Dobré ráno, dnes je čtvrtek 23.5.2019
svátek slaví Vladimír,
zítra Jana
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

14 15 magistrat PVPokud potřebujete na prostějovském magistrátu zadat či vyzvednout občanský průkaz nebo cestovní doklad, případně nahlásit ztrátu některého z těchto dokladů, můžete se nově objednat na konkrétní datum i čas vyřízení vaší záležitosti přes internet.

„Objednávkový systém, který již řadu let slouží klientům odboru dopravy, byl v těchto dnech rozšířen i pro odbor občanských záležitostí. Na webových stránkách města si zájemce rozklikne odkaz s názvem Objednávkový a vyvolávací systém, který nalezne na titulní stránce v levém sloupci s názvem ´Co nejčastěji hledáte´, dále zvolí objednávku k obsloužení, vstoupí do systému a poté si vybere příslušnou agendu. Nově tedy i Řízení o občanském průkazu a cestovním dokladu,“ vysvětluje vedoucí Odboru občanských záležitostí Magistrátu města Prostějova Marie Javůrková.

Občan si zvolí den a hodinu, která mu vyhovuje, a následně obdrží e-mailem kód, který v daný den a čas po příchodu na oddělení občanských průkazů a cestovních dokladů ve Školní ulici zadá na vyvolávacím zařízení, to mu vytiskne lístek s pořadovým číslem a pak klient počká, až se jeho číslo objeví na světelné tabuli umístěné v hale oddělení. Prodleva je minimální, kód je aktivní pět minut před zvolenou dobou a maximálně pět minut po ní. „Pochopitelně, budeme-li vyřizovat klienta před objednaným občanem, tak dokončíme nejdříve rozjednanou záležitost, hned poté však přijde na řadu klient, který se objednal přes internet,“ dodala Javůrková.

Total Comments

 • KSČM
 • Noc Kostelů
 • Muzejní noc
 • Lázně Skalka
 • Hořava
 • Semo Smržice
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI JADRAN?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Nejsme bezohlední.

Pětačtyřicetiletý Marek Mlčoch děkuje v aktuálním čísle nejen svým blízkým, ale i širokému aparátu záchranářů za svůj život, minulé úterý zavolala na linku 156 žena, která si povšimla seniora s jízdním kolem. Ten v Kolářových sadech bezvládně spadl na zem. Díky včasnému příjezdu sanitky se nestalo nic vážného. Tleskáme!

Skoro nejrizikovější fanoušci.

Vedení prostějovské policie ostře zkritizovalo chování části přívrženců hokejových Jestřábů při utkáních druhé nejvyšší soutěže. Za násilnosti, výtržnosti a majetkové trestné činy už Okresní soud v Prostějově vydal těm nejdivočejším sedm zákazů vstupu do haly, když se hraje zápas!

Total Comments

Osobnost týdne

Jan PŘEUČIL
20 preucil
Fenomenální herec společně se svojí manželkou Evou Hruškovou pobavil ve čtvrtek své fanoušky nejen v prostějovském divadle, ale o den dříve i starší příznivce v domově seniorů v Nerudově ulici při neformální besedě.

Total Comments

Číslo týdne

320 000 000

Tak to je darda! Přesně takto astronomickou sumu požaduje společnost Manthellen po prostějovském magistrátu za údajné porušení obchodní smlovy. Jak známo, záležitost se týká kauzy kolem výstavby Galerie Prostějov v prostoru U Špalíčku.

Total Comments

Výrok týdne

„NESUĎTE, ABYSTE NEBYLI SOUZENI!“

Takto při předávání Cen města Prostějova odpovídal jeden z vyznamenaných exprimátor Miroslav Pišťák na kritiku některých současných opozičních zastupitelů města

Total Comments