Dobrý večer, dnes je pátek 19.4.2019
svátek slaví Rostislav,
zítra Marcela
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

36 panorama2Celebrita současné doby mezi prostějovskými fotografy Petr Sládek zahájil v pátek 6. září Galerii U Hanáka svoji výstavu širokoúhlých fotografií s názvem Prostějovsko v panoramatech, která potěší oko každého zdejšího patriota.

Páteční podvečer nebylo v Galerii U Hanáka téměř k hnutí. Důvodem byla výstava prostějovského rodáka, patriota a fotografa Petra Sládka, který návštěvníkům vernisáže nabídl na šestnácti širokoúhlých snímcích okolí Prostějova doslova jako na dlani. Netradiční záběry známých prostějovských dominant byly opravdovou potěchou pro oko i duši každého pravověrného Prostějovana.

„Na výstavu jsem se těšil už od minulého týdne, kdy jsem se o akci dozvěděl. Jsem opravdu nadšený, ty fotografie jsou krásné,“ ohodnotil precizní práci autora Pavel Navrátil, který se vernisáže účastnil spolu s manželkou.

panorama1U příležitosti zahájení výstavy se úvodního slova chopil autorův dvorní řečník a současně redaktor Večerníku Martin Zaoral, který ocenil jak trpělivost, s jakou fotograf Petr Sládek tvoří své snímky, tak i nápaditost, která jim dodává originální šmrnc. „Fotografie Petra Sládka říkají - tady jsem doma, tady se mi to líbí...,“ shrnul podstatu výstavy Martin Zaoral.

Kromě zdejší radnice, zámku a hlavního prostějovského kostela si návštěvníci měli možnost prohlédnout například budovu Oděvního podniku, Společenského domu, místního nádraží i dnes už historickou fotografii Prioru tvořenou osmadvaceti snímky. Součástí výstavy je i unikátní černobílý širokoúhlý snímek plumlovského zámku, který před čtyřiceti lety pořídil na panoramatický fotoaparát značky Horizont autorův dědeček, fotograf Karel Sládek. Jeho vnuk nafotil tutéž scenérii již s použitím moderního digitálního fotoaparátu.

Nejen vzniklé snímky si můžete sami porovnat, pokud navštívíte fotografickou výstavu, která bude návštěvníkům k dispozici v Galerii U Hanáka až do 8. října. „Doufám, že se fotografie budou návštěvníkům líbit a snad si na snímcích najdou i svá oblíbená místa,“ přeje si skromně autor, který byl z návštěvnosti vernisáže příjemně překvapen.

Total Comments

  • FED Cup
  • Galerie
  • Ceny Kultury
  • Prostějovské Velikonoce
  • Tvaruzkovy festival
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak hodnotíte projekt sdílených kol v Prostějově?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

V Metru vše v pořádku.

Kontrola provozu a hlavně hospodaření prostějovského kina Metro 70 dopadla na výbornou. Komise až na nějaké malé „prkotiny“, které nestály ani za řeč, neshledala žádné pochybení. Ředitelka Barbora Prágerová si tak mohla oddechnout a vedení magistrátu je rovněž spokojeno.

Chování hvězdy.

Týmu BK Olomoucko závěr nadstavbové části Kooperativy NBL nevyšel. Nejenže prohrál čtyři z posledních pěti zápasů, ale těsně před play off neunesl porážku v Opavě americký pivot Javonte Douglas, který při konflitku s jedním z hráčů domácích udeřil asistenta trenéra a po utkání nepodal soupeřům ruku...

Total Comments

Osobnost týdne

Leoš NOHA
15 noha
Zdravotník a sukničkář Adolf „Áďa“ Větvička z oblíbeného seriálu Okresní přebor se objevil v Prostějově! Známý herec vystoupil v rámci divadelní hry Macbeth - Too Much Blood. A byla to z jeho strany další jízda...

Total Comments

Číslo týdne

1711
Nezaměstnanost v celém Olomouckém kraji opět výrazně poklesla, tentokrát v součtu o osm procent! V Prostějově je aktuálně bez práce jen 1 711 osob, na druhé straně zdejší pobočka Úřadu práce ČR registruje pouze něco přes pět set volných míst. A pak si firmy nemají stěžovat, že není kde brát lidi...

Total Comments

Výrok týdne

„VYHROŽOVAL MI, ŽE KDYŽ S NÍM NEBUDU, TAK MĚ ZABIJE.“

Být chtěnou ženou, není pokaždé jednoduché. Takto si posteskla před Okresním soudem v Prostějově Renata G., bývalá družka Martina Biháriho, který nezvládl rozchod...

Total Comments