Příjemnou noc, dnes je pondělí 14.10.2019
svátek slaví Agáta,
zítra Tereza
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Na tři stovky příznivců nitranského kvarteta recesistů a punkových provokatérů si v sobotu 4. května ve Společenském domě přišlo na své. Do Prostějova se v rámci své československé tour přiřítila jedna z nejznámějších slovenských kapel Horkýže Slíže, oslavující dvacet let svého působení na hudební scéně. Tahle partička se navíc rozhodla, že v letošním roce, až na jednu výjimku, nevystoupí ani na jednom z letních festivalů. Právě proto byl sobotní koncert obrovskou příležitostí vidět kapelu naživo. A že to byl vskutku nezapomenutelný zážitek, na to vemte jed...

Nejdříve se prostějovskému publiku představila spřátelená česká zpěvačka Gygy se svou kapelou. Mladá nadějná kráska tak dokázala, že se o budoucnost české hudební scény nemusíme bát. Druhým hostem, který se představil v rámci narozeninového turné, byla slovenská parta Dilemma. Ta v jednom případě zůstala věrna svému mateřskému jazyku, zbývající písně zazněly pouze v angličtině, což samozřejmě neubralo tomuto seskupení na kvalitě. V jeden moment se dokonce na pódiu sešli zástupci všech kapel, aby tak ještě více nabudili prostějovské publikum na hlavní program.

Hlavním motivem se staly zvětšené prvky kouzelného VW Karavanu, který je také na přebalu poslední desky St. Mary Huana Ganja. Především zpěvák Peter Hrivňák se na pódiu dokázal odvázat, ale ani ostatní členové kapely nezůstali nic dlužni své pověsti skvělých showmanů. Také prostějovské publikum se za svůj výkon nemuselo vůbec stydět. Staří i mladí, většina přihlížejících protančila a prozpívala celý večer. Na notoricky známou píseň Malá Žužu se třem vyvoleným ženám poštěstilo stát na pódiu, aby tak vytvořily taneční doprovod. Nejvíce však příznivce nitranské kapely bylo slyšet za zvuku dalšího hitu L.A.G. song. Téměř dvouhodinovému koncertu samozřejmě nechyběl tradiční přídavek. I díky němu ještě teď jistě mnohým v uších zní tóny slovenského rocku.

Kapela Horkýže Slíže předvedla, že ani po dvaceti letech jejich hudba nezestárla a dala tak nejlepší pozvánku na blížící se léto a s ním spojené hudební festivaly, které se uskuteční také v prostějovském regionu.

Fotogalerii přineseme v průběhu týdne

Total Comments

 • GJW
 • Jaro pojištění
 • Ski půjčovna
 • ME korfbal
 • Dyne
 • Sad Smržice
 • Hokej Florýk
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ RESTAURACI U CÍSAŘSKÉ CESTY?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zámek památkou roku.

V obrovský souboj lidí hlasujících na sociálních sítích se proměnila soutěž o moravskou památku roku, která se v posledních letech dočkala významné obnovy, či dokonce záchrany. A podařilo se, zvítězil zámek v Čechách pod Kosířem, který přeskočil konkurenta z Kunína.


Letošní úroda?

Tragédie! Špatné, mizerné, bída. Taková slova nejčastěji padají v souvislosti s takřka veškerou úrodou. Jak sadaři, tak zemědělci si stěžují na celou řadu věcí, které způsobily, že letošek nevypadá vůbec utěšeně. Nedařilo se příliš třeba obilninám nebo cukrovce, tradičním plodinám na Hané. Někdejší bašta tak pláče a ačítají se ztráty...

Total Comments

Osobnost týdne

MICHAL DLOUHÝ
40 dlouhy
Známý herec minulé úterý společně s Kateřinou Lojdovou předvedl v Prostějově excelentní výkon v divadelní hře Válka Roseových. Nebylo divu, že si po konci šel pětkrát pro potlesk diváků na otevřené scéně.

Total Comments

Číslo týdne

 1 988
Na Prostějovsku pracují aktuálně legálním způsobem necelé dvě tisícovky cizinců. Podle odborníků bude tento počet i nadále stoupat, protože práce je tolik, že zaměstnavatelé už z domácích zdrojů nemají kde brát.

Total Comments

Výrok týdne

„Už posedmé mi bourají domov!“

Jeden z bezdomovců od místního nádraží si Večerníku postěžoval, že bydlet v polorozpadlých nemovitostech není vůbec nic jednoduchého a dlouhotrvajícího.

Total Comments