Dobrý podvečer, dnes je čtvrtek 18.7.2019
svátek slaví Drahomíra,
zítra Čeněk
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Už podvanácté se sešli mladí návrháři z České republiky i zahraničí spolu s příznivci módy a kreativních nápadů v oblékání pod záštitou akce Prostějovská zlatá jehla. Společenský dům v Prostějově byl ve čtvrtek 16. května narvaný k prasknutí, sympatický moderátor sršel vtipem a diváci nestačili tleskat letošním velmi povedeným modelům mladých návrhářů. PROSTĚJOVSKÝ Večerník jakožto exkluzivní mediální partner u toho pochopitelně nemohl chybět...

Oděvnická tradice

Prostějov byl vždy centrem módy a odívání, načež  i podle návštěvnosti designérské přehlídky Zlatá jehla 2013 lze usuzovat, že oděvnická tradice našeho města snad neupadne v zapomnění. Mladá generace módních návrhářů středních škol z České republiky, Slovenska a Rakouska také letos ukázala divákům, že módní přehlídky plné výstředních a exkluzivních modelů nemusí být jen záležitostí zahraničních renomovaných designérů zvučných jmen. „Je to úžasné, že jsou studenti schopni vytvořit něco takového. Jsem nadšená,“ ocenila kreativitu mladých umělců paní Kateřina, která se na Prostějovskou zlatou jehlu přišla podívat úplně poprvé.

Soutěžní klání mladých designérů

Příznivci módních trendů a novinek v oblékání si tak rozhodně přišli na své. Letošní bombastická přehlídka originálních modelů nabídla obecenstvu čtyři soutěžní kategorie - Zkrocení zlé ženy, Orient, Zahrada a Elipsa, ve kterých se mezi sebou utkalo celkem jedenáct škol. Odborná pětičlenná porota to tak s výběrem vítězů neměla vůbec jednoduché. „Snažíme se přihlédnout zejména k originalitě modelu, zvládnutí tématu, výběru materiálu a technologie,“ prozradila předsedkyně poroty Ing. Beáta Jarošová. Díky soutěžním tématům na pódiu nechyběly bohaté renesanční kostýmy, návštěvníci z vesmíru ani krásky dalekého orientu. Diváci se nenudili ani v přestávkách mezi přehlídkami. Sympatický moderátor celé akce Petr Zakopal nenechal publikum ani chvíli vydechnout a kromě moderování jednotlivých kolekcí se chopil mikrofonu i při soutěži v jízdě na koloběžce a vystoupení malých showmanů z taneční školy Hubený.

Kdo z mladých návrhářů se probojoval až na místa nejvyšší?

I letos zabodovali studenti bratislavské Stredné umelecké školy scénického výtvarníctva, tentokrát získali zlatou příčku v kategorii Zahrada za originální modely s příhodným názvem Mountfield. V kategorii Orient, která byla bohužel zastoupená nejméně, si zlato odnesli studenti Střední školy oděvní, služeb a ekonomiky z Červeného Kostelce za povedenou kolekci s názvem Ornament. První místo v kategorii Elipsa a současně Cenu diváků si po zásluze vybojovala Iveta Kučerová s kolekcí Elipses in danger. Vítěz kategorie Zkrocení zlé ženy a Cenu poroty získaly studentky Střední odborné školy oděvní ze Strážnice za nápaditou kolekci Svoboda v poutech. „Je to pro mě veliký úspěch, nesmírně si toho ocenění vážím. Konkrétní inspiraci jsem neměla, spíš jsem zkoušela různé polohy jednotlivých částí a techniky. Mým cílem bylo dosáhnout dojmu omezení pohybu a přesto umožnit přiměřenou volnost,“ svěřila se exkluzivně Večerníku autorka oceněné kolekce, studentka třetího ročníku SŠ Strážnice Klaudie Vážná, jejíž modely oživilo i důmyslné použití zipů.


 

Prostějovská zlatá jehla 2014?!

Letošní ročník se pochlubil vysokou návštěvností i kvalitou jednotlivých modelů a spokojenost byla znát na divácích, soutěžících i pořadatelích. „Ten, kdo ví, kolik práce je s organizací podobné akce, musí být při pohledu na takovou spoustu nadšených tváří určitě spokojen. Úžasná atmosféra, jakou vytvořili soutěžící spolu s publikem, je skutečně záviděníhodná.  Jsem ráda, že se ten tucet Prostějovských zlatých jehel dostal do celorepublikového povědomí, a i když příští rok by měl být v pořadí třináctý ročník, pokud bude zájem, tak Zlatá jehla určitě bude,“ slibuje ředitelka školy ART ECON, která je už tradičně pořadatelem celé akce.

Takže se máme na co těšit a PROSTĚJOVSKÝ Večerník ani tentokrát rozhodně nebude chybět....

Total Comments

  • Makovec
  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chybí už jen dvojčátka.

Během prvního pololetí letošního roku se v prostějovské porodnici narodilo 396 miminek, což je o něco víc než za stejné období roku minulého. Rodiče dávali děvčátkům nejčastěji jméno Eliška nebo Tereza, u chlapců zase převládali Jakubové a Tomášové. Stále se ale letos čeká na dvojčátka.

Opravdu mu nafackoval?

Krajské ředitelství Policie ČR prověřuje údajné selhání prostějovského policisty, který měl podle vyjádření matky nafackovat jejímu čtrnáctiletému synovi na náměstí T. G. Masaryka. A jelikož se jedná o chlapce z romské komunity, může být vyšetřování případu hodně složité a citlivé.

Total Comments

Osobnost týdne

PETR ZLÁMAL
15 zlamal
Ředitel umělecké agentury HIT TRADE má na svědomí famózní sobotní představení prostějovských rockových kapel na pláži U Vrbiček na plumovské přehradě. V rámci Rock Memory Of usedl sám i za bicí ve skupině Plus.

Total Comments

Číslo týdne

1,9
Míra nezaměstnanosti v Prostějově prolomila magickou hranici dvou procent! Aktuálně je v našem regionu bez práce 1 442 lidí, což je další historické minimum.

Total Comments

Výrok týdne

„Koupat se v takové zimě? Jedině doma  v koupelně ve vaně!“

Drtivá většina Prostějovanů míjela koupaliště ve městě během uplynulého týdne obloukem, jeden z mužů před aquaparkem měl jasný názor.

Total Comments