Dobré ráno, dnes je pátek 19.7.2019
svátek slaví Čeněk,
zítra Ilja
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE Už poosmnácté se na hlavním prostějovském náměstí sjeli majitelé historických vozidel, aby se se svými dvou a čtyřkolovými miláčky pochlubili široké veřejnosti. Počasí jim v neděli před polednem přálo, a tak i díky tomu byla návštěvnost obrovská.

Stejně jako v předchozích letech, i tentokrát se malí a velcí příznivci historických vozidel sešli na prostějovském náměstí T.G.Masaryka, aby obdivovali plechové fešáky, kteří brázdili silnice v letech  dávno minulých. Pokud byste čekali, že auta a motorky jsou pouze mužskou doménou, byli byste překvapeni spoustou žen a dívek, které si se zájmem fotografovaly vystavené skvosty. „Přesně tohle auto míval můj strýc, ale teta se na něj jednou namíchla a než se strýc vrátil z vojny, tak mu ho prodala,“ vzpomínala paní Janečková při pohledu na vystavený vůz Aero Ceiling.

Na své si přišli i obdivovatelé parádiček na dvou kolech, sešla se tu totiž i slušná řádka motorek. „Letos tu máme na čtyři desítky motorek a více než šedesátku automobilů,“ hlásili pořadatelé. Návštěvníci akce se tak opravdu měli na co dívat. „Účast je obrovská, mezi nejrůznějšími auty a motorkami můžete vidět motocykl Indian z roku 1927 a automobil Tatra 57 z roku 1932, které jsou mezi vystavenými stroji skutečnými pradědečky,“ usmíval se předseda pořádajícího Hanáckého auto moto veterán klubu Prostějov Petr Studený, který si postěžoval na potíže s parkováním historických vozů v centru města.

Dopolední výstavu vystřídala parádní jízda všech účastníků setkání kolem centra města, kterou si nenechal ujít žádný z přihlížejících. Vždyť vedle těchto historických klenotů s motorem by i nejnovější Porsche 911 vypadalo jako chudý příbuzný...


Total Comments

  • Makovec
  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chybí už jen dvojčátka.

Během prvního pololetí letošního roku se v prostějovské porodnici narodilo 396 miminek, což je o něco víc než za stejné období roku minulého. Rodiče dávali děvčátkům nejčastěji jméno Eliška nebo Tereza, u chlapců zase převládali Jakubové a Tomášové. Stále se ale letos čeká na dvojčátka.

Opravdu mu nafackoval?

Krajské ředitelství Policie ČR prověřuje údajné selhání prostějovského policisty, který měl podle vyjádření matky nafackovat jejímu čtrnáctiletému synovi na náměstí T. G. Masaryka. A jelikož se jedná o chlapce z romské komunity, může být vyšetřování případu hodně složité a citlivé.

Total Comments

Osobnost týdne

PETR ZLÁMAL
15 zlamal
Ředitel umělecké agentury HIT TRADE má na svědomí famózní sobotní představení prostějovských rockových kapel na pláži U Vrbiček na plumovské přehradě. V rámci Rock Memory Of usedl sám i za bicí ve skupině Plus.

Total Comments

Číslo týdne

1,9
Míra nezaměstnanosti v Prostějově prolomila magickou hranici dvou procent! Aktuálně je v našem regionu bez práce 1 442 lidí, což je další historické minimum.

Total Comments

Výrok týdne

„Koupat se v takové zimě? Jedině doma  v koupelně ve vaně!“

Drtivá většina Prostějovanů míjela koupaliště ve městě během uplynulého týdne obloukem, jeden z mužů před aquaparkem měl jasný názor.

Total Comments