Příjemnou noc, dnes je pondělí 26.8.2019
svátek slaví Luděk,
zítra Otakar
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

36 panorama2Celebrita současné doby mezi prostějovskými fotografy Petr Sládek zahájil v pátek 6. září Galerii U Hanáka svoji výstavu širokoúhlých fotografií s názvem Prostějovsko v panoramatech, která potěší oko každého zdejšího patriota.

Páteční podvečer nebylo v Galerii U Hanáka téměř k hnutí. Důvodem byla výstava prostějovského rodáka, patriota a fotografa Petra Sládka, který návštěvníkům vernisáže nabídl na šestnácti širokoúhlých snímcích okolí Prostějova doslova jako na dlani. Netradiční záběry známých prostějovských dominant byly opravdovou potěchou pro oko i duši každého pravověrného Prostějovana.

„Na výstavu jsem se těšil už od minulého týdne, kdy jsem se o akci dozvěděl. Jsem opravdu nadšený, ty fotografie jsou krásné,“ ohodnotil precizní práci autora Pavel Navrátil, který se vernisáže účastnil spolu s manželkou.

panorama1U příležitosti zahájení výstavy se úvodního slova chopil autorův dvorní řečník a současně redaktor Večerníku Martin Zaoral, který ocenil jak trpělivost, s jakou fotograf Petr Sládek tvoří své snímky, tak i nápaditost, která jim dodává originální šmrnc. „Fotografie Petra Sládka říkají - tady jsem doma, tady se mi to líbí...,“ shrnul podstatu výstavy Martin Zaoral.

Kromě zdejší radnice, zámku a hlavního prostějovského kostela si návštěvníci měli možnost prohlédnout například budovu Oděvního podniku, Společenského domu, místního nádraží i dnes už historickou fotografii Prioru tvořenou osmadvaceti snímky. Součástí výstavy je i unikátní černobílý širokoúhlý snímek plumlovského zámku, který před čtyřiceti lety pořídil na panoramatický fotoaparát značky Horizont autorův dědeček, fotograf Karel Sládek. Jeho vnuk nafotil tutéž scenérii již s použitím moderního digitálního fotoaparátu.

Nejen vzniklé snímky si můžete sami porovnat, pokud navštívíte fotografickou výstavu, která bude návštěvníkům k dispozici v Galerii U Hanáka až do 8. října. „Doufám, že se fotografie budou návštěvníkům líbit a snad si na snímcích najdou i svá oblíbená místa,“ přeje si skromně autor, který byl z návštěvnosti vernisáže příjemně překvapen.

Total Comments

  • Memoriál Otmara Malečka
  • Nezamyslice
  • Sportovní hry
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Koho si vybavíte, když se řekne prostějovský fotbal?

První volba: pondělí 26. srpen 2019 0:33

Poslední volba: pondělí 26. srpen 2019 0:33

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments