Dobrý podvečer, dnes je čtvrtek 18.7.2019
svátek slaví Drahomíra,
zítra Čeněk
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

25 cover_finalKlezmerová kapela Létající rabín vydala dva nové singly. Prvním z nich je píseň s názvem Černobýl. Původní jidiš text napsal na motivy ukrajinské lidové písně americký folklorista Michael Alpert, a zpívá se v něm o výbuchu jaderné elektrárny v Černobylu. V naší české verzi jsme téma nukleární katastrofy zpracovali po svém. S osobitým smyslem pro humor jsme jej pojali jako generační událost, protože členové kapely se narodili v 80. letech. Na běhu okolních událostí pak rozvíjíme naše dospívání až do současnosti, vše lemované nenápadným jaderným zářením.

Druhým singlem je jidiš verze písně Jarka Nohavici Danse macabre, která poprvé vyšla na jeho albu Divné století. Překlad obstaral Jochanan Prager a naše kapela pak hudbu přepracovala na čistokrevný klezmer. Esence zůstala zachována, ale i s ohledem na text a originální způsob jidiš zpěvu hudební úpravu jsme ji rozvinuli do zcela nových podob.

Obě dvě skladby jsou k poslechu a stažení dostupné zde:

http://www.youtube.com/watch?v=48Ndp_MGEh4

http://www.youtube.com/watch?v=cvhhxkXN81Q

https://soundcloud.com/letajici-rabin/ernob-l

https://soundcloud.com/letajici-rabin/danse-macabre

Protože se jedná pouze o digitální release, posíláme v příloze booklet ve velkém rozlišení. Nahrávání proběhlo první červnový víkend v pražském studiu Faust Records. Zvukovou režii obstaral Karel Štulo a nahrávání probíhalo současně ve speciálně ozvučeném studiu, bez použití sluchátek a následných dotáček. Výsledný zvuk obsahuje minimální úpravy a je tak čistou esencí studiové atmosféry.

Současně s těmito dvěma singly jsme natočili další materiál, který by měl být přes letošní léto zpracován do podoby krátké desky s pracovním názvem „Módy“. Ta by koncem léta měla přinést staré klezmerové melodie i současné kompozice a další originální překlady a transpozice jidiš lidových písní do češtiny.

Pokud Vás naše písně zaujaly, budeme rádi, když jim věnujete prostor ve Vašich médiích. V případě dotazů jsme Vám k dispozici na níže uvedených kontaktech.

Létající rabín - klezmer ensemble

www.letajicirabin.cz

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

tel: +420 776 371 475

Nové singly k poslechu a stažení zde:

http://www.youtube.com/watch?v=48Ndp_MGEh4

http://www.youtube.com/watch?v=cvhhxkXN81Q

https://soundcloud.com/letajici-rabin/ernob-l

https://soundcloud.com/letajici-rabin/danse-macabre

Total Comments

  • Makovec
  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chybí už jen dvojčátka.

Během prvního pololetí letošního roku se v prostějovské porodnici narodilo 396 miminek, což je o něco víc než za stejné období roku minulého. Rodiče dávali děvčátkům nejčastěji jméno Eliška nebo Tereza, u chlapců zase převládali Jakubové a Tomášové. Stále se ale letos čeká na dvojčátka.

Opravdu mu nafackoval?

Krajské ředitelství Policie ČR prověřuje údajné selhání prostějovského policisty, který měl podle vyjádření matky nafackovat jejímu čtrnáctiletému synovi na náměstí T. G. Masaryka. A jelikož se jedná o chlapce z romské komunity, může být vyšetřování případu hodně složité a citlivé.

Total Comments

Osobnost týdne

PETR ZLÁMAL
15 zlamal
Ředitel umělecké agentury HIT TRADE má na svědomí famózní sobotní představení prostějovských rockových kapel na pláži U Vrbiček na plumovské přehradě. V rámci Rock Memory Of usedl sám i za bicí ve skupině Plus.

Total Comments

Číslo týdne

1,9
Míra nezaměstnanosti v Prostějově prolomila magickou hranici dvou procent! Aktuálně je v našem regionu bez práce 1 442 lidí, což je další historické minimum.

Total Comments

Výrok týdne

„Koupat se v takové zimě? Jedině doma  v koupelně ve vaně!“

Drtivá většina Prostějovanů míjela koupaliště ve městě během uplynulého týdne obloukem, jeden z mužů před aquaparkem měl jasný názor.

Total Comments