Dobré dopoledne, dnes je úterý 25.6.2019
svátek slaví Ivan,
zítra Adriana
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

09 14 siDo prostějovské sokolovny si druhou únorovou neděli přišli zatancovat a zasoutěžit v doprovodu rodičů a prarodičů na už tradiční dětské šibřinky piráti, princezny i čarodějnice, a to navzdory nepřízni počasí. Podle mnoha desítek rozesmátých tváří rozhodně nikdo nelitoval. Odbor všestrannosti TJ Sokol I. v Prostějově pořádal i letos už tradiční dětské šibřinky, které se pravidelně těší velké návštěvnosti.

Ani ty letošní nebyly výjimkou a to i přesto, že se počasí právě nepředvedlo v nejpřívětivějším světle. „O letošní návštěvnost jsme se trochu obávali, vzhledem k právě probíhající olympiádě a taky počasí,“ připouští starostka TJ Sokol I Jitka Vitásková. Její obavy se ale naštěstí ukázaly jako neopodstatněné. Sokolovna se totiž hned od začátku akce hemžila dětmi v kostýmech víl, spidermanů a pirátů, kteří se předvedli před hledáčky fotoaparátů v plné parádě na nezbytném průvodu masek. A že se letos vydařily! Nechyběla Šmoulinka, Želva Ninja ani nefalšovaný pirátský kapitán Jack Sparrow. „Dcerka se na karneval moc těšila,“ usmívá se paní Kamenčáková, která na maškarní bál dorazila s malou Juditou. Pro děti byl tradičně připraven bohatý program, u kterého se maskovaní účastníci karnevalu nestačili nudit. Nechyběly hry, cvičení, tradiční průvod masek ani soutěže o ceny, které poskytli štědří sponzoři. „Na karneval chodíme každoročně, protože sem chodíme do cvičení a Adámek tu má spoustu kamarádů,“ podotkla paní Francírková, která doprovázela synka Adámka v masce Krtečka. Bylo postaráno i o dospělý doprovod, který se mohl v průběhu karnevalového hemžení po libosti občerstvit domácími zákusky a chlebíčky, připravené členkami Odboru všestrannosti TJ Sokol I v Prostějově.

Total Comments

 • Rock of Memory
 • BIG BEN
 • Jelen
 • Domovní správa Prostějov
 • Prostějov Cup 2019
 • Interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_bigben

Anketa - hlavní

Na kterou z letních akcí se těšíte nejvíce?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Pokračování tradice.

Na kvalitní vystoupení z Argentiny navázali parašutisté Armádního sportovního oddílu Dukla Prostějov reprezentující Českou republiku při úvodním závodě Světového poháru 2019 na přesnost přistání. Konal se v Chorvatsku a Hanáci přivezli z Balkánu jedno zlato i bronz!

Měsíc potop neskončil.

Jestli si někdo myslel, že záplavy na Němčicku z předminulého týdne byly těmi posledními, co prostějovský region postihly, zmýlil se. Minulý týden vtrhla velká voda po krátké průtrži mračen i do Čech pod Kosířem a Stařechovic. Kanály nestíhaly pobrat veškerou vodu, ta pak vyplavila tři desítky rodinných domů.

Total Comments

Osobnost týdne

Pavel CALLTA
25 callta
V rámci programu Prostějovského léta vystoupil uplynulý čtvrtek na náměstí T. G. Masaryka zpěvák, kterého obdivuje především mladá generace. Není tedy divu, že mezi stovkami diváků koncertu byly především náctileté fanynky.

Total Comments

Číslo týdne

42 437 704

Přesně tuto sumu peněz muselo v roce 2018 zaplatit statutární město Prostějov za odvoz a likvidaci komunálního odpadu. Občané však prostřednictvím poplatků uhradili pouhou polovinu uvedených nákladů. Odborníci tvrdí, že je to málo!

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ NĚKDO UMÍRÁ,
NESMÍ ANI NA CHVILIČKU
POCIŤOVAT, ŽE JE ODEPSANÝ!“

Odborný garant paliativní péče prostějovské nemocnice Miroslav Kala takto hovořil při slavnostním otevření nového oddělení.

Total Comments