Dobrý večer, dnes je čtvrtek 18.7.2019
svátek slaví Drahomíra,
zítra Čeněk
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

26 tetinChrámovými zdmi kostela Povýšení sv. Kříže se rozezněly líbezné tóny flétny, klavíru i houslí v rámci benefičního koncertu na podporu speciální škole a Tetíně. Své muzikantské umění předvedli přítomným posluchačům žáci a učitelé ZUŠ Plumlov.

Chuť pomáhat proměnilo v činy prostějovské občanské sdružení Pomáháme tancem. Ve středeční podvečer se tak pod střechou kostela Povýšení sv. Kříže sešli nejen příznivci klasické hudby, ale i lidé s dobrým srdcem, kterým není lhostejný osud dětí ze speciální školy na Tetíně.

„Výtěžek koncertu je určen pro vybavení multismyslové místnosti Snoezelen, což je speciální relaxační místnost, která stimuluje a rozvíjí smysly, navíc podporuje léčbu poruch chování, pozornosti, posiluje schopnost adaptace, socializace a další,“ vysvětlila nám členka OS Pomáháme tancem Tereza Dokládalová. „Nápad, uspořádat tento koncert, se zrodil v průběhu letošního dubnového koncertu pro žáky speciální školy na Tetíně v rámci takzvaného ´Barevného týdne´. Všechny ta myšlenka nadchla a výsledkem organizace je tento benefiční koncert, který snad potěší všechny milovníky hudby,“ doplnila mladá organizátorka.

Stovka návštěvníků koncertu si v jedinečném prostředí prostějovského hlavního kostela vychutnala skladby Johanna Sebastiana Bacha, Franze Schuberta, Johanna Pachelbela a dalších v profesionálním podání žáků ZUŠ Plumlov pod vedením učitelů Ivy Machačové, Maritany Bermúdezové a Eduarda Jansy.

„Máme rády hudbu a přišlo nám jako skvělý nápad podpořit dobrou věc touto cestou,“ shodují se návštěvnice koncertu Lenka a Hanka. Podobný názor sdílela určitě většina ze stovky návštěvníků středečního koncertu, kteří ohodnotili vystoupení žáků ZUŠ Plumlov bohatě zaslouženým potleskem.

Díky píli mladých organizátorů, talentovaných hudebníků a dobrosrdečných milovníků hudby se děti ze speciální školy na Tetíně budou moci snad brzy těšit na speciální účinky relaxační místnosti Snoezelen.  

Total Comments

  • Makovec
  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chybí už jen dvojčátka.

Během prvního pololetí letošního roku se v prostějovské porodnici narodilo 396 miminek, což je o něco víc než za stejné období roku minulého. Rodiče dávali děvčátkům nejčastěji jméno Eliška nebo Tereza, u chlapců zase převládali Jakubové a Tomášové. Stále se ale letos čeká na dvojčátka.

Opravdu mu nafackoval?

Krajské ředitelství Policie ČR prověřuje údajné selhání prostějovského policisty, který měl podle vyjádření matky nafackovat jejímu čtrnáctiletému synovi na náměstí T. G. Masaryka. A jelikož se jedná o chlapce z romské komunity, může být vyšetřování případu hodně složité a citlivé.

Total Comments

Osobnost týdne

PETR ZLÁMAL
15 zlamal
Ředitel umělecké agentury HIT TRADE má na svědomí famózní sobotní představení prostějovských rockových kapel na pláži U Vrbiček na plumovské přehradě. V rámci Rock Memory Of usedl sám i za bicí ve skupině Plus.

Total Comments

Číslo týdne

1,9
Míra nezaměstnanosti v Prostějově prolomila magickou hranici dvou procent! Aktuálně je v našem regionu bez práce 1 442 lidí, což je další historické minimum.

Total Comments

Výrok týdne

„Koupat se v takové zimě? Jedině doma  v koupelně ve vaně!“

Drtivá většina Prostějovanů míjela koupaliště ve městě během uplynulého týdne obloukem, jeden z mužů před aquaparkem měl jasný názor.

Total Comments