Příjemnou noc, dnes je neděle 25.8.2019
svátek slaví Radim,
zítra Luděk
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

21 baskervillSherlock Holmes a doktor Watson na straně dobra proti Baskervillské bestii v režii Divadla Point. Komediálně laděná předělávka slavného románu A. C. Doyla představila hlavní hrdiny v trochu jiném světle a rozesmála početné publikum.

Páteční deštivý večer byl jako stvořený k tomu, sednout si někam s dobrou knihou nebo zajít do Divadla Point, kde právě řádila obávaná Baskervillská bestie. Tu před čtenáře vypustil už v roce 1901 anglický spisovatel Arthur Conan Doyle, autor geniálního detektiva Sherlocka Holmese. Uplynulý pátek večer ale Baskervillská bestie řádila v režii Aleše Procházky a hereckého ansámblu Divadla Point. V hledišti se sešly desítky diváků, kteří s napětím sledovali osudy Sherlocka Holmese a jeho věrného společníka doktora Watsona, kteří se tentokrát představili velice netradičně v komediální verzi slavného příběhu. „Byla jsem zvědavá, jak se dá z Psa baskervillského udělat komedie,“ pousmála se divačka Martina, která přiznala, že je pravidelnou návštěvnicí Divadla Point. První návštěva to nebyla ani pro slečnu Martinu Musilovou, která na páteční představení dorazila spolu s kamarádem.


Herecké výkony hlavních protagonistů se klasicky mohly směle rovnat profesionálům, a tak bylo těžké posoudit, jestli se v této komediální předělávce klasického detektivního příběhu více smát lehce potrhlému doktoru Mortimerovi (V. Lužný), podivínskému Stapletonovi (L. Kameníček) nebo nadměrně dobře živené dvojici manželů Barrymoreových (K. Vejmělková a J. M. Krejčí), kteří vyšetřovatele neúmyslně mátli dokonalou hanáčtinou. Šarmantní Henry Baskerville (D. Krchňavý) se ale o svůj život nemusel obávat, když měl na blízku geniálního detektiva Sherlocka Holmese (L. Kadlčík). Ten k vyřešení případu využil nejeden ze svých povedených převleků a pochopitelně i svou pověstnou metodu dedukční, kterou několikrát vyrazil dech nejen doktoru Watsonovi (J. Šprynar), ale i přítomným divákům.
Pokud vám Baskervillská bestie unikla, vyzkoušejte už ve středu Toma Sawyera nebo o týden později oceňovaný Testosteron!

Total Comments

  • Memoriál Otmara Malečka
  • Nezamyslice
  • Sportovní hry
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK JSTE V LETNÍM OBDOBÍ SPOKOJENI S RESTAURAČNÍMI SLUŽBAMI?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments