Příjemnou noc, dnes je čtvrtek 22.8.2019
svátek slaví Bohuslav,
zítra Sandra
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

12 10 vlackyUplynulý víkend si v prostějovském Společenském domě přišli na své všichni příznivci železničních modelů. Pražský Klub železničních modelářů přivezl Prostějovákům ukázat věrné modely železnic a vlakových souprav, které houkaly, svítily a nadchly návštěvníky všech věkových kategorií.

Malí i velcí milovníci vláčků v sobotu či v neděli neomylně zamířili do prostějovského Společenského domu. Už podruhé tu pražský Klub železničních modelářů pořádal výstavu pohyblivých modelů vláčků, které potěšily srdce každého příznivce železnic. „Poprvé jsme tu pořádali výstavu železničních modelů před třemi lety, a protože jsme se tu setkali s příznivým ohlasem, přijeli jsme letos zase,“ upřesňuje pořadatel výstavy, Ing. Vítězslav Báňa. Návštěvníci si mohli v průběhu víkendu prohlédnout více než desítku modelů stavěných dle skutečných vzorů českých tratí v měřítku 1:120 (TT), které byly od pravých vlakových souprav téměř k nerozeznání. Mašinky houkaly, svítily a malí i velcí návštěvníci byli nadšení.

„Je to tu skvělý,“ hodnotil nadšeně výstavu mladý příznivec vláčků Vojta, který na výstavu dorazil s rodiči i sourozenci. „Už delší dobu uvažujeme o koupi nějakého menšího vlakového modelu,“ přiznávají návštěvníci Radek a Ondra. „Výstavou si klademe za cíl představit modely především dětem, které si zde mohou vláčky prohlédnout i vyzkoušet si, jak se vláček ovládá, nově tu máme možnost ovládání skrze tablet. Třeba některé z návštěvníků inspirujeme k tomu, aby se železničnímu modelářství věnovali tak, jak tomu bylo před lety, kdy téměř každý malý kluk měl doma model vláčku,“ doufá pan Báňa. A dle rozzářených obličejů velkých i malých návštěvníků záměr bezezbytku vyšel.

Total Comments

  • Memoriál Otmara Malečka
  • Nezamyslice
  • Sportovní hry
  • Basic
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK JSTE V LETNÍM OBDOBÍ SPOKOJENI S RESTAURAČNÍMI SLUŽBAMI?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments