Příjemnou noc, dnes je úterý 19.2.2019
svátek slaví Patrik,
zítra Oldřich
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

46 arakainMetalová partička Arakain oslavila loni neuvěřitelných třicet let své existence a minulý pátek dorazila legendární kapela po necelém roce opět do prostějovského hudebního klubu Apollo 13 v rámci svého historicky prvního klubového turné s názvem Trash Club Tour 2013. Fanoušci tak měli o pořádný metalový nářez postaráno, u čehož Večerník pochopitelně nemohl chybět!

Minulý pátek bylo v Apollu 13 černo, avšak v žádném případě nikoliv kvůli omezenému přísunu elektrické energie. Příznivci legendární metalové skupiny Arakain totiž dorazili jak jinak než v tradiční černé, a protože má kapela v Prostějově fanoušků víc než dost, na návštěvnosti klubu opravdu hodně znát. Bylo totálně plno!
Arakain se svým prvním klubovým turné v historii rozhodl vyslyšet přání svých fanoušků. Nápad se zrodil po absolvování speciálního vystoupení na loňském Metalfestu v Plzni, na kterém si mohli návštěvníci vyposlechnout exkluzivní program sestavený výhradně ze skladeb prvních dvou veleúspěšných nosičů Arakainu – Thrash The Trash (1990) a Schizofrenie (1991). Jde o alba, která se nesmazatelně zapsala do historie českého metalu. Pro zajímavost například alba Trash The Trash se dle oficiálních webových stránek prodalo více než sto dvacet tisíc kusů. Podzimní lahůdku v podobě koncertního turné si v pátek večer mohli vychutnat i prostějovští příznivci této legendární kapely a tak i na zdejším koncertě zazněly nestárnoucí pecky z obou jmenovaných alb jako Šakal, Gilotina, Ku-klux-klan a další.
A co přitáhlo fanoušky na koncert metalové legendy? „Přišli jsme, protože Arakaini jsou ku*va boží!“ ocenila kvality kapely skupina nadšených fanoušků. Kapela jede dál i poté, co ji v roce 2002 opustil frontman kapely a současně zakládající člen Aleš Brichta, který se vydal na samostatnou pěveckou dráhu, stejně jako Petr Kolář, který v kapele krátkou dobu působil.
Jak to klukům z kapely šlape i v současné sestavě Jan Toužimský (zpěv), Jiří Urban (kytara), Miroslav Mach (kytara), Zdeněk Kub (baskytara) a Lukáš Doksanský (bicí) jste si mohli poslechnout při pátečním koncertu.
Vězte, že takový metalový nářez Prostějov už dlouho nezažil a kdo nedorazil, mohl jen litovat!

Total Comments

  • Prohlídky Kostel
  • Nohejbal
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Chtěli byste jít v Prostějově na Fed Cup?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Gečnukův triumf.

Nejenom tenisté a tenistky mohou vystoupat na grál krajského sportu. Třetím takovým do party se stal parašutista Dukly Prostějov Jiří Gečnuk, který ovládl anketu Sportovec Olomouckého kraje za rok 2018. Český reprezentant posbíral během kariéry celou řadu medailí, pyšní se také titulem absolutního mistra světa.


Nájemníci se nehrnou.

Nově postavený prostějovský komunitní dům v Sušilově ulici pro potřebné seniory za osmdesát milionů korun příliš netáhne. Magistrát totiž v luxusní nemovitosti nasadil tak vysoké ceny nájemného, že kapacita je nyní zhruba naplněna jen z více než poloviny. A to je hodně málo...

Přechody budou!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ KOLBABA
07 kolbabaPo roce do Prostějova opět zavítal nejznámější český cestoval. V sále kina Metro 70 poutavě vyprávěl o své cestě po Havajských ostrovech, které Prostějovanům popsal jako opravdový ráj. Byla to vskutku zajímavá přednáška.

Total Comments

Číslo týdne

 2
Dvě nové ulice má od minulého úterý Prostějov. Jistě, vybudované domy ve Vrahovicích a také v Čechovicích nějaký čas už stojí, ovšem zdejší noví obyvatelé se nedokázali shodnout na názvu ulic. Tak vězte, že nyní máme v našem městě Meruňkovou a Frébortovu ulici!

Total Comments

Výrok týdne

„„JE TO MOJE CHYBA, A TO SE STÁVÁ VÝJIMEČNĚ!“

Primátor Prostějova František Jura přiznal pochybení v jednom ze svých výroků směrem ke Společenskému domu.
Sebevědomí mu ale rozhodně nechybí...

Total Comments