Dobré dopoledne, dnes je pondělí 17.6.2019
svátek slaví Adolf,
zítra Milan
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

11 10 expDobrodružství, vzrušení a extrémní zážitky naservíroval už popáté prostějovským milovníkům outdoorových filmů festival „Expediční kamera“. Ani letos nechyběly záběry exotických míst, mnohdy nadlidské výkony dobrodruhů na zemi, ve vzduchu i ve vodě a samozřejmě hlediště plné nadšených diváků.

Letošní filmový festival vyrazil na svou tříměsíční pouť už v únoru a na své cestě navštíví celkem dvě stě čtyři měst v Česku i na Slovensku. Už popáté zavítal, díky organizátorům ze zdejší cestovní kanceláře Vlha, i do Prostějova, kde se festival tradičně těší velké návštěvnosti. A nejinak tomu bylo i uplynulou středu, kdy se v přednáškovém sále Národního domu sešla více než stovka milovníků outdoorových filmů.

„Letošní skladba filmů se mi opravdu moc líbí,“ pokyvoval uznale hlavou nad programovou nabídkou festivalu Tomáš Trochta. „Jsem příznivcem expedičních filmů, proto jsem nevynechal ani jedno promítání,“ přidal se Václav Krejčí. Každý návštěvník si mohl vybrat to pravé přesně pro něj. Expediční kamera tak nabídla prostějovským filmovým labužníkům promítání filmů o divoké přírodě, extrémních zážitcích, neuvěřitelných výkonech a téměř neskutečných přírodních scenériích. Slovenští dobrodruzi poodkryli tajemství života civilizací nedotčených Pygmejů, britští jeskyňáři šokovali bláznivou a riskantní jízdou na jednokolce v útrobách jeskyní a americký lezec předvedl dech beroucí extrémní lezení po horách, ze kterého nejednomu z diváků tuhla krev v žilách. „Festival se snaží každoročně přijít s něčím novým a nejinak je tomu i letos. Poprvé se diváci mohou podívat na jednu z exkurzí ve 3D,“ přiblížil detaily programového složení prostějovský organizátor akce Vlastimil Hadra, jehož cestovní agentura ve shodě s námětem festivalu nabízí zájemcům outdoorové zážitky přístupné pro všechny generace.

Nabití inspirací z Expediční kamery nezbývá, než vyrazit na kole, raftu nebo po svých někam do přírody...

Total Comments

 • Familiada
 • BIG BEN
 • Jelen
 • Domovní správa Prostějov
 • Prostějov Cup 2019
 • Interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_bigben

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V KAVÁRNĚ COCTAIL CAFÉ?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Konečně konstruktivní jednání.

Úterní zasedání Zastupitelstva statutárního města Prostějov trvalo tentokrát jediný den a bylo ukončeno těsně po osmnácté hodině. V jeho průběhu se sice několikrát zadrhlo, protože opoziční zastupitelé opět v některých případech porušili jednací řád, ale tentokrát bylo docela plynulé.

Fatální selhání řidiče.

Jako obecné ohrožení vyšetřují kriminalisté dopravní nehodu, při které v úterý odpoledne narazil u Litovle autobus plný dětí do odstaveného kamionu. V něm cestovali desetiletí fotbalisté 1.SK Prostějov. Výsledek? Tři těžce zranění dospělí a čtrnáct lehce zraněných malých fotbalistů.

Total Comments

Osobnost týdne

ANTONÍN PANENKA
24 panenka
Legendární český fotbalista a autor nezapomenutelného „dloubáku“ při penaltovém rozstřelu ve finále Mistrovství Evropy v Bělehradě v roce 1976 byl hlavní hvězdou letošního Hořava Cupu v Kostelci na Hané a Prostějově.

Total Comments

Číslo týdne

2,0

Neskutečné. Podíl nezaměstnaných v Prostějově dosáhl historického minima rovných dvou procent. A je otázkou času, kdy se počet lidí bez práce dostane v regionu ještě pod tuto magickou hranici.

Total Comments

Výrok týdne

„BYL BY TO SICE IDEÁLNÍ STAV, ALE TAKY POLITICKÁ SMRT!“

První náměstek primátora Jiří Pospíšil takto zareagoval na radu finančních odborníků, že by město mohlo zvýšit daň z nemovitostí i poplatky za odpad

Total Comments