Dobré dopoledne, dnes je sobota 16.2.2019
svátek slaví Ljuba,
zítra Miloslava
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

36 panorama2Celebrita současné doby mezi prostějovskými fotografy Petr Sládek zahájil v pátek 6. září Galerii U Hanáka svoji výstavu širokoúhlých fotografií s názvem Prostějovsko v panoramatech, která potěší oko každého zdejšího patriota.

Páteční podvečer nebylo v Galerii U Hanáka téměř k hnutí. Důvodem byla výstava prostějovského rodáka, patriota a fotografa Petra Sládka, který návštěvníkům vernisáže nabídl na šestnácti širokoúhlých snímcích okolí Prostějova doslova jako na dlani. Netradiční záběry známých prostějovských dominant byly opravdovou potěchou pro oko i duši každého pravověrného Prostějovana.

„Na výstavu jsem se těšil už od minulého týdne, kdy jsem se o akci dozvěděl. Jsem opravdu nadšený, ty fotografie jsou krásné,“ ohodnotil precizní práci autora Pavel Navrátil, který se vernisáže účastnil spolu s manželkou.

panorama1U příležitosti zahájení výstavy se úvodního slova chopil autorův dvorní řečník a současně redaktor Večerníku Martin Zaoral, který ocenil jak trpělivost, s jakou fotograf Petr Sládek tvoří své snímky, tak i nápaditost, která jim dodává originální šmrnc. „Fotografie Petra Sládka říkají - tady jsem doma, tady se mi to líbí...,“ shrnul podstatu výstavy Martin Zaoral.

Kromě zdejší radnice, zámku a hlavního prostějovského kostela si návštěvníci měli možnost prohlédnout například budovu Oděvního podniku, Společenského domu, místního nádraží i dnes už historickou fotografii Prioru tvořenou osmadvaceti snímky. Součástí výstavy je i unikátní černobílý širokoúhlý snímek plumlovského zámku, který před čtyřiceti lety pořídil na panoramatický fotoaparát značky Horizont autorův dědeček, fotograf Karel Sládek. Jeho vnuk nafotil tutéž scenérii již s použitím moderního digitálního fotoaparátu.

Nejen vzniklé snímky si můžete sami porovnat, pokud navštívíte fotografickou výstavu, která bude návštěvníkům k dispozici v Galerii U Hanáka až do 8. října. „Doufám, že se fotografie budou návštěvníkům líbit a snad si na snímcích najdou i svá oblíbená místa,“ přeje si skromně autor, který byl z návštěvnosti vernisáže příjemně překvapen.

Total Comments

  • Nohejbal
  • Kendrion
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V PIZZERII LA PUTICA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Parádní odplata.

Tak to se povedlo dokonale. Tým nejvyšší basketbalové soutěže BK Olomoucko, který sídlí v Prostějově, naložil při vstupu do nadstavbové části A1 svitavským Turům stovku a dal tak zapomenout na prohru z předešlé středy. O uplynulém víkendu pak basketbalisté statečně bojovali o úspěch v rámci Final Four Českého poháru.


Pětadvacet evakuovaných.

Trestuhodná chyba seniorky zapříčinila požár bytu ve druhém patře sedmiposchoďového paneláku v Moravské ulici v Prostějově. Jeho majitelka totiž v panice hodila hořící adventní věnec do vany a posléze vzplálo celé bytové jádro. Hasiči s policisty pak evakuovaly pětadvacet osob ze sousedství.

Přechody budou!

Total Comments

Osobnost týdne

PAVEL LIŠKA
06 liskaJeviště Společenského domu v Prostějově patřilo uplynulý pátek Vandrákům. Přesněji řečeno triu motorkářů, kteří procestovali několik měsíců po střední Americe. Herci Pavel Liška, Jen Révai a kameraman Hynek Bernard o tom přišli vyprávět Prostějovanům.

Total Comments

Číslo týdne

 99
Do Prostějova se po dvou týdnech „čistoty“ opět vrátil smog! Měřící stanice ve Studentské ulici naměřila 99 mikrogramů prachových částic na metr krychlový vzduchu. Je to o devětačtyřicet mikgrogramů více než je denní limit.

Total Comments

Výrok týdne

„VŠUDE BYLO PLNO KRVE A JÁ JSEM PIŠTĚLA!“

Druhá nejlepší hráčka světa
Petra Kvitová takto u Krajského
soudu v Brně popsala otřesné
okamžiky svého přepadení
z 20. prosince roku 2016

Total Comments