Dobré ráno, dnes je pátek 19.7.2019
svátek slaví Čeněk,
zítra Ilja
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

23 medartVe středu 5. června odstartoval šestnáctý ročník přehlídky prostějovských divadelních souborů a jejich hostů s názvem MEDart. Vedle prostějovských divadelních souborů můžete zhlédnout vystoupení mladých herců ze ZUŠ Šternberk, Němčic nad Hanou, divadelníků z Olomouce, Plumlova i Bratislavy.

Autorské představení o jednom významném prostějovském rodákovi, jehož jméno určitě uhodnete, když prozradím, že jde o vynálezce kontaktních čoček a nepostradatelných silonek, zahájilo letos již šestnáctý ročník přehlídky divadelních vystoupení MEDart. Divadelní koláž Silonstory v podání nejstaršího dramatického souboru Ženy v tísni obsáhla nejpodstatnější okamžiky ze života zdejšího vynálezce Otto Wichterleho a i v následujícím divadelním představení stály ve světle reflektorů převážně ženy. Činoherní komedie dle scénáře Zdeňka Podskalského o ženách a nejen pro ženy s názvem Žena v trysku století přilákala na jeviště za oponou více než tři desítky diváků, kteří se rádi nechali pobavit strastmi a slastmi zástupkyň ženského pohlaví v průřezu staletí, od biblických časů až po současnost. „Nejvíc jsem se nasmála asi díky čertovi a Evě, kdy Eva se ptá čerta, zda má rohy, a on jí odpoví, že to jsou srolovaná křidélka,“ smějí se při vzpomínce na jednu z pasáží hry mladé divačky v publiku. Zasvěcení, kteří znají původní televizní film, budou jistě souhlasit, že se herci a především herečky DS Na Štaci z Němčic nad Hanou zhostili svých rolí více než se ctí. I ve čtvrtečním podvečerním představení hrála prim žena, tentokrát hlavní hrdinka knižního příběhu Charlotte Brontëové Jana Eyrová. Milostné drama z období vlády anglické královny Viktorie zaplnilo jeviště za oponou prostějovského divadla do posledního místečka a diváci nelitovali. „Bylo to výborné, ta temná atmosféra při svíčkách a sporém osvětlení vyvolávala iluzi, že se dívám na film z doby viktoriánské Anglie,“ chválila výkon herců z olomouckého Divadla Tramtarie divačka Lenka. Nabídka vystoupení je pestrá, a tak se zdá, že Hanáci si přece jen cestu do divadla najdou. 

Total Comments

  • Makovec
  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chybí už jen dvojčátka.

Během prvního pololetí letošního roku se v prostějovské porodnici narodilo 396 miminek, což je o něco víc než za stejné období roku minulého. Rodiče dávali děvčátkům nejčastěji jméno Eliška nebo Tereza, u chlapců zase převládali Jakubové a Tomášové. Stále se ale letos čeká na dvojčátka.

Opravdu mu nafackoval?

Krajské ředitelství Policie ČR prověřuje údajné selhání prostějovského policisty, který měl podle vyjádření matky nafackovat jejímu čtrnáctiletému synovi na náměstí T. G. Masaryka. A jelikož se jedná o chlapce z romské komunity, může být vyšetřování případu hodně složité a citlivé.

Total Comments

Osobnost týdne

PETR ZLÁMAL
15 zlamal
Ředitel umělecké agentury HIT TRADE má na svědomí famózní sobotní představení prostějovských rockových kapel na pláži U Vrbiček na plumovské přehradě. V rámci Rock Memory Of usedl sám i za bicí ve skupině Plus.

Total Comments

Číslo týdne

1,9
Míra nezaměstnanosti v Prostějově prolomila magickou hranici dvou procent! Aktuálně je v našem regionu bez práce 1 442 lidí, což je další historické minimum.

Total Comments

Výrok týdne

„Koupat se v takové zimě? Jedině doma  v koupelně ve vaně!“

Drtivá většina Prostějovanů míjela koupaliště ve městě během uplynulého týdne obloukem, jeden z mužů před aquaparkem měl jasný názor.

Total Comments