Příjemnou noc, dnes je sobota 25.5.2019
svátek slaví Viola,
zítra Filip
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

39 saudkovi14Výstava fotografií Sáry a Jana Saudkových, která probíhala takřka po celé prázdniny, skončila. Během dvouměsíčního období potěšila více než dva tisíce přívrženců umění, což je číslo, které zprvu nebylo organizátory ani vysněné... Dočkáme se tedy dalších osobností na plumlovském zámku, případně v Prostějově? Unikátní výstavu v prostorách plumlovského zámku zahájila pátého července na slavnostní vernisáži sama Sára Saudková, která při své návštěvě okouzlila stovky návštěvníků svým sympatickým a bezprostředním vystupováním. V průběhu prázdninových měsíců si další a další milovníci unikátních snímků odnášeli příjemné zážitky nejen z přímého kontaktu se špičkovým fotografickým uměním současnosti, ale i z návštěvy jedinečné architektonické památky, jakou je Zámek Plumlov.

„Díky výstavě Sára a Jan Saudkovi FOTOGRAFIE se naplnil jeden z našich cílů - pomoci zámeku Plumlov představit se široké veřejnosti,“ konstatoval pořadatel akce Bohumír Frelich. „Fotografie si po skončení výstavy převzala sama Sára Saudková se svým manželem Samuelem a za vydatné pomoci dvou svých starších dětí. Jako vždy to bylo velmi příjemné setkání. Sára se vyjádřila opět velmi pochvalně o prostředí galerie na zámku Plumlov i o průběhu vernisáže. Nevyloučila dokonce ani další možnou spolupráci v letech příštích,“ doplnil organizátor mimořádné akce.

Že byla Sára Saudková plumlovským zámkem a jeho malebným okolím nadšená, dokazuje i zmínka v rozhovoru pro Českou televizi, kdy se velmi hezky vyjádřila o své probíhající výstavě na zámku Plumlov. Uvedla, že byla velmi mile překvapena jak samotnou památkou, kterou považuje za originální a zcela ojedinělou stavbu v České republice, tak i organizací výstavy samotné.

A jak hodnotí výstavu sami pořadatelé? „Doufejme, že ze strany města Plumlov - majitele zámku, tak i ze strany Olomouckého kraje získá naše výstavní činnost větší přízeň. Samozřejmě máme svoje představy o dalších výstavách a rozhodně bychom kvalitou děl představených umělců návštěvníky našich výstav nezklamali. Konečně, dokázali jsme to již v předchozích dvou ročnících výstav na zámku Plumlov. Pokud budou vytvořeny podmínky, můžeme v dalších letech nabídnout Plumlovu i případně Prostějovu výstavu dalších kvalitních současných umělců. Se svou bohatou historií si určitě zaslouží větší publicitu a všeobecnou známost, než je prezentována doposud,“ udělal symbolickou tečku Bohumír Frelich.

Total Comments

 • KSČM
 • Noc Kostelů
 • Interforst
 • Lázně Skalka
 • Hořava
 • Basic
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI JADRAN?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Nejsme bezohlední.

Pětačtyřicetiletý Marek Mlčoch děkuje v aktuálním čísle nejen svým blízkým, ale i širokému aparátu záchranářů za svůj život, minulé úterý zavolala na linku 156 žena, která si povšimla seniora s jízdním kolem. Ten v Kolářových sadech bezvládně spadl na zem. Díky včasnému příjezdu sanitky se nestalo nic vážného. Tleskáme!

Skoro nejrizikovější fanoušci.

Vedení prostějovské policie ostře zkritizovalo chování části přívrženců hokejových Jestřábů při utkáních druhé nejvyšší soutěže. Za násilnosti, výtržnosti a majetkové trestné činy už Okresní soud v Prostějově vydal těm nejdivočejším sedm zákazů vstupu do haly, když se hraje zápas!

Total Comments

Osobnost týdne

Jan PŘEUČIL
20 preucil
Fenomenální herec společně se svojí manželkou Evou Hruškovou pobavil ve čtvrtek své fanoušky nejen v prostějovském divadle, ale o den dříve i starší příznivce v domově seniorů v Nerudově ulici při neformální besedě.

Total Comments

Číslo týdne

320 000 000

Tak to je darda! Přesně takto astronomickou sumu požaduje společnost Manthellen po prostějovském magistrátu za údajné porušení obchodní smlovy. Jak známo, záležitost se týká kauzy kolem výstavby Galerie Prostějov v prostoru U Špalíčku.

Total Comments

Výrok týdne

„NESUĎTE, ABYSTE NEBYLI SOUZENI!“

Takto při předávání Cen města Prostějova odpovídal jeden z vyznamenaných exprimátor Miroslav Pišťák na kritiku některých současných opozičních zastupitelů města

Total Comments