Dobré odpoledne, dnes je středa 20.3.2019
svátek slaví Světlana,
zítra Radek
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

39 saudkovi14Výstava fotografií Sáry a Jana Saudkových, která probíhala takřka po celé prázdniny, skončila. Během dvouměsíčního období potěšila více než dva tisíce přívrženců umění, což je číslo, které zprvu nebylo organizátory ani vysněné... Dočkáme se tedy dalších osobností na plumlovském zámku, případně v Prostějově? Unikátní výstavu v prostorách plumlovského zámku zahájila pátého července na slavnostní vernisáži sama Sára Saudková, která při své návštěvě okouzlila stovky návštěvníků svým sympatickým a bezprostředním vystupováním. V průběhu prázdninových měsíců si další a další milovníci unikátních snímků odnášeli příjemné zážitky nejen z přímého kontaktu se špičkovým fotografickým uměním současnosti, ale i z návštěvy jedinečné architektonické památky, jakou je Zámek Plumlov.

„Díky výstavě Sára a Jan Saudkovi FOTOGRAFIE se naplnil jeden z našich cílů - pomoci zámeku Plumlov představit se široké veřejnosti,“ konstatoval pořadatel akce Bohumír Frelich. „Fotografie si po skončení výstavy převzala sama Sára Saudková se svým manželem Samuelem a za vydatné pomoci dvou svých starších dětí. Jako vždy to bylo velmi příjemné setkání. Sára se vyjádřila opět velmi pochvalně o prostředí galerie na zámku Plumlov i o průběhu vernisáže. Nevyloučila dokonce ani další možnou spolupráci v letech příštích,“ doplnil organizátor mimořádné akce.

Že byla Sára Saudková plumlovským zámkem a jeho malebným okolím nadšená, dokazuje i zmínka v rozhovoru pro Českou televizi, kdy se velmi hezky vyjádřila o své probíhající výstavě na zámku Plumlov. Uvedla, že byla velmi mile překvapena jak samotnou památkou, kterou považuje za originální a zcela ojedinělou stavbu v České republice, tak i organizací výstavy samotné.

A jak hodnotí výstavu sami pořadatelé? „Doufejme, že ze strany města Plumlov - majitele zámku, tak i ze strany Olomouckého kraje získá naše výstavní činnost větší přízeň. Samozřejmě máme svoje představy o dalších výstavách a rozhodně bychom kvalitou děl představených umělců návštěvníky našich výstav nezklamali. Konečně, dokázali jsme to již v předchozích dvou ročnících výstav na zámku Plumlov. Pokud budou vytvořeny podmínky, můžeme v dalších letech nabídnout Plumlovu i případně Prostějovu výstavu dalších kvalitních současných umělců. Se svou bohatou historií si určitě zaslouží větší publicitu a všeobecnou známost, než je prezentována doposud,“ udělal symbolickou tečku Bohumír Frelich.

Total Comments

  • Unicef
  • Lesy města Prostějova
  • Město Prostějov
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_superfinale_korfbal

Anketa - hlavní

Jak hodnotíte sezónu prostějovských hokejistů?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Pod mostem se maká.

Většina Prostějovanů zřejmě již zaregistrovala, že se pod mostem v Olomoucké ulici pilně pracuje. Bagry a stavební dělníci připravují základy pro „podchod“ pod mostem, který v nebezpečné a dopravně frekventované lokalitě bude sloužit jak cyklistům, tak chodcům. Už aby to bylo!

Sníh přikryl Protivanovsko.

Jaro se pomalu ale jistě ujímá vlády, ovšem pozor! „Paní Zima“ ještě ani zdaleka neřekla poslední slovo. Důkazem toho je středeční chumelenice na Protivanovsku, kde napadlo zhruba pět centimetrů sněhové pokrývky. Silničáři tak měli po delším čase opět práci a děti málem stavěly sněhuláky...

Total Comments

Osobnost týdne

Simona STAŠOVÁ

Dcera Jiřiny Bohdalové byla hlavní postavou divadelní hry Skleněný zvěřinec, kterou skvělá herečka představila se svými kolegy minulé pondělí na prknech Městského divadla v Prostějově.

11 stasova

Total Comments

Číslo týdne

7
Na této příčce skončili sezónu Chance ligy 2018/2019 hokejisté Prostějova. Ani napočtvrté za sebou tak Jestřábi ve druhé nejvyšší soutěži nepřekročili svůj stín a znovu vypadli již ve čtvrtfinále play-off.

Total Comments

Výrok týdne

„ŽE NÁS LIDI BEROU VÁŽNĚ - SMRTELNĚ VÁŽNĚ“

Předseda Klubu vojenské historie Dukla Prostějov Jaroslav Dvořák má o největším úspěchu své organizace zcela jasno...

Total Comments