Příjemnou noc, dnes je pondělí 14.10.2019
svátek slaví Agáta,
zítra Tereza
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Slovenská popstar Kristína Peláková, která si svým zpěvem získala fanoušky po celém světě nejenom zásluhou soutěže Eurovision Song Contest 2010, zazpívala v pátek před prostějovským publikem na pomoc malému Kristiánovi, trpícímu spánkovou apnoe. A náměstí T.G.M. se v jednu chvíli roztančilo jako jeden muž...

Spojit příjemné s užitečným se rozhodli členové občanského sdružení Pomáháme tancem a Okrašlovacího spolku města Prostějova. Zakončit uplynulý školní rok ve velkém stylu a současně přispět na dobrou věc přišlo na náměstí T. G. Masaryka hned několik stovek Prostějovanů.

 

A komu že se pomáhalo? Malému Kristiánovi, kterému byl v jeho útlém věku diagnostikován syndrom spánkové apnoe, kvůli níž ve spánku přestává dýchat a pokud by nebyl napojen na přístroje, udusil by se...

Od odpoledních hodin proto na jevišti před radnicí vyhrávala k poslechu, tanci a všeobecně dobré náladě kapela NOVIOS, kterou na pódiu vystřídali zástupci obou sdružení, aby vylosovali výherce tomboly, jejíž výtěžek byl určen právě malému pacientovi, který si benefiční koncert patřičně užíval na náměstí spolu s ostatními dětmi. „O Kristiánovi jsem se dozvěděl díky dlouhodobé spolupráci s prostějovskou nemocnicí. Protože bohužel asi nevybereme tolik, abychom mohli věnovat nějakou astronomickou částku, která by pomohla například celému oddělení, rozhodli jsme se přispět Kristiánovi, který díky své diagnóze v nemocnici žije už pět let,“ vysvětlil pro Večerník důvody pořádání benefiční akce předseda občanského sdružení Tomáš Lázna.

„Původně jsme chtěli vystoupením vynikající slovenské zpěvačky Kristiny oslavit konec školního roku, když jsem se ale díky svému členství v občanském sdružení Pomáháme tancem dozvěděla o záměru pomoci malému Kristiánovi, rozhodli se obě akce spojit,“ doplňuje předsedkyně Okrašlovacího spolku Milada Sokolová. O tom, že se akce vydařila svědčí nejen vybraných dvanáct tisíc korun, ale i skvěle naladěné publikum, které při koncertu mladé slovenské Star zaplnilo polovinu náměstí.

I ten, komu bylo jméno zpěvačky neznámé se dovtípil, jakmile se z reproduktorů ozvaly songy jako Horehronie, Jablčko nebo V sieti ťa mám. „Kristinu poznám, je od nás zo Slovenska a keď som sa dopočul, že tu bude spievať, prišiel som si ju vypočuť,“ usmíval se krajan slovenské zpěvačky, který se nám představil jako Jaroslav.

Charismatická zpěvačka vytvořila spolu s posluchači na náměstí úžasnou atmosféru, při níž neváhali zpívat, tleskat nebo si aspoň významně podupávat do taktu mladí i starší návštěvníci akce. Lepší prázdninový start jsme si snad ani nemohli přát...

Akci finančně podpořilo Město Prostějov, marketingová společnost TK PLUS Prostějov a firma EUROVIA. Mediálním partnerem byl PROSTĚJOVSKÝ Večerník.

Total Comments

 • GJW
 • Jaro pojištění
 • Ski půjčovna
 • ME korfbal
 • Dyne
 • Sad Smržice
 • Hokej Florýk
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ RESTAURACI U CÍSAŘSKÉ CESTY?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zámek památkou roku.

V obrovský souboj lidí hlasujících na sociálních sítích se proměnila soutěž o moravskou památku roku, která se v posledních letech dočkala významné obnovy, či dokonce záchrany. A podařilo se, zvítězil zámek v Čechách pod Kosířem, který přeskočil konkurenta z Kunína.


Letošní úroda?

Tragédie! Špatné, mizerné, bída. Taková slova nejčastěji padají v souvislosti s takřka veškerou úrodou. Jak sadaři, tak zemědělci si stěžují na celou řadu věcí, které způsobily, že letošek nevypadá vůbec utěšeně. Nedařilo se příliš třeba obilninám nebo cukrovce, tradičním plodinám na Hané. Někdejší bašta tak pláče a ačítají se ztráty...

Total Comments

Osobnost týdne

MICHAL DLOUHÝ
40 dlouhy
Známý herec minulé úterý společně s Kateřinou Lojdovou předvedl v Prostějově excelentní výkon v divadelní hře Válka Roseových. Nebylo divu, že si po konci šel pětkrát pro potlesk diváků na otevřené scéně.

Total Comments

Číslo týdne

 1 988
Na Prostějovsku pracují aktuálně legálním způsobem necelé dvě tisícovky cizinců. Podle odborníků bude tento počet i nadále stoupat, protože práce je tolik, že zaměstnavatelé už z domácích zdrojů nemají kde brát.

Total Comments

Výrok týdne

„Už posedmé mi bourají domov!“

Jeden z bezdomovců od místního nádraží si Večerníku postěžoval, že bydlet v polorozpadlých nemovitostech není vůbec nic jednoduchého a dlouhotrvajícího.

Total Comments