Dobrý podvečer, dnes je čtvrtek 18.7.2019
svátek slaví Drahomíra,
zítra Čeněk
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

V pátek, krátce po devatenácté hodině se již po třinácté setkali všichni příznivci módy a krásy v prostějovském divadle na galavečeru Doteky módy. Soutěžní přehlídku odstartovala profesionální žonglérská skupina Magnis, která se představila s originální lightshow. Následně se představil a svým humorem nastolil dobrou náladu oblíbený herec a moderátor Jan Čenský.

Zábavný večer byl rozdělen na dvě části. V první části byla divákům představena inspirativní módní přehlídka z dílny maturantů. Maturanti vytvořili modely od army stylu přes volnočasovou módu až po společenské oblečení, avšak laickým okem se nelišily od profesionálních návrhářů. Po té následovala samotná soutěž. Tentokrát se soutěžilo jen v kategorii „ Oděv“, ve které však byly zastoupeny i modely s doplňky. Soutěž byla určena pro módní nadšence od 15 let a i letos se mohla pyšnit mezinárodní účastí, protože do finále se 17 dotekyprobojovali i soutěžící ze Slovenska. Na prostějovské klání dorazilo patnáct finalistů. První cenou a zároveň tak motivací byl zájezd pro dvě osoby do Řecka, druhé místo bylo oceněno zbrusu novým tabletem a třetí místo pak mobilním telefonem. O absolutním vítězi rozhodovala porota složená ze zástupců odborníků a sponzorů. O tom, že porotci měli nelehkou úlohu, nebylo pochyb. Každý z modelů byl totiž jedinečný, soutěžící se lišili nejen stylem a svou osobitou kreativitou, ale i jednotlivými prvky. K vidění tak byly netradiční svatební šaty, lidové kroje, ale i extravagantní kolekce či originální kabelka vyrobená z gramofonových desek. O přestávce byla pro návštěvníky ve foyer divadla připravena výstava prací žáků uměleckých oborů. Druhá polovina galavečera pak patřila opět módním přehlídkám, tentokrát známým oděvním návrhářům a designérům, a to Petrovi Kaloudovi a Yvoně Letitnerové. Svůj um také předvedla Zuzana Kožnárková s písní z nové bondovky Skyfall. Zpěvačka vystupovala v kdysi populárních televizních pořadech jako Caruso show, Doremi nebo Rozjezdy pro hvězdy. Pak už následovalo samotné vyhlášení vítězů. A jak to tedy dopadlo? Na bronzové příčce se umístila Monika Pšenicová (studentka Spojené školy Žilina) s modelem „Netradiční nevěsta“. Druhé místo patřilo Michaele Mathonové (studentka VOŠ a SUPŠ Brno) s kolekcí „Shell – Ter“ a první místo si vybojoval absolvent SŠDAM Josef Konečný (student VOŠON a SPŠO Praha) se svou kolekcí „Intimity“. Ceny pak předali 1. náměstek hejtmana Olomouckého kraje Mgr. Alois Mačák a ředitelka Střední školy designu a módy PhDr. Ivana Vaňková, která dodala: „ V době, kdy světu vládne IT, mě velice těší, že se najde stále mnoho šikovných mladých lidí, kteří se usilovně věnují své práci a tvoří kolekce.“ „Ocenění by si zasloužili všichni soutěžící, úroveň předváděných kolekcí byla velmi vysoká, kdyby bylo možné udělit patnáct prvních míst, určitě bychom tak učinili“. Pokračovala s úsměvem Ivana Vaňková. A jak se líbil 13. ročník prestižní soutěže Doteky módy divákům? „Celý večer byl skvělý. Všechny kolekce byly pěkné, téměř profesionální. Jan Čenský byl také výborný a i holky, které předváděly, na to že nejsou profesionálky, si vedly moc dobře,“ pochvalovala si galavečer rodina Navrátilových.  „Myslím, že dříve byly finální kolekce zajímavější. Navíc modelky by se mohly určitě více usmívat, na diváky to působí lépe než kamenné výrazy,“ prohlásila divačka Denisa.

17 doteky_mody1 17 doteky_mody2 17 doteky_mody3
17 doteky_mody4 17 doteky_mody5 17 doteky_mody6

 

Total Comments

  • Makovec
  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chybí už jen dvojčátka.

Během prvního pololetí letošního roku se v prostějovské porodnici narodilo 396 miminek, což je o něco víc než za stejné období roku minulého. Rodiče dávali děvčátkům nejčastěji jméno Eliška nebo Tereza, u chlapců zase převládali Jakubové a Tomášové. Stále se ale letos čeká na dvojčátka.

Opravdu mu nafackoval?

Krajské ředitelství Policie ČR prověřuje údajné selhání prostějovského policisty, který měl podle vyjádření matky nafackovat jejímu čtrnáctiletému synovi na náměstí T. G. Masaryka. A jelikož se jedná o chlapce z romské komunity, může být vyšetřování případu hodně složité a citlivé.

Total Comments

Osobnost týdne

PETR ZLÁMAL
15 zlamal
Ředitel umělecké agentury HIT TRADE má na svědomí famózní sobotní představení prostějovských rockových kapel na pláži U Vrbiček na plumovské přehradě. V rámci Rock Memory Of usedl sám i za bicí ve skupině Plus.

Total Comments

Číslo týdne

1,9
Míra nezaměstnanosti v Prostějově prolomila magickou hranici dvou procent! Aktuálně je v našem regionu bez práce 1 442 lidí, což je další historické minimum.

Total Comments

Výrok týdne

„Koupat se v takové zimě? Jedině doma  v koupelně ve vaně!“

Drtivá většina Prostějovanů míjela koupaliště ve městě během uplynulého týdne obloukem, jeden z mužů před aquaparkem měl jasný názor.

Total Comments