Dobré ráno, dnes je středa 21.8.2019
svátek slaví Johana,
zítra Bohuslav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Uplynulou sobotuse v Art-kavárně Avatarka uskutečnil v pořadí již třetí večer s hudební skupinou Dojem. Čtyřhodinový koncert se nesl v rozmanitém duchu, posluchači mohli rozjímat při melodickém folku se složitou harmonickou strukturou či si trsnout na skoro čistokrevný bigbít. Téměř výhradně se přitom jednalo o skladby z vlastní dílny.

Umělecká kavárna Avatarka v centru Prostějova se stává již oblíbeným útočištěm místních hudebníků. V průběhu týdne se zde vystřídá řada muzikantů, kteří si přijdou jen tak zahrát a zazpívat nebo si poslechnout kamarády. Avatarka dává také možnost představit svou tvorbu začínajícím muzikantům i zavedeným kapelám, vytváří podnětné prostředí pro setkávání lidí s muzikou a kulturou vůbec.

Sobotní večer tentokrát patřil skupině Dojem. V tomto případě se o začínajících muzikantech opravdu mluvit nedá. Kapela má totiž už letitou historii. V obměněné sestavě a s malou přestávkou působí již od roku 2003. Časem přišla o dvě zpěvačky, ale zato přibyl hráč na bicí, čímž původní folk - country zaměření výrazně „zbigbítovatělo“, a dnes hrají ve složení: elektrická kytara, akustická kytara, baskytara, bicí, konga a percuse. Jejich repertoár stále stojí na autorské tvorbě, v tomto ohledu mají velký záběr, skladatelsky se uplatňují snad kromě „bicmena“ úplně všichni. V současné době se však zejména zaměřují na prezentaci textů zesnulého kamaráda, keramika a galeristy Dušana Kamzíka.

V Avatarce představili i dvě nejnovější písně: V dálce zní a Vidím. V plánu mají natočení druhého CD, tentokrát právě sestaveného z Kamzíkových písní. „Doufám, že ho natočíme do konce mého života,“ vyjádřil se ohledně časového horizontu vzniku CD s pohřebním humorem sobě vlastním Jirka Vašek, nejstarší člen skupiny, kytarista a zpěvák. Skupina Dojem rozezněla nejen celou Avatarku, ale také část hlavního náměstí. Nejednou se stalo, že se kolemjdoucí zastavovali a zaposlouchali se do rytmické muziky se sladěnými vokály. V jednu chvíli byl před kavárnou už docela pěkný hlouček. „ Za ta léta jsou opravdu skvěle sehraní, šlape jim to, mají krásné vokály. Někdy je ta muzika sice možná zbytečně složitá, ale na druhou stranu je plná zajímavých hudebních nápadů. Kdyby měli dobrého manažera a byli trošku ambicióznější, určitě by si zahráli i na věších pódiích,“ uvedla jedna z fanynek skupiny Petra.

Pokud jste na koncert kapely Dojem nestihli vyrazit, další možnost ji slyšet máte ve čtvrtek 10. dubna v Hradební Pivnici.


Total Comments

  • Nezamyslice
  • Sportovní hry
  • Basic
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK JSTE V LETNÍM OBDOBÍ SPOKOJENI S RESTAURAČNÍMI SLUŽBAMI?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments