Příjemnou noc, dnes je středa 20.11.2019
svátek slaví Nikola,
zítra Albert
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

19 vernisaz_01Vernisáž unikátní výstavy a současně slavnostní vyhodnocení výtvarné soutěže, které se zúčastnily téměř tři stovky mladých výtvarníků, zahájily velkolepé oslavy stých narozenin naší prostějovské radnice.

Kdo by věřil, že královně našeho města je už neuvěřitelných sto let! Se stavbou se začalo v roce 1909 a už za pět let v roce 1914 zdobila náměstí v celé své kráse a sluší jí to i teď. Důkazem toho jsou i stovky obrazů a prostorových prací malých výtvarníků ze základních, uměleckých a středních škol, kteří od zahájení výtvarné soutěže s názvem STOLETÁ DÁMA pečlivě studovali i ten nejmenší detail jedné z nejkrásnějších dominant našeho města, aby svými díly uctili tu naši stoletou jubilantku. A že jí to i po těch letech řádně sluší, potvrzuje i vyvedená malba jedné z oceněných, desetileté studentky ZUŠ Anny Wawrzyckové: „Obraz jsem malovala přibližně dvě hodiny,“ přiznává talentovaná umělkyně.
Slavnostní předání cen a diplomů vítězům probíhalo v Galerii Linka v prostorách ZUŠ Vladimíra Ambrose na Vápenici, kam se v den vernisáže minulé úterý doslova namačkaly desítky oceněných tvůrců, rodičů a příznivců umění, kteří byli na povedená dílka oprávněně zvědaví. „Byla jsem moc zvědavá na tuhle výstavu. Něco podobného by se mělo pořádat častěji a ne jen jednou za sto let, máme přece tolik krásných staveb, které nám mohou závidět v širokém okolí,“ svěřila se Večerníku návštěvnice akce Eliška Husová.
V soutěžních dvanácti kategoriích se utkalo celkem dvě stě šedesát šest žáků ze ZŠ Melantrichova, ZŠ Jana Železného, ZŠ Kostelec na Hané, ZŠ Vl. Majakovského, střední škola ART-ECON a ZUŠ Vl. Ambrose. Některá z unikátních dílek si budete moci v průběhu léta prohlédnout i v prostorách radnice.

19 vernisaz_02

Total Comments

  • ZŠ Melantrichova
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U POSLEDNÍHO HALÍŘE?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Bílá pastelka zabrala.

Jubilejní dvacátá sbírka na speciální služby pro nevidomé, slabozraké a na podporu speciálních výukových programů měla širokou odezvu i mezi dětmi základních škol a studenty středních škol v Prostějově. Dohromady se mezi školní mládeží v Prostějově vybralo 60 328 korun.

Opět bez tiskové konference.

Radní už podruhé za sebou prokázali, že o setkání s novináři zřejmě příliš nestojí. Informace z magistrátu o jednání rady města v úterý 19. listopadu sice došla, jedním dechem ale bylo sděleno, že se tradiční následná tisková konference konat nebude... Vivat transparentnost!

Total Comments

Osobnost týdne

JAN DOLANSKÝ

46 dolanskySpolečně s dalšími známými herci se v prostějovském divadle představil v rámci akce Noc divadel ve hře Perfect Days. Partnery mu byli například Jan Hofman, Lenka Vlasáková a Dana Syslová.

Total Comments

Číslo týdne

 30

Celý minulý týden se logicky nesl ve znamení oslav a připomínek třicátého výročí listopadových událostí roku 1989. Vrcholem všeho byly nedělní oslavy sametové revoluce na prostějovském náměstí T. G. Masaryka.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SI PŘEČETL  ROZHOVOR S PANEM  ŠLAMBOREM, TAK JSEM  SI MUSEL DÁT SKLENIČKU  STUDENÉ VODY!“

Předseda Oblastního sdružení ODS Prostějov Petr Sokol žasne, jak po třiceti letech někteří vidí sametovou revoluci...

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments