Dobré ráno, dnes je čtvrtek 23.5.2019
svátek slaví Vladimír,
zítra Jana
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

12 10 svatbaJe možné, aby spolu dva lidé vydrželi sedmdesát let? Ale ano, je! Dokazují to manželé Adolf a Věra Novákovi, kteří uplynulou sobotu v obřadní síni prostějovské radnice měli platinovou svatbu. Neuvěřitelné! Jak ovšem oba spokojení senioři, kteří se brali na jaře roku 1944, tvrdí, vydržet se to dá díky toleranci a ústupkům...

Platinové manžele Novákovy opětovně oddávala v sobotu 22. března 2014 prostějovská radní Milada Sokolová a svatbu nechala vystrojit vnučka obou oslavenců. Bára Knotková připravila svým prarodičům Platinové noviny, do nichž vložila i krátké blahopřání: „K této slavnostní příležitosti bych chtěla dědečkovi a babičce ze srdce popřát, aby jim platinová svatba přinesla krásné kouzlo i ze svého dalšího názvu, a to Blahodárná,“ podotkla vnučka.

„Když jsme 25. března 1944 měli svatbu, poletoval sníh, měla jsem krásné krajkové šaty, vítr foukal, závoj mi vlál a mně byla hrozná zima! Ale všichni říkali, že nám poletuje štěstí... Doma nic nebylo, ani vajíčka, kdepak by se mohlo nakupovat na hostinu,“ zavzpomínala na sedmdesát let staré okamžiky vstoupení do svazku manželského Věra Nováková.

Do historie se při obřadu ponořila také oddávající Milada Sokolová. „Musíme si také uvědomit, v jak těžké době se tito manželé brali. Psal se rok 1944, ve kterém zuřila druhá světová válka. Naším exilovým prezidentem byl Edvard Beneš, Spojenci se vylodili v Normandii a Rudá armáda začala na Dukle osvobozovat Československo,“ přiblížila dobu ve své blahopřejné řeči členka Rady města Statutárního města Prostějov a současně předsedkyně kulturní komise.

Málokdo může uvěřit tomu, že někdo v manželství může vydržet sedm desítek let... „Když je nějaká ta špatná chvilka, musí si člověk říct: ale ono to může být i jinak, co když má ten druhý pravdu? A pak je potřeba z ledasčeho ustoupit,“ má jasný recept na spokojené manželství Adolf Novák. „Máte za sebou sedmdesát let společné práce pro rodinu a společenství lidí kolem vás. Dovolte mi, abych vysoce ocenila váš příklad ušlechtilého rodinného soužití vyplněného společnou prací, vzájemným pochopením a láskou,“ poděkovala Milada Sokolová na závěr obřadu šťastným ´snoubencům´.

Total Comments

 • KSČM
 • Noc Kostelů
 • Muzejní noc
 • Lázně Skalka
 • Hořava
 • Semo Smržice
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI JADRAN?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Nejsme bezohlední.

Pětačtyřicetiletý Marek Mlčoch děkuje v aktuálním čísle nejen svým blízkým, ale i širokému aparátu záchranářů za svůj život, minulé úterý zavolala na linku 156 žena, která si povšimla seniora s jízdním kolem. Ten v Kolářových sadech bezvládně spadl na zem. Díky včasnému příjezdu sanitky se nestalo nic vážného. Tleskáme!

Skoro nejrizikovější fanoušci.

Vedení prostějovské policie ostře zkritizovalo chování části přívrženců hokejových Jestřábů při utkáních druhé nejvyšší soutěže. Za násilnosti, výtržnosti a majetkové trestné činy už Okresní soud v Prostějově vydal těm nejdivočejším sedm zákazů vstupu do haly, když se hraje zápas!

Total Comments

Osobnost týdne

Jan PŘEUČIL
20 preucil
Fenomenální herec společně se svojí manželkou Evou Hruškovou pobavil ve čtvrtek své fanoušky nejen v prostějovském divadle, ale o den dříve i starší příznivce v domově seniorů v Nerudově ulici při neformální besedě.

Total Comments

Číslo týdne

320 000 000

Tak to je darda! Přesně takto astronomickou sumu požaduje společnost Manthellen po prostějovském magistrátu za údajné porušení obchodní smlovy. Jak známo, záležitost se týká kauzy kolem výstavby Galerie Prostějov v prostoru U Špalíčku.

Total Comments

Výrok týdne

„NESUĎTE, ABYSTE NEBYLI SOUZENI!“

Takto při předávání Cen města Prostějova odpovídal jeden z vyznamenaných exprimátor Miroslav Pišťák na kritiku některých současných opozičních zastupitelů města

Total Comments