Dobré dopoledne, dnes je pondělí 17.6.2019
svátek slaví Adolf,
zítra Milan
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

09 sawyer_01Divadelní soubor Pointík se ve čtvrtek představil ve své první inscenaci. Na motivy klasického románu Marka Twaina o legendárním uličníkovi Tomu Sawyerovi a jeho kamarádech vznikla díky režijní úpravě Aleše Procházky a talentovaným mladým hercům skvělá divadelní podívaná.

Jako před každou premiérou se napětí v prostorách Divadla Point dalo onen večer 27. února krájet. Mladé herecké talenty přišli podpořit rodiče, sourozenci, pravidelní návštěvníci divadla i ti, pro které bylo čtvrteční představení v Olomoucké třídě premiérou. „Na představení se moc těšíme,“ prozradila například rodina Anety Dobrovolné těsně před začátkem vystoupení.

„Na inscenaci jsme pracovali od května loňského roku, samozřejmě s přestávkami v podobě prázdnin, proto divákům představujeme premiéru až dnes,“ přiblížil v úvodu průběh organizačně náročného zkoušení principál Divadla Point Aleš Procházka. Pak už do posledního místečka napěchované hlediště s napětím sledovalo příhody dětských hrdinů, jejichž literárním předlohám před více než stoletím vdechl život spisovatel Mark Twain.

Hlavní hrdinové divadelní inscenace, členové divadelního souboru Pointík při Gymnáziu Jiřího Wolkera, jakoby přímo vyskočili ze stránek slavného klučičího románu. „Představení se nám moc líbilo. Chodíme sem do divadla poměrně často, tak jsme nemohli vynechat ani tuto premiéru,“ usmívaly se Jana Krištofová a Judita Pavlíková.

„Bál jsem se jen, aby mi v průběhu představení nespadly kalhoty nebo boty,“ přiznal se smíchem po skončení vystoupení představitel Toma Sawyera - Filip Sovíček. Ondřej Kroupa v roli Hucka Finna, Michaela Zbudilová v roli Tomovy lásky Becky, Vendula Korsová jako přísná teta Polly a další členové divadelního souboru zvládli svou hereckou premiéru na jedničku a sklidili v závěru představení zaslouženě bouřlivý potlesk.

A kdo využil možnosti a požádal mladé herce o autogram, bude si možná za pár let gratulovat k cennému úlovku...

09 sawyer_0209 sawyer_03

Total Comments

 • Familiada
 • BIG BEN
 • Jelen
 • Domovní správa Prostějov
 • Prostějov Cup 2019
 • Interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_bigben

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V KAVÁRNĚ COCTAIL CAFÉ?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Konečně konstruktivní jednání.

Úterní zasedání Zastupitelstva statutárního města Prostějov trvalo tentokrát jediný den a bylo ukončeno těsně po osmnácté hodině. V jeho průběhu se sice několikrát zadrhlo, protože opoziční zastupitelé opět v některých případech porušili jednací řád, ale tentokrát bylo docela plynulé.

Fatální selhání řidiče.

Jako obecné ohrožení vyšetřují kriminalisté dopravní nehodu, při které v úterý odpoledne narazil u Litovle autobus plný dětí do odstaveného kamionu. V něm cestovali desetiletí fotbalisté 1.SK Prostějov. Výsledek? Tři těžce zranění dospělí a čtrnáct lehce zraněných malých fotbalistů.

Total Comments

Osobnost týdne

ANTONÍN PANENKA
24 panenka
Legendární český fotbalista a autor nezapomenutelného „dloubáku“ při penaltovém rozstřelu ve finále Mistrovství Evropy v Bělehradě v roce 1976 byl hlavní hvězdou letošního Hořava Cupu v Kostelci na Hané a Prostějově.

Total Comments

Číslo týdne

2,0

Neskutečné. Podíl nezaměstnaných v Prostějově dosáhl historického minima rovných dvou procent. A je otázkou času, kdy se počet lidí bez práce dostane v regionu ještě pod tuto magickou hranici.

Total Comments

Výrok týdne

„BYL BY TO SICE IDEÁLNÍ STAV, ALE TAKY POLITICKÁ SMRT!“

První náměstek primátora Jiří Pospíšil takto zareagoval na radu finančních odborníků, že by město mohlo zvýšit daň z nemovitostí i poplatky za odpad

Total Comments