Dobré odpoledne, dnes je čtvrtek 17.10.2019
svátek slaví Hedvika,
zítra Lukáš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

20 grafikaV Duze se sešli sběratelé grafiky z širokého okolí na svůj XXVI. sraz. Součástí setkání byla i vernisáž výstavy k příležitosti 85. nedožitých narozenin prostějovského výtvarníka Dušana Janouška.

Již pošestadvacáté si sběratelé grafiky z celé České republiky dali sraz v prostějovském Kulturním klubu Duha, aby si s kolegy sběrateli vyměnili nejen novinky z oboru a především grafické listy a Ex libris. „Toto latinské slovo znamená doslova ‚z knih‘ a už od dob středověku se s jejich pomocí označovalo vlastnictví knih. Původně se vkládaly do knih, ale postupně se staly svébytným uměleckým dílem,“ vysvětluje sběratelka Jarmila Janků, která na setkání přijela se svou kolekcí drobných grafik až z Brna. „Každý sbírá to, co je mu blízké. Já například obdivuji Karla Hynka Máchu a především jeho nepřekonatelný Máj, proto někteří z umělců, které jsem oslovila, pro mě vytvořili Ex libris inspirovaný pasážemi právě z Máchova Máje,“ usmívá se paní Janků při pohledu na svou sbírku, ve které nechybí dílka Jiřího Boudy, Kateřiny Vítečkové, Olgy Čechové a mnoha dalších výtvarníků. Už tradiční součástí setkání sběratelů grafiky byla nejen výměna grafických listů, ale i aukce, při které mohli přítomní sběratelé ukořistit velmi povedená originální dílka. Současně s XXVI. srazem sběratelů proběhla i vernisáž výstavy uspořádaná u příležitosti 85. narozenin prostějovského výtvarníka Dušana Janouška, kterou zahájil úvodním slovem předseda Klubu přátel výtvarného umění, Josef Dolívka. Výstavu zdejšího rodáka si můžete prohlédnout v prostorách Kulturního klubu Duha do 5. června.

Total Comments

  • GJW
  • ME korfbal
  • Dyne
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ RESTAURACI U CÍSAŘSKÉ CESTY?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Makají jako o život.

Celkovou uzavírku Plumlovské a Blahoslavovy ulice pochopitelně provázejí výrazné dopravní komplikace v centru Prostějova, ovšem stavební dělníci pokračují ve frézování staré vozovky a pokládce nového asfaltového koberce ve zrychleném tempu. Takže nám řidičům nezbývá než to ještě jeden týden vydržet!


Bydlení na „Sušilce“ nezlevní.

Poté, co Večerník v přechozích vydáních popsal a zveřejnil skutečnosti o naprosto nevyhovujících bytech v nově postaveném domě v Sušilově ulici, navíc za nehorázné nájemné až 11 tisíc korun, jsme čekali vstřícný krok prostějovských radních. Ti ale novým nájemníkům mírnější podmínky nenabídnou...


Total Comments

Osobnost týdne

VÁCLAV HUDEČEK
41 hudecek
Stálice českého koncertního umění a fenomenální houslový virtuos potěšil svým sobotním představením na zámku v Konici především fajnšmekry vážné hudby.

Total Comments

Číslo týdne

 1 426
Přesně tolik lidí je nyní aktuálně na Prostějovsku v registru nezaměstnaných. Je to o pětatřicet lidí méně než na konci předchozího měsíce, což znamená, že podíl nezaměstnaných se ve zdejším regionu stále drží pod dvěma procenty.


Total Comments

Výrok týdne

„MAJÍ ŠTĚSTÍ, ŽE JSEM TAM NEBYL. OKAMŽITĚ BYCH CELOU SLAVNOU KOMISI ROZPUSTIL!“

Primátor Prostějova František Jura nechápe, jak speciální komise mohla vybrat tak hnusný „pomník“ E. Husserla

Total Comments