Příjemnou noc, dnes je čtvrtek 19.9.2019
svátek slaví Zita,
zítra Oleg
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Tanečníci, kteří si v sobotu večer políčili na příjemnou plesovou zábavu, vyrazili do prostějovského Národního domu na POSLEDNÍ LEČ, už tradičně pořádanou plumlovskou divizí Vojenských lesů a statků. Na tanečním parketu si při letošní myslivecké zábavě zatančily téměř čtyři stovky plesových hostí!

Že jde o mysliveckou veselici bylo jasné nejen podle temně zelených uniforem zaměstnanců VSL a dam s překrásnými šperky, ale i tradičně zdobených pálenými grandlemi, které patří k myslivosti už od nepaměti. Vnitřní prostory Národního domu provonělo jehličí a především vůně zvěřinových lahůdek.
Ples zahájilo tradiční halali v podání trubačů VSL a hosté se následně mohli dle libosti bavit v kavárně Národního domu, kde se představilo Duo Pištěk, v restauraci si přišli na své příznivci cimbálové muziky a v přednáškovém sále hrála k tanci i poslechu jako vždy výborná kapela Romantica, která na Poslední leč přilákala i manžele Novákovi. „S kapelou kdysi hráli i moje sestra a švagr, tak jsme si přišli poslechnout, jestli jim to pořád hraje tak dobře,“ usmívala se mužská polovina z páru, která spolu s manželkou za sezónu navštíví až šest plesů a mají tak s čím srovnávat.„Na ples chodíme pravidelně a rádi, můj manžel je totiž myslivec,“ prozradila s úsměvem také Eliška Hřivňáková, která na plese předvedla krásnou sadu grandlových šperků.
Ani na mysliveckém plese nemohla chybět bohatá tombola, a co by to bylo za oslavu uplynulé lovecké sezóny, kdyby stěžejní roli v téhle plesové loterii nehrála zvěřina? Hlavní cenou byl odstřel jelena, druhou odstřel srnce, ale vyhrát se dal i špalek dřeva nebo pytel šišek.
Takže, pokud si už teď připravujete plány na další plesovou sezónu a současně se vám sbíhají sliny při pomyšlení na zvěřinové hody, rozhodně si zaznačte do kalendáře datum 28. února 2015, kdy se bude konat další myslivecká veselice se vším, co k ní patří a jako už tradičně pod patronátem Vojenských lesů a statků plumlovské divize.

08 posledni_lec_0108 posledni_lec_0208 posledni_lec_0308 posledni_lec_04

Total Comments

 • Bazárek
 • Bladenights
 • Šumnica
 • O pohár primátora
 • Basket
 • Floria Dušičky
 • Dny evropského dědictví
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

P3_aplaus
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sláva se povedla.

Jen velice příznivé ohlasy sbíral po páteční akci u příležitosti 115. výročí založení prostějovského fotbalového klubu předseda současnéh 1.SK František Jura. Povedl se jak zápas legend, na který zavítaly více jak tři tisícovky příznivců, tak i slavnostní galavečer. A přijel i Karel Brückner s Ivo Viktorem!

Mizivý zájem.

 Hodně málo návštěvníků zavítalo v letošní letní sezóně do prostějovského aquaparku, ale také na vrahovické koupaliště. Ve vedení Domovní správy, která areály provozuje, tak panuje nespokojenost. Ostatně, není se co divit, když jde o druhý nejhorší ročník za čtrnáct let jexistence nových „Koupelek“...

Total Comments

Osobnost týdne

KATEŘINA DRÁBKOVÁ
36 drabkova
Rodačka z Určic během prázdnin ušla pěšky od hranic z Mexika přes Kalifornii, Oregon a Washington až do kanadského Vancouveru ohromných 1920 mil za 104 dní! Tomu se říká cestovatelská vášeň.

Total Comments

Číslo týdne

4000
Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Total Comments

Výrok týdne

„TO SI NEUMÍM PŘEDSTAVIT. ZUBY BY JÍ VYPADLY...“
Žena z Horního Štěpánova takto u prostějovského soudu odmítala tvrzení, že by její maminka pokousala manžela, neboť má zubní násadu.

Total Comments