Příjemnou noc, dnes je pondělí 26.8.2019
svátek slaví Luděk,
zítra Otakar
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

19 vernisaz_01Vernisáž unikátní výstavy a současně slavnostní vyhodnocení výtvarné soutěže, které se zúčastnily téměř tři stovky mladých výtvarníků, zahájily velkolepé oslavy stých narozenin naší prostějovské radnice.

Kdo by věřil, že královně našeho města je už neuvěřitelných sto let! Se stavbou se začalo v roce 1909 a už za pět let v roce 1914 zdobila náměstí v celé své kráse a sluší jí to i teď. Důkazem toho jsou i stovky obrazů a prostorových prací malých výtvarníků ze základních, uměleckých a středních škol, kteří od zahájení výtvarné soutěže s názvem STOLETÁ DÁMA pečlivě studovali i ten nejmenší detail jedné z nejkrásnějších dominant našeho města, aby svými díly uctili tu naši stoletou jubilantku. A že jí to i po těch letech řádně sluší, potvrzuje i vyvedená malba jedné z oceněných, desetileté studentky ZUŠ Anny Wawrzyckové: „Obraz jsem malovala přibližně dvě hodiny,“ přiznává talentovaná umělkyně.
Slavnostní předání cen a diplomů vítězům probíhalo v Galerii Linka v prostorách ZUŠ Vladimíra Ambrose na Vápenici, kam se v den vernisáže minulé úterý doslova namačkaly desítky oceněných tvůrců, rodičů a příznivců umění, kteří byli na povedená dílka oprávněně zvědaví. „Byla jsem moc zvědavá na tuhle výstavu. Něco podobného by se mělo pořádat častěji a ne jen jednou za sto let, máme přece tolik krásných staveb, které nám mohou závidět v širokém okolí,“ svěřila se Večerníku návštěvnice akce Eliška Husová.
V soutěžních dvanácti kategoriích se utkalo celkem dvě stě šedesát šest žáků ze ZŠ Melantrichova, ZŠ Jana Železného, ZŠ Kostelec na Hané, ZŠ Vl. Majakovského, střední škola ART-ECON a ZUŠ Vl. Ambrose. Některá z unikátních dílek si budete moci v průběhu léta prohlédnout i v prostorách radnice.

19 vernisaz_02

Total Comments

  • Memoriál Otmara Malečka
  • Nezamyslice
  • Sportovní hry
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Koho si vybavíte, když se řekne prostějovský fotbal?

První volba: pondělí 26. srpen 2019 0:33

Poslední volba: pondělí 26. srpen 2019 0:33

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments