Dobré odpoledne, dnes je úterý 23.4.2019
svátek slaví Vojtěch,
zítra Jiří
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

46 arakainMetalová partička Arakain oslavila loni neuvěřitelných třicet let své existence a minulý pátek dorazila legendární kapela po necelém roce opět do prostějovského hudebního klubu Apollo 13 v rámci svého historicky prvního klubového turné s názvem Trash Club Tour 2013. Fanoušci tak měli o pořádný metalový nářez postaráno, u čehož Večerník pochopitelně nemohl chybět!

Minulý pátek bylo v Apollu 13 černo, avšak v žádném případě nikoliv kvůli omezenému přísunu elektrické energie. Příznivci legendární metalové skupiny Arakain totiž dorazili jak jinak než v tradiční černé, a protože má kapela v Prostějově fanoušků víc než dost, na návštěvnosti klubu opravdu hodně znát. Bylo totálně plno!
Arakain se svým prvním klubovým turné v historii rozhodl vyslyšet přání svých fanoušků. Nápad se zrodil po absolvování speciálního vystoupení na loňském Metalfestu v Plzni, na kterém si mohli návštěvníci vyposlechnout exkluzivní program sestavený výhradně ze skladeb prvních dvou veleúspěšných nosičů Arakainu – Thrash The Trash (1990) a Schizofrenie (1991). Jde o alba, která se nesmazatelně zapsala do historie českého metalu. Pro zajímavost například alba Trash The Trash se dle oficiálních webových stránek prodalo více než sto dvacet tisíc kusů. Podzimní lahůdku v podobě koncertního turné si v pátek večer mohli vychutnat i prostějovští příznivci této legendární kapely a tak i na zdejším koncertě zazněly nestárnoucí pecky z obou jmenovaných alb jako Šakal, Gilotina, Ku-klux-klan a další.
A co přitáhlo fanoušky na koncert metalové legendy? „Přišli jsme, protože Arakaini jsou ku*va boží!“ ocenila kvality kapely skupina nadšených fanoušků. Kapela jede dál i poté, co ji v roce 2002 opustil frontman kapely a současně zakládající člen Aleš Brichta, který se vydal na samostatnou pěveckou dráhu, stejně jako Petr Kolář, který v kapele krátkou dobu působil.
Jak to klukům z kapely šlape i v současné sestavě Jan Toužimský (zpěv), Jiří Urban (kytara), Miroslav Mach (kytara), Zdeněk Kub (baskytara) a Lukáš Doksanský (bicí) jste si mohli poslechnout při pátečním koncertu.
Vězte, že takový metalový nářez Prostějov už dlouho nezažil a kdo nedorazil, mohl jen litovat!

Total Comments

  • Taneční čaje
  • Zagorová v Prostějově
  • Galerie
  • Ceny Kultury
  • Tvaruzkovy festival
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V MOTORESTU U KOLA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chvályhodný počin.

Přesně 251 velikonočních beránků nabídla středeční charitativní akce v Národním domě v Prostějově, kterou každoročně pořádá Rotary klub. Jak jsme zjistili, část krasavců byla přímo na místě prodána, zbývající originální kousky putovaly do sociálních ústavů a domovů.

Smrt pohřešovaného.

V minulém vydání Večerníku jsme zveřejnili policejní pátrací relaci po pohřešovaném seniorovi z Olšan u Prostějova. Sedmdesátiletý muž odjel osobním vozidlem k lékaři a slehla se po něm zem.
Na začátku minulého týdne přišla krutá zpráva. Důchodce byl nalezen mrtev v okrese Olomouc...

Total Comments

Osobnost týdne

HARLEJ
16 harlej 1
Pražská skupina vznikla v roce 1995 a za tu dobu si její dravé rockové písničky našly tisíce fanoušků. Svérázní muzikanti potěšili prostějovské fandy uplynulý čtvrtek večer v sále Společenského domu.

Total Comments

Číslo týdne

103
Josefa Schlesingerová spatřila světlo světa 19. dubna 1916. Na Velký pátek tak oslavila neuvěřitelné 103. narozeniny a stala se nejstarší obyvatelkou Prostějova. Vitální a stále čiperná dáma maturovala na obchodní akademii a celý život pracovala jako účetní. Dnes žije u své dcery.

Total Comments

Výrok týdne

„VEČERNÍK PRÝ VÍ VŠECHNO. TAKŽE URČITĚ VÍTE, ŽE MÁM FAKT HROZNOU ŽÍZEŇ!“

Jeden z dobře známých bezdomovců na náměstí T. G. Masaryka oslovil redaktora Večerníku se žádostí o finanční podporu na zakoupení krabicového vína.

Total Comments