Dobré odpoledne, dnes je pátek 24.5.2019
svátek slaví Jana,
zítra Viola
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

13 15 snaselovaKvětoslava Snášelová oslaví své kulaté výročí dvěma výstavami. Již ve středu 2. dubna od 17:00 hodin se uskuteční vernisáž výstavy výtvarných umělců v Olomouci pod názvem SALON, kde bude autorka mít zastoupení v celé přední místnosti Galerie G svými akryly. A hned o den později, tj. ve čtvrtek 3. dubna od 18:00 hodin se koná vernisáž Krylů s duchovní tematikou pod názvem „Andělská zastavení“.

Na této vernisáži v kulturním vystoupení budou autorku doprovázet studenti Cyrilometodějského gymnázia hrou na flétnu a recitací autorčiných básní z cyklu „Verše z ateliéru“. Květoslava Snášelová se zabývá výtvarnou tvorbou řadu let. Zpočátku vytvářela grafiku, později se zabývala technikou pastelu a akvarelu, odkud je znám cyklus básní a akvarelů ve sbírce „Prostějovské zastavení“. Ilustrovala také několik sbírek pro literární klub v Olomouci a několik vlastních básnických sbírek. Uskutečnila řadu soukromých výstav a společných výstav s Unií výtvarných umělců Olomoucka u nás i v zahraničí. Na Cyrilometodějském gymnáziu obsadila se studenty ve výtvarných soutěžích prestižní místa v Itálii a Číně. Vede také na gymnáziu výtvarný kruh, kde se věnuje pokročilým výtvarníkům. Svou současnou výstavu v Prostějově zaměřila na duchovní tematiku a nazvala ji „Andělská zastavení“, kde se snažila zachytit duchovní prožitky technikou akrylu.

Výstava v Prostějově, ale i v Olomouci bude k  vidění v průběhu celého měsíce dubna.

KDY: od 3. dubna 2014 v 18:00 hodin
KDE: Kavárna Galerie Národního domu v Prostějově

Total Comments

 • KSČM
 • Noc Kostelů
 • Interforst
 • Lázně Skalka
 • Hořava
 • Basic
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI JADRAN?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Nejsme bezohlední.

Pětačtyřicetiletý Marek Mlčoch děkuje v aktuálním čísle nejen svým blízkým, ale i širokému aparátu záchranářů za svůj život, minulé úterý zavolala na linku 156 žena, která si povšimla seniora s jízdním kolem. Ten v Kolářových sadech bezvládně spadl na zem. Díky včasnému příjezdu sanitky se nestalo nic vážného. Tleskáme!

Skoro nejrizikovější fanoušci.

Vedení prostějovské policie ostře zkritizovalo chování části přívrženců hokejových Jestřábů při utkáních druhé nejvyšší soutěže. Za násilnosti, výtržnosti a majetkové trestné činy už Okresní soud v Prostějově vydal těm nejdivočejším sedm zákazů vstupu do haly, když se hraje zápas!

Total Comments

Osobnost týdne

Jan PŘEUČIL
20 preucil
Fenomenální herec společně se svojí manželkou Evou Hruškovou pobavil ve čtvrtek své fanoušky nejen v prostějovském divadle, ale o den dříve i starší příznivce v domově seniorů v Nerudově ulici při neformální besedě.

Total Comments

Číslo týdne

320 000 000

Tak to je darda! Přesně takto astronomickou sumu požaduje společnost Manthellen po prostějovském magistrátu za údajné porušení obchodní smlovy. Jak známo, záležitost se týká kauzy kolem výstavby Galerie Prostějov v prostoru U Špalíčku.

Total Comments

Výrok týdne

„NESUĎTE, ABYSTE NEBYLI SOUZENI!“

Takto při předávání Cen města Prostějova odpovídal jeden z vyznamenaných exprimátor Miroslav Pišťák na kritiku některých současných opozičních zastupitelů města

Total Comments