Dobré odpoledne, dnes je čtvrtek 23.5.2019
svátek slaví Vladimír,
zítra Jana
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

12 Materinka 021Do posledního místečka zaplněný sál Městského divadla v Prostějově sledoval ve čtvrtek odpoledne vystoupení celkem více jak dvou stovek dětí z deseti mateřských škol, které přilákal už patnáctý ročník festivalu Mateřinka.

Své první krůčky „na prknech, která znamenají svět“ si užili caparti z celkem osmi prostějovských  mateřských škol, které doplnily mateřinky z Kostelce na Hané a Vrbátek. Hravým odpolednem je coby moderátor provedl Michal Mucha.

„Děti jsou při vystoupení vždy zcela spontánní. Soustředí se pouze na svůj výkon a neprožívají stud ani trému. Mnohem nervóznější bývají učitelky, které s nimi představení nacvičily,“ všiml si pořadatel Tomáš Jachník, který čtvrteční hudební, taneční a dramatická čísla zaznamenal na kameru.

A záznam na DVD poputuje do Nymburku. Zde si porota vybere představení, které jí přijde jako nejzdařilejší. Vítěz pak dostane pozvánku do celostátního finále, které se uskuteční začátkem května. „Loni nás v něm úspěšně reprezentovala Mateřská škola Mánesova,“ zmínil se Jachník, který za povedené odpoledne poděkoval všem kantorům, kteří se podíleli na přípravě představení a také Statutárnímu městu Prostějov, jež poskytlo finanční podporu.

Total Comments

 • KSČM
 • Noc Kostelů
 • Interforst
 • Lázně Skalka
 • Hořava
 • Basic
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI JADRAN?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Nejsme bezohlední.

Pětačtyřicetiletý Marek Mlčoch děkuje v aktuálním čísle nejen svým blízkým, ale i širokému aparátu záchranářů za svůj život, minulé úterý zavolala na linku 156 žena, která si povšimla seniora s jízdním kolem. Ten v Kolářových sadech bezvládně spadl na zem. Díky včasnému příjezdu sanitky se nestalo nic vážného. Tleskáme!

Skoro nejrizikovější fanoušci.

Vedení prostějovské policie ostře zkritizovalo chování části přívrženců hokejových Jestřábů při utkáních druhé nejvyšší soutěže. Za násilnosti, výtržnosti a majetkové trestné činy už Okresní soud v Prostějově vydal těm nejdivočejším sedm zákazů vstupu do haly, když se hraje zápas!

Total Comments

Osobnost týdne

Jan PŘEUČIL
20 preucil
Fenomenální herec společně se svojí manželkou Evou Hruškovou pobavil ve čtvrtek své fanoušky nejen v prostějovském divadle, ale o den dříve i starší příznivce v domově seniorů v Nerudově ulici při neformální besedě.

Total Comments

Číslo týdne

320 000 000

Tak to je darda! Přesně takto astronomickou sumu požaduje společnost Manthellen po prostějovském magistrátu za údajné porušení obchodní smlovy. Jak známo, záležitost se týká kauzy kolem výstavby Galerie Prostějov v prostoru U Špalíčku.

Total Comments

Výrok týdne

„NESUĎTE, ABYSTE NEBYLI SOUZENI!“

Takto při předávání Cen města Prostějova odpovídal jeden z vyznamenaných exprimátor Miroslav Pišťák na kritiku některých současných opozičních zastupitelů města

Total Comments