Příjemnou noc, dnes je pondělí 19.8.2019
svátek slaví Ludvík,
zítra Bernard
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

14 10 Divadlo1Sokolovna v Čechovicích se uplynulý pátek netradičně proměnila v divadelní sál. Hlavní aktéři celého večera byli herci Divadla Tří z Pardubic, kteří přivezli do Prostějova skutečnou kulturní lahůdku. „Výstavní“ kousek „Úředničunina s prasklou hřídelí od sifonu a bombardéry“ rozhýbal bránice všech přítomných diváků.

Tři absurdně „černohumorné“ aktovky přímo z dílny Divadla Tří přinesly spoustu překvapivých a nečekaných zvratů. Ve hře „Úředničunina“ totiž každou chvíli vstal někdo z mrtvých a někdo naopak naprosto nečekaně zemřel, tudíž v těch mrtvolách byl chvilku opravdový zmatek, a navíc se stalo všechno vinou výpadku elektrického proudu při vaření kávy z Jálálábádu. A ten, kdo neumřel hned, nakonec potkal na schodech šavlozubého tygra, který ho zbavil minimálně některé končetiny. Úředníci to všechno brali s ledovým klidem, pouze na sekretářku toho bylo už trochu moc.

V následující hře „Prasklá hřídel“ se diváci s hrůzou dozvěděli, co všechno se může stát, když praskne hřídel u sifonu a zadře se rotor kladkostroje. A nakonec se stejně nikdo nedozvěděl, co to vlastně znamená. Toto skvělé představení obdrželo cenu poroty za herectví a kostýmy na divadelní přehlídce Audimafor 2011.

Opravdu „výživný“ program završili „Bombardéři aneb pantomima plná zvuků“. Přibližně třicetiminutová skeč zachycovala dění v pilotní kabině letadla. Trojice pilotů měla jediný úkol – zlikvidovat malé, bezvýznamné německé městečko. Vše ale nebyl tak vážné, jak by se od této tematiky očekávalo. Komičnost podpořil i fakt, že veškeré zvukové efekty vytvářeli přímo samotní aktéři.

Skvělé, málem jsem se počůrala smíchy,“ stručně a jasně popsala svůj kulturní zážitek divačka Tereza.

Vystoupení Divadla Tří bylo důkazem, že čechovičtí pořadatelé mají výborný divadelní vkus a akce takovéhoto ražení by určitě neměla být poslední.


14 10 divadlo2 14 10 Divadlo3

Total Comments

  • Nezamyslice
  • Sportovní hry
  • Basic
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK JSTE V LETNÍM OBDOBÍ SPOKOJENI S RESTAURAČNÍMI SLUŽBAMI?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments