Dobrý podvečer, dnes je čtvrtek 20.6.2019
svátek slaví Květa,
zítra Alois
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Tanečníci, kteří si v sobotu večer políčili na příjemnou plesovou zábavu, vyrazili do prostějovského Národního domu na POSLEDNÍ LEČ, už tradičně pořádanou plumlovskou divizí Vojenských lesů a statků. Na tanečním parketu si při letošní myslivecké zábavě zatančily téměř čtyři stovky plesových hostí!

Že jde o mysliveckou veselici bylo jasné nejen podle temně zelených uniforem zaměstnanců VSL a dam s překrásnými šperky, ale i tradičně zdobených pálenými grandlemi, které patří k myslivosti už od nepaměti. Vnitřní prostory Národního domu provonělo jehličí a především vůně zvěřinových lahůdek.
Ples zahájilo tradiční halali v podání trubačů VSL a hosté se následně mohli dle libosti bavit v kavárně Národního domu, kde se představilo Duo Pištěk, v restauraci si přišli na své příznivci cimbálové muziky a v přednáškovém sále hrála k tanci i poslechu jako vždy výborná kapela Romantica, která na Poslední leč přilákala i manžele Novákovi. „S kapelou kdysi hráli i moje sestra a švagr, tak jsme si přišli poslechnout, jestli jim to pořád hraje tak dobře,“ usmívala se mužská polovina z páru, která spolu s manželkou za sezónu navštíví až šest plesů a mají tak s čím srovnávat.„Na ples chodíme pravidelně a rádi, můj manžel je totiž myslivec,“ prozradila s úsměvem také Eliška Hřivňáková, která na plese předvedla krásnou sadu grandlových šperků.
Ani na mysliveckém plese nemohla chybět bohatá tombola, a co by to bylo za oslavu uplynulé lovecké sezóny, kdyby stěžejní roli v téhle plesové loterii nehrála zvěřina? Hlavní cenou byl odstřel jelena, druhou odstřel srnce, ale vyhrát se dal i špalek dřeva nebo pytel šišek.
Takže, pokud si už teď připravujete plány na další plesovou sezónu a současně se vám sbíhají sliny při pomyšlení na zvěřinové hody, rozhodně si zaznačte do kalendáře datum 28. února 2015, kdy se bude konat další myslivecká veselice se vším, co k ní patří a jako už tradičně pod patronátem Vojenských lesů a statků plumlovské divize.

08 posledni_lec_0108 posledni_lec_0208 posledni_lec_0308 posledni_lec_04

Total Comments

 • Familiada
 • BIG BEN
 • Jelen
 • Domovní správa Prostějov
 • Prostějov Cup 2019
 • Interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_bigben

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V KAVÁRNĚ CANALL?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Konečně konstruktivní jednání.

Úterní zasedání Zastupitelstva statutárního města Prostějov trvalo tentokrát jediný den a bylo ukončeno těsně po osmnácté hodině. V jeho průběhu se sice několikrát zadrhlo, protože opoziční zastupitelé opět v některých případech porušili jednací řád, ale tentokrát bylo docela plynulé.

Fatální selhání řidiče.

Jako obecné ohrožení vyšetřují kriminalisté dopravní nehodu, při které v úterý odpoledne narazil u Litovle autobus plný dětí do odstaveného kamionu. V něm cestovali desetiletí fotbalisté 1.SK Prostějov. Výsledek? Tři těžce zranění dospělí a čtrnáct lehce zraněných malých fotbalistů.

Total Comments

Osobnost týdne

ANTONÍN PANENKA
24 panenka
Legendární český fotbalista a autor nezapomenutelného „dloubáku“ při penaltovém rozstřelu ve finále Mistrovství Evropy v Bělehradě v roce 1976 byl hlavní hvězdou letošního Hořava Cupu v Kostelci na Hané a Prostějově.

Total Comments

Číslo týdne

2,0

Neskutečné. Podíl nezaměstnaných v Prostějově dosáhl historického minima rovných dvou procent. A je otázkou času, kdy se počet lidí bez práce dostane v regionu ještě pod tuto magickou hranici.

Total Comments

Výrok týdne

„BYL BY TO SICE IDEÁLNÍ STAV, ALE TAKY POLITICKÁ SMRT!“

První náměstek primátora Jiří Pospíšil takto zareagoval na radu finančních odborníků, že by město mohlo zvýšit daň z nemovitostí i poplatky za odpad

Total Comments