Dobré poledne, dnes je pondělí 26.8.2019
svátek slaví Luděk,
zítra Otakar
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

50 cechomor_01Čtvrtstoletí na scéně a pořád jim to hraje a zpívá báječně! Po roce opět v Prostějově a znovu v plné síle. Čechomor znovu dorazil k nám a znovu zdejší posluchače svými zmodernizovanými lidovkami přiměl k bouřlivému potlesku. Jako se dobří holubi vracejí, po roce se k nám do Prostějova vrátila i populární hudební skupina Čechomor. Ta si s sebou kromě tradičně skvělých songů a ohnivé rusovlasé zpěvačky Ivy Marešové přibalila i charitativní projekt ve prospěch společnosti Pomocné tlapky, která se zabývá chovem a výcvikem asistenčních psů. Účastníci koncertu tak měli kromě zážitku z koncertního vystoupení možnost přispět na dobrou věc.

A protože má kapela v Prostějově silnou fanouškovskou základnu, bylo ve Společenském domě totálně narváno. Dorazili i manželé Polcerovi, pro které jsou lidové písně tak, jak je prezentuje kapela Čechomor přesně tím jejich šálkem kávy: „Máme doma několik jejich cédéček, takže proč nevyužít příležitosti poslechnout si je naživo,“ usmíval se sympatický pár.

Těžko posoudit, zda bylo lepší zakoupit vstupenku k sezení a vychutnat si koncert pěkně v klidu na vypolstrovaném sedátku, nebo využít možnosti ke stání a celým koncertem se v rytmu chytlavých melodií protančit. „Místa na sezení vedle sebe už nebyla pro tak početnou skupinu jako jsme my k dispozici, proto jsme si koupili lístky na stání. A myslím, že jsme udělali dobře, protože ty písničky úplně nutí k tanci, “ potvrzují kamarádky Jana a Andrea, které na koncert vyrazily v doprovodu svých přátel. Showmani z Čechomoru prostějovskému publiku naservírovali nové songy i ty už notoricky známé, které si spolu se zpěváky kapely Františkem Černým a Karlem Holasem. „Tak, a můžu jít domů,“ prohlásila se smíchem jedna z divaček po té, co hned v úvodu zahráli její nejoblíbenější píseň, Ty Velické zvony. Závěr koncertu, kterým přijela kapela s prostějovskými fanoušky oslavit neuvěřitelných pětadvacet let svého úspěšného působení, patřil jak jinak než vánočním písním: „V létě je nám trapné je zpívat, tak jsme si říkali, že teď by se to mohlo hodit,“ prohodil mistr divoké hry na housle Karel Holas.

„Jsem moc rád, jak se to povedlo,“ usmíval se po skončení Martin Tichopádek, zástupce pořádající agentury MUSICMEDIA, který spokojeně konstatoval, že koncert byl beznadějně vyprodaný. „Byl to krásný pohled, když jsem se podíval na sál a neviděl jsem ani jednu prázdnou židli. Věřím, že i  příští rok opět zopakujeme vánoční koncert Čechomoru, který má v Prostějově velké úspěchy,“ uvedl Tichopádek. „Jsme také rádi, že Společenský dům má vetší kapacitu sálu a mohlo si vychutnat koncert více fanoušků a tím pádem i dat přijatelnou cenu vstupného,“ dodal s tím, že příští akcí jeho agentury bude už taktéž vyprodaný koncert Kryštofu, který se uskuteční 15. února příštího roku.

Vánoční koncert Čechomoru byl třešničkou na dortu pro spoustu příznivců kvalitní hudby, snad budeme mít možnost si tuhle hudební laskominu dát i napřesrok.   

50 cechomor_02
50 cechomor_03

Total Comments

 • Pouť dětí k andělům strážným
 • Život generála F. Moravce
 • Bojovali na všech frontách
 • Dny evropského dědictví
 • Černobyl
 • Memoriál Otmara Malečka
 • Nezamyslice
 • Bezpečně do škol
 • Besip
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Koho si vybavíte, když se řekne prostějovský fotbal?

První volba: pondělí 26. srpen 2019 0:33

Poslední volba: pondělí 26. srpen 2019 12:10

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments