaparkem měl jasný názor.

Total Comments