Dobré dopoledne, dnes je středa 17.7.2019
svátek slaví Martina,
zítra Drahomíra
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Slovenská popstar Kristína Peláková, která si svým zpěvem získala fanoušky po celém světě nejenom zásluhou soutěže Eurovision Song Contest 2010, zazpívala v pátek před prostějovským publikem na pomoc malému Kristiánovi, trpícímu spánkovou apnoe. A náměstí T.G.M. se v jednu chvíli roztančilo jako jeden muž...

Spojit příjemné s užitečným se rozhodli členové občanského sdružení Pomáháme tancem a Okrašlovacího spolku města Prostějova. Zakončit uplynulý školní rok ve velkém stylu a současně přispět na dobrou věc přišlo na náměstí T. G. Masaryka hned několik stovek Prostějovanů.

 

A komu že se pomáhalo? Malému Kristiánovi, kterému byl v jeho útlém věku diagnostikován syndrom spánkové apnoe, kvůli níž ve spánku přestává dýchat a pokud by nebyl napojen na přístroje, udusil by se...

Od odpoledních hodin proto na jevišti před radnicí vyhrávala k poslechu, tanci a všeobecně dobré náladě kapela NOVIOS, kterou na pódiu vystřídali zástupci obou sdružení, aby vylosovali výherce tomboly, jejíž výtěžek byl určen právě malému pacientovi, který si benefiční koncert patřičně užíval na náměstí spolu s ostatními dětmi. „O Kristiánovi jsem se dozvěděl díky dlouhodobé spolupráci s prostějovskou nemocnicí. Protože bohužel asi nevybereme tolik, abychom mohli věnovat nějakou astronomickou částku, která by pomohla například celému oddělení, rozhodli jsme se přispět Kristiánovi, který díky své diagnóze v nemocnici žije už pět let,“ vysvětlil pro Večerník důvody pořádání benefiční akce předseda občanského sdružení Tomáš Lázna.

„Původně jsme chtěli vystoupením vynikající slovenské zpěvačky Kristiny oslavit konec školního roku, když jsem se ale díky svému členství v občanském sdružení Pomáháme tancem dozvěděla o záměru pomoci malému Kristiánovi, rozhodli se obě akce spojit,“ doplňuje předsedkyně Okrašlovacího spolku Milada Sokolová. O tom, že se akce vydařila svědčí nejen vybraných dvanáct tisíc korun, ale i skvěle naladěné publikum, které při koncertu mladé slovenské Star zaplnilo polovinu náměstí.

I ten, komu bylo jméno zpěvačky neznámé se dovtípil, jakmile se z reproduktorů ozvaly songy jako Horehronie, Jablčko nebo V sieti ťa mám. „Kristinu poznám, je od nás zo Slovenska a keď som sa dopočul, že tu bude spievať, prišiel som si ju vypočuť,“ usmíval se krajan slovenské zpěvačky, který se nám představil jako Jaroslav.

Charismatická zpěvačka vytvořila spolu s posluchači na náměstí úžasnou atmosféru, při níž neváhali zpívat, tleskat nebo si aspoň významně podupávat do taktu mladí i starší návštěvníci akce. Lepší prázdninový start jsme si snad ani nemohli přát...

Akci finančně podpořilo Město Prostějov, marketingová společnost TK PLUS Prostějov a firma EUROVIA. Mediálním partnerem byl PROSTĚJOVSKÝ Večerník.

Total Comments

  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chybí už jen dvojčátka.

Během prvního pololetí letošního roku se v prostějovské porodnici narodilo 396 miminek, což je o něco víc než za stejné období roku minulého. Rodiče dávali děvčátkům nejčastěji jméno Eliška nebo Tereza, u chlapců zase převládali Jakubové a Tomášové. Stále se ale letos čeká na dvojčátka.

Opravdu mu nafackoval?

Krajské ředitelství Policie ČR prověřuje údajné selhání prostějovského policisty, který měl podle vyjádření matky nafackovat jejímu čtrnáctiletému synovi na náměstí T. G. Masaryka. A jelikož se jedná o chlapce z romské komunity, může být vyšetřování případu hodně složité a citlivé.

Total Comments

Osobnost týdne

PETR ZLÁMAL
15 zlamal
Ředitel umělecké agentury HIT TRADE má na svědomí famózní sobotní představení prostějovských rockových kapel na pláži U Vrbiček na plumovské přehradě. V rámci Rock Memory Of usedl sám i za bicí ve skupině Plus.

Total Comments

Číslo týdne

1,9
Míra nezaměstnanosti v Prostějově prolomila magickou hranici dvou procent! Aktuálně je v našem regionu bez práce 1 442 lidí, což je další historické minimum.

Total Comments

Výrok týdne

„Koupat se v takové zimě? Jedině doma  v koupelně ve vaně!“

Drtivá většina Prostějovanů míjela koupaliště ve městě během uplynulého týdne obloukem, jeden z mužů před aquaparkem měl jasný názor.

Total Comments