Dobré dopoledne, dnes je pondělí 27.5.2019
svátek slaví Valdemar,
zítra Vilém
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

12 10 cukrari1Znovu po roce za vás Prostějovský Večerník navštívil sraz amatérských cukrářek ve Vrahovicích. Prostory místní hasičské zbrojnice provoněl marcipán, máslový krém a čokoládová poleva, protože si tu již třetím rokem daly sraz amatérské cukrářky ze širokého okolí, aby se pochlubily svým slaďoučkým uměním a aby se i něco nového přiučily od svých kolegyň. „Setkání se účastníme už potřetí, pokaždé se tu člověk dozví něco nového,“ usmívá se paní Lenka, kterou nadchlo cukrářské řemeslo přesto, že je původním povoláním švadlenka.

„Letos se tu sešlo sedmadvacet cukrářek, které si tu v rámci dvoudenního setkání vyzkouší potahování 3D dortů, tvarování figurek z mléčné hmoty a zdobení slaného dortu,“ přiblížila bohaté programové složení paní Anna Faltýnková, která setkání amatérských cukrářek pořádá už třetím rokem spolu se sestrou Marií Starobovou. „I tento rok došlo na soutěžení, laická porota a porota složená z radních města Prostějova rozhodovaly o pořadí celkem dvanácti nádherných dortů. Uznejte sami, že by byla úplná škoda nakrojit tak precizně zdobená umělecká díla, která byste jen stěží tipovali na výtvory cukrářek amatérek. Možná někteří z vás zalitují, že nemohli ohodnotit umění zdejších cukrářek na vlastní oči, akce byla ale z pochopitelných důvodů veřejnosti nepřístupná. „Bohužel se nám nepodařilo sehnat vitríny, kam bychom dorty umístili tak, aby si je návštěvníci mohli prohlédnout, protože i letos chceme dorty věnovat, musíme dodržovat určitá hygienická pravidla,“ upřesnila paní Faltýnková. V loňském roce byly soutěžní dortíky věnovány postiženým dětem z občanského sdružení Lipka a speciální školy Jistota, letos se na slaďoučké dobroty mohou těšit klienti Centra sociálních služeb v Lidické ulici.

12 10 cukrari2  12 10 cukrari3

Total Comments

 • KSČM
 • Box
 • Interforst
 • Prostějov Cup 2019
 • Hořava
 • Basic
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Byli jste o víkendu volit do Evropského parlamentu? A koho?

P3_hanaci
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Noc kostelů táhla.

Fenomenální akce přitáhla stovky zájemců o prohlídky kostelů po celém Česku, Prostějovsko nevyjímaje. Svatostánky otevřely své útroby při dalším ročníku Noci kostelů a návštěvníci se tak mohli dostat i do prostor, kam se běžný smrtelník jen tak nedostane. A potěšitelným faktem bylo i to, že možnosti využili i nevěřící.

Zmlácený sudí.

Prostějovský fotbalový rozhodčí Petr Antoníček byl po finálovém utkání MOL Cupu napaden fanoušky poraženého Baníku Ostrava, kteří mu jako videorozhodčímu vyčítali schválení pokutového kopu ve prospěch pražské Slavie, načež jeden z nich jej udeřil pěstí a povalil na zem. Většímu násilí zabránila až hlídka Městské policie v Olomouci...

Total Comments

Osobnost týdne

Jiří Drahoš
21 drahos
Prostějov uplynulou středu navštívil senátor a v minulosti i kandidát na prezidenta České republiky Jiří Drahoš. Zavítal na radnici i do muzea, stihl i besedu se studenty. A Večerníku poskytl exkluzivní rozhovor, na který se můžete těšit ještě do prázdnin.

Total Comments

Číslo týdne

1

A hop do přehrady! Nejlepším možným výsledkem skončilo první měření vody v plumlovské nádrži, kde je na začátek sezóny kvalitní voda bez sinic a jiných nepříjemností. Přehrada stejně jako Poděbrady u Olomouce dostala jedničku.

Total Comments

Výrok týdne

„Každej furt kecá o suchu a já jsem mokrej jako myš!“

Jeden z promočených bezdomovců před místním nádražím takto hudroval v lijáku, který během minulé středy zkrápěl nejen město Prostějov

Total Comments