Dobré odpoledne, dnes je pátek 24.5.2019
svátek slaví Jana,
zítra Viola
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

14 10 Divadlo1Sokolovna v Čechovicích se uplynulý pátek netradičně proměnila v divadelní sál. Hlavní aktéři celého večera byli herci Divadla Tří z Pardubic, kteří přivezli do Prostějova skutečnou kulturní lahůdku. „Výstavní“ kousek „Úředničunina s prasklou hřídelí od sifonu a bombardéry“ rozhýbal bránice všech přítomných diváků.

Tři absurdně „černohumorné“ aktovky přímo z dílny Divadla Tří přinesly spoustu překvapivých a nečekaných zvratů. Ve hře „Úředničunina“ totiž každou chvíli vstal někdo z mrtvých a někdo naopak naprosto nečekaně zemřel, tudíž v těch mrtvolách byl chvilku opravdový zmatek, a navíc se stalo všechno vinou výpadku elektrického proudu při vaření kávy z Jálálábádu. A ten, kdo neumřel hned, nakonec potkal na schodech šavlozubého tygra, který ho zbavil minimálně některé končetiny. Úředníci to všechno brali s ledovým klidem, pouze na sekretářku toho bylo už trochu moc.

V následující hře „Prasklá hřídel“ se diváci s hrůzou dozvěděli, co všechno se může stát, když praskne hřídel u sifonu a zadře se rotor kladkostroje. A nakonec se stejně nikdo nedozvěděl, co to vlastně znamená. Toto skvělé představení obdrželo cenu poroty za herectví a kostýmy na divadelní přehlídce Audimafor 2011.

Opravdu „výživný“ program završili „Bombardéři aneb pantomima plná zvuků“. Přibližně třicetiminutová skeč zachycovala dění v pilotní kabině letadla. Trojice pilotů měla jediný úkol – zlikvidovat malé, bezvýznamné německé městečko. Vše ale nebyl tak vážné, jak by se od této tematiky očekávalo. Komičnost podpořil i fakt, že veškeré zvukové efekty vytvářeli přímo samotní aktéři.

Skvělé, málem jsem se počůrala smíchy,“ stručně a jasně popsala svůj kulturní zážitek divačka Tereza.

Vystoupení Divadla Tří bylo důkazem, že čechovičtí pořadatelé mají výborný divadelní vkus a akce takovéhoto ražení by určitě neměla být poslední.


14 10 divadlo2 14 10 Divadlo3

Total Comments

 • KSČM
 • Noc Kostelů
 • Interforst
 • Lázně Skalka
 • Hořava
 • Basic
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI JADRAN?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Nejsme bezohlední.

Pětačtyřicetiletý Marek Mlčoch děkuje v aktuálním čísle nejen svým blízkým, ale i širokému aparátu záchranářů za svůj život, minulé úterý zavolala na linku 156 žena, která si povšimla seniora s jízdním kolem. Ten v Kolářových sadech bezvládně spadl na zem. Díky včasnému příjezdu sanitky se nestalo nic vážného. Tleskáme!

Skoro nejrizikovější fanoušci.

Vedení prostějovské policie ostře zkritizovalo chování části přívrženců hokejových Jestřábů při utkáních druhé nejvyšší soutěže. Za násilnosti, výtržnosti a majetkové trestné činy už Okresní soud v Prostějově vydal těm nejdivočejším sedm zákazů vstupu do haly, když se hraje zápas!

Total Comments

Osobnost týdne

Jan PŘEUČIL
20 preucil
Fenomenální herec společně se svojí manželkou Evou Hruškovou pobavil ve čtvrtek své fanoušky nejen v prostějovském divadle, ale o den dříve i starší příznivce v domově seniorů v Nerudově ulici při neformální besedě.

Total Comments

Číslo týdne

320 000 000

Tak to je darda! Přesně takto astronomickou sumu požaduje společnost Manthellen po prostějovském magistrátu za údajné porušení obchodní smlovy. Jak známo, záležitost se týká kauzy kolem výstavby Galerie Prostějov v prostoru U Špalíčku.

Total Comments

Výrok týdne

„NESUĎTE, ABYSTE NEBYLI SOUZENI!“

Takto při předávání Cen města Prostějova odpovídal jeden z vyznamenaných exprimátor Miroslav Pišťák na kritiku některých současných opozičních zastupitelů města

Total Comments