Příjemnou noc, dnes je sobota 24.8.2019
svátek slaví Bartoloměj,
zítra Radim
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

12 Materinka 021Do posledního místečka zaplněný sál Městského divadla v Prostějově sledoval ve čtvrtek odpoledne vystoupení celkem více jak dvou stovek dětí z deseti mateřských škol, které přilákal už patnáctý ročník festivalu Mateřinka.

Své první krůčky „na prknech, která znamenají svět“ si užili caparti z celkem osmi prostějovských  mateřských škol, které doplnily mateřinky z Kostelce na Hané a Vrbátek. Hravým odpolednem je coby moderátor provedl Michal Mucha.

„Děti jsou při vystoupení vždy zcela spontánní. Soustředí se pouze na svůj výkon a neprožívají stud ani trému. Mnohem nervóznější bývají učitelky, které s nimi představení nacvičily,“ všiml si pořadatel Tomáš Jachník, který čtvrteční hudební, taneční a dramatická čísla zaznamenal na kameru.

A záznam na DVD poputuje do Nymburku. Zde si porota vybere představení, které jí přijde jako nejzdařilejší. Vítěz pak dostane pozvánku do celostátního finále, které se uskuteční začátkem května. „Loni nás v něm úspěšně reprezentovala Mateřská škola Mánesova,“ zmínil se Jachník, který za povedené odpoledne poděkoval všem kantorům, kteří se podíleli na přípravě představení a také Statutárnímu městu Prostějov, jež poskytlo finanční podporu.

Total Comments

  • Memoriál Otmara Malečka
  • Nezamyslice
  • Sportovní hry
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK JSTE V LETNÍM OBDOBÍ SPOKOJENI S RESTAURAČNÍMI SLUŽBAMI?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments