Dobré odpoledne, dnes je pondělí 27.5.2019
svátek slaví Valdemar,
zítra Vilém
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

21 baskervillSherlock Holmes a doktor Watson na straně dobra proti Baskervillské bestii v režii Divadla Point. Komediálně laděná předělávka slavného románu A. C. Doyla představila hlavní hrdiny v trochu jiném světle a rozesmála početné publikum.

Páteční deštivý večer byl jako stvořený k tomu, sednout si někam s dobrou knihou nebo zajít do Divadla Point, kde právě řádila obávaná Baskervillská bestie. Tu před čtenáře vypustil už v roce 1901 anglický spisovatel Arthur Conan Doyle, autor geniálního detektiva Sherlocka Holmese. Uplynulý pátek večer ale Baskervillská bestie řádila v režii Aleše Procházky a hereckého ansámblu Divadla Point. V hledišti se sešly desítky diváků, kteří s napětím sledovali osudy Sherlocka Holmese a jeho věrného společníka doktora Watsona, kteří se tentokrát představili velice netradičně v komediální verzi slavného příběhu. „Byla jsem zvědavá, jak se dá z Psa baskervillského udělat komedie,“ pousmála se divačka Martina, která přiznala, že je pravidelnou návštěvnicí Divadla Point. První návštěva to nebyla ani pro slečnu Martinu Musilovou, která na páteční představení dorazila spolu s kamarádem.


Herecké výkony hlavních protagonistů se klasicky mohly směle rovnat profesionálům, a tak bylo těžké posoudit, jestli se v této komediální předělávce klasického detektivního příběhu více smát lehce potrhlému doktoru Mortimerovi (V. Lužný), podivínskému Stapletonovi (L. Kameníček) nebo nadměrně dobře živené dvojici manželů Barrymoreových (K. Vejmělková a J. M. Krejčí), kteří vyšetřovatele neúmyslně mátli dokonalou hanáčtinou. Šarmantní Henry Baskerville (D. Krchňavý) se ale o svůj život nemusel obávat, když měl na blízku geniálního detektiva Sherlocka Holmese (L. Kadlčík). Ten k vyřešení případu využil nejeden ze svých povedených převleků a pochopitelně i svou pověstnou metodu dedukční, kterou několikrát vyrazil dech nejen doktoru Watsonovi (J. Šprynar), ale i přítomným divákům.
Pokud vám Baskervillská bestie unikla, vyzkoušejte už ve středu Toma Sawyera nebo o týden později oceňovaný Testosteron!

Total Comments

 • KSČM
 • Box
 • Interforst
 • Prostějov Cup 2019
 • Hořava
 • Basic
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Byli jste o víkendu volit do Evropského parlamentu? A koho?

P3_hanaci
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Noc kostelů táhla.

Fenomenální akce přitáhla stovky zájemců o prohlídky kostelů po celém Česku, Prostějovsko nevyjímaje. Svatostánky otevřely své útroby při dalším ročníku Noci kostelů a návštěvníci se tak mohli dostat i do prostor, kam se běžný smrtelník jen tak nedostane. A potěšitelným faktem bylo i to, že možnosti využili i nevěřící.

Zmlácený sudí.

Prostějovský fotbalový rozhodčí Petr Antoníček byl po finálovém utkání MOL Cupu napaden fanoušky poraženého Baníku Ostrava, kteří mu jako videorozhodčímu vyčítali schválení pokutového kopu ve prospěch pražské Slavie, načež jeden z nich jej udeřil pěstí a povalil na zem. Většímu násilí zabránila až hlídka Městské policie v Olomouci...

Total Comments

Osobnost týdne

Jiří Drahoš
21 drahos
Prostějov uplynulou středu navštívil senátor a v minulosti i kandidát na prezidenta České republiky Jiří Drahoš. Zavítal na radnici i do muzea, stihl i besedu se studenty. A Večerníku poskytl exkluzivní rozhovor, na který se můžete těšit ještě do prázdnin.

Total Comments

Číslo týdne

1

A hop do přehrady! Nejlepším možným výsledkem skončilo první měření vody v plumlovské nádrži, kde je na začátek sezóny kvalitní voda bez sinic a jiných nepříjemností. Přehrada stejně jako Poděbrady u Olomouce dostala jedničku.

Total Comments

Výrok týdne

„Každej furt kecá o suchu a já jsem mokrej jako myš!“

Jeden z promočených bezdomovců před místním nádražím takto hudroval v lijáku, který během minulé středy zkrápěl nejen město Prostějov

Total Comments