Dobré dopoledne, dnes je středa 16.10.2019
svátek slaví Havel,
zítra Hedvika
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

23 medartVe středu 5. června odstartoval šestnáctý ročník přehlídky prostějovských divadelních souborů a jejich hostů s názvem MEDart. Vedle prostějovských divadelních souborů můžete zhlédnout vystoupení mladých herců ze ZUŠ Šternberk, Němčic nad Hanou, divadelníků z Olomouce, Plumlova i Bratislavy.

Autorské představení o jednom významném prostějovském rodákovi, jehož jméno určitě uhodnete, když prozradím, že jde o vynálezce kontaktních čoček a nepostradatelných silonek, zahájilo letos již šestnáctý ročník přehlídky divadelních vystoupení MEDart. Divadelní koláž Silonstory v podání nejstaršího dramatického souboru Ženy v tísni obsáhla nejpodstatnější okamžiky ze života zdejšího vynálezce Otto Wichterleho a i v následujícím divadelním představení stály ve světle reflektorů převážně ženy. Činoherní komedie dle scénáře Zdeňka Podskalského o ženách a nejen pro ženy s názvem Žena v trysku století přilákala na jeviště za oponou více než tři desítky diváků, kteří se rádi nechali pobavit strastmi a slastmi zástupkyň ženského pohlaví v průřezu staletí, od biblických časů až po současnost. „Nejvíc jsem se nasmála asi díky čertovi a Evě, kdy Eva se ptá čerta, zda má rohy, a on jí odpoví, že to jsou srolovaná křidélka,“ smějí se při vzpomínce na jednu z pasáží hry mladé divačky v publiku. Zasvěcení, kteří znají původní televizní film, budou jistě souhlasit, že se herci a především herečky DS Na Štaci z Němčic nad Hanou zhostili svých rolí více než se ctí. I ve čtvrtečním podvečerním představení hrála prim žena, tentokrát hlavní hrdinka knižního příběhu Charlotte Brontëové Jana Eyrová. Milostné drama z období vlády anglické královny Viktorie zaplnilo jeviště za oponou prostějovského divadla do posledního místečka a diváci nelitovali. „Bylo to výborné, ta temná atmosféra při svíčkách a sporém osvětlení vyvolávala iluzi, že se dívám na film z doby viktoriánské Anglie,“ chválila výkon herců z olomouckého Divadla Tramtarie divačka Lenka. Nabídka vystoupení je pestrá, a tak se zdá, že Hanáci si přece jen cestu do divadla najdou. 

Total Comments

 • GJW
 • Jaro pojištění
 • Ski půjčovna
 • ME korfbal
 • Dyne
 • Sad Smržice
 • Hokej Florýk
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ RESTAURACI U CÍSAŘSKÉ CESTY?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Makají jako o život.

Celkovou uzavírku Plumlovské a Blahoslavovy ulice pochopitelně provázejí výrazné dopravní komplikace v centru Prostějova, ovšem stavební dělníci pokračují ve frézování staré vozovky a pokládce nového asfaltového koberce ve zrychleném tempu. Takže nám řidičům nezbývá než to ještě jeden týden vydržet!


Bydlení na „Sušilce“ nezlevní.

Poté, co Večerník v přechozích vydáních popsal a zveřejnil skutečnosti o naprosto nevyhovujících bytech v nově postaveném domě v Sušilově ulici, navíc za nehorázné nájemné až 11 tisíc korun, jsme čekali vstřícný krok prostějovských radních. Ti ale novým nájemníkům mírnější podmínky nenabídnou...


Total Comments

Osobnost týdne

VÁCLAV HUDEČEK
41 hudecek
Stálice českého koncertního umění a fenomenální houslový virtuos potěšil svým sobotním představením na zámku v Konici především fajnšmekry vážné hudby.

Total Comments

Číslo týdne

 1 426
Přesně tolik lidí je nyní aktuálně na Prostějovsku v registru nezaměstnaných. Je to o pětatřicet lidí méně než na konci předchozího měsíce, což znamená, že podíl nezaměstnaných se ve zdejším regionu stále drží pod dvěma procenty.


Total Comments

Výrok týdne

„MAJÍ ŠTĚSTÍ, ŽE JSEM TAM NEBYL. OKAMŽITĚ BYCH CELOU SLAVNOU KOMISI ROZPUSTIL!“

Primátor Prostějova František Jura nechápe, jak speciální komise mohla vybrat tak hnusný „pomník“ E. Husserla

Total Comments