Dobré odpoledne, dnes je čtvrtek 17.10.2019
svátek slaví Hedvika,
zítra Lukáš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

19 dilo_bimVýstava obrazů malíře, ilustrátora a grafika Tomáše Bíma je už minulostí. Prohlédnout si díla s nezaměnitelným rukopisem jedné z nejvýraznějších osobností české grafiky 20. století   přišlo každý den desítky návštěvníků a i vzhledem k tomu pokládá majitelka Galerie N7  výstavu jako velmi úspěšnou.

Výstava, konající se v rámci oslav jubilejního dvacátého ročníku prestižního tenisového turnaje UniCredit Czech Open Prostějovany bezpochyby zaujala, jak o tom svědčí hojná návštěvnost galerie, kde byly jedinečné obrazy Tomáše Bíma vystaveny od 17. května. „Kvůli obrovskému zájmu veřejnosti jsme se po dohodě s panem Bímem dohodli na prodloužení výstavy až do 24. června,“ doplňuje galeristka Helena Žáková, která Tomáše Bíma považuje za nejvýznamnější osobnost, které mohla poskytnout zázemí a prostor své galerie. Není proto divu, že si cestu do Galerie N7 našli zástupci všech věkových kategorií milovníků umění, sběratelé i celé třídy zdejších středních a základních škol. Galerii několikrát navštívil i sám autor, který se pro letošek zúčastnil na pozici diváka i tenisového utkání UniCredit Czech Open. I při své poslední návštěvě galerie mohl být Tomáš Bím spokojen, jeho pohodové barevné obrazy inspirované sportem se těšily velké návštěvnické přízni po celou dobu konání výstavy. Umělec, jehož díla zaplní zdi Galerie N7, to nebude mít po osobnosti známého výtvarníka vůbec lehké. „Pro následující dny připravujeme výstavu malíře Miroslava Straky, který u nás představí své převážně abstraktní malby a kresby, takže to bude zase trochu z jiného soudku,“ míní Helena Žáková. Vernisáž nejnovější výstavy můžete navštívit v Galerii N7 na Netušilově ulici 27. června. Expozice bude návštěvníkům přístupná do 25. července. 

Total Comments

  • GJW
  • ME korfbal
  • Dyne
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ RESTAURACI U CÍSAŘSKÉ CESTY?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Makají jako o život.

Celkovou uzavírku Plumlovské a Blahoslavovy ulice pochopitelně provázejí výrazné dopravní komplikace v centru Prostějova, ovšem stavební dělníci pokračují ve frézování staré vozovky a pokládce nového asfaltového koberce ve zrychleném tempu. Takže nám řidičům nezbývá než to ještě jeden týden vydržet!


Bydlení na „Sušilce“ nezlevní.

Poté, co Večerník v přechozích vydáních popsal a zveřejnil skutečnosti o naprosto nevyhovujících bytech v nově postaveném domě v Sušilově ulici, navíc za nehorázné nájemné až 11 tisíc korun, jsme čekali vstřícný krok prostějovských radních. Ti ale novým nájemníkům mírnější podmínky nenabídnou...


Total Comments

Osobnost týdne

VÁCLAV HUDEČEK
41 hudecek
Stálice českého koncertního umění a fenomenální houslový virtuos potěšil svým sobotním představením na zámku v Konici především fajnšmekry vážné hudby.

Total Comments

Číslo týdne

 1 426
Přesně tolik lidí je nyní aktuálně na Prostějovsku v registru nezaměstnaných. Je to o pětatřicet lidí méně než na konci předchozího měsíce, což znamená, že podíl nezaměstnaných se ve zdejším regionu stále drží pod dvěma procenty.


Total Comments

Výrok týdne

„MAJÍ ŠTĚSTÍ, ŽE JSEM TAM NEBYL. OKAMŽITĚ BYCH CELOU SLAVNOU KOMISI ROZPUSTIL!“

Primátor Prostějova František Jura nechápe, jak speciální komise mohla vybrat tak hnusný „pomník“ E. Husserla

Total Comments