Příjemnou noc, dnes je sobota 24.8.2019
svátek slaví Bartoloměj,
zítra Radim
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

14 15 magistrat PVPokud potřebujete na prostějovském magistrátu zadat či vyzvednout občanský průkaz nebo cestovní doklad, případně nahlásit ztrátu některého z těchto dokladů, můžete se nově objednat na konkrétní datum i čas vyřízení vaší záležitosti přes internet.

„Objednávkový systém, který již řadu let slouží klientům odboru dopravy, byl v těchto dnech rozšířen i pro odbor občanských záležitostí. Na webových stránkách města si zájemce rozklikne odkaz s názvem Objednávkový a vyvolávací systém, který nalezne na titulní stránce v levém sloupci s názvem ´Co nejčastěji hledáte´, dále zvolí objednávku k obsloužení, vstoupí do systému a poté si vybere příslušnou agendu. Nově tedy i Řízení o občanském průkazu a cestovním dokladu,“ vysvětluje vedoucí Odboru občanských záležitostí Magistrátu města Prostějova Marie Javůrková.

Občan si zvolí den a hodinu, která mu vyhovuje, a následně obdrží e-mailem kód, který v daný den a čas po příchodu na oddělení občanských průkazů a cestovních dokladů ve Školní ulici zadá na vyvolávacím zařízení, to mu vytiskne lístek s pořadovým číslem a pak klient počká, až se jeho číslo objeví na světelné tabuli umístěné v hale oddělení. Prodleva je minimální, kód je aktivní pět minut před zvolenou dobou a maximálně pět minut po ní. „Pochopitelně, budeme-li vyřizovat klienta před objednaným občanem, tak dokončíme nejdříve rozjednanou záležitost, hned poté však přijde na řadu klient, který se objednal přes internet,“ dodala Javůrková.

Total Comments

  • Memoriál Otmara Malečka
  • Nezamyslice
  • Sportovní hry
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK JSTE V LETNÍM OBDOBÍ SPOKOJENI S RESTAURAČNÍMI SLUŽBAMI?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments