Dobré dopoledne, dnes je čtvrtek 22.8.2019
svátek slaví Bohuslav,
zítra Sandra
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

11 10 expDobrodružství, vzrušení a extrémní zážitky naservíroval už popáté prostějovským milovníkům outdoorových filmů festival „Expediční kamera“. Ani letos nechyběly záběry exotických míst, mnohdy nadlidské výkony dobrodruhů na zemi, ve vzduchu i ve vodě a samozřejmě hlediště plné nadšených diváků.

Letošní filmový festival vyrazil na svou tříměsíční pouť už v únoru a na své cestě navštíví celkem dvě stě čtyři měst v Česku i na Slovensku. Už popáté zavítal, díky organizátorům ze zdejší cestovní kanceláře Vlha, i do Prostějova, kde se festival tradičně těší velké návštěvnosti. A nejinak tomu bylo i uplynulou středu, kdy se v přednáškovém sále Národního domu sešla více než stovka milovníků outdoorových filmů.

„Letošní skladba filmů se mi opravdu moc líbí,“ pokyvoval uznale hlavou nad programovou nabídkou festivalu Tomáš Trochta. „Jsem příznivcem expedičních filmů, proto jsem nevynechal ani jedno promítání,“ přidal se Václav Krejčí. Každý návštěvník si mohl vybrat to pravé přesně pro něj. Expediční kamera tak nabídla prostějovským filmovým labužníkům promítání filmů o divoké přírodě, extrémních zážitcích, neuvěřitelných výkonech a téměř neskutečných přírodních scenériích. Slovenští dobrodruzi poodkryli tajemství života civilizací nedotčených Pygmejů, britští jeskyňáři šokovali bláznivou a riskantní jízdou na jednokolce v útrobách jeskyní a americký lezec předvedl dech beroucí extrémní lezení po horách, ze kterého nejednomu z diváků tuhla krev v žilách. „Festival se snaží každoročně přijít s něčím novým a nejinak je tomu i letos. Poprvé se diváci mohou podívat na jednu z exkurzí ve 3D,“ přiblížil detaily programového složení prostějovský organizátor akce Vlastimil Hadra, jehož cestovní agentura ve shodě s námětem festivalu nabízí zájemcům outdoorové zážitky přístupné pro všechny generace.

Nabití inspirací z Expediční kamery nezbývá, než vyrazit na kole, raftu nebo po svých někam do přírody...

Total Comments

  • Memoriál Otmara Malečka
  • Nezamyslice
  • Sportovní hry
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK JSTE V LETNÍM OBDOBÍ SPOKOJENI S RESTAURAČNÍMI SLUŽBAMI?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments