Dobré dopoledne, dnes je sobota 25.5.2019
svátek slaví Viola,
zítra Filip
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

12 10 vlackyUplynulý víkend si v prostějovském Společenském domě přišli na své všichni příznivci železničních modelů. Pražský Klub železničních modelářů přivezl Prostějovákům ukázat věrné modely železnic a vlakových souprav, které houkaly, svítily a nadchly návštěvníky všech věkových kategorií.

Malí i velcí milovníci vláčků v sobotu či v neděli neomylně zamířili do prostějovského Společenského domu. Už podruhé tu pražský Klub železničních modelářů pořádal výstavu pohyblivých modelů vláčků, které potěšily srdce každého příznivce železnic. „Poprvé jsme tu pořádali výstavu železničních modelů před třemi lety, a protože jsme se tu setkali s příznivým ohlasem, přijeli jsme letos zase,“ upřesňuje pořadatel výstavy, Ing. Vítězslav Báňa. Návštěvníci si mohli v průběhu víkendu prohlédnout více než desítku modelů stavěných dle skutečných vzorů českých tratí v měřítku 1:120 (TT), které byly od pravých vlakových souprav téměř k nerozeznání. Mašinky houkaly, svítily a malí i velcí návštěvníci byli nadšení.

„Je to tu skvělý,“ hodnotil nadšeně výstavu mladý příznivec vláčků Vojta, který na výstavu dorazil s rodiči i sourozenci. „Už delší dobu uvažujeme o koupi nějakého menšího vlakového modelu,“ přiznávají návštěvníci Radek a Ondra. „Výstavou si klademe za cíl představit modely především dětem, které si zde mohou vláčky prohlédnout i vyzkoušet si, jak se vláček ovládá, nově tu máme možnost ovládání skrze tablet. Třeba některé z návštěvníků inspirujeme k tomu, aby se železničnímu modelářství věnovali tak, jak tomu bylo před lety, kdy téměř každý malý kluk měl doma model vláčku,“ doufá pan Báňa. A dle rozzářených obličejů velkých i malých návštěvníků záměr bezezbytku vyšel.

Total Comments

 • KSČM
 • Noc Kostelů
 • Interforst
 • Lázně Skalka
 • Hořava
 • Basic
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI JADRAN?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Nejsme bezohlední.

Pětačtyřicetiletý Marek Mlčoch děkuje v aktuálním čísle nejen svým blízkým, ale i širokému aparátu záchranářů za svůj život, minulé úterý zavolala na linku 156 žena, která si povšimla seniora s jízdním kolem. Ten v Kolářových sadech bezvládně spadl na zem. Díky včasnému příjezdu sanitky se nestalo nic vážného. Tleskáme!

Skoro nejrizikovější fanoušci.

Vedení prostějovské policie ostře zkritizovalo chování části přívrženců hokejových Jestřábů při utkáních druhé nejvyšší soutěže. Za násilnosti, výtržnosti a majetkové trestné činy už Okresní soud v Prostějově vydal těm nejdivočejším sedm zákazů vstupu do haly, když se hraje zápas!

Total Comments

Osobnost týdne

Jan PŘEUČIL
20 preucil
Fenomenální herec společně se svojí manželkou Evou Hruškovou pobavil ve čtvrtek své fanoušky nejen v prostějovském divadle, ale o den dříve i starší příznivce v domově seniorů v Nerudově ulici při neformální besedě.

Total Comments

Číslo týdne

320 000 000

Tak to je darda! Přesně takto astronomickou sumu požaduje společnost Manthellen po prostějovském magistrátu za údajné porušení obchodní smlovy. Jak známo, záležitost se týká kauzy kolem výstavby Galerie Prostějov v prostoru U Špalíčku.

Total Comments

Výrok týdne

„NESUĎTE, ABYSTE NEBYLI SOUZENI!“

Takto při předávání Cen města Prostějova odpovídal jeden z vyznamenaných exprimátor Miroslav Pišťák na kritiku některých současných opozičních zastupitelů města

Total Comments