Příjemnou noc, dnes je sobota 24.8.2019
svátek slaví Bartoloměj,
zítra Radim
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

12 10 svatbaJe možné, aby spolu dva lidé vydrželi sedmdesát let? Ale ano, je! Dokazují to manželé Adolf a Věra Novákovi, kteří uplynulou sobotu v obřadní síni prostějovské radnice měli platinovou svatbu. Neuvěřitelné! Jak ovšem oba spokojení senioři, kteří se brali na jaře roku 1944, tvrdí, vydržet se to dá díky toleranci a ústupkům...

Platinové manžele Novákovy opětovně oddávala v sobotu 22. března 2014 prostějovská radní Milada Sokolová a svatbu nechala vystrojit vnučka obou oslavenců. Bára Knotková připravila svým prarodičům Platinové noviny, do nichž vložila i krátké blahopřání: „K této slavnostní příležitosti bych chtěla dědečkovi a babičce ze srdce popřát, aby jim platinová svatba přinesla krásné kouzlo i ze svého dalšího názvu, a to Blahodárná,“ podotkla vnučka.

„Když jsme 25. března 1944 měli svatbu, poletoval sníh, měla jsem krásné krajkové šaty, vítr foukal, závoj mi vlál a mně byla hrozná zima! Ale všichni říkali, že nám poletuje štěstí... Doma nic nebylo, ani vajíčka, kdepak by se mohlo nakupovat na hostinu,“ zavzpomínala na sedmdesát let staré okamžiky vstoupení do svazku manželského Věra Nováková.

Do historie se při obřadu ponořila také oddávající Milada Sokolová. „Musíme si také uvědomit, v jak těžké době se tito manželé brali. Psal se rok 1944, ve kterém zuřila druhá světová válka. Naším exilovým prezidentem byl Edvard Beneš, Spojenci se vylodili v Normandii a Rudá armáda začala na Dukle osvobozovat Československo,“ přiblížila dobu ve své blahopřejné řeči členka Rady města Statutárního města Prostějov a současně předsedkyně kulturní komise.

Málokdo může uvěřit tomu, že někdo v manželství může vydržet sedm desítek let... „Když je nějaká ta špatná chvilka, musí si člověk říct: ale ono to může být i jinak, co když má ten druhý pravdu? A pak je potřeba z ledasčeho ustoupit,“ má jasný recept na spokojené manželství Adolf Novák. „Máte za sebou sedmdesát let společné práce pro rodinu a společenství lidí kolem vás. Dovolte mi, abych vysoce ocenila váš příklad ušlechtilého rodinného soužití vyplněného společnou prací, vzájemným pochopením a láskou,“ poděkovala Milada Sokolová na závěr obřadu šťastným ´snoubencům´.

Total Comments

  • Memoriál Otmara Malečka
  • Nezamyslice
  • Sportovní hry
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK JSTE V LETNÍM OBDOBÍ SPOKOJENI S RESTAURAČNÍMI SLUŽBAMI?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments