Dobré dopoledne, dnes je středa 17.7.2019
svátek slaví Martina,
zítra Drahomíra
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Na tři stovky příznivců nitranského kvarteta recesistů a punkových provokatérů si v sobotu 4. května ve Společenském domě přišlo na své. Do Prostějova se v rámci své československé tour přiřítila jedna z nejznámějších slovenských kapel Horkýže Slíže, oslavující dvacet let svého působení na hudební scéně. Tahle partička se navíc rozhodla, že v letošním roce, až na jednu výjimku, nevystoupí ani na jednom z letních festivalů. Právě proto byl sobotní koncert obrovskou příležitostí vidět kapelu naživo. A že to byl vskutku nezapomenutelný zážitek, na to vemte jed...

Nejdříve se prostějovskému publiku představila spřátelená česká zpěvačka Gygy se svou kapelou. Mladá nadějná kráska tak dokázala, že se o budoucnost české hudební scény nemusíme bát. Druhým hostem, který se představil v rámci narozeninového turné, byla slovenská parta Dilemma. Ta v jednom případě zůstala věrna svému mateřskému jazyku, zbývající písně zazněly pouze v angličtině, což samozřejmě neubralo tomuto seskupení na kvalitě. V jeden moment se dokonce na pódiu sešli zástupci všech kapel, aby tak ještě více nabudili prostějovské publikum na hlavní program.

Hlavním motivem se staly zvětšené prvky kouzelného VW Karavanu, který je také na přebalu poslední desky St. Mary Huana Ganja. Především zpěvák Peter Hrivňák se na pódiu dokázal odvázat, ale ani ostatní členové kapely nezůstali nic dlužni své pověsti skvělých showmanů. Také prostějovské publikum se za svůj výkon nemuselo vůbec stydět. Staří i mladí, většina přihlížejících protančila a prozpívala celý večer. Na notoricky známou píseň Malá Žužu se třem vyvoleným ženám poštěstilo stát na pódiu, aby tak vytvořily taneční doprovod. Nejvíce však příznivce nitranské kapely bylo slyšet za zvuku dalšího hitu L.A.G. song. Téměř dvouhodinovému koncertu samozřejmě nechyběl tradiční přídavek. I díky němu ještě teď jistě mnohým v uších zní tóny slovenského rocku.

Kapela Horkýže Slíže předvedla, že ani po dvaceti letech jejich hudba nezestárla a dala tak nejlepší pozvánku na blížící se léto a s ním spojené hudební festivaly, které se uskuteční také v prostějovském regionu.

Fotogalerii přineseme v průběhu týdne

Total Comments

  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chybí už jen dvojčátka.

Během prvního pololetí letošního roku se v prostějovské porodnici narodilo 396 miminek, což je o něco víc než za stejné období roku minulého. Rodiče dávali děvčátkům nejčastěji jméno Eliška nebo Tereza, u chlapců zase převládali Jakubové a Tomášové. Stále se ale letos čeká na dvojčátka.

Opravdu mu nafackoval?

Krajské ředitelství Policie ČR prověřuje údajné selhání prostějovského policisty, který měl podle vyjádření matky nafackovat jejímu čtrnáctiletému synovi na náměstí T. G. Masaryka. A jelikož se jedná o chlapce z romské komunity, může být vyšetřování případu hodně složité a citlivé.

Total Comments

Osobnost týdne

PETR ZLÁMAL
15 zlamal
Ředitel umělecké agentury HIT TRADE má na svědomí famózní sobotní představení prostějovských rockových kapel na pláži U Vrbiček na plumovské přehradě. V rámci Rock Memory Of usedl sám i za bicí ve skupině Plus.

Total Comments

Číslo týdne

1,9
Míra nezaměstnanosti v Prostějově prolomila magickou hranici dvou procent! Aktuálně je v našem regionu bez práce 1 442 lidí, což je další historické minimum.

Total Comments

Výrok týdne

„Koupat se v takové zimě? Jedině doma  v koupelně ve vaně!“

Drtivá většina Prostějovanů míjela koupaliště ve městě během uplynulého týdne obloukem, jeden z mužů před aquaparkem měl jasný názor.

Total Comments