Příjemnou noc, dnes je sobota 20.7.2019
svátek slaví Ilja,
zítra Vítězslav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

15 doteky_modyTřináctý ročník prestižní soutěže Doteky módy je za námi. Tuto tradiční soutěž, která k našemu městu patří, již třináct let pořádá Střední škola designu a módy Prostějov. Do letošního klání se přihlásilo celkem čtyřiapadesát soutěžících, z nichž do finále postoupilo patnáct nejlepších.

Celým večerem provázel známý herec a moderátor, ale také idol ženských srdcí Jan Čenský, který sám prohlásil, že „už nemá starost o český módní design“. K vidění totiž byla celá řada takřka profesionálních modelů. 

Letos se zápolilo v kategorii „Oděv“, ve které však byly zastoupeny i modely s doplňky. Soutěž byla určena pro módní nadšence od patnácti let a i tentokrát se mohla pyšnit mezinárodní účastí, protože do finále se probojovali i soutěžící ze Slovenska. „Ve finále zastoupena města, kde má oděvnictví svou tradici. Všechny kolekce byly vyrovnané a úroveň předváděných kolekcí byla velmi vysoká,“ nechala se slyšet ředitelka SŠDAM Ivana Vaňková.

Své modely předvedli divákům i dva módní návrháři a zároveň členové poroty, a to designér a stylista Petr Kalouda a módní návrhářka a designérka Yvona Leitnerová, která předvedla kolekci „Tak trochu divočina“ a „Mariňáci.“ V průběhu bohatého a zajímavého programu vystoupila s písní z nové bondovky „Skyfall“ také Zuzana Kožnárková.

A kdo se tedy stal třináctým vítězem Doteků módy? První místo si odnesl absolvent SŠDAM Josef Konečný (student VOŠON a SPŠO Praha) se svou kolekcí „Intimity“. Druhá příčka patřila Michaele Mathonové (studentka VOŠ a SUPŠ Brno) s kolekcí „Shell–Ter“ a na třetí pozici se umístila Monika Pšenicová (studentka Spojené školy Žilina) s modelem „Netradiční nevěsta.“ Zklamaní však nebyli ani soutěžící, kteří nedosáhli na stupně vítězů.

„Většina modelů stála opravdu za to, některé však byly jednoduché, ale vítěz byl rozhodně zasloužený. Pokud to půjde, zkusíme se přihlásit i příští rok. Účast na této soutěži byla pro nás dobrou zkušeností,“ prohlásili finalisté z Košic.

O tom, že Střední škola designu a módy Prostějov vychovává budoucí úspěšné módní návrháře, není pochyb. Již několik absolventů se dnes živí jako módní návrháři, oblékají známé osobnosti a mají své značky. I o vítězi letošních Doteků módy zcela určitě ještě uslyšíme. Vždyť kromě úspěchu na Dotecích módy získal první místo v prestižní soutěži „Ten designer roku 2012“ a v nejbližší době bude mít dokonce velkou módní přehlídku v Třinci.

 

Total Comments

  • Makovec
  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chybí už jen dvojčátka.

Během prvního pololetí letošního roku se v prostějovské porodnici narodilo 396 miminek, což je o něco víc než za stejné období roku minulého. Rodiče dávali děvčátkům nejčastěji jméno Eliška nebo Tereza, u chlapců zase převládali Jakubové a Tomášové. Stále se ale letos čeká na dvojčátka.

Opravdu mu nafackoval?

Krajské ředitelství Policie ČR prověřuje údajné selhání prostějovského policisty, který měl podle vyjádření matky nafackovat jejímu čtrnáctiletému synovi na náměstí T. G. Masaryka. A jelikož se jedná o chlapce z romské komunity, může být vyšetřování případu hodně složité a citlivé.

Total Comments

Osobnost týdne

PETR ZLÁMAL
15 zlamal
Ředitel umělecké agentury HIT TRADE má na svědomí famózní sobotní představení prostějovských rockových kapel na pláži U Vrbiček na plumovské přehradě. V rámci Rock Memory Of usedl sám i za bicí ve skupině Plus.

Total Comments

Číslo týdne

1,9
Míra nezaměstnanosti v Prostějově prolomila magickou hranici dvou procent! Aktuálně je v našem regionu bez práce 1 442 lidí, což je další historické minimum.

Total Comments

Výrok týdne

„Koupat se v takové zimě? Jedině doma  v koupelně ve vaně!“

Drtivá většina Prostějovanů míjela koupaliště ve městě během uplynulého týdne obloukem, jeden z mužů před aquaparkem měl jasný názor.

Total Comments