Dobré odpoledne, dnes je neděle 26.5.2019
svátek slaví Filip,
zítra Valdemar
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Uplynulou sobotuse v Art-kavárně Avatarka uskutečnil v pořadí již třetí večer s hudební skupinou Dojem. Čtyřhodinový koncert se nesl v rozmanitém duchu, posluchači mohli rozjímat při melodickém folku se složitou harmonickou strukturou či si trsnout na skoro čistokrevný bigbít. Téměř výhradně se přitom jednalo o skladby z vlastní dílny.

Umělecká kavárna Avatarka v centru Prostějova se stává již oblíbeným útočištěm místních hudebníků. V průběhu týdne se zde vystřídá řada muzikantů, kteří si přijdou jen tak zahrát a zazpívat nebo si poslechnout kamarády. Avatarka dává také možnost představit svou tvorbu začínajícím muzikantům i zavedeným kapelám, vytváří podnětné prostředí pro setkávání lidí s muzikou a kulturou vůbec.

Sobotní večer tentokrát patřil skupině Dojem. V tomto případě se o začínajících muzikantech opravdu mluvit nedá. Kapela má totiž už letitou historii. V obměněné sestavě a s malou přestávkou působí již od roku 2003. Časem přišla o dvě zpěvačky, ale zato přibyl hráč na bicí, čímž původní folk - country zaměření výrazně „zbigbítovatělo“, a dnes hrají ve složení: elektrická kytara, akustická kytara, baskytara, bicí, konga a percuse. Jejich repertoár stále stojí na autorské tvorbě, v tomto ohledu mají velký záběr, skladatelsky se uplatňují snad kromě „bicmena“ úplně všichni. V současné době se však zejména zaměřují na prezentaci textů zesnulého kamaráda, keramika a galeristy Dušana Kamzíka.

V Avatarce představili i dvě nejnovější písně: V dálce zní a Vidím. V plánu mají natočení druhého CD, tentokrát právě sestaveného z Kamzíkových písní. „Doufám, že ho natočíme do konce mého života,“ vyjádřil se ohledně časového horizontu vzniku CD s pohřebním humorem sobě vlastním Jirka Vašek, nejstarší člen skupiny, kytarista a zpěvák. Skupina Dojem rozezněla nejen celou Avatarku, ale také část hlavního náměstí. Nejednou se stalo, že se kolemjdoucí zastavovali a zaposlouchali se do rytmické muziky se sladěnými vokály. V jednu chvíli byl před kavárnou už docela pěkný hlouček. „ Za ta léta jsou opravdu skvěle sehraní, šlape jim to, mají krásné vokály. Někdy je ta muzika sice možná zbytečně složitá, ale na druhou stranu je plná zajímavých hudebních nápadů. Kdyby měli dobrého manažera a byli trošku ambicióznější, určitě by si zahráli i na věších pódiích,“ uvedla jedna z fanynek skupiny Petra.

Pokud jste na koncert kapely Dojem nestihli vyrazit, další možnost ji slyšet máte ve čtvrtek 10. dubna v Hradební Pivnici.


Total Comments

 • KSČM
 • Noc Kostelů
 • Interforst
 • Lázně Skalka
 • Hořava
 • Basic
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI JADRAN?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Nejsme bezohlední.

Pětačtyřicetiletý Marek Mlčoch děkuje v aktuálním čísle nejen svým blízkým, ale i širokému aparátu záchranářů za svůj život, minulé úterý zavolala na linku 156 žena, která si povšimla seniora s jízdním kolem. Ten v Kolářových sadech bezvládně spadl na zem. Díky včasnému příjezdu sanitky se nestalo nic vážného. Tleskáme!

Skoro nejrizikovější fanoušci.

Vedení prostějovské policie ostře zkritizovalo chování části přívrženců hokejových Jestřábů při utkáních druhé nejvyšší soutěže. Za násilnosti, výtržnosti a majetkové trestné činy už Okresní soud v Prostějově vydal těm nejdivočejším sedm zákazů vstupu do haly, když se hraje zápas!

Total Comments

Osobnost týdne

Jan PŘEUČIL
20 preucil
Fenomenální herec společně se svojí manželkou Evou Hruškovou pobavil ve čtvrtek své fanoušky nejen v prostějovském divadle, ale o den dříve i starší příznivce v domově seniorů v Nerudově ulici při neformální besedě.

Total Comments

Číslo týdne

320 000 000

Tak to je darda! Přesně takto astronomickou sumu požaduje společnost Manthellen po prostějovském magistrátu za údajné porušení obchodní smlovy. Jak známo, záležitost se týká kauzy kolem výstavby Galerie Prostějov v prostoru U Špalíčku.

Total Comments

Výrok týdne

„NESUĎTE, ABYSTE NEBYLI SOUZENI!“

Takto při předávání Cen města Prostějova odpovídal jeden z vyznamenaných exprimátor Miroslav Pišťák na kritiku některých současných opozičních zastupitelů města

Total Comments