Dobré ráno, dnes je čtvrtek 9.7.2020
svátek slaví Drahoslava,
zítra Libuše a Amálie
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

11 10 expDobrodružství, vzrušení a extrémní zážitky naservíroval už popáté prostějovským milovníkům outdoorových filmů festival „Expediční kamera“. Ani letos nechyběly záběry exotických míst, mnohdy nadlidské výkony dobrodruhů na zemi, ve vzduchu i ve vodě a samozřejmě hlediště plné nadšených diváků.

Letošní filmový festival vyrazil na svou tříměsíční pouť už v únoru a na své cestě navštíví celkem dvě stě čtyři měst v Česku i na Slovensku. Už popáté zavítal, díky organizátorům ze zdejší cestovní kanceláře Vlha, i do Prostějova, kde se festival tradičně těší velké návštěvnosti. A nejinak tomu bylo i uplynulou středu, kdy se v přednáškovém sále Národního domu sešla více než stovka milovníků outdoorových filmů.

„Letošní skladba filmů se mi opravdu moc líbí,“ pokyvoval uznale hlavou nad programovou nabídkou festivalu Tomáš Trochta. „Jsem příznivcem expedičních filmů, proto jsem nevynechal ani jedno promítání,“ přidal se Václav Krejčí. Každý návštěvník si mohl vybrat to pravé přesně pro něj. Expediční kamera tak nabídla prostějovským filmovým labužníkům promítání filmů o divoké přírodě, extrémních zážitcích, neuvěřitelných výkonech a téměř neskutečných přírodních scenériích. Slovenští dobrodruzi poodkryli tajemství života civilizací nedotčených Pygmejů, britští jeskyňáři šokovali bláznivou a riskantní jízdou na jednokolce v útrobách jeskyní a americký lezec předvedl dech beroucí extrémní lezení po horách, ze kterého nejednomu z diváků tuhla krev v žilách. „Festival se snaží každoročně přijít s něčím novým a nejinak je tomu i letos. Poprvé se diváci mohou podívat na jednu z exkurzí ve 3D,“ přiblížil detaily programového složení prostějovský organizátor akce Vlastimil Hadra, jehož cestovní agentura ve shodě s námětem festivalu nabízí zájemcům outdoorové zážitky přístupné pro všechny generace.

Nabití inspirací z Expediční kamery nezbývá, než vyrazit na kole, raftu nebo po svých někam do přírody...

Total Comments

  • Rock memory of
  • Elite
  • Vestour
  • KSČM
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Půjdete v tomto týdnu do Prostějova na tenis?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Dražší, ale ekologičtější.

Vedení prostějovského magistrátu se rozhodlo při ničení plevele v různých lokalitách města upřednostnit spaření zeleně technologií téměř vařící vody nebo páry. Upozaděny jsou tak chemické přípravky, především tolik kritizovaný Roundup. Má to ale jeden háček, ekologické ničení plevele bude mnohem dražší.

Vydržel jen rok.

Když byl 1. června loňského roku po vítězství ve výběrovém řízení jmenován po Janu Páleníkovi ředitelem Národního domu v Prostějově, měl s tímto zařízením velkolepé plány. Jiří Hloch však ve funkci vydržel jen něco málo přes jeden rok. Minulý týden byl městem odvolán z několika důvodů.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Vladimír Franz

Hudební skladatel, výtvarník a vysokoškolský profesor nadchl v kostele Povýšení svatého Kříže varhanním koncertem. Prostějované si pak ve Zlaté bráně mohli prohlédnout také jeho výstavu obrazů.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

61


Přesně tolik dní bude uzavřena jedna z nejfrekventovanějších komunikací v Prostějově. Už tuto středu bude zahájena rekonstrukce povrchu vozovky na Vápenici, která potrvá až do konce prázdnin.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„ŽENY MAJÍ ŠITÍ V GENECH! ŠKODA ŽE SE MU VÍCE NEVĚNUJÍ...“

Jana Komárková navrhuje pro Ptenské dětské divadlo nádherné kostýmy a v exkluzivním rozhovoru pro Večerník (čtěte na straně 10) vyzývá své pohlaví k větší aktivitě s jehlou a nití.

Total Comments

-