Dobrý podvečer, dnes je čtvrtek 18.7.2019
svátek slaví Drahomíra,
zítra Čeněk
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

19 bim_sklenkaV rámci oslav jubilejního dvacátého ročníku blížícího se tenisového turnaje UniCredit Czech Open 2013 si přijdou na své nejen vyznavači „bílého sportu“. Marketingová společnost TK PLUS totiž připravuje v souvislosti s tímto jubileum nejeden bonbónek.

Tím kulturním určitě bude výstava jedné z nejvýraznějších osobností české grafiky dvacátého století a současně autora obrazu, který tvoří jakýsi leitmotiv celého turnaje. Ano, v prostějovské galerii N7 se mohou návštěvníci těšit na Tomáše Bíma.

Výstava je současně oslavou úspěšné dvacetileté spolupráce prostějovského klubu a českého výtvarníka, který Prostějov už několikrát navštívil. Typické výrazné barvy a sportovní atributy obrazů malíře, grafika a ilustrátora, který díky svému umu vdechne i všední scenérii jedinečný punc, jste mohli rozeznat na bezpočtu knižních ilustrací jako například J. Černý: I chlapci někdy pláčou, nebo K. Misař: Pasťák..., ale i nástěnných kalendářů.

19 bim_plakatVe dnech od 17. května do 10. června 2013 tak budou mít návštěvníci galerie N7 jedinečnou možnost shlédnout či zakoupit originály této žijící legendy mezi výtvarníky.

Slavnostní vernisáž pro pozvané hosty je na programu ve čtvrtek 16. května.

Nenechte si proto  ujít tuto mimořádnou příležitost, díky níž dostává Prostějov zase o něco větší šmrnc a drajv!

Kdy? od 17. května do 10. června 2013
Kde? umělecká galerie N7, Netušilova ul. 7, Prostějov

Total Comments

  • Makovec
  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chybí už jen dvojčátka.

Během prvního pololetí letošního roku se v prostějovské porodnici narodilo 396 miminek, což je o něco víc než za stejné období roku minulého. Rodiče dávali děvčátkům nejčastěji jméno Eliška nebo Tereza, u chlapců zase převládali Jakubové a Tomášové. Stále se ale letos čeká na dvojčátka.

Opravdu mu nafackoval?

Krajské ředitelství Policie ČR prověřuje údajné selhání prostějovského policisty, který měl podle vyjádření matky nafackovat jejímu čtrnáctiletému synovi na náměstí T. G. Masaryka. A jelikož se jedná o chlapce z romské komunity, může být vyšetřování případu hodně složité a citlivé.

Total Comments

Osobnost týdne

PETR ZLÁMAL
15 zlamal
Ředitel umělecké agentury HIT TRADE má na svědomí famózní sobotní představení prostějovských rockových kapel na pláži U Vrbiček na plumovské přehradě. V rámci Rock Memory Of usedl sám i za bicí ve skupině Plus.

Total Comments

Číslo týdne

1,9
Míra nezaměstnanosti v Prostějově prolomila magickou hranici dvou procent! Aktuálně je v našem regionu bez práce 1 442 lidí, což je další historické minimum.

Total Comments

Výrok týdne

„Koupat se v takové zimě? Jedině doma  v koupelně ve vaně!“

Drtivá většina Prostějovanů míjela koupaliště ve městě během uplynulého týdne obloukem, jeden z mužů před aquaparkem měl jasný názor.

Total Comments