Dobré poledne, dnes je neděle 31.5.2020
svátek slaví Kamila,
zítra Laura
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

27 motokaryPrvní letní čtvrtek se děti, které ještě nevyrazily na tábor ani rodinnou dovolenou, rozhodně nestihly nudit. Spolu s prázdninami totiž v našem městě začal festival Prostějovské léto 2013, který se každý čtvrtek pochlubí s nabitým programem...

Soutěže kam se podíváš

Nejinak tomu bylo i v ten první prázdninový 4. července, kdy si děti už od brzkých ranních hodin mohly ověřit své znalosti v oblasti dopravy, kde jinde než v Dětském dopravním centru. „Pro malé návštěvníky jsou kromě standardních aktivit připravena čtyři soutěžní stanoviště, kde si mohou zábavnou formou vyzkoušet znalost dopravních značek, situace na křižovatkách nebo zručnost při jízdě,“ poznamenal vedoucí Dětského dopravního centra Jiří Novák. Více než padesátka dětí si tak na dopravním hřišti zařádila na čtyřkolkách, trampolíně i nově otevřené dětské lanové atrakci. „Vnukům se tu moc líbí, baví je jezdit na čtyřkolkách. I připravené soutěže se jim líbily, navíc i počasí se vydařilo,“ libuje si paní Božena, ta na dopravní hřiště doprovodila své vnuky, kteří ji přijeli navštívit až z Prahy. A děti si ani potom nevydechly, protože v Dětské knihovně na ně čekal pravidelný Pizza kvíz, kde na nejrychlejšího správného luštitele křížovek a hádanek čekala chutná odměna. 

Hannah Montana na scénu!

V podvečerních hodinách se náměstí T. G. Masaryka v Prostějově zaplnilo dětmi a rodiči, kteří si chtěli první prázdninový čtvrtek jak se patří užít.

V rámci Prostějovského léta si mohli zastřílet na Buffalo Bill střelnici, ale jen pokud se vešli do věkové kategorie od pěti do sto dvaceti let... „Pět mi už bylo pěkně dávno, ale jestli se dožiju sto dvaceti, to pochybuju,“ směje se pan Milan, který si úspěšně vyzkoušel na střelnici svou mušku. Na pódiu zatím ty nejmenší návštěvníky bavil svými kousky klaun, který si pro děti připravil překvapení v podobě nafukovacích zvířátek, srdíček a mečů.

Není divu, že s takovou spoustou nafukovací výzbroje se začalo schylovat k souboji. Ještě že se na pódiu objevila Hannah Montana v podání Terezy Kuželkové... „Já mám tričko Hannah Montana, plakát, deníček a polštář,“ pochlubila se svou kolekcí malá Verunka, která na koncert dorazila s rodiči a kamarádkou Anetkou. Fanynky a fanoušci americké zpěvačky se pod dohledem ‚manažera Boba‘ naučili základní taneční figury a sedm odvážných zpěvaček z publika dokonce na pódiu vytvořilo během pár minut pěveckou skupinu Bambini di Prostějov. Česká Hannah Montana si největší aplaus vysloužila za píseň Best of both worlds, kterou si s malými fanoušky pobrukoval i jejich dospělácký doprovod.  

To nám to Prostějovské léto pěkně začalo, tak jen tak dál...

27 malovani 27 vystoupeni

Total Comments

 • Arks plus
 • Utopenci
 • Rudolfovo pekařství
 • Micoz
 • Narodni_dum
 • Hrubá Voda
 • Interforst
 • Basic
 • Infos
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co říkáte na opětovné odložení rekonstrukce Vrahovické ulice?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vlna zájmu.

Obrovský zájem vyvolal příběh nemocné holčičky, která trpí epilepsií, vzácnou genetickou vadou a prošla si také dětskou mozkovou obrnou. Po zveřejnění v minulém vydání jsme zaregistrovali několik dárců, kteří chtěli rodičům tříapůlroční Lexinky pomoci. Sbírka proběhla i mezi členy redakce a přidali se k nám také manželé Černoškovi, načež došlo k předání více jak třiceti tisíc korun.

Opět bez tiskovky.

Přestože byl nouzový stav ukončen a v platnost už vešla další a další rozvolňovací opatření v souvislosti s obavami před nákazou Covid-19, prostějovští radní po svém úterním jednání opět zrušili tiskovou konferenci s novináři. Ve snaze zjistit informace o práci konšelů je tak nejen Večerník stále odkázán na e-mail či telefon...

Total Comments

Osobnost týdne

Miroslav Hochvald

Starosta Bílovic-Lutotína byl nepravomocně odsouzen za trestný čin z nedbalosti, kdy se loni v březnu zabila po pádu do sklepa v obecní budově sedmadvacetiletá žena. Třicetiměsíční trest má však tříletou podmínku a jeho součástí není zákaz výkonu zastupitelské funkce. Hochvald tak zůstává ve funkci.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

8 000 000


Od minulého úterý už může veřejnost vkročit do zrekonstruovaného Bezručova červeného domku v Kostelci na Hané. Oprava domu slavného básníka stála krajskou kasu osm milionů korun.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„VEČER BYL UNAVENÝ, USNUL TADY NA KANAPI A UŽ SE NEPROBUDIL…“

Takto okomentoval smutnou událost ve Vrahovické ulici v Prostějově, kde zemřel padesátiletý muž, jeden ze zaměstnanců autoopravny.

Total Comments