Příjemnou noc, dnes je pondělí 14.10.2019
svátek slaví Agáta,
zítra Tereza
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

15 doteky_mody2Už tento pátek se můžou všichni příznivci módy setkat na třináctém pokračování prestižní soutěže DOTEKY MÓDY 2013, jejíž finále proběhne 26. dubna od 19.00 hodin na prknech Městského divadla v Prostějově. A jak Večerník prozradil již v minulém vydání, večerem bude provázet oblíbený herec a moderátor Jan Čenský.

Soutěže se každoročně účastní jak studenti středních oděvních škol, tak i bývalí studenti nebo začínající návrháři z celé České republiky i ze Slovenska. Představí se tak týmy z Prostějova, Jihlavy, Liberce, Olomouce, Strážnice, Uherského Hradiště, Brna, Prahy, Bratislavy, Žiliny a Košic. V kategorii „Oděv“ bude o prvenství usilovat patnáct finalistů postupujících ze základního kola, kteří nám předvedou plno zajímavých a kreativních kousků. Protože hlavním kritériem postupu do finále byla právě kreativnost a neotřelost modelů či novátorství, máme se jistě na co těšit.

 Galavečer Doteky módy bude tentokrát výhradně zaměřen na módu. Slavnostní večer odstartuje lightshow. V první části bude ke shlédnutí inspirativní módní přehlídku studentů Střední školy designu a módy, poté bude následovat tradiční představení finalistů soutěže. O přestávce je pro návštěvníky připravena výstava prací žáků uměleckých oborů. Ve druhé části večera se můžeme těšit na módní přehlídky profesionálních návrhářů. Svou kolekci představí Yvona Leitnerová, módní návrhářka a nyní i návrhářka bytových a oděvních doplňků, která modely prezentovala na mnoha přehlídkách po celé ČR, ale i ve Španělsku, Německu a dalších evropských místech. Dalším profesionálem, který nám předvede svou kolekci, bude Petr Kalouda, známý oděvní designer, módní návrhář a stylista. V porotě již tradičně zasednou návrháři Lukáš Mach, Lukáš Lindner, již zmíněná Yvona Leitnerová a další velké osobnosti.

Pro vítěze jsou pak jako už tradičně připraveny hodnotné ceny. Absolutní vítěz obdrží zájezd pro dvě osoby do Řecka. Ani výherce druhého a třetího místa nepřijdou zkrátka, zajímavé a hodnotné ceny jsou připraveny i pro ně. Další finalisté obdrží drobný dárek.

„I tento rok se mají diváci opravdu na co těšit. Snažili jsme se vybrat od každého stylu něco, takže diváci uvidí například společenské šaty, výtvarné netradiční extravagantní modely či veselé letní kolekce. Zkrátka každý si přijde na své,“ prozradila Večerníku ředitelka SŠDAM PhDr. Ivana Vaňková. „Prostějov je proslulý jako město módy a módní přehlídky zde chybí. Jako škola oděvně zaměřená se tak snažíme tuto tradici udržovat,“ dodala Vaňková.

Total Comments

 • GJW
 • Jaro pojištění
 • Ski půjčovna
 • ME korfbal
 • Dyne
 • Sad Smržice
 • Hokej Florýk
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ RESTAURACI U CÍSAŘSKÉ CESTY?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zámek památkou roku.

V obrovský souboj lidí hlasujících na sociálních sítích se proměnila soutěž o moravskou památku roku, která se v posledních letech dočkala významné obnovy, či dokonce záchrany. A podařilo se, zvítězil zámek v Čechách pod Kosířem, který přeskočil konkurenta z Kunína.


Letošní úroda?

Tragédie! Špatné, mizerné, bída. Taková slova nejčastěji padají v souvislosti s takřka veškerou úrodou. Jak sadaři, tak zemědělci si stěžují na celou řadu věcí, které způsobily, že letošek nevypadá vůbec utěšeně. Nedařilo se příliš třeba obilninám nebo cukrovce, tradičním plodinám na Hané. Někdejší bašta tak pláče a ačítají se ztráty...

Total Comments

Osobnost týdne

MICHAL DLOUHÝ
40 dlouhy
Známý herec minulé úterý společně s Kateřinou Lojdovou předvedl v Prostějově excelentní výkon v divadelní hře Válka Roseových. Nebylo divu, že si po konci šel pětkrát pro potlesk diváků na otevřené scéně.

Total Comments

Číslo týdne

 1 988
Na Prostějovsku pracují aktuálně legálním způsobem necelé dvě tisícovky cizinců. Podle odborníků bude tento počet i nadále stoupat, protože práce je tolik, že zaměstnavatelé už z domácích zdrojů nemají kde brát.

Total Comments

Výrok týdne

„Už posedmé mi bourají domov!“

Jeden z bezdomovců od místního nádraží si Večerníku postěžoval, že bydlet v polorozpadlých nemovitostech není vůbec nic jednoduchého a dlouhotrvajícího.

Total Comments