Příjemnou noc, dnes je čtvrtek 21.11.2019
svátek slaví Albert,
zítra Cecílie
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

12 10 cukrari1Znovu po roce za vás Prostějovský Večerník navštívil sraz amatérských cukrářek ve Vrahovicích. Prostory místní hasičské zbrojnice provoněl marcipán, máslový krém a čokoládová poleva, protože si tu již třetím rokem daly sraz amatérské cukrářky ze širokého okolí, aby se pochlubily svým slaďoučkým uměním a aby se i něco nového přiučily od svých kolegyň. „Setkání se účastníme už potřetí, pokaždé se tu člověk dozví něco nového,“ usmívá se paní Lenka, kterou nadchlo cukrářské řemeslo přesto, že je původním povoláním švadlenka.

„Letos se tu sešlo sedmadvacet cukrářek, které si tu v rámci dvoudenního setkání vyzkouší potahování 3D dortů, tvarování figurek z mléčné hmoty a zdobení slaného dortu,“ přiblížila bohaté programové složení paní Anna Faltýnková, která setkání amatérských cukrářek pořádá už třetím rokem spolu se sestrou Marií Starobovou. „I tento rok došlo na soutěžení, laická porota a porota složená z radních města Prostějova rozhodovaly o pořadí celkem dvanácti nádherných dortů. Uznejte sami, že by byla úplná škoda nakrojit tak precizně zdobená umělecká díla, která byste jen stěží tipovali na výtvory cukrářek amatérek. Možná někteří z vás zalitují, že nemohli ohodnotit umění zdejších cukrářek na vlastní oči, akce byla ale z pochopitelných důvodů veřejnosti nepřístupná. „Bohužel se nám nepodařilo sehnat vitríny, kam bychom dorty umístili tak, aby si je návštěvníci mohli prohlédnout, protože i letos chceme dorty věnovat, musíme dodržovat určitá hygienická pravidla,“ upřesnila paní Faltýnková. V loňském roce byly soutěžní dortíky věnovány postiženým dětem z občanského sdružení Lipka a speciální školy Jistota, letos se na slaďoučké dobroty mohou těšit klienti Centra sociálních služeb v Lidické ulici.

12 10 cukrari2  12 10 cukrari3

Total Comments

  • ZŠ Melantrichova
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U POSLEDNÍHO HALÍŘE?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Bílá pastelka zabrala.

Jubilejní dvacátá sbírka na speciální služby pro nevidomé, slabozraké a na podporu speciálních výukových programů měla širokou odezvu i mezi dětmi základních škol a studenty středních škol v Prostějově. Dohromady se mezi školní mládeží v Prostějově vybralo 60 328 korun.

Opět bez tiskové konference.

Radní už podruhé za sebou prokázali, že o setkání s novináři zřejmě příliš nestojí. Informace z magistrátu o jednání rady města v úterý 19. listopadu sice došla, jedním dechem ale bylo sděleno, že se tradiční následná tisková konference konat nebude... Vivat transparentnost!

Total Comments

Osobnost týdne

JAN DOLANSKÝ

46 dolanskySpolečně s dalšími známými herci se v prostějovském divadle představil v rámci akce Noc divadel ve hře Perfect Days. Partnery mu byli například Jan Hofman, Lenka Vlasáková a Dana Syslová.

Total Comments

Číslo týdne

 30

Celý minulý týden se logicky nesl ve znamení oslav a připomínek třicátého výročí listopadových událostí roku 1989. Vrcholem všeho byly nedělní oslavy sametové revoluce na prostějovském náměstí T. G. Masaryka.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SI PŘEČETL  ROZHOVOR S PANEM  ŠLAMBOREM, TAK JSEM  SI MUSEL DÁT SKLENIČKU  STUDENÉ VODY!“

Předseda Oblastního sdružení ODS Prostějov Petr Sokol žasne, jak po třiceti letech někteří vidí sametovou revoluci...

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments