Dobré ráno, dnes je neděle 20.10.2019
svátek slaví Vendelín,
zítra Brigita
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Už podvanácté se sešli mladí návrháři z České republiky i zahraničí spolu s příznivci módy a kreativních nápadů v oblékání pod záštitou akce Prostějovská zlatá jehla. Společenský dům v Prostějově byl ve čtvrtek 16. května narvaný k prasknutí, sympatický moderátor sršel vtipem a diváci nestačili tleskat letošním velmi povedeným modelům mladých návrhářů. PROSTĚJOVSKÝ Večerník jakožto exkluzivní mediální partner u toho pochopitelně nemohl chybět...

Oděvnická tradice

Prostějov byl vždy centrem módy a odívání, načež  i podle návštěvnosti designérské přehlídky Zlatá jehla 2013 lze usuzovat, že oděvnická tradice našeho města snad neupadne v zapomnění. Mladá generace módních návrhářů středních škol z České republiky, Slovenska a Rakouska také letos ukázala divákům, že módní přehlídky plné výstředních a exkluzivních modelů nemusí být jen záležitostí zahraničních renomovaných designérů zvučných jmen. „Je to úžasné, že jsou studenti schopni vytvořit něco takového. Jsem nadšená,“ ocenila kreativitu mladých umělců paní Kateřina, která se na Prostějovskou zlatou jehlu přišla podívat úplně poprvé.

Soutěžní klání mladých designérů

Příznivci módních trendů a novinek v oblékání si tak rozhodně přišli na své. Letošní bombastická přehlídka originálních modelů nabídla obecenstvu čtyři soutěžní kategorie - Zkrocení zlé ženy, Orient, Zahrada a Elipsa, ve kterých se mezi sebou utkalo celkem jedenáct škol. Odborná pětičlenná porota to tak s výběrem vítězů neměla vůbec jednoduché. „Snažíme se přihlédnout zejména k originalitě modelu, zvládnutí tématu, výběru materiálu a technologie,“ prozradila předsedkyně poroty Ing. Beáta Jarošová. Díky soutěžním tématům na pódiu nechyběly bohaté renesanční kostýmy, návštěvníci z vesmíru ani krásky dalekého orientu. Diváci se nenudili ani v přestávkách mezi přehlídkami. Sympatický moderátor celé akce Petr Zakopal nenechal publikum ani chvíli vydechnout a kromě moderování jednotlivých kolekcí se chopil mikrofonu i při soutěži v jízdě na koloběžce a vystoupení malých showmanů z taneční školy Hubený.

Kdo z mladých návrhářů se probojoval až na místa nejvyšší?

I letos zabodovali studenti bratislavské Stredné umelecké školy scénického výtvarníctva, tentokrát získali zlatou příčku v kategorii Zahrada za originální modely s příhodným názvem Mountfield. V kategorii Orient, která byla bohužel zastoupená nejméně, si zlato odnesli studenti Střední školy oděvní, služeb a ekonomiky z Červeného Kostelce za povedenou kolekci s názvem Ornament. První místo v kategorii Elipsa a současně Cenu diváků si po zásluze vybojovala Iveta Kučerová s kolekcí Elipses in danger. Vítěz kategorie Zkrocení zlé ženy a Cenu poroty získaly studentky Střední odborné školy oděvní ze Strážnice za nápaditou kolekci Svoboda v poutech. „Je to pro mě veliký úspěch, nesmírně si toho ocenění vážím. Konkrétní inspiraci jsem neměla, spíš jsem zkoušela různé polohy jednotlivých částí a techniky. Mým cílem bylo dosáhnout dojmu omezení pohybu a přesto umožnit přiměřenou volnost,“ svěřila se exkluzivně Večerníku autorka oceněné kolekce, studentka třetího ročníku SŠ Strážnice Klaudie Vážná, jejíž modely oživilo i důmyslné použití zipů.


 

Prostějovská zlatá jehla 2014?!

Letošní ročník se pochlubil vysokou návštěvností i kvalitou jednotlivých modelů a spokojenost byla znát na divácích, soutěžících i pořadatelích. „Ten, kdo ví, kolik práce je s organizací podobné akce, musí být při pohledu na takovou spoustu nadšených tváří určitě spokojen. Úžasná atmosféra, jakou vytvořili soutěžící spolu s publikem, je skutečně záviděníhodná.  Jsem ráda, že se ten tucet Prostějovských zlatých jehel dostal do celorepublikového povědomí, a i když příští rok by měl být v pořadí třináctý ročník, pokud bude zájem, tak Zlatá jehla určitě bude,“ slibuje ředitelka školy ART ECON, která je už tradičně pořadatelem celé akce.

Takže se máme na co těšit a PROSTĚJOVSKÝ Večerník ani tentokrát rozhodně nebude chybět....

Total Comments

  • GJW
  • ME korfbal
  • Dyne
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ RESTAURACI U CÍSAŘSKÉ CESTY?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Makají jako o život.

Celkovou uzavírku Plumlovské a Blahoslavovy ulice pochopitelně provázejí výrazné dopravní komplikace v centru Prostějova, ovšem stavební dělníci pokračují ve frézování staré vozovky a pokládce nového asfaltového koberce ve zrychleném tempu. Takže nám řidičům nezbývá než to ještě jeden týden vydržet!


Bydlení na „Sušilce“ nezlevní.

Poté, co Večerník v přechozích vydáních popsal a zveřejnil skutečnosti o naprosto nevyhovujících bytech v nově postaveném domě v Sušilově ulici, navíc za nehorázné nájemné až 11 tisíc korun, jsme čekali vstřícný krok prostějovských radních. Ti ale novým nájemníkům mírnější podmínky nenabídnou...


Total Comments

Osobnost týdne

VÁCLAV HUDEČEK
41 hudecek
Stálice českého koncertního umění a fenomenální houslový virtuos potěšil svým sobotním představením na zámku v Konici především fajnšmekry vážné hudby.

Total Comments

Číslo týdne

 1 426
Přesně tolik lidí je nyní aktuálně na Prostějovsku v registru nezaměstnaných. Je to o pětatřicet lidí méně než na konci předchozího měsíce, což znamená, že podíl nezaměstnaných se ve zdejším regionu stále drží pod dvěma procenty.


Total Comments

Výrok týdne

„MAJÍ ŠTĚSTÍ, ŽE JSEM TAM NEBYL. OKAMŽITĚ BYCH CELOU SLAVNOU KOMISI ROZPUSTIL!“

Primátor Prostějova František Jura nechápe, jak speciální komise mohla vybrat tak hnusný „pomník“ E. Husserla

Total Comments