Dobré ráno, dnes je neděle 20.10.2019
svátek slaví Vendelín,
zítra Brigita
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

19 bim_sklenkaV rámci oslav jubilejního dvacátého ročníku blížícího se tenisového turnaje UniCredit Czech Open 2013 si přijdou na své nejen vyznavači „bílého sportu“. Marketingová společnost TK PLUS totiž připravuje v souvislosti s tímto jubileum nejeden bonbónek.

Tím kulturním určitě bude výstava jedné z nejvýraznějších osobností české grafiky dvacátého století a současně autora obrazu, který tvoří jakýsi leitmotiv celého turnaje. Ano, v prostějovské galerii N7 se mohou návštěvníci těšit na Tomáše Bíma.

Výstava je současně oslavou úspěšné dvacetileté spolupráce prostějovského klubu a českého výtvarníka, který Prostějov už několikrát navštívil. Typické výrazné barvy a sportovní atributy obrazů malíře, grafika a ilustrátora, který díky svému umu vdechne i všední scenérii jedinečný punc, jste mohli rozeznat na bezpočtu knižních ilustrací jako například J. Černý: I chlapci někdy pláčou, nebo K. Misař: Pasťák..., ale i nástěnných kalendářů.

19 bim_plakatVe dnech od 17. května do 10. června 2013 tak budou mít návštěvníci galerie N7 jedinečnou možnost shlédnout či zakoupit originály této žijící legendy mezi výtvarníky.

Slavnostní vernisáž pro pozvané hosty je na programu ve čtvrtek 16. května.

Nenechte si proto  ujít tuto mimořádnou příležitost, díky níž dostává Prostějov zase o něco větší šmrnc a drajv!

Kdy? od 17. května do 10. června 2013
Kde? umělecká galerie N7, Netušilova ul. 7, Prostějov

Total Comments

  • GJW
  • ME korfbal
  • Dyne
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ RESTAURACI U CÍSAŘSKÉ CESTY?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Makají jako o život.

Celkovou uzavírku Plumlovské a Blahoslavovy ulice pochopitelně provázejí výrazné dopravní komplikace v centru Prostějova, ovšem stavební dělníci pokračují ve frézování staré vozovky a pokládce nového asfaltového koberce ve zrychleném tempu. Takže nám řidičům nezbývá než to ještě jeden týden vydržet!


Bydlení na „Sušilce“ nezlevní.

Poté, co Večerník v přechozích vydáních popsal a zveřejnil skutečnosti o naprosto nevyhovujících bytech v nově postaveném domě v Sušilově ulici, navíc za nehorázné nájemné až 11 tisíc korun, jsme čekali vstřícný krok prostějovských radních. Ti ale novým nájemníkům mírnější podmínky nenabídnou...


Total Comments

Osobnost týdne

VÁCLAV HUDEČEK
41 hudecek
Stálice českého koncertního umění a fenomenální houslový virtuos potěšil svým sobotním představením na zámku v Konici především fajnšmekry vážné hudby.

Total Comments

Číslo týdne

 1 426
Přesně tolik lidí je nyní aktuálně na Prostějovsku v registru nezaměstnaných. Je to o pětatřicet lidí méně než na konci předchozího měsíce, což znamená, že podíl nezaměstnaných se ve zdejším regionu stále drží pod dvěma procenty.


Total Comments

Výrok týdne

„MAJÍ ŠTĚSTÍ, ŽE JSEM TAM NEBYL. OKAMŽITĚ BYCH CELOU SLAVNOU KOMISI ROZPUSTIL!“

Primátor Prostějova František Jura nechápe, jak speciální komise mohla vybrat tak hnusný „pomník“ E. Husserla

Total Comments