Dobré dopoledne, dnes je úterý 25.6.2019
svátek slaví Ivan,
zítra Adriana
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

09 10 csssp2Pokud jste někdy zkoušeli nakreslit portrét podle živého modelu, jistě víte, že to není nic jednoduchého. Své o tom mohou vyprávět žáci prostějovské ZUŠ, kteří si práci profesionálních portrétistů mohli díky vstřícnému přístupu vedoucích pracovníků centra sociálních služeb a především tamějších seniorů vyzkoušet.

V průběhu tří listopadových podvečerů vytvořilo celkem čtyřicet dětí kolekci podobizen, za které by se nemuseli stydět ani kreslíři z Karlova mostu. Portréty se líbily natolik, že se vedení CSSP rozhodlo v pondělí 24. února uspořádat vernisáž, na kterou byli pozváni i mladí výtvarníci. Ti se tak mohli znovu s odstupem několika měsíců setkat se svými modely, kteří je přivítali milými úsměvy a navrch skvělými, čerstvě upečenými vanilkovými rohlíčky.

„Stolečky s pohoštěním jsme připravili tak, aby si každý mladý výtvarník mohl přisednout na pár slov k těm, které maloval. Chtěli jsme tímto setkáním poděkovat všem šikovným portrétistům, “ konstatovala s úsměvem ředitelka CSSP Markéta Čožíková, která prozradila, že kolekci portrétů instalovaných v prostorách domova pro seniory obdivují bez výjimky všichni návštěvníci.

Sedět modelem seniorům očividně nevadilo, právě naopak: „Klienti, kteří se projektu chtěli účastnit, byli tou myšlenkou hned od počátku nadšení, a výsledky, jak vidíte, stály za to,“ uvedla dále ředitelka a její slova potvrzuje i sedmaosmdesátiletá Alena Slavotínková: „Ten den jsem měla zrovna čerstvou trvalou a mladému výtvarníkovi se nejprve nedařilo to přesně trefit, nakonec se ale povedlo,“ směje se sympatická seniorka. „Tužku si může koupit každý, ale něco hezkého nakreslit, to každý nedovede,“ míní Standa Pukl i bývalá lékařka Marta Nedvědová, která zavzpomínala na své vlastní zkušenosti s kresbou portrétů. „Bylo nádherné sledovat, jak i ti z našich studentů, které zdánlivě nic nerozhází, mají červené oči z těch všech životních příběhů, jenž na sebe senioři v průběhu sezení prozradili,“ líčí silné zážitky z výtvarných večerů učitelka ZUŠ Vl. Ambrose Hana Palacká.

Tyto zážitky se mladým výtvarníků podařilo promítnout i do výsledných portrétů, které budete moci vbrzku ocenit i vy, pokud zavítáte do foyeru prostějovské nemocnice, kam bude mozaika podobizen zapůjčena. 

09 10 csssp1 09 10 csssp3

Total Comments

 • Rock of Memory
 • BIG BEN
 • Jelen
 • Domovní správa Prostějov
 • Prostějov Cup 2019
 • Interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_bigben

Anketa - hlavní

Na kterou z letních akcí se těšíte nejvíce?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Pokračování tradice.

Na kvalitní vystoupení z Argentiny navázali parašutisté Armádního sportovního oddílu Dukla Prostějov reprezentující Českou republiku při úvodním závodě Světového poháru 2019 na přesnost přistání. Konal se v Chorvatsku a Hanáci přivezli z Balkánu jedno zlato i bronz!

Měsíc potop neskončil.

Jestli si někdo myslel, že záplavy na Němčicku z předminulého týdne byly těmi posledními, co prostějovský region postihly, zmýlil se. Minulý týden vtrhla velká voda po krátké průtrži mračen i do Čech pod Kosířem a Stařechovic. Kanály nestíhaly pobrat veškerou vodu, ta pak vyplavila tři desítky rodinných domů.

Total Comments

Osobnost týdne

Pavel CALLTA
25 callta
V rámci programu Prostějovského léta vystoupil uplynulý čtvrtek na náměstí T. G. Masaryka zpěvák, kterého obdivuje především mladá generace. Není tedy divu, že mezi stovkami diváků koncertu byly především náctileté fanynky.

Total Comments

Číslo týdne

42 437 704

Přesně tuto sumu peněz muselo v roce 2018 zaplatit statutární město Prostějov za odvoz a likvidaci komunálního odpadu. Občané však prostřednictvím poplatků uhradili pouhou polovinu uvedených nákladů. Odborníci tvrdí, že je to málo!

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ NĚKDO UMÍRÁ,
NESMÍ ANI NA CHVILIČKU
POCIŤOVAT, ŽE JE ODEPSANÝ!“

Odborný garant paliativní péče prostějovské nemocnice Miroslav Kala takto hovořil při slavnostním otevření nového oddělení.

Total Comments