Příjemnou noc, dnes je sobota 24.8.2019
svátek slaví Bartoloměj,
zítra Radim
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

17 basikovaVyprodané divadlo přivítalo v neděli 27. dubna Dechový orchestr ZUŠ Vladimíra Ambrose. Na koncertě uspořádaném k desátému výročí tohoto hudebního tělesa a zároveň ke stému výročí otevření nové prostějovské radnice zazpívala jako host i známá všestranná zpěvačka Bára Basiková. Na programu byla klasika i muzikálové melodie.

Koncert ke dvěma významným jubileím byl uveden vskutku slavnostně. Zazněla „Jarní fanfára“od Evžena Zámečníka a po ní se ujala slova ředitelka ZUŠ Eliška Kunčíková. „K desátému výročí bych orchestru chtěla popřát hodně zanícených hráčů, dirigentům pevné nervy a všem radost ze hry,“ pronesla narozeninové blahopřání.

Samotný koncert byl opravdovým zážitkem. U dirigentské taktovky se vystřídali Rudolf Prosecký a Zdeněk Pella. V první části zazněly skladby klasičtějšího charakteru, posluchači mohli slyšet například Dvořákův „Slovanský tanec č. 8“ a „Děvče z Moravy“ od Bohuslava Martinů zazpívala absolventka a současná pedagožka ZUŠ Petra Ježková. To hlavní mělo ovšem přijít až po přestávce.

První muzikálová melodie, kterou na pódiu prostějovského divadla zazpívala Bára Basiková, byla skladba Ondřeje Soukupa a Gabriely Osvaldové z muzikálu Johanka z Arku „Most přes minulost“. Tato skladba dala také název celému koncertu. Publikum bylo vskutku napjaté, protože se zpěvačka omluvila, že má kvůli pracovnímu vytížení problémy s hlasivkami. „Pokusím se to celému orchestru nepokazit, je totiž jeden z nejlepších, se kterým jsem měla možnost spolupracovat,“ vysekla poklonu prostějovským muzikantům. „Když tak vám ty hlasivky tady nechám,“ dodala ještě vtipně na adresu své indispozice. Přestože se její slova ohledně hlasivek málem potvrdila, skvělý dojem z koncertu to nepokazilo. Všechno totiž dohnala svým procítěným pěveckým výrazem.

Do konce vystoupení ještě zazněly další muzikálové melodie, například „Nebe to ví“ z Johanky z Arku či „Knížka snů“ z Bídníků. Několik písní si také zazpívala společně s dalším stálým hostem orchestru, zpěvačkou Zuzanou Kožnárkovou. Bezkonkurenčně nejdelší aplaus ovšem sklidil sólista souboru Jakub Krčmář, který ve skladbě „Saxpack“ dokonce vystřídal dva saxofony.

„Úplně mě to dojalo. Je mi ctí, že máme v Prostějově takový skvělý orchestr a doufám, že jim to bude takhle hrát ještě dlouho. Obdivuji i to, jak tolik lidí vůbec může tak skvěle společně fungovat,“ nešetřila chválou nadšená divačka Monika Pospíchalová. A její názor sdílelo jistě i celé osazenstvo divadla, které si vytleskalo na závěr ještě dva přídavky. 

Total Comments

  • Memoriál Otmara Malečka
  • Nezamyslice
  • Sportovní hry
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK JSTE V LETNÍM OBDOBÍ SPOKOJENI S RESTAURAČNÍMI SLUŽBAMI?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments