Dobré ráno, dnes je čtvrtek 23.5.2019
svátek slaví Vladimír,
zítra Jana
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

17 basikovaVyprodané divadlo přivítalo v neděli 27. dubna Dechový orchestr ZUŠ Vladimíra Ambrose. Na koncertě uspořádaném k desátému výročí tohoto hudebního tělesa a zároveň ke stému výročí otevření nové prostějovské radnice zazpívala jako host i známá všestranná zpěvačka Bára Basiková. Na programu byla klasika i muzikálové melodie.

Koncert ke dvěma významným jubileím byl uveden vskutku slavnostně. Zazněla „Jarní fanfára“od Evžena Zámečníka a po ní se ujala slova ředitelka ZUŠ Eliška Kunčíková. „K desátému výročí bych orchestru chtěla popřát hodně zanícených hráčů, dirigentům pevné nervy a všem radost ze hry,“ pronesla narozeninové blahopřání.

Samotný koncert byl opravdovým zážitkem. U dirigentské taktovky se vystřídali Rudolf Prosecký a Zdeněk Pella. V první části zazněly skladby klasičtějšího charakteru, posluchači mohli slyšet například Dvořákův „Slovanský tanec č. 8“ a „Děvče z Moravy“ od Bohuslava Martinů zazpívala absolventka a současná pedagožka ZUŠ Petra Ježková. To hlavní mělo ovšem přijít až po přestávce.

První muzikálová melodie, kterou na pódiu prostějovského divadla zazpívala Bára Basiková, byla skladba Ondřeje Soukupa a Gabriely Osvaldové z muzikálu Johanka z Arku „Most přes minulost“. Tato skladba dala také název celému koncertu. Publikum bylo vskutku napjaté, protože se zpěvačka omluvila, že má kvůli pracovnímu vytížení problémy s hlasivkami. „Pokusím se to celému orchestru nepokazit, je totiž jeden z nejlepších, se kterým jsem měla možnost spolupracovat,“ vysekla poklonu prostějovským muzikantům. „Když tak vám ty hlasivky tady nechám,“ dodala ještě vtipně na adresu své indispozice. Přestože se její slova ohledně hlasivek málem potvrdila, skvělý dojem z koncertu to nepokazilo. Všechno totiž dohnala svým procítěným pěveckým výrazem.

Do konce vystoupení ještě zazněly další muzikálové melodie, například „Nebe to ví“ z Johanky z Arku či „Knížka snů“ z Bídníků. Několik písní si také zazpívala společně s dalším stálým hostem orchestru, zpěvačkou Zuzanou Kožnárkovou. Bezkonkurenčně nejdelší aplaus ovšem sklidil sólista souboru Jakub Krčmář, který ve skladbě „Saxpack“ dokonce vystřídal dva saxofony.

„Úplně mě to dojalo. Je mi ctí, že máme v Prostějově takový skvělý orchestr a doufám, že jim to bude takhle hrát ještě dlouho. Obdivuji i to, jak tolik lidí vůbec může tak skvěle společně fungovat,“ nešetřila chválou nadšená divačka Monika Pospíchalová. A její názor sdílelo jistě i celé osazenstvo divadla, které si vytleskalo na závěr ještě dva přídavky. 

Total Comments

 • KSČM
 • Noc Kostelů
 • Muzejní noc
 • Lázně Skalka
 • Hořava
 • Semo Smržice
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI JADRAN?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Nejsme bezohlední.

Pětačtyřicetiletý Marek Mlčoch děkuje v aktuálním čísle nejen svým blízkým, ale i širokému aparátu záchranářů za svůj život, minulé úterý zavolala na linku 156 žena, která si povšimla seniora s jízdním kolem. Ten v Kolářových sadech bezvládně spadl na zem. Díky včasnému příjezdu sanitky se nestalo nic vážného. Tleskáme!

Skoro nejrizikovější fanoušci.

Vedení prostějovské policie ostře zkritizovalo chování části přívrženců hokejových Jestřábů při utkáních druhé nejvyšší soutěže. Za násilnosti, výtržnosti a majetkové trestné činy už Okresní soud v Prostějově vydal těm nejdivočejším sedm zákazů vstupu do haly, když se hraje zápas!

Total Comments

Osobnost týdne

Jan PŘEUČIL
20 preucil
Fenomenální herec společně se svojí manželkou Evou Hruškovou pobavil ve čtvrtek své fanoušky nejen v prostějovském divadle, ale o den dříve i starší příznivce v domově seniorů v Nerudově ulici při neformální besedě.

Total Comments

Číslo týdne

320 000 000

Tak to je darda! Přesně takto astronomickou sumu požaduje společnost Manthellen po prostějovském magistrátu za údajné porušení obchodní smlovy. Jak známo, záležitost se týká kauzy kolem výstavby Galerie Prostějov v prostoru U Špalíčku.

Total Comments

Výrok týdne

„NESUĎTE, ABYSTE NEBYLI SOUZENI!“

Takto při předávání Cen města Prostějova odpovídal jeden z vyznamenaných exprimátor Miroslav Pišťák na kritiku některých současných opozičních zastupitelů města

Total Comments