Dobrý podvečer, dnes je čtvrtek 20.6.2019
svátek slaví Květa,
zítra Alois
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

09 10 cena za neznostInscenaci „Cena za něžnost“ inspirovanou stejnojmenným filmem z roku 1983 mělo prostějovské publikum možnost zhlédnout ve středu 26. února. Šlo nesporně o zajímavou látku, vždyť filmová předloha získala celkem pět Oscarů, mezi nimiž byly i ty za scénář a za nejlepší film. Během dvou hodin hra sleduje vývoj vztahu mezi matkou a dcerou v průběhu dlouhých třiceti let. V hlavních roli dcery Emmy se představila populární herečka Jitka Čvančarová. Její matku Auroru skvěle zahrála Jana Janěková.

 

Jako kdybych před sebou viděl vlastní osud. Tato myšlenka jistě proběhla hlavou většiny přítomných diváků. Jak těžké je někdy najít cestu i k člověku, který je vám nejbližší. Často ji hledáte celý život, a když ji najdete, je už pozdě. Tak by se dalo shrnout hlavní poselství hry, jejímž základním motivem je komplikovaný vztah matky s dcerou. Emma těžko snáší autoritativní postoj matky a snahu kontrolovat i řídit její život. Často tak reaguje zbytečnou vzpourou a dochází k žabomyším konfliktům.

První polovina hry plyne v příjemném tempu a v komediálním duchu. Do děje zde také vstupuje bývalý astronaut, opilec a sukničkář Garrett, který se stane milencem jinak velmi upjaté Aurory a kterého skvělým způsobem ztvárnil Alexej Pyško.

V druhé půli však nastane dějový zvrat. Emma onemocní rakovinou a vztah dvou žen se změní. Věčně nespokojená matka si v zoufalé situaci uvědomí, jak moc dceru miluje. Ta ovšem vzápětí umírá. Komediální ráz inscenace tak volně přejde do melodramatické roviny.

 „Film jsem neviděl, proto jsem s napětím čekal, co se stane. První polovina byla velmi vtipná, užíval jsem si výborné herecké výkony hlavních představitelů a nechal se tak trošku splést, že to bude taková pohoda až do konce. Proto mě velmi překvapilo, k jakému zvratu nakonec došlo. A dokonce mě to dojalo. Vždyť tohle se může stát každému z nás,“ nechal se slyšet divák Milan. A stejně spokojení byli zřejmě i ostatní diváci, na závěr zněl hledištěm dlouhý potlesk a herci se přišli děkovat několikrát.

Divadlo Palace se do Prostějova vrátí hned tento týden ve středu. Představí zde hru Tři verze života s Davidem Prachařem a Lindou Rybovou v hlavních rolích.

Total Comments

 • Familiada
 • BIG BEN
 • Jelen
 • Domovní správa Prostějov
 • Prostějov Cup 2019
 • Interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_bigben

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V KAVÁRNĚ CANALL?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Konečně konstruktivní jednání.

Úterní zasedání Zastupitelstva statutárního města Prostějov trvalo tentokrát jediný den a bylo ukončeno těsně po osmnácté hodině. V jeho průběhu se sice několikrát zadrhlo, protože opoziční zastupitelé opět v některých případech porušili jednací řád, ale tentokrát bylo docela plynulé.

Fatální selhání řidiče.

Jako obecné ohrožení vyšetřují kriminalisté dopravní nehodu, při které v úterý odpoledne narazil u Litovle autobus plný dětí do odstaveného kamionu. V něm cestovali desetiletí fotbalisté 1.SK Prostějov. Výsledek? Tři těžce zranění dospělí a čtrnáct lehce zraněných malých fotbalistů.

Total Comments

Osobnost týdne

ANTONÍN PANENKA
24 panenka
Legendární český fotbalista a autor nezapomenutelného „dloubáku“ při penaltovém rozstřelu ve finále Mistrovství Evropy v Bělehradě v roce 1976 byl hlavní hvězdou letošního Hořava Cupu v Kostelci na Hané a Prostějově.

Total Comments

Číslo týdne

2,0

Neskutečné. Podíl nezaměstnaných v Prostějově dosáhl historického minima rovných dvou procent. A je otázkou času, kdy se počet lidí bez práce dostane v regionu ještě pod tuto magickou hranici.

Total Comments

Výrok týdne

„BYL BY TO SICE IDEÁLNÍ STAV, ALE TAKY POLITICKÁ SMRT!“

První náměstek primátora Jiří Pospíšil takto zareagoval na radu finančních odborníků, že by město mohlo zvýšit daň z nemovitostí i poplatky za odpad

Total Comments