Příjemnou noc, dnes je čtvrtek 19.9.2019
svátek slaví Zita,
zítra Oleg
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

09 10 cena za neznostInscenaci „Cena za něžnost“ inspirovanou stejnojmenným filmem z roku 1983 mělo prostějovské publikum možnost zhlédnout ve středu 26. února. Šlo nesporně o zajímavou látku, vždyť filmová předloha získala celkem pět Oscarů, mezi nimiž byly i ty za scénář a za nejlepší film. Během dvou hodin hra sleduje vývoj vztahu mezi matkou a dcerou v průběhu dlouhých třiceti let. V hlavních roli dcery Emmy se představila populární herečka Jitka Čvančarová. Její matku Auroru skvěle zahrála Jana Janěková.

 

Jako kdybych před sebou viděl vlastní osud. Tato myšlenka jistě proběhla hlavou většiny přítomných diváků. Jak těžké je někdy najít cestu i k člověku, který je vám nejbližší. Často ji hledáte celý život, a když ji najdete, je už pozdě. Tak by se dalo shrnout hlavní poselství hry, jejímž základním motivem je komplikovaný vztah matky s dcerou. Emma těžko snáší autoritativní postoj matky a snahu kontrolovat i řídit její život. Často tak reaguje zbytečnou vzpourou a dochází k žabomyším konfliktům.

První polovina hry plyne v příjemném tempu a v komediálním duchu. Do děje zde také vstupuje bývalý astronaut, opilec a sukničkář Garrett, který se stane milencem jinak velmi upjaté Aurory a kterého skvělým způsobem ztvárnil Alexej Pyško.

V druhé půli však nastane dějový zvrat. Emma onemocní rakovinou a vztah dvou žen se změní. Věčně nespokojená matka si v zoufalé situaci uvědomí, jak moc dceru miluje. Ta ovšem vzápětí umírá. Komediální ráz inscenace tak volně přejde do melodramatické roviny.

 „Film jsem neviděl, proto jsem s napětím čekal, co se stane. První polovina byla velmi vtipná, užíval jsem si výborné herecké výkony hlavních představitelů a nechal se tak trošku splést, že to bude taková pohoda až do konce. Proto mě velmi překvapilo, k jakému zvratu nakonec došlo. A dokonce mě to dojalo. Vždyť tohle se může stát každému z nás,“ nechal se slyšet divák Milan. A stejně spokojení byli zřejmě i ostatní diváci, na závěr zněl hledištěm dlouhý potlesk a herci se přišli děkovat několikrát.

Divadlo Palace se do Prostějova vrátí hned tento týden ve středu. Představí zde hru Tři verze života s Davidem Prachařem a Lindou Rybovou v hlavních rolích.

Total Comments

 • Bazárek
 • Bladenights
 • Šumnica
 • O pohár primátora
 • Basket
 • Floria Dušičky
 • Dny evropského dědictví
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

P3_aplaus
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sláva se povedla.

Jen velice příznivé ohlasy sbíral po páteční akci u příležitosti 115. výročí založení prostějovského fotbalového klubu předseda současnéh 1.SK František Jura. Povedl se jak zápas legend, na který zavítaly více jak tři tisícovky příznivců, tak i slavnostní galavečer. A přijel i Karel Brückner s Ivo Viktorem!

Mizivý zájem.

 Hodně málo návštěvníků zavítalo v letošní letní sezóně do prostějovského aquaparku, ale také na vrahovické koupaliště. Ve vedení Domovní správy, která areály provozuje, tak panuje nespokojenost. Ostatně, není se co divit, když jde o druhý nejhorší ročník za čtrnáct let jexistence nových „Koupelek“...

Total Comments

Osobnost týdne

KATEŘINA DRÁBKOVÁ
36 drabkova
Rodačka z Určic během prázdnin ušla pěšky od hranic z Mexika přes Kalifornii, Oregon a Washington až do kanadského Vancouveru ohromných 1920 mil za 104 dní! Tomu se říká cestovatelská vášeň.

Total Comments

Číslo týdne

4000
Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Total Comments

Výrok týdne

„TO SI NEUMÍM PŘEDSTAVIT. ZUBY BY JÍ VYPADLY...“
Žena z Horního Štěpánova takto u prostějovského soudu odmítala tvrzení, že by její maminka pokousala manžela, neboť má zubní násadu.

Total Comments