Dobrý podvečer, dnes je neděle 15.9.2019
svátek slaví Jolana,
zítra Ludmila
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

09 10 csssp2Pokud jste někdy zkoušeli nakreslit portrét podle živého modelu, jistě víte, že to není nic jednoduchého. Své o tom mohou vyprávět žáci prostějovské ZUŠ, kteří si práci profesionálních portrétistů mohli díky vstřícnému přístupu vedoucích pracovníků centra sociálních služeb a především tamějších seniorů vyzkoušet.

V průběhu tří listopadových podvečerů vytvořilo celkem čtyřicet dětí kolekci podobizen, za které by se nemuseli stydět ani kreslíři z Karlova mostu. Portréty se líbily natolik, že se vedení CSSP rozhodlo v pondělí 24. února uspořádat vernisáž, na kterou byli pozváni i mladí výtvarníci. Ti se tak mohli znovu s odstupem několika měsíců setkat se svými modely, kteří je přivítali milými úsměvy a navrch skvělými, čerstvě upečenými vanilkovými rohlíčky.

„Stolečky s pohoštěním jsme připravili tak, aby si každý mladý výtvarník mohl přisednout na pár slov k těm, které maloval. Chtěli jsme tímto setkáním poděkovat všem šikovným portrétistům, “ konstatovala s úsměvem ředitelka CSSP Markéta Čožíková, která prozradila, že kolekci portrétů instalovaných v prostorách domova pro seniory obdivují bez výjimky všichni návštěvníci.

Sedět modelem seniorům očividně nevadilo, právě naopak: „Klienti, kteří se projektu chtěli účastnit, byli tou myšlenkou hned od počátku nadšení, a výsledky, jak vidíte, stály za to,“ uvedla dále ředitelka a její slova potvrzuje i sedmaosmdesátiletá Alena Slavotínková: „Ten den jsem měla zrovna čerstvou trvalou a mladému výtvarníkovi se nejprve nedařilo to přesně trefit, nakonec se ale povedlo,“ směje se sympatická seniorka. „Tužku si může koupit každý, ale něco hezkého nakreslit, to každý nedovede,“ míní Standa Pukl i bývalá lékařka Marta Nedvědová, která zavzpomínala na své vlastní zkušenosti s kresbou portrétů. „Bylo nádherné sledovat, jak i ti z našich studentů, které zdánlivě nic nerozhází, mají červené oči z těch všech životních příběhů, jenž na sebe senioři v průběhu sezení prozradili,“ líčí silné zážitky z výtvarných večerů učitelka ZUŠ Vl. Ambrose Hana Palacká.

Tyto zážitky se mladým výtvarníků podařilo promítnout i do výsledných portrétů, které budete moci vbrzku ocenit i vy, pokud zavítáte do foyeru prostějovské nemocnice, kam bude mozaika podobizen zapůjčena. 

09 10 csssp1 09 10 csssp3

Total Comments

 • Národní dum
 • Hanácké Slavnosti
 • Prohlídky Plumlov
 • Bonsaj
 • Box
 • Floria Dušičky
 • Dny evropského dědictví
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Kdo je podle vás největším fotbalistou prostějovské historie?

P3_aplaus
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sláva se povedla.

Jen velice příznivé ohlasy sbíral po páteční akci u příležitosti 115. výročí založení prostějovského fotbalového klubu předseda současnéh 1.SK František Jura. Povedl se jak zápas legend, na který zavítaly více jak tři tisícovky příznivců, tak i slavnostní galavečer. A přijel i Karel Brückner s Ivo Viktorem!

Mizivý zájem.

 Hodně málo návštěvníků zavítalo v letošní letní sezóně do prostějovského aquaparku, ale také na vrahovické koupaliště. Ve vedení Domovní správy, která areály provozuje, tak panuje nespokojenost. Ostatně, není se co divit, když jde o druhý nejhorší ročník za čtrnáct let jexistence nových „Koupelek“...

Total Comments

Osobnost týdne

KATEŘINA DRÁBKOVÁ
36 drabkova
Rodačka z Určic během prázdnin ušla pěšky od hranic z Mexika přes Kalifornii, Oregon a Washington až do kanadského Vancouveru ohromných 1920 mil za 104 dní! Tomu se říká cestovatelská vášeň.

Total Comments

Číslo týdne

4000
Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Total Comments

Výrok týdne

„TO SI NEUMÍM PŘEDSTAVIT. ZUBY BY JÍ VYPADLY...“
Žena z Horního Štěpánova takto u prostějovského soudu odmítala tvrzení, že by její maminka pokousala manžela, neboť má zubní násadu.

Total Comments