Dobré dopoledne, dnes je čtvrtek 9.7.2020
svátek slaví Drahoslava,
zítra Libuše a Amálie
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

09 sawyer_01Divadelní soubor Pointík se ve čtvrtek představil ve své první inscenaci. Na motivy klasického románu Marka Twaina o legendárním uličníkovi Tomu Sawyerovi a jeho kamarádech vznikla díky režijní úpravě Aleše Procházky a talentovaným mladým hercům skvělá divadelní podívaná.

Jako před každou premiérou se napětí v prostorách Divadla Point dalo onen večer 27. února krájet. Mladé herecké talenty přišli podpořit rodiče, sourozenci, pravidelní návštěvníci divadla i ti, pro které bylo čtvrteční představení v Olomoucké třídě premiérou. „Na představení se moc těšíme,“ prozradila například rodina Anety Dobrovolné těsně před začátkem vystoupení.

„Na inscenaci jsme pracovali od května loňského roku, samozřejmě s přestávkami v podobě prázdnin, proto divákům představujeme premiéru až dnes,“ přiblížil v úvodu průběh organizačně náročného zkoušení principál Divadla Point Aleš Procházka. Pak už do posledního místečka napěchované hlediště s napětím sledovalo příhody dětských hrdinů, jejichž literárním předlohám před více než stoletím vdechl život spisovatel Mark Twain.

Hlavní hrdinové divadelní inscenace, členové divadelního souboru Pointík při Gymnáziu Jiřího Wolkera, jakoby přímo vyskočili ze stránek slavného klučičího románu. „Představení se nám moc líbilo. Chodíme sem do divadla poměrně často, tak jsme nemohli vynechat ani tuto premiéru,“ usmívaly se Jana Krištofová a Judita Pavlíková.

„Bál jsem se jen, aby mi v průběhu představení nespadly kalhoty nebo boty,“ přiznal se smíchem po skončení vystoupení představitel Toma Sawyera - Filip Sovíček. Ondřej Kroupa v roli Hucka Finna, Michaela Zbudilová v roli Tomovy lásky Becky, Vendula Korsová jako přísná teta Polly a další členové divadelního souboru zvládli svou hereckou premiéru na jedničku a sklidili v závěru představení zaslouženě bouřlivý potlesk.

A kdo využil možnosti a požádal mladé herce o autogram, bude si možná za pár let gratulovat k cennému úlovku...

09 sawyer_0209 sawyer_03

Total Comments

  • Makovec
  • Rock memory of
  • Elite
  • Farmářské trhy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Půjdete v tomto týdnu do Prostějova na tenis?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Uzavírka zatím bez problémů.

Už druhým týdnem je v platnosti uzavírka jedné z nejfrekventovanějších ulic v Prostějově. Zatímco dělníci už pracují na rekonstrukci povrchu vozovky na Vápenici, doprava v centru Prostějova nijak nekolabuje a řidiči v klidu využívají objízdných tras. Jen aby to tak vydrželo.

Místo basy podmínka.

Vrchní soud v Olomouci byl zcela jiného názoru než Krajský soud v Brně. Bývalý předseda mládežnického hokejového klubu LHK Jestřábi spolek Michal Tomiga uspěl u odvolacího soudu, který mu za dotační podvod ve známé kauze změnil pětiletý nepodmíněný trest na tříletou podmínku.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Jiří Vrba

Nestor pivínské zábavy se stal Největším Hanákem! Divadelník ze spolku Větřák Jiří Vrba dosáhl vítězství v prestižní anketě vyhlašované Hanáckou Kyselkou.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

100


Další „stovkařce“ v Prostějově přišel osobně poblahopřát první náměstek primátora Jiří Pospíšil. Paní Božena Zikušková oslavila kulaté narozeniny v plné svěžesti a pohodě.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„JAK MŮŽETE VYCHOVÁVAT DĚTI, KDYŽ OBA FETUJETE A KRADETE?!“

Soudce Okresního soudu v Prostějově Petr Vrtěl se v případě Ondřeje Smékala přiklonil k nejvyššímu možnému trestu, tedy dvouletému trestu domácího vězení.

Total Comments

-