Dobrý podvečer, dnes je čtvrtek 18.7.2019
svátek slaví Drahomíra,
zítra Čeněk
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

27 motokaryPrvní letní čtvrtek se děti, které ještě nevyrazily na tábor ani rodinnou dovolenou, rozhodně nestihly nudit. Spolu s prázdninami totiž v našem městě začal festival Prostějovské léto 2013, který se každý čtvrtek pochlubí s nabitým programem...

Soutěže kam se podíváš

Nejinak tomu bylo i v ten první prázdninový 4. července, kdy si děti už od brzkých ranních hodin mohly ověřit své znalosti v oblasti dopravy, kde jinde než v Dětském dopravním centru. „Pro malé návštěvníky jsou kromě standardních aktivit připravena čtyři soutěžní stanoviště, kde si mohou zábavnou formou vyzkoušet znalost dopravních značek, situace na křižovatkách nebo zručnost při jízdě,“ poznamenal vedoucí Dětského dopravního centra Jiří Novák. Více než padesátka dětí si tak na dopravním hřišti zařádila na čtyřkolkách, trampolíně i nově otevřené dětské lanové atrakci. „Vnukům se tu moc líbí, baví je jezdit na čtyřkolkách. I připravené soutěže se jim líbily, navíc i počasí se vydařilo,“ libuje si paní Božena, ta na dopravní hřiště doprovodila své vnuky, kteří ji přijeli navštívit až z Prahy. A děti si ani potom nevydechly, protože v Dětské knihovně na ně čekal pravidelný Pizza kvíz, kde na nejrychlejšího správného luštitele křížovek a hádanek čekala chutná odměna. 

Hannah Montana na scénu!

V podvečerních hodinách se náměstí T. G. Masaryka v Prostějově zaplnilo dětmi a rodiči, kteří si chtěli první prázdninový čtvrtek jak se patří užít.

V rámci Prostějovského léta si mohli zastřílet na Buffalo Bill střelnici, ale jen pokud se vešli do věkové kategorie od pěti do sto dvaceti let... „Pět mi už bylo pěkně dávno, ale jestli se dožiju sto dvaceti, to pochybuju,“ směje se pan Milan, který si úspěšně vyzkoušel na střelnici svou mušku. Na pódiu zatím ty nejmenší návštěvníky bavil svými kousky klaun, který si pro děti připravil překvapení v podobě nafukovacích zvířátek, srdíček a mečů.

Není divu, že s takovou spoustou nafukovací výzbroje se začalo schylovat k souboji. Ještě že se na pódiu objevila Hannah Montana v podání Terezy Kuželkové... „Já mám tričko Hannah Montana, plakát, deníček a polštář,“ pochlubila se svou kolekcí malá Verunka, která na koncert dorazila s rodiči a kamarádkou Anetkou. Fanynky a fanoušci americké zpěvačky se pod dohledem ‚manažera Boba‘ naučili základní taneční figury a sedm odvážných zpěvaček z publika dokonce na pódiu vytvořilo během pár minut pěveckou skupinu Bambini di Prostějov. Česká Hannah Montana si největší aplaus vysloužila za píseň Best of both worlds, kterou si s malými fanoušky pobrukoval i jejich dospělácký doprovod.  

To nám to Prostějovské léto pěkně začalo, tak jen tak dál...

27 malovani 27 vystoupeni

Total Comments

  • Makovec
  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chybí už jen dvojčátka.

Během prvního pololetí letošního roku se v prostějovské porodnici narodilo 396 miminek, což je o něco víc než za stejné období roku minulého. Rodiče dávali děvčátkům nejčastěji jméno Eliška nebo Tereza, u chlapců zase převládali Jakubové a Tomášové. Stále se ale letos čeká na dvojčátka.

Opravdu mu nafackoval?

Krajské ředitelství Policie ČR prověřuje údajné selhání prostějovského policisty, který měl podle vyjádření matky nafackovat jejímu čtrnáctiletému synovi na náměstí T. G. Masaryka. A jelikož se jedná o chlapce z romské komunity, může být vyšetřování případu hodně složité a citlivé.

Total Comments

Osobnost týdne

PETR ZLÁMAL
15 zlamal
Ředitel umělecké agentury HIT TRADE má na svědomí famózní sobotní představení prostějovských rockových kapel na pláži U Vrbiček na plumovské přehradě. V rámci Rock Memory Of usedl sám i za bicí ve skupině Plus.

Total Comments

Číslo týdne

1,9
Míra nezaměstnanosti v Prostějově prolomila magickou hranici dvou procent! Aktuálně je v našem regionu bez práce 1 442 lidí, což je další historické minimum.

Total Comments

Výrok týdne

„Koupat se v takové zimě? Jedině doma  v koupelně ve vaně!“

Drtivá většina Prostějovanů míjela koupaliště ve městě během uplynulého týdne obloukem, jeden z mužů před aquaparkem měl jasný názor.

Total Comments