Dobré ráno, dnes je pátek 19.7.2019
svátek slaví Čeněk,
zítra Ilja
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

19 mali_mistriProstory budovy výtvarného oboru ZUŠ na Vápenici se zaplnily rodiči, prarodiči i návštěvníky, kterým není cizí výtvarné umění, zejména v podání začínajících, školou povinných tvůrců. U příležitosti zahájení výstavy s názvem Staří mistři očima dětí představili malí umělci svá povedená dílka širokému publiku.

To, že některá díla začínajících kreslířů ze zdejších uměleckých škol jsou mnohdy povedenější než díla známých malířů asi netřeba zdůrazňovat. Ověřit si to mohli i účastníci vernisáže výstavy s názvem Staří mistři očima dětí, která proběhla ve čtvrtek 4. května v prostorách budovy výtvarného oboru ZUŠ Vladimíra Ambrose na Vápenici, kde byla vystavena část zdařilých obrazů inspirovaných známými díly věhlasných malířských osobností. „Soutěže se zúčastnily děti ze ZŠ a ZUŠ Plumlov, Gymnázia Jiřího Wolkera, ZŠ Protivanov a prostějovské ZUŠ. Sešlo se nám tu sto třicet dva prací, tvořených převážně technikou kresba, malba a grafika. Porota měla tak velmi nesnadný úkol vybrat v každé kategorii ta nejpovedenější díla,“ upřesňuje paní učitelka Hana Palacká, která si nemohla šikovnost malých kreslířů vynachválit. „Nejtěžší je vybrat z té spousty nádherných obrázků právě to jedno dílko, které oceníme. Snažím se hodnotit hlavně originalitu a přístup malého autora k předloze,“ přiblížila svou roli porotkyně Mgr. Markéta Dvořáková. „Předlohu pro svůj obraz jsem si vybral v encyklopedii, a protože dávám přednost kresbě tužkou, zvolil jsem právě tuhle techniku,“ představil svůj obraz jeden z výherců výtvarné soutěže, jedenáctiletý Thomas Uhlen. „Porotcům vůbec nezávidím, všechny ty obrazy jsou prostě krásné,“ hodnotí výstavu i jedna z návštěvnic, Jiřina Čechová. Účastníci vernisáže se při prohlídce vystavených děl mohli navíc stylově občerstvit připravenou perlivou„svěcenou vodou“ a čokoládovými „hostiemi“, které byly součástí živého obrazu Poslední večeře od Leonarda da Vinciho v podání žáků výtvarného oboru ZUŠ. Zdařilá díla malých mistrů si můžete prohlédnout v Galerii Linka v Kravařově ulici do 31. května. Od června do konce prázdnin budou obrazy zdobit vestibul prostějovské nemocnice.

19 mali_mistri1 19 mali_mistri2

Total Comments

  • Makovec
  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chybí už jen dvojčátka.

Během prvního pololetí letošního roku se v prostějovské porodnici narodilo 396 miminek, což je o něco víc než za stejné období roku minulého. Rodiče dávali děvčátkům nejčastěji jméno Eliška nebo Tereza, u chlapců zase převládali Jakubové a Tomášové. Stále se ale letos čeká na dvojčátka.

Opravdu mu nafackoval?

Krajské ředitelství Policie ČR prověřuje údajné selhání prostějovského policisty, který měl podle vyjádření matky nafackovat jejímu čtrnáctiletému synovi na náměstí T. G. Masaryka. A jelikož se jedná o chlapce z romské komunity, může být vyšetřování případu hodně složité a citlivé.

Total Comments

Osobnost týdne

PETR ZLÁMAL
15 zlamal
Ředitel umělecké agentury HIT TRADE má na svědomí famózní sobotní představení prostějovských rockových kapel na pláži U Vrbiček na plumovské přehradě. V rámci Rock Memory Of usedl sám i za bicí ve skupině Plus.

Total Comments

Číslo týdne

1,9
Míra nezaměstnanosti v Prostějově prolomila magickou hranici dvou procent! Aktuálně je v našem regionu bez práce 1 442 lidí, což je další historické minimum.

Total Comments

Výrok týdne

„Koupat se v takové zimě? Jedině doma  v koupelně ve vaně!“

Drtivá většina Prostějovanů míjela koupaliště ve městě během uplynulého týdne obloukem, jeden z mužů před aquaparkem měl jasný názor.

Total Comments