Dobré odpoledne, dnes je čtvrtek 17.10.2019
svátek slaví Hedvika,
zítra Lukáš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

15 doteky_modyTřináctý ročník prestižní soutěže Doteky módy je za námi. Tuto tradiční soutěž, která k našemu městu patří, již třináct let pořádá Střední škola designu a módy Prostějov. Do letošního klání se přihlásilo celkem čtyřiapadesát soutěžících, z nichž do finále postoupilo patnáct nejlepších.

Celým večerem provázel známý herec a moderátor, ale také idol ženských srdcí Jan Čenský, který sám prohlásil, že „už nemá starost o český módní design“. K vidění totiž byla celá řada takřka profesionálních modelů. 

Letos se zápolilo v kategorii „Oděv“, ve které však byly zastoupeny i modely s doplňky. Soutěž byla určena pro módní nadšence od patnácti let a i tentokrát se mohla pyšnit mezinárodní účastí, protože do finále se probojovali i soutěžící ze Slovenska. „Ve finále zastoupena města, kde má oděvnictví svou tradici. Všechny kolekce byly vyrovnané a úroveň předváděných kolekcí byla velmi vysoká,“ nechala se slyšet ředitelka SŠDAM Ivana Vaňková.

Své modely předvedli divákům i dva módní návrháři a zároveň členové poroty, a to designér a stylista Petr Kalouda a módní návrhářka a designérka Yvona Leitnerová, která předvedla kolekci „Tak trochu divočina“ a „Mariňáci.“ V průběhu bohatého a zajímavého programu vystoupila s písní z nové bondovky „Skyfall“ také Zuzana Kožnárková.

A kdo se tedy stal třináctým vítězem Doteků módy? První místo si odnesl absolvent SŠDAM Josef Konečný (student VOŠON a SPŠO Praha) se svou kolekcí „Intimity“. Druhá příčka patřila Michaele Mathonové (studentka VOŠ a SUPŠ Brno) s kolekcí „Shell–Ter“ a na třetí pozici se umístila Monika Pšenicová (studentka Spojené školy Žilina) s modelem „Netradiční nevěsta.“ Zklamaní však nebyli ani soutěžící, kteří nedosáhli na stupně vítězů.

„Většina modelů stála opravdu za to, některé však byly jednoduché, ale vítěz byl rozhodně zasloužený. Pokud to půjde, zkusíme se přihlásit i příští rok. Účast na této soutěži byla pro nás dobrou zkušeností,“ prohlásili finalisté z Košic.

O tom, že Střední škola designu a módy Prostějov vychovává budoucí úspěšné módní návrháře, není pochyb. Již několik absolventů se dnes živí jako módní návrháři, oblékají známé osobnosti a mají své značky. I o vítězi letošních Doteků módy zcela určitě ještě uslyšíme. Vždyť kromě úspěchu na Dotecích módy získal první místo v prestižní soutěži „Ten designer roku 2012“ a v nejbližší době bude mít dokonce velkou módní přehlídku v Třinci.

 

Total Comments

  • GJW
  • ME korfbal
  • Dyne
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ RESTAURACI U CÍSAŘSKÉ CESTY?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Makají jako o život.

Celkovou uzavírku Plumlovské a Blahoslavovy ulice pochopitelně provázejí výrazné dopravní komplikace v centru Prostějova, ovšem stavební dělníci pokračují ve frézování staré vozovky a pokládce nového asfaltového koberce ve zrychleném tempu. Takže nám řidičům nezbývá než to ještě jeden týden vydržet!


Bydlení na „Sušilce“ nezlevní.

Poté, co Večerník v přechozích vydáních popsal a zveřejnil skutečnosti o naprosto nevyhovujících bytech v nově postaveném domě v Sušilově ulici, navíc za nehorázné nájemné až 11 tisíc korun, jsme čekali vstřícný krok prostějovských radních. Ti ale novým nájemníkům mírnější podmínky nenabídnou...


Total Comments

Osobnost týdne

VÁCLAV HUDEČEK
41 hudecek
Stálice českého koncertního umění a fenomenální houslový virtuos potěšil svým sobotním představením na zámku v Konici především fajnšmekry vážné hudby.

Total Comments

Číslo týdne

 1 426
Přesně tolik lidí je nyní aktuálně na Prostějovsku v registru nezaměstnaných. Je to o pětatřicet lidí méně než na konci předchozího měsíce, což znamená, že podíl nezaměstnaných se ve zdejším regionu stále drží pod dvěma procenty.


Total Comments

Výrok týdne

„MAJÍ ŠTĚSTÍ, ŽE JSEM TAM NEBYL. OKAMŽITĚ BYCH CELOU SLAVNOU KOMISI ROZPUSTIL!“

Primátor Prostějova František Jura nechápe, jak speciální komise mohla vybrat tak hnusný „pomník“ E. Husserla

Total Comments