Dobré dopoledne, dnes je středa 16.10.2019
svátek slaví Havel,
zítra Hedvika
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

25 cover_finalKlezmerová kapela Létající rabín vydala dva nové singly. Prvním z nich je píseň s názvem Černobýl. Původní jidiš text napsal na motivy ukrajinské lidové písně americký folklorista Michael Alpert, a zpívá se v něm o výbuchu jaderné elektrárny v Černobylu. V naší české verzi jsme téma nukleární katastrofy zpracovali po svém. S osobitým smyslem pro humor jsme jej pojali jako generační událost, protože členové kapely se narodili v 80. letech. Na běhu okolních událostí pak rozvíjíme naše dospívání až do současnosti, vše lemované nenápadným jaderným zářením.

Druhým singlem je jidiš verze písně Jarka Nohavici Danse macabre, která poprvé vyšla na jeho albu Divné století. Překlad obstaral Jochanan Prager a naše kapela pak hudbu přepracovala na čistokrevný klezmer. Esence zůstala zachována, ale i s ohledem na text a originální způsob jidiš zpěvu hudební úpravu jsme ji rozvinuli do zcela nových podob.

Obě dvě skladby jsou k poslechu a stažení dostupné zde:

http://www.youtube.com/watch?v=48Ndp_MGEh4

http://www.youtube.com/watch?v=cvhhxkXN81Q

https://soundcloud.com/letajici-rabin/ernob-l

https://soundcloud.com/letajici-rabin/danse-macabre

Protože se jedná pouze o digitální release, posíláme v příloze booklet ve velkém rozlišení. Nahrávání proběhlo první červnový víkend v pražském studiu Faust Records. Zvukovou režii obstaral Karel Štulo a nahrávání probíhalo současně ve speciálně ozvučeném studiu, bez použití sluchátek a následných dotáček. Výsledný zvuk obsahuje minimální úpravy a je tak čistou esencí studiové atmosféry.

Současně s těmito dvěma singly jsme natočili další materiál, který by měl být přes letošní léto zpracován do podoby krátké desky s pracovním názvem „Módy“. Ta by koncem léta měla přinést staré klezmerové melodie i současné kompozice a další originální překlady a transpozice jidiš lidových písní do češtiny.

Pokud Vás naše písně zaujaly, budeme rádi, když jim věnujete prostor ve Vašich médiích. V případě dotazů jsme Vám k dispozici na níže uvedených kontaktech.

Létající rabín - klezmer ensemble

www.letajicirabin.cz

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

tel: +420 776 371 475

Nové singly k poslechu a stažení zde:

http://www.youtube.com/watch?v=48Ndp_MGEh4

http://www.youtube.com/watch?v=cvhhxkXN81Q

https://soundcloud.com/letajici-rabin/ernob-l

https://soundcloud.com/letajici-rabin/danse-macabre

Total Comments

 • GJW
 • Jaro pojištění
 • Ski půjčovna
 • ME korfbal
 • Dyne
 • Sad Smržice
 • Hokej Florýk
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ RESTAURACI U CÍSAŘSKÉ CESTY?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Makají jako o život.

Celkovou uzavírku Plumlovské a Blahoslavovy ulice pochopitelně provázejí výrazné dopravní komplikace v centru Prostějova, ovšem stavební dělníci pokračují ve frézování staré vozovky a pokládce nového asfaltového koberce ve zrychleném tempu. Takže nám řidičům nezbývá než to ještě jeden týden vydržet!


Bydlení na „Sušilce“ nezlevní.

Poté, co Večerník v přechozích vydáních popsal a zveřejnil skutečnosti o naprosto nevyhovujících bytech v nově postaveném domě v Sušilově ulici, navíc za nehorázné nájemné až 11 tisíc korun, jsme čekali vstřícný krok prostějovských radních. Ti ale novým nájemníkům mírnější podmínky nenabídnou...


Total Comments

Osobnost týdne

VÁCLAV HUDEČEK
41 hudecek
Stálice českého koncertního umění a fenomenální houslový virtuos potěšil svým sobotním představením na zámku v Konici především fajnšmekry vážné hudby.

Total Comments

Číslo týdne

 1 426
Přesně tolik lidí je nyní aktuálně na Prostějovsku v registru nezaměstnaných. Je to o pětatřicet lidí méně než na konci předchozího měsíce, což znamená, že podíl nezaměstnaných se ve zdejším regionu stále drží pod dvěma procenty.


Total Comments

Výrok týdne

„MAJÍ ŠTĚSTÍ, ŽE JSEM TAM NEBYL. OKAMŽITĚ BYCH CELOU SLAVNOU KOMISI ROZPUSTIL!“

Primátor Prostějova František Jura nechápe, jak speciální komise mohla vybrat tak hnusný „pomník“ E. Husserla

Total Comments