Dobré ráno, dnes je pondělí 9.12.2019
svátek slaví Vratislav,
zítra Julie
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

36 panorama2Celebrita současné doby mezi prostějovskými fotografy Petr Sládek zahájil v pátek 6. září Galerii U Hanáka svoji výstavu širokoúhlých fotografií s názvem Prostějovsko v panoramatech, která potěší oko každého zdejšího patriota.

Páteční podvečer nebylo v Galerii U Hanáka téměř k hnutí. Důvodem byla výstava prostějovského rodáka, patriota a fotografa Petra Sládka, který návštěvníkům vernisáže nabídl na šestnácti širokoúhlých snímcích okolí Prostějova doslova jako na dlani. Netradiční záběry známých prostějovských dominant byly opravdovou potěchou pro oko i duši každého pravověrného Prostějovana.

„Na výstavu jsem se těšil už od minulého týdne, kdy jsem se o akci dozvěděl. Jsem opravdu nadšený, ty fotografie jsou krásné,“ ohodnotil precizní práci autora Pavel Navrátil, který se vernisáže účastnil spolu s manželkou.

panorama1U příležitosti zahájení výstavy se úvodního slova chopil autorův dvorní řečník a současně redaktor Večerníku Martin Zaoral, který ocenil jak trpělivost, s jakou fotograf Petr Sládek tvoří své snímky, tak i nápaditost, která jim dodává originální šmrnc. „Fotografie Petra Sládka říkají - tady jsem doma, tady se mi to líbí...,“ shrnul podstatu výstavy Martin Zaoral.

Kromě zdejší radnice, zámku a hlavního prostějovského kostela si návštěvníci měli možnost prohlédnout například budovu Oděvního podniku, Společenského domu, místního nádraží i dnes už historickou fotografii Prioru tvořenou osmadvaceti snímky. Součástí výstavy je i unikátní černobílý širokoúhlý snímek plumlovského zámku, který před čtyřiceti lety pořídil na panoramatický fotoaparát značky Horizont autorův dědeček, fotograf Karel Sládek. Jeho vnuk nafotil tutéž scenérii již s použitím moderního digitálního fotoaparátu.

Nejen vzniklé snímky si můžete sami porovnat, pokud navštívíte fotografickou výstavu, která bude návštěvníkům k dispozici v Galerii U Hanáka až do 8. října. „Doufám, že se fotografie budou návštěvníkům líbit a snad si na snímcích najdou i svá oblíbená místa,“ přeje si skromně autor, který byl z návštěvnosti vernisáže příjemně překvapen.

Total Comments

 • Box
 • Konstrukta
 • Zima PV
 • Kendrion
 • Praktik
 • Hopi
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VNÍMÁTE DÍVKY, KTERÉ SI NECHÁVAJÍ PLATIT OD MUŽŮ ZA "OTROCTVÍ"?

P3_restaurace_lazne
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Skutečně pomohli a chránili.

Policejní eskortu z Prostějova, která vezla po dálnici D1 v Praze dopadeného pachatele trestného činu spáchaného v prostějovské ubytovně, potkala nečekaná situace. Naši policisté se stali svědky nehody dvou osobních vozidel. Zastavili a vyprostili dvě zraněné osoby z převrácené škodovky. Bravo!

Sdílená kola zmizí z města.

 Vedení radnice kvůli velkému zájmu občanů prodloužilo smlouvu s provozovatelem, lidé tak budou moci oproti původnímu plánu používat sdílená kola i během listopadu a prosince. Jenže poté kola na půjčení na dva měsíce zmizí a znovu se objeví až 1. března. Stroje prý potřebují servis...

Total Comments

Osobnost týdne

ILONA CSÁKOVÁ

48 csakovaPáteční slavnostní rozsvícení vánočního stromu na náměstí T. G. Masaryka zpestřila svým nádherným vystoupením před tisícovkami Prostějovanů právě tato skvělá muzikálová zpěvačka.

Total Comments

Číslo týdne

 69 356 000

Už na zítřejším zasedání zastupitelstva se bude projednávat rozpočet Prostějova na příští rok. Jak Večerník už minulý týden zjistil, ke schválení míří rozpočet se schodkem za bezmála 70 milionů korun.

Total Comments

Výrok týdne

„CHČIJE A JE MI ZIMA. TAK SE TAK BLBĚ NEPTEJ!“

Na otázku Večerníku, jak jde život, měl bezdomovec stojící před místním nádražím zcela jasnou odpověď...

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments