Dobré ráno, dnes je pondělí 18.2.2019
svátek slaví Gizela,
zítra Patrik
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

50 cechomor_01Čtvrtstoletí na scéně a pořád jim to hraje a zpívá báječně! Po roce opět v Prostějově a znovu v plné síle. Čechomor znovu dorazil k nám a znovu zdejší posluchače svými zmodernizovanými lidovkami přiměl k bouřlivému potlesku. Jako se dobří holubi vracejí, po roce se k nám do Prostějova vrátila i populární hudební skupina Čechomor. Ta si s sebou kromě tradičně skvělých songů a ohnivé rusovlasé zpěvačky Ivy Marešové přibalila i charitativní projekt ve prospěch společnosti Pomocné tlapky, která se zabývá chovem a výcvikem asistenčních psů. Účastníci koncertu tak měli kromě zážitku z koncertního vystoupení možnost přispět na dobrou věc.

A protože má kapela v Prostějově silnou fanouškovskou základnu, bylo ve Společenském domě totálně narváno. Dorazili i manželé Polcerovi, pro které jsou lidové písně tak, jak je prezentuje kapela Čechomor přesně tím jejich šálkem kávy: „Máme doma několik jejich cédéček, takže proč nevyužít příležitosti poslechnout si je naživo,“ usmíval se sympatický pár.

Těžko posoudit, zda bylo lepší zakoupit vstupenku k sezení a vychutnat si koncert pěkně v klidu na vypolstrovaném sedátku, nebo využít možnosti ke stání a celým koncertem se v rytmu chytlavých melodií protančit. „Místa na sezení vedle sebe už nebyla pro tak početnou skupinu jako jsme my k dispozici, proto jsme si koupili lístky na stání. A myslím, že jsme udělali dobře, protože ty písničky úplně nutí k tanci, “ potvrzují kamarádky Jana a Andrea, které na koncert vyrazily v doprovodu svých přátel. Showmani z Čechomoru prostějovskému publiku naservírovali nové songy i ty už notoricky známé, které si spolu se zpěváky kapely Františkem Černým a Karlem Holasem. „Tak, a můžu jít domů,“ prohlásila se smíchem jedna z divaček po té, co hned v úvodu zahráli její nejoblíbenější píseň, Ty Velické zvony. Závěr koncertu, kterým přijela kapela s prostějovskými fanoušky oslavit neuvěřitelných pětadvacet let svého úspěšného působení, patřil jak jinak než vánočním písním: „V létě je nám trapné je zpívat, tak jsme si říkali, že teď by se to mohlo hodit,“ prohodil mistr divoké hry na housle Karel Holas.

„Jsem moc rád, jak se to povedlo,“ usmíval se po skončení Martin Tichopádek, zástupce pořádající agentury MUSICMEDIA, který spokojeně konstatoval, že koncert byl beznadějně vyprodaný. „Byl to krásný pohled, když jsem se podíval na sál a neviděl jsem ani jednu prázdnou židli. Věřím, že i  příští rok opět zopakujeme vánoční koncert Čechomoru, který má v Prostějově velké úspěchy,“ uvedl Tichopádek. „Jsme také rádi, že Společenský dům má vetší kapacitu sálu a mohlo si vychutnat koncert více fanoušků a tím pádem i dat přijatelnou cenu vstupného,“ dodal s tím, že příští akcí jeho agentury bude už taktéž vyprodaný koncert Kryštofu, který se uskuteční 15. února příštího roku.

Vánoční koncert Čechomoru byl třešničkou na dortu pro spoustu příznivců kvalitní hudby, snad budeme mít možnost si tuhle hudební laskominu dát i napřesrok.   

50 cechomor_02
50 cechomor_03

Total Comments

  • Prohlídky Kostel
  • Nohejbal
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Chtěli byste jít v Prostějově na Fed Cup?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Gečnukův triumf.

Nejenom tenisté a tenistky mohou vystoupat na grál krajského sportu. Třetím takovým do party se stal parašutista Dukly Prostějov Jiří Gečnuk, který ovládl anketu Sportovec Olomouckého kraje za rok 2018. Český reprezentant posbíral během kariéry celou řadu medailí, pyšní se také titulem absolutního mistra světa.


Nájemníci se nehrnou.

Nově postavený prostějovský komunitní dům v Sušilově ulici pro potřebné seniory za osmdesát milionů korun příliš netáhne. Magistrát totiž v luxusní nemovitosti nasadil tak vysoké ceny nájemného, že kapacita je nyní zhruba naplněna jen z více než poloviny. A to je hodně málo...

Přechody budou!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ KOLBABA
07 kolbabaPo roce do Prostějova opět zavítal nejznámější český cestoval. V sále kina Metro 70 poutavě vyprávěl o své cestě po Havajských ostrovech, které Prostějovanům popsal jako opravdový ráj. Byla to vskutku zajímavá přednáška.

Total Comments

Číslo týdne

 2
Dvě nové ulice má od minulého úterý Prostějov. Jistě, vybudované domy ve Vrahovicích a také v Čechovicích nějaký čas už stojí, ovšem zdejší noví obyvatelé se nedokázali shodnout na názvu ulic. Tak vězte, že nyní máme v našem městě Meruňkovou a Frébortovu ulici!

Total Comments

Výrok týdne

„„JE TO MOJE CHYBA, A TO SE STÁVÁ VÝJIMEČNĚ!“

Primátor Prostějova František Jura přiznal pochybení v jednom ze svých výroků směrem ke Společenskému domu.
Sebevědomí mu ale rozhodně nechybí...

Total Comments