Dobré ráno, dnes je neděle 20.10.2019
svátek slaví Vendelín,
zítra Brigita
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

19 mali_mistriProstory budovy výtvarného oboru ZUŠ na Vápenici se zaplnily rodiči, prarodiči i návštěvníky, kterým není cizí výtvarné umění, zejména v podání začínajících, školou povinných tvůrců. U příležitosti zahájení výstavy s názvem Staří mistři očima dětí představili malí umělci svá povedená dílka širokému publiku.

To, že některá díla začínajících kreslířů ze zdejších uměleckých škol jsou mnohdy povedenější než díla známých malířů asi netřeba zdůrazňovat. Ověřit si to mohli i účastníci vernisáže výstavy s názvem Staří mistři očima dětí, která proběhla ve čtvrtek 4. května v prostorách budovy výtvarného oboru ZUŠ Vladimíra Ambrose na Vápenici, kde byla vystavena část zdařilých obrazů inspirovaných známými díly věhlasných malířských osobností. „Soutěže se zúčastnily děti ze ZŠ a ZUŠ Plumlov, Gymnázia Jiřího Wolkera, ZŠ Protivanov a prostějovské ZUŠ. Sešlo se nám tu sto třicet dva prací, tvořených převážně technikou kresba, malba a grafika. Porota měla tak velmi nesnadný úkol vybrat v každé kategorii ta nejpovedenější díla,“ upřesňuje paní učitelka Hana Palacká, která si nemohla šikovnost malých kreslířů vynachválit. „Nejtěžší je vybrat z té spousty nádherných obrázků právě to jedno dílko, které oceníme. Snažím se hodnotit hlavně originalitu a přístup malého autora k předloze,“ přiblížila svou roli porotkyně Mgr. Markéta Dvořáková. „Předlohu pro svůj obraz jsem si vybral v encyklopedii, a protože dávám přednost kresbě tužkou, zvolil jsem právě tuhle techniku,“ představil svůj obraz jeden z výherců výtvarné soutěže, jedenáctiletý Thomas Uhlen. „Porotcům vůbec nezávidím, všechny ty obrazy jsou prostě krásné,“ hodnotí výstavu i jedna z návštěvnic, Jiřina Čechová. Účastníci vernisáže se při prohlídce vystavených děl mohli navíc stylově občerstvit připravenou perlivou„svěcenou vodou“ a čokoládovými „hostiemi“, které byly součástí živého obrazu Poslední večeře od Leonarda da Vinciho v podání žáků výtvarného oboru ZUŠ. Zdařilá díla malých mistrů si můžete prohlédnout v Galerii Linka v Kravařově ulici do 31. května. Od června do konce prázdnin budou obrazy zdobit vestibul prostějovské nemocnice.

19 mali_mistri1 19 mali_mistri2

Total Comments

  • GJW
  • ME korfbal
  • Dyne
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ RESTAURACI U CÍSAŘSKÉ CESTY?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Makají jako o život.

Celkovou uzavírku Plumlovské a Blahoslavovy ulice pochopitelně provázejí výrazné dopravní komplikace v centru Prostějova, ovšem stavební dělníci pokračují ve frézování staré vozovky a pokládce nového asfaltového koberce ve zrychleném tempu. Takže nám řidičům nezbývá než to ještě jeden týden vydržet!


Bydlení na „Sušilce“ nezlevní.

Poté, co Večerník v přechozích vydáních popsal a zveřejnil skutečnosti o naprosto nevyhovujících bytech v nově postaveném domě v Sušilově ulici, navíc za nehorázné nájemné až 11 tisíc korun, jsme čekali vstřícný krok prostějovských radních. Ti ale novým nájemníkům mírnější podmínky nenabídnou...


Total Comments

Osobnost týdne

VÁCLAV HUDEČEK
41 hudecek
Stálice českého koncertního umění a fenomenální houslový virtuos potěšil svým sobotním představením na zámku v Konici především fajnšmekry vážné hudby.

Total Comments

Číslo týdne

 1 426
Přesně tolik lidí je nyní aktuálně na Prostějovsku v registru nezaměstnaných. Je to o pětatřicet lidí méně než na konci předchozího měsíce, což znamená, že podíl nezaměstnaných se ve zdejším regionu stále drží pod dvěma procenty.


Total Comments

Výrok týdne

„MAJÍ ŠTĚSTÍ, ŽE JSEM TAM NEBYL. OKAMŽITĚ BYCH CELOU SLAVNOU KOMISI ROZPUSTIL!“

Primátor Prostějova František Jura nechápe, jak speciální komise mohla vybrat tak hnusný „pomník“ E. Husserla

Total Comments