Dobré odpoledne, dnes je pondělí 27.5.2019
svátek slaví Valdemar,
zítra Vilém
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

19 vernisaz_01Vernisáž unikátní výstavy a současně slavnostní vyhodnocení výtvarné soutěže, které se zúčastnily téměř tři stovky mladých výtvarníků, zahájily velkolepé oslavy stých narozenin naší prostějovské radnice.

Kdo by věřil, že královně našeho města je už neuvěřitelných sto let! Se stavbou se začalo v roce 1909 a už za pět let v roce 1914 zdobila náměstí v celé své kráse a sluší jí to i teď. Důkazem toho jsou i stovky obrazů a prostorových prací malých výtvarníků ze základních, uměleckých a středních škol, kteří od zahájení výtvarné soutěže s názvem STOLETÁ DÁMA pečlivě studovali i ten nejmenší detail jedné z nejkrásnějších dominant našeho města, aby svými díly uctili tu naši stoletou jubilantku. A že jí to i po těch letech řádně sluší, potvrzuje i vyvedená malba jedné z oceněných, desetileté studentky ZUŠ Anny Wawrzyckové: „Obraz jsem malovala přibližně dvě hodiny,“ přiznává talentovaná umělkyně.
Slavnostní předání cen a diplomů vítězům probíhalo v Galerii Linka v prostorách ZUŠ Vladimíra Ambrose na Vápenici, kam se v den vernisáže minulé úterý doslova namačkaly desítky oceněných tvůrců, rodičů a příznivců umění, kteří byli na povedená dílka oprávněně zvědaví. „Byla jsem moc zvědavá na tuhle výstavu. Něco podobného by se mělo pořádat častěji a ne jen jednou za sto let, máme přece tolik krásných staveb, které nám mohou závidět v širokém okolí,“ svěřila se Večerníku návštěvnice akce Eliška Husová.
V soutěžních dvanácti kategoriích se utkalo celkem dvě stě šedesát šest žáků ze ZŠ Melantrichova, ZŠ Jana Železného, ZŠ Kostelec na Hané, ZŠ Vl. Majakovského, střední škola ART-ECON a ZUŠ Vl. Ambrose. Některá z unikátních dílek si budete moci v průběhu léta prohlédnout i v prostorách radnice.

19 vernisaz_02

Total Comments

 • KSČM
 • Box
 • Interforst
 • Prostějov Cup 2019
 • Hořava
 • Basic
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Byli jste o víkendu volit do Evropského parlamentu? A koho?

P3_hanaci
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Noc kostelů táhla.

Fenomenální akce přitáhla stovky zájemců o prohlídky kostelů po celém Česku, Prostějovsko nevyjímaje. Svatostánky otevřely své útroby při dalším ročníku Noci kostelů a návštěvníci se tak mohli dostat i do prostor, kam se běžný smrtelník jen tak nedostane. A potěšitelným faktem bylo i to, že možnosti využili i nevěřící.

Zmlácený sudí.

Prostějovský fotbalový rozhodčí Petr Antoníček byl po finálovém utkání MOL Cupu napaden fanoušky poraženého Baníku Ostrava, kteří mu jako videorozhodčímu vyčítali schválení pokutového kopu ve prospěch pražské Slavie, načež jeden z nich jej udeřil pěstí a povalil na zem. Většímu násilí zabránila až hlídka Městské policie v Olomouci...

Total Comments

Osobnost týdne

Jiří Drahoš
21 drahos
Prostějov uplynulou středu navštívil senátor a v minulosti i kandidát na prezidenta České republiky Jiří Drahoš. Zavítal na radnici i do muzea, stihl i besedu se studenty. A Večerníku poskytl exkluzivní rozhovor, na který se můžete těšit ještě do prázdnin.

Total Comments

Číslo týdne

1

A hop do přehrady! Nejlepším možným výsledkem skončilo první měření vody v plumlovské nádrži, kde je na začátek sezóny kvalitní voda bez sinic a jiných nepříjemností. Přehrada stejně jako Poděbrady u Olomouce dostala jedničku.

Total Comments

Výrok týdne

„Každej furt kecá o suchu a já jsem mokrej jako myš!“

Jeden z promočených bezdomovců před místním nádražím takto hudroval v lijáku, který během minulé středy zkrápěl nejen město Prostějov

Total Comments