Dobré dopoledne, dnes je čtvrtek 22.8.2019
svátek slaví Bohuslav,
zítra Sandra
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

09 sawyer_01Divadelní soubor Pointík se ve čtvrtek představil ve své první inscenaci. Na motivy klasického románu Marka Twaina o legendárním uličníkovi Tomu Sawyerovi a jeho kamarádech vznikla díky režijní úpravě Aleše Procházky a talentovaným mladým hercům skvělá divadelní podívaná.

Jako před každou premiérou se napětí v prostorách Divadla Point dalo onen večer 27. února krájet. Mladé herecké talenty přišli podpořit rodiče, sourozenci, pravidelní návštěvníci divadla i ti, pro které bylo čtvrteční představení v Olomoucké třídě premiérou. „Na představení se moc těšíme,“ prozradila například rodina Anety Dobrovolné těsně před začátkem vystoupení.

„Na inscenaci jsme pracovali od května loňského roku, samozřejmě s přestávkami v podobě prázdnin, proto divákům představujeme premiéru až dnes,“ přiblížil v úvodu průběh organizačně náročného zkoušení principál Divadla Point Aleš Procházka. Pak už do posledního místečka napěchované hlediště s napětím sledovalo příhody dětských hrdinů, jejichž literárním předlohám před více než stoletím vdechl život spisovatel Mark Twain.

Hlavní hrdinové divadelní inscenace, členové divadelního souboru Pointík při Gymnáziu Jiřího Wolkera, jakoby přímo vyskočili ze stránek slavného klučičího románu. „Představení se nám moc líbilo. Chodíme sem do divadla poměrně často, tak jsme nemohli vynechat ani tuto premiéru,“ usmívaly se Jana Krištofová a Judita Pavlíková.

„Bál jsem se jen, aby mi v průběhu představení nespadly kalhoty nebo boty,“ přiznal se smíchem po skončení vystoupení představitel Toma Sawyera - Filip Sovíček. Ondřej Kroupa v roli Hucka Finna, Michaela Zbudilová v roli Tomovy lásky Becky, Vendula Korsová jako přísná teta Polly a další členové divadelního souboru zvládli svou hereckou premiéru na jedničku a sklidili v závěru představení zaslouženě bouřlivý potlesk.

A kdo využil možnosti a požádal mladé herce o autogram, bude si možná za pár let gratulovat k cennému úlovku...

09 sawyer_0209 sawyer_03

Total Comments

  • Memoriál Otmara Malečka
  • Nezamyslice
  • Sportovní hry
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK JSTE V LETNÍM OBDOBÍ SPOKOJENI S RESTAURAČNÍMI SLUŽBAMI?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments