Příjemnou noc, dnes je sobota 20.7.2019
svátek slaví Ilja,
zítra Vítězslav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

19 dilo_bimVýstava obrazů malíře, ilustrátora a grafika Tomáše Bíma je už minulostí. Prohlédnout si díla s nezaměnitelným rukopisem jedné z nejvýraznějších osobností české grafiky 20. století   přišlo každý den desítky návštěvníků a i vzhledem k tomu pokládá majitelka Galerie N7  výstavu jako velmi úspěšnou.

Výstava, konající se v rámci oslav jubilejního dvacátého ročníku prestižního tenisového turnaje UniCredit Czech Open Prostějovany bezpochyby zaujala, jak o tom svědčí hojná návštěvnost galerie, kde byly jedinečné obrazy Tomáše Bíma vystaveny od 17. května. „Kvůli obrovskému zájmu veřejnosti jsme se po dohodě s panem Bímem dohodli na prodloužení výstavy až do 24. června,“ doplňuje galeristka Helena Žáková, která Tomáše Bíma považuje za nejvýznamnější osobnost, které mohla poskytnout zázemí a prostor své galerie. Není proto divu, že si cestu do Galerie N7 našli zástupci všech věkových kategorií milovníků umění, sběratelé i celé třídy zdejších středních a základních škol. Galerii několikrát navštívil i sám autor, který se pro letošek zúčastnil na pozici diváka i tenisového utkání UniCredit Czech Open. I při své poslední návštěvě galerie mohl být Tomáš Bím spokojen, jeho pohodové barevné obrazy inspirované sportem se těšily velké návštěvnické přízni po celou dobu konání výstavy. Umělec, jehož díla zaplní zdi Galerie N7, to nebude mít po osobnosti známého výtvarníka vůbec lehké. „Pro následující dny připravujeme výstavu malíře Miroslava Straky, který u nás představí své převážně abstraktní malby a kresby, takže to bude zase trochu z jiného soudku,“ míní Helena Žáková. Vernisáž nejnovější výstavy můžete navštívit v Galerii N7 na Netušilově ulici 27. června. Expozice bude návštěvníkům přístupná do 25. července. 

Total Comments

  • Makovec
  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chybí už jen dvojčátka.

Během prvního pololetí letošního roku se v prostějovské porodnici narodilo 396 miminek, což je o něco víc než za stejné období roku minulého. Rodiče dávali děvčátkům nejčastěji jméno Eliška nebo Tereza, u chlapců zase převládali Jakubové a Tomášové. Stále se ale letos čeká na dvojčátka.

Opravdu mu nafackoval?

Krajské ředitelství Policie ČR prověřuje údajné selhání prostějovského policisty, který měl podle vyjádření matky nafackovat jejímu čtrnáctiletému synovi na náměstí T. G. Masaryka. A jelikož se jedná o chlapce z romské komunity, může být vyšetřování případu hodně složité a citlivé.

Total Comments

Osobnost týdne

PETR ZLÁMAL
15 zlamal
Ředitel umělecké agentury HIT TRADE má na svědomí famózní sobotní představení prostějovských rockových kapel na pláži U Vrbiček na plumovské přehradě. V rámci Rock Memory Of usedl sám i za bicí ve skupině Plus.

Total Comments

Číslo týdne

1,9
Míra nezaměstnanosti v Prostějově prolomila magickou hranici dvou procent! Aktuálně je v našem regionu bez práce 1 442 lidí, což je další historické minimum.

Total Comments

Výrok týdne

„Koupat se v takové zimě? Jedině doma  v koupelně ve vaně!“

Drtivá většina Prostějovanů míjela koupaliště ve městě během uplynulého týdne obloukem, jeden z mužů před aquaparkem měl jasný názor.

Total Comments