Dobré ráno, dnes je neděle 20.10.2019
svátek slaví Vendelín,
zítra Brigita
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

26 tetinChrámovými zdmi kostela Povýšení sv. Kříže se rozezněly líbezné tóny flétny, klavíru i houslí v rámci benefičního koncertu na podporu speciální škole a Tetíně. Své muzikantské umění předvedli přítomným posluchačům žáci a učitelé ZUŠ Plumlov.

Chuť pomáhat proměnilo v činy prostějovské občanské sdružení Pomáháme tancem. Ve středeční podvečer se tak pod střechou kostela Povýšení sv. Kříže sešli nejen příznivci klasické hudby, ale i lidé s dobrým srdcem, kterým není lhostejný osud dětí ze speciální školy na Tetíně.

„Výtěžek koncertu je určen pro vybavení multismyslové místnosti Snoezelen, což je speciální relaxační místnost, která stimuluje a rozvíjí smysly, navíc podporuje léčbu poruch chování, pozornosti, posiluje schopnost adaptace, socializace a další,“ vysvětlila nám členka OS Pomáháme tancem Tereza Dokládalová. „Nápad, uspořádat tento koncert, se zrodil v průběhu letošního dubnového koncertu pro žáky speciální školy na Tetíně v rámci takzvaného ´Barevného týdne´. Všechny ta myšlenka nadchla a výsledkem organizace je tento benefiční koncert, který snad potěší všechny milovníky hudby,“ doplnila mladá organizátorka.

Stovka návštěvníků koncertu si v jedinečném prostředí prostějovského hlavního kostela vychutnala skladby Johanna Sebastiana Bacha, Franze Schuberta, Johanna Pachelbela a dalších v profesionálním podání žáků ZUŠ Plumlov pod vedením učitelů Ivy Machačové, Maritany Bermúdezové a Eduarda Jansy.

„Máme rády hudbu a přišlo nám jako skvělý nápad podpořit dobrou věc touto cestou,“ shodují se návštěvnice koncertu Lenka a Hanka. Podobný názor sdílela určitě většina ze stovky návštěvníků středečního koncertu, kteří ohodnotili vystoupení žáků ZUŠ Plumlov bohatě zaslouženým potleskem.

Díky píli mladých organizátorů, talentovaných hudebníků a dobrosrdečných milovníků hudby se děti ze speciální školy na Tetíně budou moci snad brzy těšit na speciální účinky relaxační místnosti Snoezelen.  

Total Comments

  • GJW
  • ME korfbal
  • Dyne
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ RESTAURACI U CÍSAŘSKÉ CESTY?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Makají jako o život.

Celkovou uzavírku Plumlovské a Blahoslavovy ulice pochopitelně provázejí výrazné dopravní komplikace v centru Prostějova, ovšem stavební dělníci pokračují ve frézování staré vozovky a pokládce nového asfaltového koberce ve zrychleném tempu. Takže nám řidičům nezbývá než to ještě jeden týden vydržet!


Bydlení na „Sušilce“ nezlevní.

Poté, co Večerník v přechozích vydáních popsal a zveřejnil skutečnosti o naprosto nevyhovujících bytech v nově postaveném domě v Sušilově ulici, navíc za nehorázné nájemné až 11 tisíc korun, jsme čekali vstřícný krok prostějovských radních. Ti ale novým nájemníkům mírnější podmínky nenabídnou...


Total Comments

Osobnost týdne

VÁCLAV HUDEČEK
41 hudecek
Stálice českého koncertního umění a fenomenální houslový virtuos potěšil svým sobotním představením na zámku v Konici především fajnšmekry vážné hudby.

Total Comments

Číslo týdne

 1 426
Přesně tolik lidí je nyní aktuálně na Prostějovsku v registru nezaměstnaných. Je to o pětatřicet lidí méně než na konci předchozího měsíce, což znamená, že podíl nezaměstnaných se ve zdejším regionu stále drží pod dvěma procenty.


Total Comments

Výrok týdne

„MAJÍ ŠTĚSTÍ, ŽE JSEM TAM NEBYL. OKAMŽITĚ BYCH CELOU SLAVNOU KOMISI ROZPUSTIL!“

Primátor Prostějova František Jura nechápe, jak speciální komise mohla vybrat tak hnusný „pomník“ E. Husserla

Total Comments